Neil McCauley (Robert de Niro) sa živí ako profesionálny lupič. Jeho posledná akcia však nedopadla celkom podľa jeho predstáv, jeden z jeho bandy totiž postrieľal celú posádku prepadnutého obrneného vozu. Po ich stopách sa vydáva detektív Vincent Hanna (Al Pacino). Začína sa neľútostný súboj dvoch mužov, ktorí patria v tom, čo robia, k tým najlepším. Obaja tušia kroky toho druhého a obaja majú svoj plán ako toho druhého dostať... (RTVS)

Asdas

Heat vs Die Hard.Komentovať tento po všetkých stránkach brilantne natočený film mi neprináleží!Azda len toľko,že duel medzi Pacinom a De Nirom je nerozhodní a u žiadneho filmu (v danom žánri) som nemal tak epický pocit ako u tohto! Mann mi včera pripravil večer na,ktorý len tak skoro nezabudnem. ()

Sir Ludvig

Tak to ale trvalo, kým som sa k tejto lahôdke dostal. Chutila lepšie než vyprážané kurča a vôbec nezostarla. Kto má podobný rest, a film mu z nejakého dôvodu unikol, nech začne okamžite zháňať! ()

Jezkobezko

Pre mna najlepsi film vsetkych cias.Zdielam s Mannom fetisizmus jeho mesta a uplne vsetci herci su skveli... Samozrejme, na cele s De Nirom a Al Pacinom.Film ma takmer tri hodiny aj kvoli vykresleniu postav.No a ten prepad banky a nasledna prestrelka v meste-dokonale...Za 5. ()

HChinaski

Jeden z nejúžasnějších filmů všech dob. Michael Mann dostal pod svou taktovku dva nejlepší herce druhé poloviny dvacátého století a dokázal je nasnímat takovým způsobem, že se mě při každém zhlédnutí tají dech. Mann je nenutí mluvit v prázdných dialozích, ale jen je pozoruje svojí domodra odfiltrovanou kamerou a čeká, co předvedou. Jde i o jeden z filmů, kde je v jedné z hlavních rolí Los Angeles. V Heat naplno propukne jeho monumentálnost, zranitelnost a epičnost. Mann je vizuální snílek. Nepotřebuje text, nepotřebuje dialog, nepotřebuje humor, nepotřebuje speciální efekty. Vše si získává svým vizuálním filmařským mistrovstvím, citem pro okamžik, skvělou hudbou a dokonalou atmosférou. No, a když mu jednou za čas u toho pomáhají Al Pacino, Robert De Niro, Val Kilmer, nebo Tom Sizemore, tak zkrátka není co řešit. To se pak netočí film, ale tvoří jeden z milníků vizuálního umění konce 20tého století. ()

Ernie_13

Skvela akcna drama so skvelym obsadenim. Zaciatok filmu sa sice troska pomaly rozbiehal, ked sme sa dozvedali psychologiu za kazdou postavou, avsak od polovice sa akcia rozbehne naplno! ()

lord Ball

Když sem tento film viděl poprvé, moc k srdci mi nepřirostl, ovšem nedávno jsem měl možnost shlednout tento užasný snímek znovu a naprosto mě dostal. Všechny přepadení ve filmu jsou naprosto dokonalá, a to samí se dá říct i o práci policie, Al Pacino a Robert De Niro se opravdu překonávají, dost mě také zaujali i vedleší dějové linie filmu, které jsou u obou hlavních představitelů naprosto opačné. Celokově nemužu jinak než dát 5 - hvězdičkové hodnocení ()

MarsVl

Co k tomu říct, dnes už jasná klasika akce. Někdo tu vyčítá délku , nějak nevidím důvod když se pořád něco děje a zapadá do sebe. Al Pacino a De Niro dva páni herci, myslím, že se ani nečekalo nic jiného než trhák. Trochu mě mrzí že Val nedostal tolik prostoru, jelikož v té době patřil mezi Hollywoodskou špičku. Konec jsem sice přál De Nirovi ale s tím nic neudělám. Amerika je holt taková ...dobro zvítězilo , těčka , konec. 4* ()

Peter-1307

Čierna nie je biela, biela nie je čierna. Keď ich začnete miešať vznikne vám množstvo odtieňov. Takí sú aj hlavní hrdinovia. Policajt, síce zásadový ale pritom aj bláznivý, "mafián", zlodej ale pritom aj poctivý. Herecký koncert Al Pacina a Roberta De Nira. Skutočne horúci film svojím scénarom, kamerou, kulisami a réžiou Michaela Manna. "Najhorúcejšími" scénami pre mňa bol rozhovor hlavných hrdinov v reštaurácii a ukážkovo spracovaný prepad banky (aj keď nereálne s neprimeraným množstvom mŕtvych policajtov, ale holt je to americký film). Tento film je skutočne špičkou tohoto žánra. ()

Marťulka

Jsem v úžasu ještě teď. Klasické akční drama se skvělým obsazením. Do toho ta skvělá hudba. Geniální scéna, kde je De Niro s kumpány a něco si ukazují, Al Pacino zatím na střeše s policisty, potom řeší na co se tak dívali a Al Pacino po natahování řekne - " na nás". ()

