Hviezdne vojny VI - Návrat Jediho

• Česko Star Wars: Epizoda VI - Návrat Jediů (viac)

Luke Skywalker se vrátil na svou rodnou planetu Tatooine ve snaze zachránit svého přítele Hana Sola z pazourů zlého gangstera Jabba Hutta. Málo však Luke ví o tom, že GALAKTICKÉ IMPÉRIUM začalo tajně stavět novou obrněnou bojovou vesmírnou stanici, která je ještě silnější než ta první - obávaná Hvězda Smrti. Po dokončení by tato zbraň přinesla jistou zkázu malé skupině rebelů, bojujících za znovuobnovení svobody v Galaxii... (oficiálny text distribútora)

Scott67

Jak zde již někdo napsal: Výborné zakončení. Jenže chystá-li se pokračování, pak mám jako fanoušek Star Wars strach z toho, že by to mohla být docela sračka. Snad se to nestane. Ale jaké eso má Lucasův klan v rukávu, je-li Darth Vader odmaskován a mrtev? ()

Lazy87

Já si celou dobu myslel, že jsem nějakej díl propás. No a byl to tenhle. Pro mě celé Star Wars skončily "I am your father". Jinak super film, jen ten konec... ()

JamesR

Konec epické ságy není o nic méně legendární, nabitý, dobrodružný nebo emotivní než zbytek trilogie. Zachraňme Sola a jdeme na to. Dovršení galaktické Rebélie, poslední velká flotila proti nové Hvězdě smrti. Osud galaxie závisí pouze na malé skupině rebelů vedených Hanem Solem, Chewbacou, princeznou Leiou a dvojící droidů R2-D2 a C-3PO. Sledovat pak Lukovu cestu Jedie a jeho emotivní spíše psychologický boj s Imperátorem je zajímavé a v podstatě opět něco nového pro tuto trilogii. Všechny taje předaleké galaxie se odkryjí a my se dozvíme vše podstatné a ještě si užijeme trochu té vesmírné bitvy navrch. A pokud jsem vás doteď nepřesvědčil, že se jedná o jeden z nejkrásnějších sci-fi snímků minulého století, mám pro vás už jen jedno slovo: Ewokové. Kdo by neměl rád Ewoky? Vydejte se za nimi do Lucasovi Galaxie "far far away" a nechte se provázet Sílou. ()

Rathe

Páni! Tak tenhle díl neměl jako závěrečný chybu. Bylo zde velké rozřešení spoustu otazníků a taky to bylo nabyto akcí. Prvně Jabbo a jeho příšerky a na konci roztomilí medvídci. Výborný. ()

IndominusRex

Zde už to není tak dokonalé jako u předchozích dvou dílů, příběh je roztrhanější, předvídatelnější a plný klišé, ale pořád to dobře šlape a obstojně uzavírá celou starou trilogii. ()

ybiomehanika

Nejrozporuplnější epizoda celé hexalogie, zatímco Skrytá hrozba je zcela dětinská a s jejím hodnocením jsem neváhal, u tohoto filmu jsou moje pocity mnohem smíšenější, protože je na jednu stranu také hodně infantilní, má často dementní dialogy a místy je divně sestříhaná, což prostě vzhledem ke kvalitám čtverky a pětky zamrzí, na druhou stranu tu jsou i temnější části, skvělé scény, především klasicky ty s Impériem, a místy i silné emoce. Škoda, že to má pomalý začátek s něčím poměrně zbytečným a konec je naopak dost zkratkovitý. A ta tancovačka na konci, co to jako má být? ()

prasecak_cz

Zakončení původní trilogie, nějaké to drama, boj, přestřelky, dojemný konec... Je to naivní film, ale najivní být asi má, jelikož se jedná o takovou pohádku pro dospělé. ()

Bruce0659

Prostredníctvom tohto komentu sa vyjadrím k epizódam IV, V, VI. Poznám veľké kvantum ľudí, ktorí Star Wars nevedia doceniť, mám pocit, že hlavne mladšie generácie odchované Marvelom, Hunger Games a pod. V časoch, keď som chodil na základnú, filmy ako Predátor, Terminátor, Smrtonosná pasca, Star Wars boli jednoducho najlepšie. Hral som sa s dreveným mečom, myslel som si, že aj ja budem jedného dňa hrdina ako Skywalker, John McClane, či Dutche. Ľudia z mojej generácie si vážili tieto vzácne filmy, ale nielen preto, že ich bolo málo, ale preto, že boli jednoducho prevratom vo svojom žánri, boli kvalitné od scenáru, réžie, kamery, zvuku, strihu...a hlavne pôsobivé, divák mal z filmov nesmierny zážitok. Koľko detí v súčasnosti chce byť ako Spiderman, či Iron Man? Málo. Prečo? Lebo superhrdinov, vzorov, idolov dnes vidia toľko, že si nevedia vybrať? Alebo je dôvodom scenárové klišé, tuctovosť, absencia momentov prekvapenia...? Netvrdím, že staré filmy sú TOP a nové o ničom. Len ma mrzí, že v súčasnosti ubúdajú zážitky napr. z dobrodružných a Sci-Fi filmov. Podstaná je tvorba kasových trhákov typu "rýchlo a zbesilo", vytvoriť filmovú ságu tak, aby kiná praskali vo švíkoch. Vidiet dnes dielo, ktoré chytí diváka za srdce a bude mu ležat v hlave dlhšiu dobu je bohužial rarita. Kinematografia sa mení z umenia na biznis... Ale vrátim sa k Star Wars. Vizuálne efekty, masky sú úžasne, hudba, zvuk, strih neuveriteľne kvalitné a prepracované, dej pútavý od prvých minút(teda aspoň pre mňa), množstvo humoru, emócií, či romantiky je adekvátne...hľadať slabiny je skratka márne. Hviezdne Vojny - IV, V, VI si človek môže stále užiť aj dnes, po takmer 40 rokoch od ich vzniku. Aj preto 100% ()

