Neil McCauley (Robert de Niro) sa živí ako profesionálny lupič. Jeho posledná akcia však nedopadla celkom podľa jeho predstáv, jeden z jeho bandy totiž postrieľal celú posádku prepadnutého obrneného vozu. Po ich stopách sa vydáva detektív Vincent Hanna (Al Pacino). Začína sa neľútostný súboj dvoch mužov, ktorí patria v tom, čo robia, k tým najlepším. Obaja tušia kroky toho druhého a obaja majú svoj plán ako toho druhého dostať... (RTVS)

Polter1

Páči sa mi scéna, kde zelený kamión vrazí do opancierovaného vozidla a Waingro chladnokrvne zastrelí strážnikov. Lúpeže a vraždy. A potom sa mi do mysli vnára myšlienka, že keby si de Niro a al Pacino vymenia úlohy že by mal film rovnaký náboj pretože obaja vyzerajú, ako lumpovia. ()

paradoxman

Nebudu pět oslavné ódy, to za mě už udělali jiní. Jen mě sere, že i v tak dobře zrežírovaném a zahraném filmu se každý zločinec (!) baví s policajtem, jak kdyby to byl největší kamarád a férový parťák a i když je po celou dobu o tři kroky napřed, tak na konci zařadí zpátečku, aby to hoši od LAPD stihli uzavřít dle společensky vyžadovaných norem. Vše podtrhuje závěrečný běh letištní plochou a zničehonic se objevivší naprostý amatérismus u jinak ledově klidného a přesného Neila McCauleyho. I tak se na tento suprový snímek kdykoli podívám znovu. ()

Rust_Francis

Akční pecka v níž proti sobě stojí dva největší badass americké kinematografie. Přestřelka na ulicích v syrovém hukotu samopalů nezapomenutelná. Akční fílm zkrátka tak, jak má vypadat. Trochu mě naserkal konec, bo já De Nirovi fandil ()

Angelo987

Jeden z najlepších a výnimočných akčných filmov aký bol kedy natočený. Hlavných hercov snáď netreba ani predstavovať, zahrali to dokonale, ako najväčší rivali všetkých čias! Naj profíci na krádeže verzus detektív Hanna a spol, proste dokonalosť...a zápletka filmu je tak perfektná, že celý film si pozriete jedným dychom. ()

robfi

mimo žánr.... jako detektivka moc artové a jako art nic vyčpělejšího jsem neviděl. Víc otřepané téma si vybrat nemohli. A že by ho nějak extra uchopili, to se taky říct nedá. Od půlky filmu mi to začalo být ukradené, jak to dopadne. Není nad dva namachované záporáky, kteří se mydlí na život a na smrt, kdyby chcípli oba, dal bych o hvězdu víc. ()

BoKo_CzT

Pre mňa jasný dôkaz toho, že aj akčný film môže byť skvelý, resp. že aj medzi tým množstvom hovadín, ktoré sa každý rok natočia sa nájdu perly. A scéna s Al Pacinom a jeho televízorom patrí určite medzi najlepšie v histórii kinematografie. Určite to tak cíti mnoho chlapov :-) . ()

kramatos

Film působí jako by byl natočen jen proto, aby si měli stávající i vycházející hvězdy kde zahrát a film mohl být oceněn zlatýma soškama, což se nestalo a vůbec se tomu nedivím... ()

jooker10

Zbytečně dlouhá stopáž a scény, který celkem nudí. Uvažoval jsem o třech hvězdách, ale Al Pacino je prostě dokonalej, takže čtvrtá hvězda je za něj. ()

LadyRainier

Překvapivě (neboť jsem fakt Pacinova fanynka) se mi tu víc líbí De Niro. A to tak, že hodně, a to tak, že kvůli němu a hudbě a pár scénám tomu dám 5 :-D Ta role mu sedla jako ulitá a možná si to s Alem měli vyměnit. Ale...jak se někde řeší děti, tak u mne to filmu prostě ubírá, navíc by to fakt sneslo kratší stopáž. ()

vandamator

Naprosto špičkový film, De Niro jako by se narodil pro tuto roli. A jako třešnička na dortu první setkání dvou hereckých ES, De Nira a Al Pacina na jedné scéně. V porovnání např. s filmem, skála je tohle úplně něco jiného a mnohem lepšího. Nechybí zde psychologie, napětí a skvělá režie která ve skále zaostává. Za mě nejlepší akční film všech dob. ()

Radek273

Překvapivě "pouze lehce nadprůměrná" kriminálka. Hvězdy řešit nebudu, Robert De Niro s Al Pacinem si odvedli svou klasicky výbornou práci. Co je ale příšerný, je spousta věcí kolem. Prokousávání začátkem bylo nekonečný, pak to konečně přerušila vážná scéna v hospodě a od té doby to už celkem šlo. A pak dokonce přestřelka po lupu, ta byla vážně skvělá. Nicméně (možná to bude vypadat, že fandím zlodějům, ale..) situace, kdy policajti vidí lupiče na kilometry daleko, kdy se zloději s autem motají (a snad si tam rotují kolečka, aby je konečně trefili) ikdyž už dávno mají být pryč, a kdy pak po sobě pálí milion policajtů a 3 zloději a přesto jim dva uniknou .... to je mooooc !!! Korunu tomu nasazuje závěr, kdy se dokonale osvětlený Al Pacino stihne otočit, zamířit a vystřelit/zastřelit De Nira dřív, než vůbec v tu chvíli již otočený, zacílený De Niro s kohoutkem na spoušti stačí vystřelit. Nejožehavější otázkou (či spíše vykřičníkem) pak je, jak Al Pacino mohl vůbec cokoliv před a při výstřelu vidět, když mu do očí praly reflektory?!! Pár chybiček divák zvládne, ale tohle je přímo kanonáda! ()

Michael Mann plánuje remake korejského hitu

Michael Mann plánuje remake korejského hitu

03.11.2023

Pro hollywoodské režisérské matadory evidentně není vysoký věk žádnou překážkou v další tvorbě filmových spektáklů. Své o tom ví osmdesátiletý Martin Scorsese (Zabijáci rozkvetlého měsíce, Casino),… (viac)

Zemřel herec Tom Sizemore

Zemřel herec Tom Sizemore