Eternals sú príslušníci rasy nesmrteľných mimozemšťanov zo vzdialenej planéty Olympia, ktorí pred tisíckami rokov prišli na Zem, aby chránili ľudstvo pred mimozemskými predátormi Deviantmi. Eternals upozornili na túto hrozbu Celestiáli, vesmírni stavitelia, ktorých sme už mohli zazrieť v Strážcoch galaxie. Eternals na Zemi tvoria rôznorodú a mocnú skupinu, nájdu sa medzi nimi myslitelia aj bojovníci, každý z nich má nejakú špecifickú vlastnosť. Pri spolupráci sa tieto ich schopnosti dopĺňajú. Mimo služby fungujú ako hocijaká iná disfunkčná rodina, navzájom sa podporujú aj hádajú.  Príbeh sa odohráva na dvoch časových rovinách. Jedna línia je zasadená do minulosti, keď Eternals fungovali ako neohrozený tím a rodina. Druhá línia je v prítomnosti, keď sú rozdelení a rozídení, spokojne žijú medzi ľuďmi a ukrývajú sa všetkým na očiach. Opätovné objavenie Deviantov, ktorí zase ohrozujú ľudstvo, znamená, že Eternals musia odložiť svoje nezhody a dať sa znova dokopy. (CinemArt SK)

darkrobyk

Eternals jsou pro mne velkým překvapením. Výborný vizuál, solidní herecké výkony, skvělá akce - úvodní boj s Devianty, flashbacky do minulosti, amazonská džungle, střet s Ikarem a velkolepé finále. Do toho vztahy mezi postavami odkrývající nejedno tajemství. Masky padají k zemi a pravda se ukazuje ve své nahotě. A pak je tu válka. Na jedné straně vědomí toho, jak je Země krásná, na druhé pak všechno to ničení a zabíjení, kdy člověk není člověku vlkem, ale je člověkem. Jenže naděje, pochopení, láska, přátelé, rodina...je toho hodně, pro co žít. A možná i obětovat nesmrtelnost... ()

LiVentura

Nadsuperheroes?!? Prostě super.. vlastnosti mají jak nám známí rošťáci, ale tihle ti tu byli dávno před těmi známějšími, proč ne... Hezký napsané, a asi i zfilmované, těším se na další várku. Rozhodně zajímavější svět, než ten vyčpělých Avengers, kteří už si toho svého Tanose porazili.. ()

Fiftis

U Eternals je na prvý pohľad vidieť, že sa Marvel Studios pokúša o strasenie stigmy továrne na osvedčený zábavný produkt a že sa pokúša o osobitejší autorský prístup. Ako vôbec prvá marvelovka film napríklad obsahuje sexuálnu scénu a v postave Phaista aj otvorene homosexuálneho hrdinu, ktorý dokonca aj vychováva s partnerom dieťa. Práve to je dôvod, tak nízkeho hodnotenia na všetkých svetových filmových fórach, pretože už nám pchajú buzerantov aj do filmov a my si máme na to akože zvyknúť. Už sa teším kedy bude v Marvelovke prvý pedofilný hrdina a tiež si len na to budeme musieť zvyknúť. Úchylná režisérka Chloé Zhao nám tak skazila zážitok z filmu, čo ale napráva neutíchajúca akcia. Hlavnou stránkou filmu je hviezdne obsadenie. Z Angeliny Jolie srší sexepíl ako v žiadnom inom filme. Finálne zhodnotenie - ak by nám nejakí liberáli nepchali LGBTQWIZS81...aj do filmov a neotravovali by nás tým, jednalo by sa určite o jednu z najlepších doterajších Marveloviek, aj vďaka akcií, obsadeniu, či slušnému novému príbehu, ktorý sa už netočí stálo okolo Ironmana, Kapitána Ameriky, či iných známych hrdinov. ()

