Hviezdne vojny VI - Návrat Jediho

• Česko Star Wars: Epizoda VI - Návrat Jediů (viac)

Luke Skywalker se vrátil na svou rodnou planetu Tatooine ve snaze zachránit svého přítele Hana Sola z pazourů zlého gangstera Jabba Hutta. Málo však Luke ví o tom, že GALAKTICKÉ IMPÉRIUM začalo tajně stavět novou obrněnou bojovou vesmírnou stanici, která je ještě silnější než ta první - obávaná Hvězda Smrti. Po dokončení by tato zbraň přinesla jistou zkázu malé skupině rebelů, bojujících za znovuobnovení svobody v Galaxii... (oficiálny text distribútora)

Saur.us

Závěr legendární trilogie klasických hvězdných válek lehce zaostává za dvěma staršími díly. Za přílišnou infantilnost způsobenou těma ťuťuňuňu Ewokama a toporné dialogy. I když stále lepší než Epizoda I. A teď, zemřeš hochu! ()

Gastovski

Jednoznačně nejhorší Epizoda celé ságy. Platí, to co jsem napsal o předchozích epizodách s tím rozdílem, že závěr celé ságy je docela fraška. Souboj s Vaderem a císařem vyústil v opravdu šokující závěr (myšleno ironicky). A poslední hřebíček do rakve zatloukli Evokové. A abych zhodnotil celou ságu: novější epizody se mi líbily o dost víc než staré = lepší průměr pro celou ságu. ()

Wawer

Těch pár zbytečně natáhlých scén a přebytečných keců typu "zeptej se později" strhává dojem z jinak impozantního závěru ságy, který měl na to být tím nejlepším dílem, ale nakonec se z něj stal ten nejslabší. I tak je to ovšem pro mě 5*, protože to oč tu běží především je příběh a ten ke konci graduje a zastiňuje všechny neduhy. ()

Vilg

Stará trilogie v sobě měla něco, co ta nová naprosto postrádala. Zaprvé - jiné lidi na režisérském křesle, než Lucas. Za druhé poetiku, úžas a fascinaci. Scéna s hranicí na osamělém místě v lese, kde symbolicky shoří Vaderova černá maska je možná nejsilnější moment ze všech šesti dílů. I ty plyšový medvědy jsem ochoten odpustit, jako vtip. 5 za nostalgii a nádherné momenty. Hodnotím verzi Special edition, na VHS. Nové rendery a dvd mi zvedají žaludek. Georgi, je fakt, že je to tvoje dílo, ale donekonečna remasterovat látku, která byla už napoprvé dobrá, může vést jenom k překombinovanosti a ve výsledku pouze uškodit. Nadto jsem naprosto zhrozen přidáním příšerného Christensena na místo Sebastiana Shawa. To je jednak neúcta největšího kalibru, jednak neskutečná blbost, co se návaznosti příběhu týče. Proč by měl vypadat mladě, když uběhlo nějakejch 25 let? Obi-Wan taky zestárnul. ()

Darth Vader

Rozhodně perfektní vyvrcholení navíc poslední lehce upravené verze (Hayden Christensen na závěr nebo grafické úpravy některých postav) jsou bombastické. Dneska je den kdy jako správnej fanoušek jsem dal všechny díly a musím říct... Nakonec jsem byl hold dojatej a Star wars jsou legendární! Georgi miluji tě a dávám ti pět hvězdiček a velkou pusinku na tvůj plnovous:* ()

jasanka

Rozhodně nejslabší díl z původní trilogie. Epizoda IV mě naprosto dostala, V byla taky nadprůměrná, ale tohle... Nuda, o ničem, vtipy nebyly vtipné, "příšerky" vypadaly děsně. Mimochodem - je moc "pěkné", jak tu spousta lidí píše to samé co já, ale i přesto dává čtyři (nebo i víc) hvězdiček. ()

CiPR

Zakončení úspěšné série Star Wars. Díl plný očekávání a napětí, jak to vlastně vše skončí. Film na mě působil poněkud slabším dojmem než předchozí díl, ale i tak se film hned od začátku rozjel a nezastavil až do konce. Technicky sse to opět povedlo a na tehdejší dobu, velmi dobré, bitva ve vesmíru nakonec je prostě úžasná, i ta na zemi stojí za zmínku (jako kluk jsem si jí přehrával pořád a pořád dokola). Sice je to škoda, že další porkačování již v brzké době očekávat nemohu, ikdyž další knížky čekají a nikdy neřikej nikdy, pane Lucasi. 90%. ()

Velemír

Ale ten konec... pod vším tím nádherně archetypálním veselím ten proklatě posmutnělej konec, nad kterým se mi pohnutím tají dech... jejich hřejivě neopulentní shledání je naším loučením. ()

Narciska

* za mou první filmovou lásku * za nejlepší dvojčata * za všechny Jedie * za nejlepší kamarádskou dvojici 3po a r2d2 *za nejlepší filmový konec *za multikulturní svět ()

ladno

Vynikajúce finále staršej Star Wars série. Naozaj výborné. Skutočne sa veľmi teším na 7, 8 a 9, dúfam, že budú nemenej kvalitné, ako celá doterajšia séria. Gratulujem! 100% ()

