Hviezdne vojny VI - Návrat Jediho

• Česko Star Wars: Epizoda VI - Návrat Jediů (viac)

Luke Skywalker se vrátil na svou rodnou planetu Tatooine ve snaze zachránit svého přítele Hana Sola z pazourů zlého gangstera Jabba Hutta. Málo však Luke ví o tom, že GALAKTICKÉ IMPÉRIUM začalo tajně stavět novou obrněnou bojovou vesmírnou stanici, která je ještě silnější než ta první - obávaná Hvězda Smrti. Po dokončení by tato zbraň přinesla jistou zkázu malé skupině rebelů, bojujících za znovuobnovení svobody v Galaxii... (oficiálny text distribútora)

Ollie235

Se závěrečným dílem ságy jsem naprosto spokojen, ač jsou ty 2 hodiny spíše čekáním na závěrečný souboj. Ten ale rozhodně patří k nejlepším scénám ságy a Darth Vaderův ,,návrat k dobru" je nejdojemnější scénou v SW vůbec. ()

aLPaC

Vynikající završení nejlepší filmové ságy s třešničkou na dortu v podobě souboje Luka, Vadera a Imperátora Palpatina. Ovšem nejhorší ze starých Star Wars. I tak ale za 5*. NEJLEPŠÍ HLÁŠKA - Han Solo: Myslím, že se mi vrací zrak. Místo červené skvrny vidím bílou. ()

TwoFace

— Never. I'll never turn to the Dark Side. You've failed, your highness. I am a Jedi, like my father before me. — Bezvadný úvod v Jabbově paláci a úžasná závěrečná bitva, to jsou nejlepší okamžiky filmu. Return of the Jedi je skvělým závěrem. Místo hlavního záporáka přebírá ztělesnění zla celé ságy a jedna z nejlepších záporných postav všech dob – sám císař Palpatine. Závěrečná konfrontace, ve které císař pouhými slovy dokáže téměř porazit hrdinu, poslední bitva otce se synem a následný triumf dobra nad zlem, jsou jedny z nejlepších a nejsilnějších okamžiků celé ságy, a to i hlavně díky emocím, které doprovází naprosto dokonalá hudba. Vše se uzavírá a legendární trilogii se dostává dechberoucího zakončení. Komu na konci slza neukápla… ()

Yardie

Velké zklamání, způsobené očekáváním skvělého zakončení jedné velké ságy a rovněž namlsaností fantastickou Epizodou V. Budu hodnotit 2 části - dějová linie Hana je opravdu strašná. Infantilní, nudná, místy až trapná - hromada zvířátek a různých postaviček působí přeplácaně a nehodí se tam. Dějová linie Luka, resp. Dartha je na druhou stranu výtečná. Bylo toho potřeba jen více, aby bylo méně prostoru na vymýšlení nesmyslů v druhé dějové linii. Je to velká škoda, takhle zprznit závěr skvělého díla. Každopádně, je to zklamání, musí člověk přetrpět pohádku pro děti, aby si užil řádnou temnotu. :-) Opravdu nevyrovnané a pokažené zakončení. Ale i přesto musím hodnotit relativně vysoko. 70%. Nejlepší Epizody tedy III a V. Howgh! ()

geimz

Záverečný epický súboj medzi Lukom a Vaderom/Imperátorom zhadzuje tá hrozná infantilnosť odohrávajúca sa na Endore. Mimo to veľmi slušný koniec. ()

Rufete

Závěrečný díl se mi líbil nejvíce. Snad to bylo úžasným dějem. Nebo obrovskou dávkou dobrodružství. Nebo malými medvídkoidními bytostmi, které byly v celé sérii nejroztomilejší. Celý příběh byl fantastický, od začátku až do konce. Počátkem osvobození Hana Sola začalo skvělé dobrodružství, které jsem si užil naplno. Sice nemám pochopení pro boje ve vesmíru, ty mě zrovna nezajímají, ale boje na zemi byly úžasné a zábavné. Nejvíc se mi líbil národ medvídkoidů, ti dali celému filmu korunu a skvěle zapadli. Roboti dokázali pobavit ještě víc, než kdy dřív. K tomuto tématu já nemám moc co říct, protože se ve sci-fi vůbec nevyznám, ale snad poznám kvalitní film. A tento kvalitní byl. I když si z něj pamatuji jen málo, navždy mi utkví v paměti skvělé postavy a úžasná dobrodružství. Plus nezapomenutelná hudba Johna Williamse. ()

