Eternals sú príslušníci rasy nesmrteľných mimozemšťanov zo vzdialenej planéty Olympia, ktorí pred tisíckami rokov prišli na Zem, aby chránili ľudstvo pred mimozemskými predátormi Deviantmi. Eternals upozornili na túto hrozbu Celestiáli, vesmírni stavitelia, ktorých sme už mohli zazrieť v Strážcoch galaxie. Eternals na Zemi tvoria rôznorodú a mocnú skupinu, nájdu sa medzi nimi myslitelia aj bojovníci, každý z nich má nejakú špecifickú vlastnosť. Pri spolupráci sa tieto ich schopnosti dopĺňajú. Mimo služby fungujú ako hocijaká iná disfunkčná rodina, navzájom sa podporujú aj hádajú.  Príbeh sa odohráva na dvoch časových rovinách. Jedna línia je zasadená do minulosti, keď Eternals fungovali ako neohrozený tím a rodina. Druhá línia je v prítomnosti, keď sú rozdelení a rozídení, spokojne žijú medzi ľuďmi a ukrývajú sa všetkým na očiach. Opätovné objavenie Deviantov, ktorí zase ohrozujú ľudstvo, znamená, že Eternals musia odložiť svoje nezhody a dať sa znova dokopy. (CinemArt SK)

Martin.Tokos

Jeden z nejlepších Marvel filmů vůbec, který vybočuje jakýmkoliv nastaveným standartům. Vizuály úžasné, vykreslení postav důkladné, humor (KONEČNĚ) povedený a příběh nevyzpytatelný. Jsem nadšený a plný očekávání na pokračování, které po tomto konci musí určitě přijít... 5* ()

Welulu

Marvel tentokrát namísto primárně akčního bijáku naservíroval citlivé drama o (ne)lidských vztazích - a není to na škodu. Tempo filmu bohužel mnohé netrpělivé nebo přímočaré diváky/fanoušky odradí, ale za sebe vítám svěží vítr, který žánrové rozpětí MCU opět rozšiřuje a pokládá tak do budoucna půdu pro pestřejší paletu snímků. ()

Carlie

Po dlouhé době marvelovka, která má v sobě něco nového a nejede podle klasického scénáře typického pro komiksovky. Režisérka si vzala dost ambiciózní projekt a vyšel z toho dost dobrý výsledek, který pro mě konečné po sérii špatných filmů začíná novou éru MCU. Možná, že s retrospektivou se dalo pracovat lépe, protože tisíce let historie lze využít i kreativněji a finální akce mohla být epičtější, ale jinak nemohu mocvytknout, protože by bylo hypokritické vyčítat stopáž, když jsem u Venoma nadávala na její krátké trvání. Možná ještě hrdinové mohli mít alespoň nějaké charisma, protože jsou dost nenápadití a nezáleželo mi na nich. ()

hrumsrt

Když před cca. 5 lety byli oznámeni Eternals tak mne hned zastihla obava, jelikož mělo jít o společenství osob mocnějších než Avengers, což bylo tehdy nepřijatelné... Velká očekávání začal vytvářet především monstrózní casting. Dneska po zhlednutí váhám, jak moc velký fail to vlastně byl.. Dějově snad až tragické, postavy jsou velmi laxně uvedeny a vztah k nim nemáte prostě žádný (holt riziko uvádět postavy týmovkou). Mně to tady i trošku evokovalo kopii Watchmen. Celkově to působilo až skoro lacině, spousta trapných hlášek (po dvacáté už na mě tenhle humor prostě nezabírá, navíc to publikum snad taky přece stárne), žádná snaha o vážnější provedení. Z hrdinů mě nejvíce bavily Makkari (Lauren Ridloff) a Thena (Angelina Jolie), zbytek hodně průměrní, ale zase fajn, že konečně nějaká ženská hrdinka je schopná zaujmout více. Největším plusem je standardně vizuál. Jinak spíše fakt nuda, a to až tak, že jsem se musel hlídat, aby se mi nezavřely oči. /viděno v kině/ 55% ()