DJ_bart

Zatímco jeden kámoš mi většinu děje několik dní po premiéře vyspoiloval, a druhej odešel v půlce projekce a tvrdil jak nudná je to sračka, já jsem byl i přesto zvědav, jak s otvírákem nový éry Marveláckého univerza oscarová režisérka Chloé Zhao naloží. Ačkoliv jsem se po celých 150 minut ani na okamžik nenudil, jsem přesvědčen o tom, že kdyby se Zhao vykašlala na žánrový serepetičky okolo, mohla 'Eternals' pojmout výhradně jako artový komorní drama - potažmo jako psychologickou sondu do duší postav - s hlubším humanistickým přesahem, kosmologickými/mytologickými motivy a existenciálním podtextem o skupině polobohů, kteří se na pozadí vývoje lidské civilizace vyrovnávají jak se svou vlastní (nad)lidskostí, tak nesmrtelností, a zároveň do jejich intimních příběhů mohla i bezproblémově zakomponovat fikční expanzi MCU – a výslednýmu dojmu by to neubralo ani špetku poutavosti. Tím vším mohli 'Eternals' být, Chloé Zhao však schizofreně uvízla na půli cesty mezi melodramatickým filozofickým eposem a standardní blockbusterovou omalovánkou, takže na druhou stranu jsou 'Eternals' typicky monotematickou marvelovkou kde zas a znova jde o rádoby záchranu světa, která je k připosrání plná scenáristickejch anomálií, banalit a deus ex machiny, a která si povrchně hraje na něco víc. Upřímně, radši bych po celou stopáž dvou a půl hodin sledoval, jak spolu tahle banda kecá, než abych civěl na to, jak fightí s digitálníma příšerkama...... Samozřejmě, risk je zisk – je to jiný, je to inkluzivní, dospělejší, diverzita je plus, jde o projekt kterej kdejakou stereotypní komiksovku lehce strčí do kapsy – přeci jen, hrdinové zde krom záchrany světa řeší svá osobní traumata, krizi identity a celkem zásadní morální dilemata. Je nad slunce jasný, že tyhle aspekty jsou stejně super jako schopnosti samotných členů Eternals, a Chloé Zhao si za svý tvůrčí ambice zaslouží respekt – jenže k inovaci a autorský nezávislosti to má hodně daleko, což zamrzí. Laicky řečeno, oný jinakosti je žalostně málo. 'Logan' a 'Joker' dokázali jít na komiksový žánr odjinud, takže mě zaráží, proč to nešlo i tady. Potenciál tam byl. O tom jsem si stejně jist jako tím, že Země je kulatá. Možná jsem měl jen až moc vysoký očekávání, že opět půjde o komiksovku, která se bude vymykat žánrovým konvencím a mainstreamu – jenže skutek utek. 'Eternals' tak ve mě zanechávaj neuvěřitelně ambivalentní dojmy a zároveň jistotu, že se na ně znova už nikdy nepodívám..... PS: Makkari a Druig by si zasloužili sólovku. ()

Shakers

Čím viac je týchto marveloviek, čo spadajú do Avengers série, tým viac ma to prestáva baviť. Sú tu filmy s pôvodnými predstaviteľmi, ktorý pokračujú ďalej (Spider-Man, Doctor Strange, Thor) a bavia naďalej. No potom sú to filmy s novými hrdinami ako Shang-Chi alebo Eternals a tí ma moc nezaujali. Prvý menovaný bol ešte v pohode, ale toto mi prišlo dosť nasilu. V prvom rade, tu chýbajú herci a postavy, ktoré by ma zaujali. Nemôžem povedať, že nudia, ale určite si k nim nevytvoríte taký vzťah, aby ste si do vitrínky kúpili postavičku s Eternals. Jasné, možno to je blbé prirovnanie, ale chápete kam tým mierim. Proste moc nezaujmú. Herecké obsadenie mi síce problém nerobilo, ale keď vidím príbeh v ktorom tieto božské postavy vystupujú, je to trošku ako päsť na oko. Dovolím si teraz citovať komentár Cervenaka, ktorý to vystihol presne - "Už len tá základná idea, že ľudstvo sa vyvíjalo len vďaka tomu, že mu to diktovala nejaká partia nesympatických a detinských vesmírnych buzerantov, ma celý čas vytáčala do nepríčetnosti." A presne v tom je problém. Nepríde mi to moc uveriteľne, aby títo šašovia hrali bohov. S tých známejších mien je tu Salma Hayek a Angelina Jolie, ale sú to skôr vedľajšie postavy. Ďalej tu je Rob Stark s laserovými očami a bez supermanského plášťa. Nanjiani je tu ako komediant, ktorý sa mi sem moc nehodil, Gemma Chan je nevýrazná ako zvyšok jej tímu. Najviac ma zaujal Kórejec, ktorý vyzerá ako Wong s Doctora Stragea, ale nie je to Wong s Doctora Strangea. Nevadí mi, že sú tu bieli, čierni, žltí, či kakaoví, niečo ako transky a gayovia. Ale keď chýbajú dobré napísané postavy, je to veľký problém, aby vás film bavil. Herci nevýrazný, postavy nič moc a príbeh je síce taká Marvel klasika, ktorá ako inak nestrhne a predovšetkým je zbytočne rozťahaná až na dve a pol hodiny. Akcie a efekty v norme, ale nič s toho nenadchne, keď záporne postavy sú len digitálne postavičky. Najviac sa mi ľúbila asi hudba a zopár pekných IMAX záberov a to je na dobrý film málo. P.S.: za titulkami sú dve scény. Obľúbený soundtrack: Eternals Theme. 50% - 2* ()