ASSBURGER

Páááááááááni tento koniec som presne potreboval vidieť aby som mohol zakončiť najlepšiu filmovú sériu všetkých čias. Ale poviem vám tento koniec ma veľmi prekvapil a neľutujem to že som ho videl no práve naopak môžem byť rád že sa všetko skončilo dobré no vlastne všetko nie ale to vám nechcem prezradiť takže....... Ale scénar parádny no ale ved viete George Lucas to je pánko síce mi bolo toho konca ľúto a to by tak presne malo byť správny film by vás mal dojať.Síce ma nedojal až tak aby som plakal proste mi to bolo ľúto. A vážne neviem pochopiť ako sa to dakomu nepáčilo ale ved všetci sú iní. A ešte niečo som vám chcel povedať áno presne vyjde Star Wars 7 ale to vám asi nemusím hovoriť to už mnoho z vás fanúšikov Star Warsu ale ostatných vie. Síce ma trailer až tak veľmi k 7 nezaujal ale nechám sa prekvapiť dúfam že to bude také parádne ako tie predošlé časti. ()

El-Barto

Finální osudová sekvence Vader - Luke - císař je geniální a podle mě nejlepší z celý trilogie. Škoda jen, že to "kazí" scény z Endoru, který jakoby vypadly z filmu s úplně jiným nádechem. Rozhodně je to skvělej film a výborný zakončení trilogie, ale působí tak nějak nevyváženě, kdy na jeden dokonalej moment připadají alespoň dva slabší nebo dokonce zbytečný (tam spadá i natahovaná pasáž s Jabbou Huttem). ()

dragoliz

Hodnotím celú sériu Star Wars. Čakal som niečo neuveriteľne epické. Odvšadiaľ sa človek dopočuje, dočíta o tom, že je to najväčší príbeh v dejinách kinematografie. Čože? Ako prvé musím povedať, že nikdy som vo filme nevidel plytší dej ako tu. Samozrejme, nejaké odpady a lacné shity nemôžeme brať do úvahy. Ja som mal stále pocit, že to je len nejaká paródia na sci-fi alebo čo. Nejaká taká srandovná, priteplená telenovela odohrávajúca sa vo vesmíre. Naozaj, ten svet, jeho postavy a dej boli tak neuveriteľne smiešne a absurdné, že som väčšinu času nevedel, či tie filmy mám brať vážne. Pre akú vekovú kategóriu je inak táto séria primárne určená? Ja by som to pustil asi len nejakému pomalšie vyvinutému 8-ročnému chlapcovi. Fakt. Kurňa, ale prečo sa to volá Star Wars?? Ja si hviezdne vojny predstavujem ako veľkolepé boje mohutných armád rôznych svetov, ktoré dobre že neodpália celý vesmír. Ale toto? Normálne dám smajlíka. :D :D :D Parta divných ľudí, opíc, cítiacich robotov a iných dementných tvorov (s výrazmi Teletubbies) stojí proti páriku teplošov? Myslím, že názov tejto ohromnej "vesmírnej ságy" je dosť zavádzajúci a myslím si, že by mu skôr prináležalo pomenovanie... hmmm.... Gay Fights? To znie fajn. Jednoducho, toto neboli vesmírne vojny, ale nejaký pošahaný svet, kde sa 80-te roky zrazili s filmom Cesta do praveku, ktorý bol stvorený ľuďmi, ktorí sa príliš veľa kukali na Teletubbies (Je mi jedno, že vtedy ešte neboli. Vyzerá to tak). No a čo ma dorazilo najviac, bol temný a obávaný Darth Vader, ktorý z toho celého mal pôsobiť asi najdrsnejšie a mal byť týpek, ktorý ovláda absolútne všetko a je najmocnejší zo všetkých. Ja som tomu fakt veril. A z neho sa vykľul len poskok nejakého senilného škaredca hodiaceho sa do reklamy na Coregu. Ach. ()

Bozvav

Tak nevím, když jsem tento díl viděla před lety, ještě před dotočením prvních epizod přišel mi skvělý. Teď po letech jako bych více vnímala klišé, které se neodbytně dere na povrch. Např. závěrečná scéna kde Luke zápasí se svým otcem a císařem je vyloženě hrozná. Toporné dialogy, dilema otce zabít či nezabít vyjádřené kroucením hlavy ve stylu robotka z tržnice, no nevím. První část dobrá, ale druhá se závěrečným pouťovým veselím a natahovanými akčními sekvencemi to dle mého dorazila. pro mne asi nejslabší díl ze všech. ()

kamigava

Epické zakončení tragédie o Darth Vaderovi! Po Pomstě Sithů je to můj druhý nejoblíbenější díl ságy. Victory celebration na konci mě vždy velmi dojme. Vader zemřel, ale duch Anakina zůstal a přešel zpět ke světlé straně. Paráda! ()

Richie24

Jejdamane. Také jsem čekal velkolepé zakočení hexalogie, leč už začátek příběhu na Tatooine je na můj vkus drobet přestřelenej (aspoň, že se tam objevila ta Leia v proslulých bikinkách) a dění na měsíci s maňásky suverénně si poradivšími s imperiální armádou, tímto očekáváním dost silně zatřásli. Obrovská škoda! Protože děj kolem Hvězdy smrti a zejména pak elektrizující vyvrcholení tria Luke, Vader, Sidious a nalezení Anakina ve Vaderově temnotě, ukončující tak celý příběh (což jsem si alespoň dlouhá léta myslel) dokázal celkové hodnocení navzdory výše zmíněným infantilnostem udržet na 4 ****. ()

Druhé Já, legenda se hýbe kupředu

01.05.2023

Star Wars a Pán prstenů se dočkaly obří pocty

Star Wars a Pán prstenů se dočkaly obří pocty

15.12.2021

Americký národní filmový registr se letos opět rozšířil o několik významných děl, mezi něž byl konečně zařazen také fantasy počin režiséra Petera Jacksona Pán prstenů: Společenstvo Prstenu. Snímek z… (viac)