Neil McCauley (Robert de Niro) sa živí ako profesionálny lupič. Jeho posledná akcia však nedopadla celkom podľa jeho predstáv, jeden z jeho bandy totiž postrieľal celú posádku prepadnutého obrneného vozu. Po ich stopách sa vydáva detektív Vincent Hanna (Al Pacino). Začína sa neľútostný súboj dvoch mužov, ktorí patria v tom, čo robia, k tým najlepším. Obaja tušia kroky toho druhého a obaja majú svoj plán ako toho druhého dostať... (RTVS)

Leník

Robert De Niro i Al Pacino jsou skvělí jako vždy, De Nirovi jsem byla v tomhle filmu ochotna odpustit všechny jeho trestné činy. Nicméně na druhou stranu mě některé pasáže filmu vysloveně nebavily... vzhledem ke zdejšímu všeobecnému nadšení tady přemýšlím, kde se stala chyba - že bych se u tohoto filmu vážně tak minula s většinou? No mám podezření, že jako u mnoha filmů i zde je zakopaný pes v příšerném dabingu, obzvlášť "mistr zvuku" se s tím moc nepatlal. Takže to zkusím ještě časem shlédnout v původním znění, uvidíme, zda to mé hodnocení změní. ()

gezper

Naprostý masterpiece Michaela Manna. Tohle u mě překonalo i jeho Posledního Mohykána (tam kde Mohykán exceluje v několika působivých scénách, závěrem a hudbou, tak zde je servírován komplexní zážitek po celou dobu). A troufnu si tvrdit, že už nic lepšího MM nevytvoří. Není to čistě naplněno jednou akcí za druhou, hodně příprav, psychologických fintiček, naháněček, prokreslení postav atd., ale kdykoli začne akce, tak je parádní. No taky aby ne, když proti sobě stoji De Niro a Al Pacino! Ale i zbytek herců podává dobré výkony. Je to příliš dlouhé? NENÍ! PS: /* lehounce spoilerový výčet silných scén: pokec u kafe, předtím zastavení v autě, extra dlouhá přestřelka na ulici (nejlepší moderní filmová přestřelka vůbec!?), všechna přepadení (hlavně to hlavní), plány a návnady obou stran (focení Al Pacina De Nirem). */ PSS: nějakou dobu jsem byl na vážkách komu vlastně fandit, ale nakonec převážila dark side .. [100%] ()

Desmi

Nenašel jsem důvod nedat nejvyšší ohodnocení. Jak píše POMO - špička žánru. Film má vše co by jste od něj očekávali. Není nouze o napětí, což je také velké plus, vždyť při kolika filmech se vám zrychlí tep a nemůžete odtrhnout oči od obrazovky ? =) ()

Etherium

Film som si pozrel netusiac o jeho hodoteni. A sem tam som rozmyslal pocas filmu, ze kolko by som mu hodil hviezd. Najprv 4 a od polovicky filmu ma to zrazu vtiahlo, ze som iba pozeral kuzlo tohto thrilleru, ze ako je to dokonale natocene, kamera, zvuk, rezia, herci, vsetko proste genialne. A uz ked som myslel, ze som dostatocne filmovo ukojeny, dosla este emocna rana od Natalie Portman, co si podrezala zili, vtedy to bola uz vazne sila- Pan Thriller. A teraz dojdem sem, pozrem hodnotenie 89 % a som svami spokojny ;-). ()

bmx6

Skvěle napínavý film.Al Pacino x Robert De Niro-senzace,přestřelka je výborná.U téhle kriminálky,skoro tříhodinové jsem se vůbec nenudil.Nelítostný souboj jsem si užil. ()

vofo

Famózní kriminálka, kde proti sobě stojí dva herečtí titáni. Režie Manna byla v tomto filmu na vrcholu sil. Naprostá nutnost každého fanouška krimi filmů. ()

DonFrolimo

Světlá výjimka mezi zbytečně dlouhými filmy. Mann se snaží přesvědčit diváka o lidskosti uprostřed zločinu a díky šťastné ruce ve výběru herců se mu to víc než daří. Takže se nemůžete rozhodnout komu víc fandit, zda sympatickým padouchům nebo nelítostným strážcům zákona. Kdo je větší frajer - Al Pacino v postavě zarputilého šéfa vyšetřování s rozháraným soukromým životem nebo De Niro v postavě protřelého šéfa lupičské party s mozkem chladnějším než ocel? I když víc než o chlad tu jde o pořádné horko a všichni se řádně zapotí než celý souboj dvou hlavních hrdinů skončí předem zřejmou porážkou jednoho z nich. Ačkoli soky k sobě váže vřelejší pouto než k jejich blízkým, jeden musí zemřít. Skvěle vystavěné, skvěle nakombinované. Emoce, rozum, emoce, rozum. Přesto všechno je Heat bohužel stále zbytečně dlouhým filmem, který sice neunavuje, rozhodně nenudí, přesto mu skoro tříhodinová stopáž ubírá na razanci a břitkosti. ()

hony23

To je tak, když se dva kohouti sejdou na jednom smetišti... na jedné straně Robert De Niro jako bankovní lupič, na druhé Al Pacino jako policista. K tomu si připočtěme Val Kilmera, Dannyho Treja a Natalie Portman a máme tu nebývalou koncentraci hereckých hvězd. Nelítostný souboj je skvělou gangsterkou, na které je nejlepší fakt, že celý film nevíte, komu držet palce. S otevřenou pusou sledujete tuto strhující podívanou, aby jste nakonec zjistili, že tento biják trval skoro 3 hodiny a vy za chvíli vstáváte do práce... ()