4k7

Už herecké obsazení dává na vědomí, že tohle musí být něco extra. A film dopadl skutečně bravůrně. Na jedné straně profesionální lupič De Niro, na druhé opět profesionál, ale nyní polda Al Pacino. Jako herci také profesionálové, takže nelítostný souboj může začít. Zvlášť pokud jsou oba herci zvyklí hrát vůdčí role. Zločinecký tým kolem De Nira, Val Kilmera a Tom Sizemora působí věrohodným a svérázným dojmem. Ta banda naprosto přesně ví co a jak. Není tak divu, že je detektiv téměř vždy o malý krok pozadu. Do pátrání dává však všechno včetně osobního života, což se mu také ke konci zúročí. Ve snímku Heat patří akční scéna okolo bankovní loupeže tutově k těm nejlepším. To je moment, kdy si oba hlavní hrdinové uvědomují, že stojí proti silnému soupeři, kterého není radno podceňovat. Jednoduše řečeno - Michael Mann vytvořil filmový koncert, na který se nezapomíná ()

Queendom

Je to kvalitní gangsterka, na který je úplně nejlepší fakt, že celej film nevíte, komu držet palce a vlastně je střídavě držíte tomu, kdo zrovna na toho druhýho trochu ztrácí. Jeden nakonec vyhraje, což je dobře, ale ten konec s podanou pacinou mi trochu vadil a celý dílo u mě malinko shodil. Jenže vono by se to nestalo, nebejt toho, že už to pár scén předtím nastartoval patetickej rozhovor v bufáči. No a pak se mi taky nezdá, že by tak profi frajer zapomněl na Weingra, poněvadž já na něj myslela celej film. ()

ratpile

Al Pacino vs Robert De Niro. Jeden sympatičtější a charismatičtější než druhý; v 2,5 hodinovém duelu o divákovu přízeň! Všechno navíc přehledně odvyprávěné, řemeslně dokonalé, s mannovsky fyzickou akcí , a jednou nepřekonatelnou přestřelkou v ulicích LA. Inspirace pro mnoho snímků (z novějších například Dark Knight nebo The Town), zasloužená klasika a vrchol žánru. ()

Sid_77

Nejlepší gangsterka, všechno do sebe zapadá jak má. nevleče se to, spíš naopak. Ústřední dvojice je naprosto geniální a velký obdiv Mannovi, že si je tak ukočíroval. Prostě dokonalost. Hodnocena SE verze 188 min. ()

juditik

Jediné, čo by sa dalo vytknúť Heat je snáď len stopáž, ale keďže je tu akcia na akcii, takmer tri hodiny utečú ako voda..herci výborný, réžia výborná, dej výborný, silných 5*...takýchto filmov poprosím viac.. ()

Black3R

Bravúrny film! Aj napriek jeho dĺžke má počas tých všetkých minút čo ponúknuť. Vynikajúca akcia, vynikajúce sa doťahovanie medzi hlavnými hrdinami, výborné dialógy :) Úžasne reálne natočené akčné scény. A po obsahovej stránke taktiež bravúrne! .....100% ()

cress

Dokonale spracovaná psychika postáv, ktorá na konci snímku zohralo veľkú úlohu! Som rád, že tento film má až 2 a trištvrte hodiny, pretože som si užíval každú minútu. ()

kubas369

Akční kriminální film, kterému naprosto chybý nějaké svižnější tempo ale přesto překypuje atmosférou, špičkovými hereckými výkony a hlavně nezaměnitelnou hloubkou tohohle souboje na život a na smrt. Je jen málo filmů, jak já říkám s "duší", natož kriminálek ale Nelítostný souboj mezi ně rozhodně patří. Závěrečná scéna podání rukou je naprosto dokonalá. ()

gicous

Nelítostný souboj je především soubojem dvojice postav ztvárněné de Nirem a Pacinem. Tenhle souboj je středobodem celého fimu a na něj jsou nabaleny osudy všech zúčastněných. Žádna z postav nepříjde zkrátka, každá z nich je dotažená do posledního detailu, protože je pro příběh rovnocenně důležitá. Michael Mann nám serviruje naprosto autentický příběh nejen po formální, ale také po technické stránce. Akce je nasnímaná z takovou dávkou opravdovosti, že to bere dech. Nejvíce si ji užijeme v pouliční bitvě, kdy hlavní prim hraje zvuk a kamera. Nelítostný souboj je přehlidkou skvěle zvládnutého příběhu, výborných herců v čele s ústřední dvojicí a také uchvatné technické práce tvůrcu. ()

Phantasma

Tak tohoto filmu si vážím dvojnásob. Tento je film je přesně filmem, který posadí na zadek i milovníka žánru. Film tohoto žánru je jeden z posledních, ve kterém graduje fenomenální Al Pacino a excelentní Robert De Niro. Musíme se smířit s tím, že dnešní Hollywood nenajde lepší mafiány ani gangstery. ()

Michael Mann plánuje remake korejského hitu

Michael Mann plánuje remake korejského hitu

03.11.2023

Pro hollywoodské režisérské matadory evidentně není vysoký věk žádnou překážkou v další tvorbě filmových spektáklů. Své o tom ví osmdesátiletý Martin Scorsese (Zabijáci rozkvetlého měsíce, Casino),… (viac)

Zemřel herec Tom Sizemore

Zemřel herec Tom Sizemore