PlysovyMacko

Po uvodnej akcnej scene som cakala, ze film bude typicky marvel - rubacka superhrdinov a digi priser. Ale 90% filmu je o tom, ako sa eternals rozpravaju dokola o tom istom len v roznych lokaciach. Riesia moralne dilemy, ci su hodni, ci ludia su hodni zachrany, kto je dobry a kto je zly. Je to celkom nuda. Dufala som, ze twist ktory nastal v polovici film nakopne, ale nenakopol.  Su tu zastupene vsetky mensiny a tie obstaravaju humor. Ocenujem skvele efekty a finalnu akcnu scenu, konkretne vynorenie, skoda ze je kratucke. ()

HenryX018

Bohužel. Film měl skvělé nápady a skvělé momenty, ale celé se to boří. Tisíce let staré postavy které ale nemají jasné cíle a názory se jim mění jako ponožky. Opravdu, kdyby tvůrci prostě vyhodili polovinu postav, akorát by udělali líp. Angelina Jolie je fakt fajn, ale její příběhová linka absolutně nikam nevede, nemá žádný závěr a vůbec tam nemusí být. Kingo je taky fajn, ale je hrozně vidět že tam je jen aby film nebyl nudný. Tohle potvrzuje i fakt, že Kingo v posledním aktu prostě odešel. Proč? Už nevím. Ale ve finálním souboji prostě není, a tohle jsem si uvědomil až teď. To že se jedna z postav spikne proti ostatním jen protože má crush na postavu s jiným názorem je tak línej plot twist že to snad ani není možný a perfektně to potrhává co jsem řekl. Nevim jestli jsem ty 2,5 zatraceně dlouhých hodin sledoval romantický drama o vztazích s lidmi z vesmíru nebo akční film se superhrdiny - ani jeden z těchto žánrů nedělá Eternals obstojně. Že v tomhle filmu je vlastně nějaká romance, nějaký Jon Snow zapomenete po druhém aktu a až se vynoří na úplném konci jen si řeknete „Aha, ten tam vlastně taky byl." Třešničkou na dortu je líně hozený záporák do úplně posledního aktu který tam nadělal takovou kaši že je mi smutno toto psát. A vy co říkáte že je to lepší protože je to „jiný" - když zaměníte pytel masa za pytel hoven, není to automaticky lepší protože je to něco jiného. 4/10, bohužel. ()

Joedas

Timhle je přesycení Marvelem definitivní. Všechny tři filmy v tomhle roce byly jen prázdnyma iteracema dokola omílanýho mustru, Eternals pak tuhle zacyklenost korunujou. Přitom je to škoda, talent paní režisérce určitě nechybí, ale lidskost Nomadlandu bohužel nejde namontovat na rádoby hluboký dialogy, který po většinu času neslouží ničemu jinýmu než expozici. Není pak divu, že postavy nestihnou projevit charakter, když jsou kvůli zmatenýmu a hektickýmu vyprávění odsunutý do příslušnejch škatulek. A když Marvelu selže kouzlo hlavních protagonistů, nemá pak moc co nabídnout. ()

adamix

Opäť dávam s prižmúrenými očami celkom pozitívne hodnotenie, ale na tomto súčasnom výtvore je badať menej vád, ako som sprvu po negatívnych reakciách očakával. Madden sa celý čas pri svojom ,,herectve" tvári, ako by sa snažil vys*ať jedno veľké h*vno, decká budú mať možnosť vidieť homosexuálne rodičovstvo v priamom prenose a Kit Harrington hrá Kita Harringtona :). Diametrálne odlišný casting pozostávajúci z mixu všeličoho možného... na to už som si zvykol. Záleží, či sú postavy sympatické a to sa sčasti aj podarilo. Ale pôvodná zostava Avengerov bola predsa len o niekoľko levelov lepšia (a pamätnejšia). Hudobný doprovod je slušný, humor funguje, dej je zaujímavý a celkovo tá mytológia ohľadom Eternalov a Celestiálov ma zaujala a vďaka tomu som sa skutočne zaujímal o to, čo sa bude diať ďalej. Toto udržuje film nad požadovaný priemer a keď sa nechystáte hľadať na ňom každú nepatrnú alebo zámernú chybičku krásy, nedopadne to tak hrozne. Možno bývajú moje hodnotenia na posledné kúsky tejto dojnej kravy až nespravodlivo kladné, výsledné hodnotenie na tejto databázi to nijako neovplyvní a recenziu píšem po kino projekcii a dojmy mám stále pozitívne. Slabé 4* a 70%. ()