filmfanouch

Filmům ze světa Marvel Cinematic Universe se v podstatě pořád vyčítá, že jsou pořád stejné a že tvůrcům v podstatě moc volné ruce nedává. I proto mnohé zaujmulo angažování režisérky Chloé Zhao k nejnovější marvelovce Eternals. Zhao se totiž předtím ve své kariéře věnovala sociálním dramatům o lidech na okraji společnosti a za nezávislé drama Země nomádů si dokonce odnesla Oscara za nejlepší režii a stala se tak druhou ženou v historii, která Oscara v této kategorii získala. Už dopředu se poté avizovalo, že jsou Eternals sice marvelovkou, zároveň v nich ovšem bude rukopis Chloé Zhao poznat. Jde ovšem skloubit klasickou marvelovku a přístup Chloé Zhao dohromady? Vizuálně krásná, emocionálně silná, velkolepá, napínavá a především originální marvelovka. I takhle by šlo Eternals v klidu shrnout v kostce a jít dál. Jenže tak snadné to není. Osobně jsem si při sledování několikrát vzpomněl na rok 2017, kdy Rian Johnson natočil Posledního z Jediů. Spousta fanoušků Star Wars tehdy začali naříkat, že jim Johnson svým filmem ze světa předaleké galaxie zničil jejich milované Star Wars a nebáli se mu dokonce na sociálních sítích vyhrožovat probodnutím světelným mečem. Ano, Johnson tehdy Star Wars v mnohem výrazně redefinoval, zároveň ovšem pořád zanechal esenci klasických Star Wars. A takhle nějak to právě je i s Eternals. V Eternals je tedy cítit esence klasické marvelovky, zároveň ovšem Zhao skutečně přináší něco nového a svěžího. Skutečně to působí jako její film, který zároveň opět v sobě lehce skrývá esenci sociálního dramatu. Hlavními hrdiny jsou sice mocné postavy, které jsou na Zemi vnímáni jako bohové, i oni ovšem mají své problémy a jejich speciální schopnosti a fakt, že po staletí nestárnou jsou pro ně spíše překážkou. Eternals přitom stojí v rámci celého Marvel Cinematic Universe tak trochu stranou, brutální pojítka na zbytek vesmíru zde nejsou. Zmíní se sice Thanos či Thor, dorazí po Strážcích Galaxie staří známí Nebešťané a svět se ve filmu pořád vyrovnává s následky událostí v Avengers: Endgame, Zhao si ovšem hraje na vlastním písečku a nemusí brutálně odkazovat na širší vesmír MCU. Po Jezdci a zmíněné Zemi nomádů jde o další vizuálně vypiplaný film Chloé Zhao, který od počátku zavře pusu tím, že jsou si všechny marvelovky vizuálně podobné až na kost, Ben Davis za kamerou odvádí velmi dobrou práci. I po příběhové stránce se ovšem Eternals vydávají v rámci MCU zcela neodvyklou cestou. Ano, hlavní premisa opět tkví v bandě hrdinů, kteří musí zachránit svět. Prim tu ovšem hrají především postavy, jejich morální dilemata a v součtu téměř pomalejší tempo. Právě i v tomhle ohledu dojde nejspíš od výrazné části fanoušků marvelovek  k řečem ve stylu ´´ tohle není moje marvelovka´´. Lidi volající po změně ovšem tu změnu dostanou. A to velmi výraznou. V Eternals jde v rámci všech marvelovek i nejvíc o herecké výkony. A i zde Zhao neselhává ve svém pověstném schopném vedení herců. Nejvýraznějším členem obsazení je ve finále Richard Madden, který do role Ikarise dává hodně a i jeho výkon dělá tuto postavu nejzajímavější ze všech nových tváří v rámci Eternals. Chválit se ovšem musí i zbytek. Gemma Chan jako Sersi, Angelina Jolie jako Thena, Barry Keoghan jako Druig či Kumail Nanjiani, který si jako bollywoodská hvězda Kingo krade spousty momentů pro sebe. Všech 9  Eternals má ovšem ve finále alespoň jeden moment, který si krade pro sebe a každý z Eternals je něčím výrazný. Velkou kontroverzí