Kráskadne

Nečekala jsem to a tenhle film mě dost překvapil. Tím, jak se vyvíjí psychologie postav, jaký prostor dostane divák, aby do nich pronikl a na konci byl zmítán sympatiemi - v mém případě k oboum protihráčům. Herci jsou famózní, Pacinovi planou oči jak zuřivému býkovi, De Niro je zas správňák, co nemá problém někoho odbouchnout. Kilmer akorátní. Prostě film, u kterýho se nedá usnout! ()

Edgerton

Přišlo mi to jako tuctová kriminálka, kde akorát proti sobě náhodou stojí výborní De Niro s Pacinem. Některý scény byly super, o tom žádná, ale ve finále mi to jako takový terno rozhodně nepřipadalo, po zkrácení aspoň o půl hodiny by to určitě dopadlo líp. ()

kishi_SO

uzasna krimi s vynikajucou prestrelkou (lupez banky) a hereckym koncertom De Nira a Pacina. De Niro bol podla mna stvoreny stat sa gangstrom, len ho mamka prehovorila na herectvo :) Inak zbytocne dlha stopaz 170 minut. Mohlo to byt kludne zosekane na 120 - 130 a nic by sa nestalo. ()

v.indruchova

Průměr plus, některé části dosti natahované pro efekt. Herecké obsazení parádní. Nejvtipnější je, že mě přišel ten polda větší hajzl než šéf lupičů. A ten ksindl co si vraždil lidi jen tak pro potěchu a kvůli němu se to tak podělalo (Waingro) ten byl odpornej. Je supr taky vidět osobní životy osudy lupičů. Mrzelo mě asi nejvíc zakončení filmu (ale čekala jsem to). Děj byl v některých sekvencích předvídatelný. Takže dobro zase zvítězilo nad zlem. Odpočinkový akčňák na úrovni, stojí za to ho vidět (pokud tedy máte na odpočinek skoro 3 hodiny). ()

Pateyl

Teprve včera shlédnuto poprvé v životě. Tohle e film z roku 95? Wow!. Prostě nemám co dodat, je to perfektní, nadčasový a tak dále. Jediný, co jsem nepochopil je postava N. Portmanové. Proč ta tam byla? V první scéně hysterka bez jakéhokoliv vysvětlení. Druhá scéna, kde ji vyzvedne Pacino, ptž máma se na ni vysrala. Proč? A třetí scéna podřezaných žil. A to jako proč? Zbytečná postava, která kdyby ve filmu nebyla, tak se nic nestane. Jinak samozřejmě 10/10. ()

Ironhead

Dnes již naprostá klasika žánru s opravdu hvězdným obsazením a to jak hlavních tak i těch o něco menších rolí. Michael Mann po natočení "The Last of the Mohicans" a "Heat" už úplně nedokázal překročit svůj vlastní stín i když se skvělým "Collateralem" se dokázal kvalitám prvních dvou jmenovaných alespoň přiblížit. Nelítostný souboj je jeden z tzv. "You must see this movie!", aneb dodnes nikdo nedokázal natočil lepší bankovní "heist" s následnou přestřelkou uprostřed velkoměsta. ;) Zde zcela zasloužených 5/5 ()

LeePriest

Takto mistrovsky vymyslet, natočit, zahrát a zpracovat film se podaří jednou za několik let. Nadčasový snímek, ani se mi nechce věřit, že je z roku 1995. Úžasné vykreslení postav, zvlášť Al Pacina a De Nira. Přičtěte k tomu brilantní akci, profesionální režii, zvuky které nemají chybu, výborné napětí a další plusy. Pokud vydržíte celou délku filmu (170 minut), nenapadá mě vlastně jediná věc, která se tvůrcům nezdařila. Špičková bombastická práce ve všech směrech, od začátku do konce, od A do Z. ()

Michael Mann plánuje remake korejského hitu

Michael Mann plánuje remake korejského hitu

03.11.2023

Pro hollywoodské režisérské matadory evidentně není vysoký věk žádnou překážkou v další tvorbě filmových spektáklů. Své o tom ví osmdesátiletý Martin Scorsese (Zabijáci rozkvetlého měsíce, Casino),… (viac)

Zemřel herec Tom Sizemore

Zemřel herec Tom Sizemore