kubas369

5/10. Asi nejvíce roztěkaný film od Marvelu ever. Ten film chce divákovi předvést tolik věcí, že vlastně dělá všechno jen na půl a v náznacích, protože na to logicky nemá čas. Jak chcete nacpat rodinou dynamiku a historii lidstva po dobu 7000 let + spoustu digi bordelu ( protože Marvel) do 157 minut a zůstat naprosto konzistentní to prostě nejde. Je tady obdivuhodná snaha nějakým způsobem emočně podkreslit každého z Eternals a jejich vzájemné vztahy aby jste ke každému z nich měli alespoň nějaký ten cit a chápali jejich rozhodnutí a pohnutky. Ale je to hrozně povrchové což je škoda protože ty postavy jsou rozhodně zajímavé. Stejně tak celá to mytologie okolo je další zajímavou vrstvou do Marvel Universa, která všemu dodává větší hloubku. Můj názor je že pokud měla vzniknou nějaká série na Disney+ tak to měly být právě Eternals aby se všemu dal větší prostor a hloubka což tenhle příběh prostě potřebuje. Celkově je to zajímavý pokus vybočit ze zajetých kolejí posledních let bohužel pouze jen pokus. Nejvíce iritující je snaha jsem rvát na sílu rádoby vtípky přičemž jsou vtipné a povedené asi tak dva a to jeden jsme viděli už v traileru ( ano koukám na tebe stole z Ikei). Také jsem já osobně více čekal od hudební složky filmu, která mě právě hodně zaujmula u prvního traileru a přesvědčila mě abych na tohle šel do kina. Opět bohužel ve výsledku oproti nedávné Duně doopravdy nic moc působivého. ()

Syna.1990

Byl jsem docela zvědavý co z toho vypadne.. 1) určitě by to chtělo více akce, místy to bylo zdlouhavé a tudíž nudné 2) propracovanější postavy a lepší obsazení, aby si člověk měl chuť k nim vybudovat nějaký vztah a v tu chvíli by film byl o stupínek lepší 3) závěr neměl šmrc predchozích marvelovek, člověk nehltal každou závěrečnou minutu a to je smutné 4) potitulková scéna s bratrem Thanose? WTF? 5) velice zajímavý nápad, který nenaplnil svůj pozenciál 69% ()