již dávno je pochopitelně fakt, že se Eternals snaží o velmi výraznou diverzitu. A to takovou, že členem hereckého týmu je i hluchoněmá Lauren Ridloff v roli hluchoněmé Makkari a především je Pastos Briana Tyree Henryho prezentován jako gay muž s manželem a dítětem. Dle očekávání jde poté o věc, která spousty lidem dopředu lezla krkem a film se díky tomu nebáli bojkotovat. Je to ovšem zcela zbytečné, protože prezentace první oficiální LGBTQ+ rodiny v Marvel Cinematic Universe je naprosto v pořádku a nikdo tím vyloženě nebije do očí. Je to prezentované jako přirozená věc, na kterou si jen budou muset lidé zvyknout. Už jen díky tomu, že samotný ředitel Marvel Studios Kevin Feige prohlásil, že představení Pastose a jeho rodiny je jenom začátkem diverzity v MCU. Samotný scénář poté obsahuje spousty zajímavých témat, které jsou ve filmu výrazně využité. Lehký božský komplex, ono vyrovnávání se s nesmrtelností, sem tam i neschopností i přes vlastnictví velké moci. Eternals jsou filmem o lásce a rodinných poutech, většinu stopáže je to vlastně celé takové skutečně komorní i přes to, že se hraje o záchranu světa. V průběhu se Eternals čím dál tím více jeví jako zajímavý experiment, který Zhao dokáže naprosto skvěle využít. Když ovšem dojde na epické akční scény, Zhao  svůj debut v rámci blockbusterů zvládá solidně a akční scény jsou parádní. Především, když se v akci objeví Ikaris v podání Richarda Maddena, který by se z fleku mohl stát novým Supermanem. Jeho Ikaris je ovšem ve finále přeci jen zajímavější charakter. Na tom scénáři je poté též velmi zajímavá ona lehká volnost v rámci interpretace. Na první dobrou je snadno odhadnutelné dobro od zla, v tom druhém ohledu se ovšem ukáže, že nic není tak černobílé. Celé se to sice neobejde bez velkolepého finále, i to je ovšem obalené komplexností  a výraznými ambicemi. Tenhle přístup poté nebude sedět každému a právě zde pravděpodobně dojde k nářku výrazné většiny, že tohle přece není marvelovka. Jenomže mě osobně přesně tohle bude vyhovovat. Utvrdí se totiž, že vzniklo něco výrazného jiného a speciálního, přičemž pokud budou lidé nespokojeni i přes tak výrazný odklon, nic než pořád dokola to samé si dost možná ani nezaslouží.  Soundtrack Ramina Djawadiho je poté příjemný na poslech a i když možná není nejvýraznější a úplně neobstojí samostatně, v rámci filmu funguje solidně. Výprava, kostýmy a celkové production values jsou poté pochopitelně parádní a první setkání Zhao s blockbustery nejspíš nemohlo dopadnout líp. I proto, že vznikla jedna z nejlepších marvelovek.   Eternals nejsou dokonalí. V jistých momentech se přeci jen najdou lehké šmouhy na kráse (těch motivů je v součtu možná až příliš) a posledních pár minut pořád musí naznačit, že se Eternals pochopitelně vrátí a celé to přeci jen tak trochu narušuje vše, co tomu předcházelo. Na druhou stranu má ovšem tahle skvadra takový potenciál, že to divák Eternals vlastně odpustí strašně snadno. Především i díky pocitům, které Eternals v divákovi v průběhu můžou vyvolat. Je to krásný, napínavý a ve finiši skutečně velkolepý.  Zhao si natočila svůj film, který je zároveň marvelovkou a ukázala, že svou vizi jde u Marvelu výrazně prodat. Po vzoru Riana Johnsona a Posledního z Jediů se sice Zhao nezavděčí u všech, dost lidí ovšem v Eternals najde to nejlepší. A bude doufat, že podobně výrazných a osobitých komiksových blockbusterů bude v následujících letech jen přibývat..... Viděno v kině: 2x () (menej) (viac)

