Film režiséra Johna McTiernana, natočený podle bestselleru Toma Clancyho, je příběhem mužů, v jejichž rukou leží odpovědnost za soudný den. Zbrusu nová, supermoderní jaderná sovětská ponorka míří k pobřeží USA. Jejím velitelem je kapitán Marko Ramius (Sean Connery). Americká vláda se obává, že ponorka "Rudý říjen" zaútočí. Analytik CIA (Alec Baldwin) je jiného názoru. Myslí si, že kapitán Ramius chce emigrovat. Má však jen několik hodin, aby ho našel a svůj názor dokázal. Sovětské námořní a vzdušné síly po ponorce totiž pátrají také. Hon na ponorku začíná. (HBO GO)

bujnmi

Špionážní dobrodružství na ponorce. Chcete - li zažít napjatou atmosféru mezi USA a SSSR v období studené války, nebudete zklamáni. Úvodní scéna mě naprosto ohromila, mrazivá atmosféra Ruska, excelentní hudba, a pár jednoduchých dialogů mě nadchlo tak, že jsem to shlédl. Po scéně, kdy Rusové zpívají svou hymnu? (v každém případě úžasný chorus), nastává šedší období filmu. Moc kecání a téměř žádná akce. 80 procent děje se odehrává v ponorce, takže prostředí taky nic moc. Ke konci se opět to trochu rozjede a především se rozezní nádherný soundtrack. Díky němu zapomínám na nudnější část filmu. Je to to nejlepší, co jsem kdy z ruského prostředí slyšel. ()

meemini

Viděl jsem před hodně lety, ještě jako malý kluk, který se od půlky krčil za křeslem, aby ho rodiče neviděli. Z Honu na ponorku jsem měl tak dobrý pocit, že jsem se musel s odstupem času podívat znovu a hodit na databázi hodnocení. Jak velké zklamání jsem zažil! Ponorku jsem si představoval dobře, hon na ni dost mizerně. Délka filmu přes dvě hodiny je až moc na tolik dokonalých kapitánů a Aleca Baldwina – toho nejdokonalejšího muže vůbec (Bond bledne závistí). Občas mi to přišlo hodně trapné. Hlavně ke konci. Setkání rusů a američanů, psí kusy kapitánů těch krásných bojových plavidel, honička v ponorce s kuchařem :D – směju se ještě teď. Jinak zajímavé obsazení, několik dnes docela známých tváří ;). ()

Daxus

Na "politický thriller" vynikající akce s perfektními ponorkovými záběry. Clancyho zvykem je složitost zápletky a dějové zvraty, které se do filmu ani o délce větší než dvě hodiny prostě nedají vtěsnat, ale výsledku to určitě neuškodilo. Film má švih a udržuje diváka v napětí a zároveň nebudí dojem osekanosti. Connery mi na roli kapitána Ramiuse sedí skvěle a záběr kdy se Rudý Říjen vynoří přídí z ledového moře za pokřiku sovětských námořníků: " капитан воюет!", nezapomenu nikdy. 100% ()

anyonecek

Bylo to trochu moc roztáhlé, víc jak 2 hodiny u filmu nějak moc nemusím, protože to spíš škodí než přináší něco dobrého. Ale tak zkousl jsem to a musím za to ubrat hvězdičku, ale i tak na dané téma je to skvělý film, který vtáhne do děje a člověk nasává to napětí až do konce filmu. Hudba mě zde až tolik nenadchla, ale zato Sean Connery a Alec Baldwin předvedli parádní herecké výkony. ()

helrohir

Jeden z najlepších filmov zameraných na ponorky. Vynikajúce je obsadenie, hlavne teda Sean Connery, ale presvedčivý sú aj Alec Baldwin či Sam Neil. Film si počas celého trvania udržal skvelú atmosféru a neustále drží diváka v napätí, pretože nikdy nevieme, čo sa stane o chvíľu. Naviac tu exceluje Basil Poledouris, takže suma sumárum sa jedná o vynikajúci film. ()