GreatestFan

Stejně dobré jako 1. a 2. film a stejně krásné se zakončením. Jedno z mála threequelů (což je druhé pokračování), o kterém se dá tohle říct. Jedná úžasná scéna za druhou. Abych parafrázoval Pink Floydy jde jen o další obraz (hýbací) v dokonalém albu. // Viděno 2X. ()

Mikino00

Do absolutního hodnocení přeci jen něco chybí. Završení povstání je zbytečně brzděno, ať už úvodem s Jabbou (tohle je alespoň efektní a zajímavé), výletem za Yodou či celým příběhem s roztomilými medvídky. Do pozadí tak jde svižnost, ale i prostor pro hlavní postavy. Jinak je příběh opět zdařilý, nové aspekty vesmírných světů, bytostí, i Jediů jsou pak vítaným zpestřením. ()

jarmik

Osobně musím Návrat Jediho zařadit minimálně na stejnou úroveň jako Impérium, protože závěrečný souboj otce se synem a třeba setkání nešikovného Ewoka s princeznou Leyou jsou pro mě srdeční záležitostí, stejně jako hlášky Hana Sola. :-) ()

kamigava

Epické zakončení tragédie o Darth Vaderovi! Po Pomstě Sithů je to můj druhý nejoblíbenější díl ságy. Victory celebration na konci mě vždy velmi dojme. Vader zemřel, ale duch Anakina zůstal a přešel zpět ke světlé straně. Paráda! ()

H4ku11

Po tomto diele diele som si vždy vravel, aké by bolo super mať za otca Dartha Vadera. Pokoj jeho duši! A nech ho sila sprevádza. ()

Renfield

Jak se dalo očekávat, je to od výborné Epizody V menší krok zpět, i přesto ovšem šestka zůstává důstojným zakončením původní trilogie. Děj mi přišel až příliš dětský, postavy občas připomínaly moji oblíbenou pohádku z dětství Ronja, dcera loupežníka, nebo seriál Dinosaurové a vlastně spoustu podobných (zřejmě inspirace právě zde?). Kdyby se do celkové délky trošku více střihlo, mohlo to být výborné, takto působí některé scény až příliš natahovaně. Ale naštěstí to není případ všech a kvality hodné Star Wars se dočkáme i zde a to především v druhé polovině. Co zůstalo, nebo bylo zase o něco vylepšeno jsou klasicky efekty, kostýmy, hudba a vůbec velké množství různých tvorů, kteří povětšinou pobavili. Tedy zakončení slušné, ale přeci jen... 70% ()

Matros

Z původní trilogie pravděpodobně nejslabší část. Pořád se však jedná o výborné zakončení, kde se obzvláště povedla finální bitva probíhající na třech místech současně - lesní bitva na Endoru, vesmírná bitva nad Endorem a osobní souboj Luka Skywalkera a Dartha Vadera v trůnním sálu na druhé Hvězdě smrti. Film by byl však určitě lepší, kdyby se místo Endoru jednalo o původně plánovanou planetu Kashyyyk a místo ewoků by se objevili wookieeové. ()

bobstock

Po dlouhé době jsem si v předvánočním čase znovu osvěžil pamět nad tímto jediným origo zakončením série SW a i přes absenci samotného Lucase na režiserské židli se tvůrce parádně postaral o bohatý scénář plný pestrobarevných postaviček a světů. Asi nejvíc mě dostalo, jak si pohrál se samotným zlem Vaderem, který neunesl tíhu možné smrti svého syna a sám zakročil. Po sundání helmy vám ho bylo až líto. Zároveň je smutné, že v nové trilogii se Driverovi a scénáristům již nepovedlo vyrobit stejně velkého a charismatického záporáka. 85% ´´až tobě 900 let bude, také dobře vypadat ty nebudeš´´ :D ()

Emzet

Z původní trilogie sice zjevně nejslabší (co proboha mají znamenat ty malé chlupaté bestie?), ale Imperátor je poprvé doopravdy přítomen, Hvězda smrti je příjemný odkaz na jedničku (čtverku) a Jedi Anakin se vrátí. ()

Druhé Já, legenda se hýbe kupředu

01.05.2023

Star Wars a Pán prstenů se dočkaly obří pocty

Star Wars a Pán prstenů se dočkaly obří pocty

15.12.2021

Americký národní filmový registr se letos opět rozšířil o několik významných děl, mezi něž byl konečně zařazen také fantasy počin režiséra Petera Jacksona Pán prstenů: Společenstvo Prstenu. Snímek z… (viac)