JohnnyD

Treťotriedni Watchmen. Jedna z najhorších marveloviek a symbolické dno univerza i filmového komiksu. Obskúrna komiksová predloha, ktorá by v žiadnom z iných svetov nebola sfilmovaná, sa stáva blockbustrom lebo Marvel. Občas je to pekne farebné, historické scenérie vyzerajú ako z Age of Empires a ten flashback so vznikom svetov bol celkom pôsobivý, ale inak je to vyprázdnená, patetická prázdnota. Tretinu stopáže tvoria nefunkčné flashbacky, napriek tomu sú postavy beztvaré bábky, ktorých je toľko, že scenáristi nevedia, čo s nimi, a tak jedna z nich sa jednoducho rozhodne nezúčastniť sa finálnej bitky. Humor tu s výnimkou pár hlášok Kumaila Nanjianiho nie je, miesto toho je tu ale bezpočet afektovaných dialógov a prejavov o láske a o tom, aké je ľudstvo výnimočné. Neviem, kedy som mal naposledy takú chuť, nech celé ľudstvo vymrie. Už prosím pekne vráťte žáner k maskovaným hrdinom vo veľkomeste a hlavne späť na zem. ()

playboxguest

Na velkofilm a komiksovku příliš nezajímavý herci (přitom Gemma byla skvělá v Humans, Lauren ve Walking Dead, ale tady jsou prostě všichni silně ploší a nemastní neslaní) v čele s Angelinou, která tu působí jako někdo, kdo není schopný uhrát delší text a tak jen stojí a nějak na tom plátně je, aby plakát nalákal. Dialogy taky děsně plochý a tisíckrát ohraný a že jich teda je a opakují se i furt dokola většinu stopáže. Ke konci už těžká zívačka. Akce pomálu a na konec lákačka na druhej díl. Na začátku deviant krásně uhryzl jedné postavě hlavu, měl si udělat švédský stůl rovnou z celé bandy Věčňáků a i naše banda tak mohla ušetřit cenný čas a trávit ho třeba klabosením u piva. To jsme teda stihli taky, ale film vyšuměl z hlavy rychleji, než první škopek po něm. ()