instageek_cz

Co mi z Eternals uvízlo v paměti? Tak především Angelina Jolie, která po dlouhé době připomíná, že předtím, než se stala jakousi neustále utrápenou matkou pronásledovanou bulvárem, bývala živlem, akční bohyní! Její Thena je mocná, krásná, skvěle zahraná. Opravdu z ní cítíte sílu, ze které může jít až strach, ale přitom je také svým způsobem velmi křehká. Jolie nedostala snadný úkol, vzhledem k extravagantnímu kostýmu to mohlo dopadnout i nechtěně komicky, ale zvládla to parádně a bavilo mě se na ní dívat. Sakra, fakt bych si přál, aby si třeba ještě zahrála MILF verzi Lary Croft, nebo jinou mega akční hrdinku!:)) No nic, odpusťte post-pubertální úvahy a pojďme dál, tentokrát básnit o muži!:)) Richard Madden tu hraje Ikarise, jakousi marveláckou verzi Supermana. Létá, střílí lasery z očí, zřejmě je i supersilný. A taky u toho zatraceně dobře vypadá, takže jsem celou dobu myslel na spekulace o tom, že by právě on mohl být novým Jamesem Bondem. Upřímně, já bych to bral okamžitě a aktuálně si pro tu ikonickou roli nedovedu představit nikoho lepšího. Madden v Eternals předvádí, že je dostatečně zajímavý na to, aby byl hlavním tahounem obřího a drahého velkofilmu. Je v tom správném věku a po Danielu Craigovi by představoval výrazně odlišnou verzi agenta 007. Třetí nejzábavnější postavou pro mě byl Kumail Nanjiani, jehož Kingo (za mě) ztělesňoval oázu humoru téhle v tomto směru jinak vyprahlé pouště. Což je určitě největší rozdíl oproti předchozím marvelovkám – tady se krom Kumailových příspěvků moc nezasmějete, občasné snahy o fóry působí mimo něj většinou spíš nuceně, zbytečně. Zaznamenal jsem kritiku toho, na jak obrovské časové ploše se Eternals odehrávají (začíná se tuším 7000 let př. n. l.). Za mě to vůbec nebyl problém, naopak jsem díky tomu tyhle úplně nové a neznámé hrdiny lépe vnímal jako jeden tým, snáz jsem je přijal. Neměl jsem potíž věřit jejich poutu, vzájemným citovým vazbám, přátelství, lásce. To vše pro mě fungovalo zcela přirozeně, nenuceně. Byť tedy některé vztahy mi přišly matoucí a nejsem schopen říct, jestli se „Angelina“ a Gilgamesh milovali, nebo byli jen hodně blízcí přátelé, a stejně tak je mi záhadou duo Druig – Makkari:)) Takže na to bych si stěžoval... kdyby mi přítelkyně nevysvětlila, že jelikož žijí tisíce let, tak prostě vztahové záležitosti vnímají jinak než obyčejní smrtelníci. Něco na tom bude!:) Po dlouhé době mi v nějakém filmu nepřišla otravná hrozba konce světa. Tady jsem skutečně cítil tu fatálnost, hrůzu, bezmoc obyvatel naší planety tváří v tvář něčemu nekonečně mocnějšímu, pro co jsme míň než mravenci. A byť vizuálně Eternals nejsou zrovna pastvou pro oči, několik famózních záběrů bych si okamžitě nastavil jako wallpaper. Celkově se režisérce Chloé Zhao povedlo tenhle těžkotonážní biják ukočírovat, spletitý a vážný děj se jí nijak nerozpadal, za mě ani nenudil, takže poklona, super práce! Jo a nesmím zapomenout na výbornou Gemmu Chan, protože právě ona je hlavním tahounem děje, a na božskou Salmu Hayek, další herecké eso, které svým výkonem přispívá k vysokým kvalitám předposlední letošní marvelovky. Škoda, že covid tak deformuje návštěvnost kin, protože by mě zajímalo, kolik by Eternals vydělali za normální situace. Takhle jsou jejich tržby spíše zklamáním. Přesto doufám, že to šéfy Marvelu neodradí a budou v podobně alternativních projektech pokračovat i dál. K té hlavní, přeci jen poněkud šablonovité sérii, jsou totiž vítaným osvěžením! Hodnocení: 8/10     ////     Více recenzí a zajímavostí nejen o filmech čtěte na Instagramu, profil instageek_cz , díky!:) () (menej) (viac)

Mr.Ward

Další film z nekonečného vesmíru Marvelu je tu, tentokrát třetí film čtvrté fáze. A nemůžu se zbavit dojmu, že tohle bylo fakt nic moc. Nevím, co tím chtěl kdo říct. Možná jsem jen zdegenerovaný klasickým MCU cirkusem, možná mi jen chybí ta krásná úzká provázanost předešlých fází, protože upřímně, zatím čtvrtá fáze moc příběh netvoří, neposunuje dopředu, prostě stagnuje. Neustálé odkazy na lusknutí už taky začínají nudit. V tomto existuje velká naděje, že už v následujících filmech popojedeme. Čeká nás za měsíc třetí Spider-Man a příští rok druhý Doctor Strange. Samotný film je fajn, lehká změna stylu potěší, úmornou délku si ale mohli odpustit. Příběh, zvrat a postavy super, finální scéna ale strašný sh*t… jako vážně ta “bouřka” a to co následuje… Jak z finále originálního Mortal Kombat 🤣 No výsledek pro velký Marvel fandy klasicky dobrý, pro obyčejný diváky to bude možná těžší zkousnout… ()

darthvader77

Je to rozhodně kontroverzní a trochu nevyrovnaný snímek, který má v sobě hodně originálního. Neřekl bych, že problém neslučitelnost dvou žánrů, ale příliš mnoho postav ano. Navíc tady už retconování toho, co se stalo jde trošičku za hranu a předně Thanosův brácha bude potřebovat krucinál hodně vysvětlování. Přesto dalo nám to komplexní morální dilema, kdy žádná odpověď nebyla správná, cool souboje je ironií, že MCU přišlo s nejlepším duelem mezi Flashem a Supermanem. Každopádně souhlasím, že by to fungovalo lépe jako minisérie. A Marvel v tomhle filmu zase opakoval starou chybu zabíjení zajímavých záporných postav. Kingo a jeho sluha to zabíjeli. Jsem zvědavý kam to všechno povede speciálně postava Jona Sněha. ()