Stejšn

Udělané i zahrané je to hezky, děj i některé jednotlivé scény jsou sice trochu přitažené za vlasy, ale tak v rámci žánru ještě v pohodě. Poledourisova hudba je pěkná, jeden z jeho dobrých soundtracků. Zajímávé je, že film adoruje kapitána, který na ponorce chladnokrevně a zákeřně zavraždil vlastníma rukama nevinného člověka, který ho nijak neohrožoval, měl jen jiný politický názor. Trochu paralela s příběhem bratří Mašínů. No a protože je hlavní postava vrah a lhář, dostane ode mě jen tři hvězdičky. Škoda že to od sabotéra nekoupil místo Sama Neilla on, skóre by se srovnalo a filmu bych dal čtyři. ()

smatana.sk

Ten film má všetko, čo od thrilleru z doby studenej vojny očakávam. Premyslený a uveriteľný scenár (Tom Clancy) bez propagandistickej jednofarebnosti a podceňovania CCCP, odvážnu filmovú hudbu Basila Poledourisa (zborový spev, ruština), herecké výkony (Connery v typovej roli, pre ktorú sa narodil). K tomu bonbóniky ako politruk s menom Putin, a skvostné dialógy: "Poslechněte, já jsem politik, to znamená, že podvádím a lžu, a když zrovna nemávám dětem, kradu jim lízátka." Snáď len na ruskej výslovnosti mohli popracovať. Záverečný súboj a rodinnú bodku s plyšákom tolerujem ako povinnú obeť žánru. ()

Pitryx

Hvězdné herecké obsazení a neskutečná nuda?? Jde to?? Ano, jde. Právě v tomto filmu se to neskonale povedlo. Asi i proto jsem jej dal až na třetí pokus a měl potíže vydržet do konce. Ale dokázal jsem to. Velké plus za hudbu. 20131110 0000/0000 ()

PAVLIS

Škoda za vlasy přitažené akce v poslední třetině filmu. Tu bych sežral naposledy jako náctiletý. Jinak to mohla být díky napínavosti děje a charismatické herecké skvadře čistá čtyřhvězda i dnes. Teenagerům doporučuju. ()

Fenris 13

Viděno již mnohokráte, s vyplutím Rudého října a fantastickým hudebním motivem se ale pokaždé spolehlivě dostavuje mrazení. Parádní film. ()

PlayEasy

I když nám příjde studená válka část moderních dějin, která nevedla k ničemu, tak určitě je to zajímavé období a není divu, že vzniklo tolik skvělých filmů na styl SSSR vs. USA. Perfektní Thriller s velkým T o sovětakém gigantu, který vyplul do vod atlantického oceánu s cílem nepozorovaně proklouznout atlantikem a nepozorovaně vypálit rakety na největší města na východním pořeží států. Jenže problém je, že kapitán Marko Ramius (Sean Connery je ještě lepší herec jako starší než jako playboy 60's) je Litevec a ti se odjakživa se Sověty nesnáší. A proto chce požádat o azyl, ale ještě než vyplují, pošle telegram do Moskvy a tam napíše, že má v úmyslu zběhnout. A tak začíná hon na ponorku a jelikož Američané zjistili úmysly nové jaderné ponorky, jdou po ní a jelikož Sovětům došel Rumiusův dopis, jdou také po ní a před Američany to samozřejmě ututlají. Sean Connery - náš oblíbenec stále dokazuje, že je výkonnější herec než dříve, Baldwin nám příjde jako svým výkonem nejistý, mladý a zaleknutý a Sean ho zcela zastínil, Sam Neill už b\yl zkušenější. 95% ()