Nin

V Eternals je hodně postav. Což může být průšvih, když jde o jeden film. Na druhou stranu taky tvůrci dostali ohromnou stopáž, takže ne, nemyslím si, že je něco omlouvá v tom, že drtivá většina postav je totálně nezajímavá. Nejsou špatné, ale byly by dobré jako nějaké vedlejší postavy v jednom dvou scénách, ne jako někdo, kdo má táhnout film nebo dokonce franšízu. Jediná postava, která mě opravdu bavila, které jsem fandil a u které jediné mi záleželo na tom, co se jí stane, byl Ind "Kingo", což je možná zčásti tím, že jeho herce Kumaila Nanjianiho mám fakt rád. Myslím ale, že tady jde hlavně o průšvih scénáře a režie, ne tolik herců. Například dějová linka na konci se Sprite mi přišla strašná. Jde o věc, která mohla být buď anticky tragická nebo dokonce i realisticky mrazivá, ale nakonec je jen povrchní a hloupoučká. Film nezačne vůbec špatně a skoro hodinu vypráví v dobrém tempu slušný příběh, který ale začne být postupně míň a míň zajímavý. Jedná se o vážnější marvelovku se snahou o velkolepost, ale samozřejmě v něm musí být i nějaký ten humor, který však působí trochu nuceně. Film je postupně čím dál víc nudnější a úmornější sledovat. Oproti komiksu zde postavy hodně změnili. Změnili jim pohlaví, rasu i sexualitu. Už to jistě může pár lidí nakrknout, ale mně to tolik nevadilo, protože ono ani v originále se nejednalo o tak zajímavé postavy, tak ať to klidně takhle "zmodernizují". Blbej nápad ale podle mě bylo změnit Deviants, úhlavní nepřátele Eternals. V komiksu jsou to humanoidi stejně jako Eternals. Komiks je vlastně o tom, že tu jsou zlí "bohové" (Deviants) a "dobří" bohové (Eternals). Jeden Deviant pak třeba může vypadat a chovat se podobně jako Satan, protože Deviants a Eternals jsou jakoby předobrazem našich mytologických postav. Podobně jako třeba u X-Menů proti sobě tyto skupiny válčí, ale občas se musí spojit proti nějaké větší hrozbě. Ve filmu tohle všechno smazali a udělali to tak, že Deviants jsou prostě jen nějaké obří potvory, do kterých multikulturní Eternals šijou a řeší si přitom nějaké vnitřní rozboje. Což je docela dost nuda. Na závěr musím říct, že se mi líbily obě potitulkové scény, které komiksákům ukazují, jaké postavy by využili pro sequel. A jsou to fajn postavy s pěkným obsazením, takže bych se klidně na dvojku Eternals podíval. Ale chtělo by to velkou změnu v přístupu, například jiného režiséra. (4/10) ()

Disk

Nejprogresivnější marvelovka ever a navíc s otevřeně homosexuálním párem včetně polibku. Jestli to viděli nějací militantní fanboyové, tak moc veselí nejspíš nebudou. ()

Cappuccino

Hlavným problémom filmu z môjho pohľadu je, že sa tvári príliš zložito na to, že jeho príbeh je v podstate veľmi jednoduchý. Následkom toho nie je odpovedajúca ani prepálená stopáž. Akčné scény sú zväčša celkom dobré, ale dialógy až na zopár dobrých momentov skáču od priemeru k podpriemeru. Správanie hrdinov, ktorí sú na prekvapenie pomerne nezaujímaví, je navyše pri ich moci a dlhovekosti častokrát neuveriteľne infantilné. Napriek tomu to však nebol úplne zlý film a určitý čas som sa dobre bavil. Takto rozporuplné pocity som nemal azda pri žiadnej marvelovke. 3,14... not great, not terrible, ale úplne rozumiem ľuďom, ktorí Eternals skopali pod zem. ()

666teen

Že to jde s Marvelem pomalu ale jistě do marvele není nic nového. Ale tohle? Řádně diverzifikovaná skvadra emzáků vodí lidi dějinami a chrání je před strašlivými Devianty. No budiž. Jsme totiž nesvéprávná banda retardů a určitě to potřebujeme. Eternálové hrdinně bojují a u toho trousí  moudra, jako z učebnice filosofie pro obyvatele klecových lůžek. Nesnesitelná podívaná. Po shlédnutí jsem si s úlevou uvědomil, že jediní Devianti, kteří nás ohrožují, jsou tvůrci tohoto majstrštyku. Takže klídek. ()

HAL

Ani prd, žádné ambice, běžná Marvelovka to je - není tu nic jiného než jen přidání další vrstvy fantasy k těm xy vrstvám fantasy které vyrobily už předchozí filmy - a samozřejmě zase v ještě větším měřítku protože jinak by se děti nudily.Po těch ohlasech jsem doufal že k tomu klasickému superhero bordelu Zhao přidala nějaký přesah, zamyšlení které by dávalo smysl, a naopak vyházela z komiksového lore ty největší blbosti, ale nope, to ani náhodou. Nejvíc fajn na filmu je ten jemný humor a běžné bantery mezi docela zábavnými charaktery polobohů (Ind je skvělý), ale kolem toho je klasické supehero řádění který docela nudí, a navíc je natahované hromadou cringe flashbacků o tom jak ti hrdinové vládnou lidstvu a extra retardovaně u toho jakože moralizují.Ale tak tohle je na Marvelovku docela standard, akce s pobíjením potvor připomínajících ty z Avatara taky nevypadá úplně špatně, a závěrečný rozkol mezi hrdiny aspoň trochu funguje - i když o tom co předvedlo Civil War si Zhao může nechat jen zdát. 6/10 ()

