Záhada Blair Witch

• Česko Záhada Blair Witch (viac)
Horor / Mysteriózny
USA, 1999, 81 min (Special Edition: 86 min, Alternatívna 78 min)

V říjnu 1994 se záhadně ztratili v lesích poblíž Burkitsville v Marylandu tři studenti při práci na dokumentárním filmu. O rok později byl nalezen materiál, který natočili... Mystifikační horor o tajemné kanibalistické příšeře, který zaznamenal mimořádný komerční úspěch, stál pouhých 25 tisíc dolarů, přičemž utržil přes 240 milionů dolarů. (Magic Box)

Torgal

Po masívnom hype prišlo sklamanie rovnakých proporcii. Tento film na mňa absolútne nefungoval. Atmosféra s výnimkou pár okamihov počas filmu a hustého záveru skoro žiadna, chovanie postáv nelogické (zahodiť mapu do potoka?!) a prejavy strašenia veľmi slabé a bez napätia. Plusové body to má u mňa v podstate len za to, že sa tvorcom podarilo tento originálny nápad tak dobre speňažiť, kvality na to z môjho pohľadu ale rozhodne nemá. 4/10 PS: Český dabing je číre zlo. ()

AxelWers

Prvý krát keď som to videl, tak to bolo dobré psycho. Legenda o bosorke skutočná nebola, ale ich strach áno. Scéna keď v noci musia utekať zo stanu bola najdesivejšia. Najlepšie bolo, že som o Blair Witch nikdy nič nepočul, takže naozaj som si myslel, že ide o autentické zábery. Ak tvorcom išlo o to, aby som pred TV bol úplne zosratý celú noc, tak im to vyšlo :D Páči sa mi, že len veľmi málo vecí na tomto filme bolo hraných, tak by sa skutočne mohol považovať za dokument. U mňa 5* jednoznačne. Chcel by som vidieť fotky tých, ktorí tomuto filmu dali menej ako 4* ()

TommyGun89

hvězda jen za to, že jsem to dokoukal až do konce... obdivuhodné, když už po 10minutách jsem z toho filmu, nefilmu či dokumentu, byl vážně otrávenej... Co to dopytle jako mělo být? Co se vám na tom líbí?! ()

Frankiecze

Dva buzíci a jedna zasoplená kráva se motaj chaoticky po lese jako hovno pod spalvem. Asi sjou sjetý LSD, protože maj střídavě hysteráky a občas se některej z nich rozběhne z neznámých důvodů do lesa. Potom si naserou do gatí, když slyšej šustit nějaký noční zvíře v lese a potom praskne větvička a usoplená kráva se míní v kozla obrátit, načež se opět rozběhne do lesa. Kydž k tomu připočtu vrcholně idiotský chování všech zúčastněných - zahození mapy, následný motání v kruhu a opětovné hysteráky. (Převzato od Gilded Cunt ze zpovednice.cz popsal všechno, co je třeba o tomhle "filmu" vědět) ()

cm hardy

Parta mladých lidí, co se ztratí někde v lese... Nevím, ale podle mě se z toho dalo "vyždímat" ještě trochu víc, než jen běhání po lese a v téměř každým záběru křičet minimálně 5x slovo f*ck. Chápu, když si přečtu v jakých podmínkách museli herci natáčet, ale i tak... Jinak celkem dobrej a originální scénář a film na kterej se určitě dívat dá. (pokud se nebojíte) ()

PenaPP

Po dlouhé době jsem chtěl opět dát šanci Záhadě Blair Bitch, ale zřejmě to byla chyba. Dokumentární styl filmů vůbec nemusím, ale tady je to ještě o to horší, že všechny postavy, zejména Heather, jsou hned od počátku neuvěřitelně nesympatické až otravné, takže se naprosto ztotožňuji s názorem Anthonyho, vizte níže. Sledovat celý film je naprosté utrpení a příště se mu obloukem vyhnu. Jedinou hvězdičku dávám proto, že jsem viděl pokračování, které je prostě ještě horší. ()

ClayGirl

Fakt, že jsem se u toho trochu bála, z toho dělá jeden z nejlepších hororů, které jsem kdy viděla. Každopádně myslím, že se z toho dalo vyždímat i víc. Hodně to stojí na tom, že nevíte, co bude dál, a jste vyklepaní z vlastních představ toho, co by mohlo přijít. Dávat si na čas a spoléhat se na představivost není vůbec marné, ale ta napínavost by měla vyvrcholit přesně tou událostí, na kterou celou dobu čekáte, a to ve vší krutopřísnosti, které jste se obávali. Konec mě trochu zklamal, ale to nic nemění na tom, že zbytek filmu byl skvělý. ()

Ihuj

Film, kde celou dobu lidé zbytečně sprostě mluví a chodí v kruzích. Veškeré body pouze za originalitu. Celý žánr je ale pro mě tímto filmem vyčerpán. ()

Nail odpad!

Kdybych to viděl na konci 90 let asi bych z teho byl možná, ale fakt je možná ulítlé. Včil mě akorát vytáčeli herecké výkon Headr, roztřesená a nezaostřená kamera....hm když nad tím tak přeméšlim tak mě štvalo vše. ()

Plechpetr

Nevím. Jestli se tohohle lidé dřív Bali, tak jsme asi na úplně jiné vlně. Že to vypadá staře, to mě nevadí. Ale že to není strašidelné, to už ano. Hvězda je za ten prvotní nápad natočit to pohledem skrz kameru a nic jiného nepřidávat. Jinak by to šlo do odpadu. ()

ICTS

Blair je průkopník found footage . Navíc to bylo natočené za pár babek jako nízkorozpočtový film. Ve své době úžasná atmosféra a něco nevídaného. ()

geek.ondra

Nehorázná nuda zakončená intenzivní desetiminutovkou. Jediné co na tom stojí za pochvalu je ta neskutečně chytrá propagace která z toho udělala kultovní záležitost. 6/10 ()

KUFI

Pro me neexistuje lepsi horror a po Preletu nad kukaccim hnizdem je to asi muj druhej nejoblibenejsi film. Ma vsechno co od nej pozaduju. Kdyz sem se tehda na to dival, tak sem se hruzou nemoch ani pohnout. To se mi u sledovani hororu stalo jenom parkrat v zivote. O to vic me sere, ze nikdy nedoslo (a na 99% ani nikdy nedojde) na ten vytouzenej Sanchezovo a Myrickovo prequel, kterej jim vypiceny kravataci z Lionsgate nedovolily realizovat. ()

Záhada Blair Witch má pokračování

Záhada Blair Witch má pokračování

24.07.2016

Jestli jste se těšili na zářijový horor The Woods, ode dneška se na něj budete těšit ještě trochu víc - z nového filmu Adama Wingarda (The Guest) se totiž vyklubalo pokračování Záhady Blair Witch.… (viac)

Emmerich a „skromná sci-fi“?

Emmerich a „skromná sci-fi“?

02.11.2010

Zní to jako dvě neslučitelné věci, ale Roland to asi myslí vážně. Momentálně dolaďuje svůj záhadný projekt Anonymous, který má být „historickým thrillerem o tom, kdo doopravdy napsal Shakespearovy… (viac)

Paranormální příběh jednoho filmu?

Paranormální příběh jednoho filmu?

22.09.2009

Horor Paranormal Activity se očividně pokouší navázat na úspěch nízkorozpočtových hitů typu Záhada Blair Witch, Saw či aktuální District 9. Jak? Promyšlenou kampaní, která buduje mýtus… (viac)