johnsnow

Film ktorý je takmer celý v uzavretom priestore nemusím ale tu našťastie nie je úplne celý film tresnutý len do ponorky, plus tie naháňačky ponorkové majú tiež dobrý šmrnc. Herecky super, najmä Connery a Baldwin sú fajn, zvyšok v pohode, trošku ma sklamala absencia klasickej akcie(ak nerátam trochu ten koniec.) Dávam silné 4* a hor sa na ďalšie Ryanove filmy. ()

mrclTV

Starý dobrý vojenský thriller, riadiaci sa heslom - pomaly ďalej zájdeš. Napätie sa vkráda postupne, ale o to hutnejšie je. Žiadna zbesilá akcia, žiadne extrémne naháňačky, ale o to presne ide, situácia je i tak napínavá. Toto bola jedna z tých lepších hier na mačku a myš. Správny režisér (a slušná zostava hercov) vie aj z plávania po oceáne v dvoch zatemnených ITečkárskych búdkach spraviť solídny nervák. ()

MartinTerran

Na ponorce jsem nikdy nesloužil ani se o ně nezajímám, tak netuším nakolik jsou manévry reálné či nikoliv, ale film je natočen zdařile a hlavní role jsou dobře zahrané. Hodnocení: 76/100. ()

Hemlock

Skvělý hlubinný thriller z období studené války. Tom Clancy a jeho předloha je prostě sázka na jistotu a vzhledem k hvězdnému obsazení se dalo očekávat, že Hon na ponorku bude pro milovníky akčního žánru povinnou četbou. Dávám čtyři torpéda a doporučuji. ()

adamix

Je to nakoniec iné ako som predpokladal ale ten námet od Clancyho knižnej predlohy o úteku sovietskej ponorky do Ameriky je vážne unikátny (avšak nereálny :). Conneryho som nikdy nevidel vo vážnejšej polohe, ako v roli kapitána Ramiusa. Film rozhodne stojí za vašu pozornosť, ale nazvať ho ,,klasikou" je už trošku prehnané. Za mňa 75%. ()

Hawaj

Fantastickej biják od á do z. Super napětí až do konce, super herci. Pokaždý když na to koukám, tak mě to úplně vtáhne a pokaždý žasnu. Conneryho doceňuju čím dál tím víc. Nádherná filmařina. Úplně bych si přál aby každej film byl takhle kvalitní a nemusel bych se dívat na všelijaký ty sračky co se produkujou. ()

Tominni

Hon na ponorku Red October, kterou chtějí dostat všichni, řídí John McTiernan velmi dobře. Film má napětí, gradaci a dostatek akce a konspirace. Nutno říci, že Sean Connery poměrně zastiňuje Aleca Baldwina. ()

Blazkowicz

Proč všichni Rusové vypadají jak rození Američané? A jak to, že si perfektně rozumí, když minutu předtím na sebe čuměli jak paka? Trochu logické nesrovnalosti, ale jinak dobrý film. Napětí to vcelku má, akci už moc ne. Vystřelení torpéd párkrát za celou dobu není zrovna záživné. Nebýt dobrého děje, hodnotil bych níž vzhledem k délce. Neměl jsem nutkání sledovat hodiny, ale bylo to delší než by se mi líbilo. 4-* ()

Zemřel Sean Connery

Zemřel Sean Connery

31.10.2020

Neeson a drogová ponorka

Neeson a drogová ponorka

25.03.2015

Liam Neeson nedávno prohlásil, že hodlá zhruba do dvou let seknout s akčními rolemi. Koneckonců už mu je 62 a nemá fyzičku jako třeba Stallone, není tedy divu, že se pomalu přesouvá k o něco… (viac)

Zemřel Tom Clancy, autor Jacka Ryana

Zemřel Tom Clancy, autor Jacka Ryana

02.10.2013

Smutná zpráva pro milovníky špionážních thrillerů. Jeden z nejuznávanějších a nejúspěšnějších představitelů žánru zemřel včera ve věku pouhých 66 let. Clancy se proslavil romány z období tzv. studené… (viac)