Goldbeater

Předně musím zdůraznit, že Eternals jsou jedním z těch zajímavějších marvelovských filmů. Jde o poměrně rozmáchlou a možná až přespříliš ambiciózní podívanou, jež nám jednak představuje jednotlivé hrdiny a hned je rychle dává do kolektivní akce, jako bychom kondenzovali všechny originy první fáze MCU až po týmovku Avengers do jednoho jediného filmu. Umíte si tedy představit tu tunu nezbytného představování a vysvětlování vs. málo akce (a když akce přijde, je to hroznej digibordel). Potěšilo mě však, že zde hlavní postavy poměrně unikátně řeší aspoň nějaké dilema, zda to, co činí, je opravdu správné, a zároveň i záporáci jsou lehce ambivalentní - do budoucna chci víc takového přístupu! A když už jsem byl tak tak ukolíbán tím poměrně působivým závěrem a prakticky rozhodnut, že tomu tu čtyřku nakonec vpálím, přišla asi nejhorší potitulková scéna marvelovského univerza, která jako by vypadla z animovaného Shreka a která devalvuje veškeré nadšení z předešlého dění, protože připomíná, že je to celé stále jen vykalkulovaný produkt. A když sám Marvel si svého „jinakého a ambiciózního“ filmu seriózně neváží, tak jak si ho mám vážit já? ()

liskam

Musím si to nechat projít hlavou.... Bráno jako skupinovka a-lá Avengers nebo Justice L. průměrné Ale když tohle budu brát jako film který se zaměřuje na jednu z rodin Eternalů solidní a uvěřitelné. Zatím 3-4* ()

mzss1

[80%] Viděno v kině. A to po delší době v IMAXU 3D a ještě v dabingu! ;) Co se týče 3D, nebudu to moc vyhledávat. Nebylo to špatné, ale musel jsem sedět rovně jak svíce, protože jsem to měl chvílemi rozmazané, ale co už. Velké plátno IMAX bylo super, i krásně ozvučené, takže super. Nyní k filmu. Jak už tu mnozí píší, není to běžná marvelovka. No, až tak jsem o tomto tvrzení nepřemýšlel, film hodnotím jako film, takže u mě se žádní zklamání nedostavilo. I jsem byl v určitých pasážích téměř nadšen. Úvod je takový zmatený, usekaný, ale pak se vše začíná pomalu rozjíždět. Někdo by řekl, že má snímek pomalé tempo, ale já si to nemyslím. Jde i hlavně o to, jestli diváka aspoň trochu zaujmou postavy. Mě bavily a právě proto mi těch 157 min uteklo velmi rychle. Ty jejich vztahy, nějaká ta dramatická linie tu je, ale to by musel mít film ještě tak o hoďku delší stopáž, nebo rozdělen na dvě části, aby to bylo ještě lepší. Z těch 10 superhrdinů mě minimálně 4 zaujali, možná i více. Nebudu zde konrkrétně všechny jmenovat, ale třeba takoví Richard Madden, Gemma Chan, Barry Keoghan stojí za pozornost. Angelina Jolie mi zde moc výrazná nepřišla, ale zahrála to obstojně, včetně její zajímavé postavy. Ostatní herci ok. Hudba od skvělého Ramina Djawadiho byla zdařilá – v určitých scénách pěkne gradovala. Dá se poslouchat ale asi jen v tomto filmu. Děj to má prostý, ale vizuálem nápaditý v mnoha scénách. Vesmírné části či jiné aspekty super schopností vypadají vizuálně opravdu dobře. A nyní AKCE. Je točena běžným způsobem jak se točí marvelovky. Přehledná je tak akorát, nejvíc mě bavilo asi akční finále. Takže neříkám, že je to úplná bomba co se týče akčních sekvencích, ale nestěžoval jsem si. S tímto snímkem a vlastně novým přírůstkem MCU jsem víc než spokojen. Čekal jsem trochu méně a dostal jsem docela dost. Určitě bych uvítal pokračování nebo aspoň účast některých postav do jiných filmů či nových Avengers. Na Iron Mana a obdobné části to v mém měřítko nemá, ale i tak jsem si to moc užil. ()