Mamlas odpad!

Další kokotina o multiefektivních barevných kostýmcích, co zachraňují svět, a nějakých pitomých monstrech. Vypnuto po pár minutách zmaru. (4%) ()

Solverino

Neuvěřitelně barevný kýč! Krásné efekty a akční scény, bohužel proložené otřesným rádoby filozofováním na úrovni mentálního retarda. Rádoby historické sekvence pro ty, co neměli ve škole historii, nekonečné tlachání o ničem. Bláboly o nesmrtelnosti chrousta, když prvoplánovitě jsou zastoupeny všechny rasy a všechna pohlaví. Nesmí samozřejmě chybět líbací scéna dvou černých homosexuálů. Ach jo, to je utrpení na to koukat... se nedivím, že mají děti v hlavě guláš a necítí se pohlavně ukotvení, když vidí takové *superhrdiny* v akci. No jsem rád že jsem na tom nebyl v kině, to bych trpěl ještě víc, nedalo by se to posouvat dopředu a ještě by mě bolel zadek ze židličky v kině. Tak si to užijte vy honibrci! (nevím proč se musí tohle všechno na sílu pořád tlačit lidem do hlavy?) ()

LAZARUS111

Eternals je film ktorý len pekne vyzerá ale inak je zbytočný. K postavám sa nedá vytvoriť nejaký vzťah, suché charaktery a dej ako z rýchlika. Toto bolo slabé. Hlavne že majú odškrtnuté LGBT postavy. ()

ACDCKL

Velmi zajímavá Marvelovka, kterou nebudou mít rádi všichni a bude nejspíš rozdělovat fanoušky Marvelu na dva tábory. Já si troufnu říci, že daný film svým pojetím se povedl a rozšiřuje tak velký svět těchto komiksů. Příběh o bozích, kteří se vzbouří svým tvůrcům a následné nastínění, co jsou vlastně Celestiané a Eternals, je velmi dobře pojato. Velká škoda je jen u Deviantů, kteří nedostali nakonec tolik prostoru. Následně i někteří herečtí jedinci v tomto filmu buď dostali málo prostoru či nepředvedli úplné maximum. Též i nucené zmiňování otázek homosexuality/heterosexuality může někomu přijít, že to je přes čáru. Délka též příjemná, ale jak to tak bývá, v určité momenty se někdy film táhne, něco podobného jako u posledního Spidermana. 4*. ()

Blade přišel na poslední chvíli o režiséra

Blade přišel na poslední chvíli o režiséra

28.09.2022

S novinkami kolem Marvelu se nám za poslední dny maličko roztrhnul pytel, ta poslední je ale zatím suverénně nejhorší z nich. Jen pár týdnů před začátkem natáčení totiž chystaný Blade s Mahershalou… (viac)

Co chystá režisérka Chloé Zhao?

Co chystá režisérka Chloé Zhao?

21.09.2022

Režisérka Země nomádů a Eternals Chloé Zhao uzavřela exkluzivní smlouvu se společností Searchlight Television, pro kterou nyní bude vyvíjet nové seriály. Searchlight mimo jiné produkoval právě první… (viac)

Butch a Sundance dostanou seriál od Amazonu

Butch a Sundance dostanou seriál od Amazonu

19.09.2022

Na televizní obrazovky míří velká westernová akce. Reálné postavy amerických psanců Robert LeRoy Parker a Harry Longabaugh, kteří jsou více známi pod svými přezdívkami Butch Cassidy a Sundance Kid,… (viac)

Nový Batman bude rekordně dlouhý

Nový Batman bude rekordně dlouhý