Richmond

Netuším, ako môže táto filmová séria pokračovať keď sa toho ujme Disney nechám sa prekvapiť. K tomuto sa naozaj nedá nič napísať. Neskutočný filmový zážitok! 100% 5* ()

Alagaesie

Jabba je… divnej. A má divný poskoky. Fisher měla skvělej kostým. Luke se k lightsaberu dostal hezky. A je to venku. Na hvězdu II jde celá stará garda. Ó jak Sithové mylili se. V lese byla švanda. Mikroplyšák se nezdál. C3BŮH – třeba budeš k něčemu. Hostina obsahující Wookeeho – to by nebylo nic moc. Lepší bude vzít roha. A další pravda je venku. Nazdar tati. Imperátor bude mít problémy. Hezky pidichlupáči na Endoru. Wokiee a pidichlupáči v tanku baví i matou. A Vader to má spočítaný. Zmínka o Leie byla velmi podlá… Skvělý zakončení prapůvodní 3logie. A dost nechápu tu píčovinu se změnou českého názvu díla. ()

teekanee

Vynikající film. Pro mě druhý nejlepší z původní trilogie. Skvělé zakončení, kdy se během dvou hodin v podstatě nestihnete nudit. Všechno to má skvělý feeling, triky jsou výborný i 35 let od vydání a ten závěrečnej je milník světový kinematografie. Někoho můžu štvát Ewokové, ale s porovnáním s Jar Jarem je to nebe a dudy. Prostě skvělá podívaná, kterou si vždycky rád zopakuji. 87% ()

SNCIS

"Nemocný jsem. Starý a zesláblý. Až devět set let ti bude, taky dobře vypadat nebudeš. Brzy odpočívat budu. Ano. Věčně spát. Já zasloužím si to..." Je to tady! George Lucas dopsal svou vesmírnou pohádku a Richard Marquandnatočil. "Vím, že jsi kdysi byl Anakin Skywalker, můj otec." - "To jméno už pro mě nic neznamená." - "Je to tvé skutečné jméno, které jsi zapomněl." Dokonalé od A do Z! Vypíchnu zde především - princeznu Leiu v bikinách a závěrečný souboj Luk - Vader - Sidious. Soundtrack neměnný, příběh velkolepý, herci skvělý a já? Já se cítil epicky! "Sundej mu tu masku... Chci tě naposled...Vidět vlastníma očima..." - 100%. ()

PyroCitron

Skvělé zakončení vynikajíci trilogie, vše se přirozeně uzavírá. Opět nemám co říct, snad jen ubírám bod který tomu chybí do Epizody V. 90% ()

Adam1408

Vyvrcholenie pôvodných Star Wars. A tak to v kontexte starých filmov aj hodnotím. Je to veľmi dobré, ale u mňa na treťom mieste z troch. Ako pravého fanúšika ma to bavilo, baví a baviť bude, ale Ewokovia tam vadia aj mne. Neviem, či šlo o merchandising, alebo to Lucas proste chcel urobiť viac pre deti. Pozitíva vidím najmä v príbehu a jeho ukončení ako tragédie Anakina Skywalkera. ()

Rangifer

A máme tu KONEC. Aspoň prozatím. Konec příběhu o mladém Jediovi, který bojuje se svým zlým otcem poblíž měsíce, kde roztomilí medvídci nakopávají zadky fašistům z Galaktického Impéria. ()

Druhé Já, legenda se hýbe kupředu

01.05.2023

Star Wars a Pán prstenů se dočkaly obří pocty

Star Wars a Pán prstenů se dočkaly obří pocty

15.12.2021

Americký národní filmový registr se letos opět rozšířil o několik významných děl, mezi něž byl konečně zařazen také fantasy počin režiséra Petera Jacksona Pán prstenů: Společenstvo Prstenu. Snímek z… (viac)