dr.horrible

Najdospelejší Marvel. Napadá mi asi viac negatív ako pozitív a aj tak si za päťhviezdou stojím. MCU by malo pokračovať v nastavenom štýle kompromisu medzi Infinity War a Ragnarokom, rozvíjať teen verse a konečne sa nechať komplet pohltiť Kangom. Okrem alternatívnych vesmírov blúdiť časom a planétami. Pod vedením Captain Marvel. A nerozvíjať toto. Ale už to tu navždy bude, ako artová alternatíva. Ako taký Snyders Cut. ()

IQ Tiqe

Marvel šlápnul vedle. Často sázel na ne tolik známé ksichty, dobrý humor, narážky, špičkování a obvykle to fungovalo a bavilo. Teď nasadil pár známých tváří a asi si myslel, že zbytek filmu se udělá sám, protože nic víc nepřidal. Linka s devianty byla napůl zbytečná. Mám dva výrazné zážitky – nudu a tak nějak mi bylo fuk, co se hrdinům stane. ()

Anderton

Celkom príjemné prekvapenie. Námet je podľa mňa možno úplne najlepší z celého MCU, bohužiaľ spracovanie je vlažné a nevznikol tak mega film, aký by si táto látka zaslúžila. Herci sú fajn, je tu tona humoru, čo sa občas bije s vážnymi témami, ale oči to nekole. U mňa lepšie ako Black Widow a Shang Li, ale vzhľadom na dĺžku si Eternals asi už nezopakujem, určité pasáže sa mierne vlečú. A tentokrát sa môže stať, že budete fandiť tej akože horšej strane, pretože v takom prípade by sme tu mali kolosálny nárez ako od Emmericha, lenže akosi tušíme, že to musí skončiť dobre a tak záverečné dejstvo nie je také mega, ale poteší. ()

Frajer42 odpad!

Kulturně, genderově a sexuálně vyvážená sebranka anti sympatických a zhola nezapamatovatelných zmrdů, kterých bylo z nepochopitelného důvodu příliš mnoho, připravili dokonalou půdu pro to, aby se na tuhle sračku nedalo dívat. K tomu si přidejte krajně dementní děj, který naprosto otřesným způsobem ohýbá lidskou historii a je na průser dokonale zaděláno. Po 20 minutách jsem tuhle sračku musel dokoukat zrychleně. Nemám přehršel volného času, abych něčemu tak otřesnému chtěl věnovat 157 minut života. Nepopsatelná sračka, která je pokurvená v každém měřitelném ohledu. Dokonce i na akci se nedá dívat, a to hlavně kvůli nepochopitelnému rozhodnutí, že záporáky zde budou 95 % stopáže zaujímat divná digi monstra. Naprosté dno a bezkonkurenčně to úplně nejvíc nejhorší od Marvelu. Dno už nemůže být hlouběji. Škoda slov. [5 %] ()

Blade přišel na poslední chvíli o režiséra

Blade přišel na poslední chvíli o režiséra

28.09.2022

S novinkami kolem Marvelu se nám za poslední dny maličko roztrhnul pytel, ta poslední je ale zatím suverénně nejhorší z nich. Jen pár týdnů před začátkem natáčení totiž chystaný Blade s Mahershalou… (viac)

Co chystá režisérka Chloé Zhao?

Co chystá režisérka Chloé Zhao?

21.09.2022

Režisérka Země nomádů a Eternals Chloé Zhao uzavřela exkluzivní smlouvu se společností Searchlight Television, pro kterou nyní bude vyvíjet nové seriály. Searchlight mimo jiné produkoval právě první… (viac)

Butch a Sundance dostanou seriál od Amazonu

Butch a Sundance dostanou seriál od Amazonu

19.09.2022

Na televizní obrazovky míří velká westernová akce. Reálné postavy amerických psanců Robert LeRoy Parker a Harry Longabaugh, kteří jsou více známi pod svými přezdívkami Butch Cassidy a Sundance Kid,… (viac)

Nový Batman bude rekordně dlouhý

Nový Batman bude rekordně dlouhý