Neil McCauley (Robert de Niro) sa živí ako profesionálny lupič. Jeho posledná akcia však nedopadla celkom podľa jeho predstáv, jeden z jeho bandy totiž postrieľal celú posádku prepadnutého obrneného vozu. Po ich stopách sa vydáva detektív Vincent Hanna (Al Pacino). Začína sa neľútostný súboj dvoch mužov, ktorí patria v tom, čo robia, k tým najlepším. Obaja tušia kroky toho druhého a obaja majú svoj plán ako toho druhého dostať... (RTVS)

Étienne

Videné 3x, ale nemôžem si pomôcť, proste miestami to bolo veľmi nudné, pokojne mohol mať tento film aj o pár desiatok minút menej a na kvalite by mu to neubralo.. ()

TommyGun89

Tak přesně takto si představuji dokonalou kriminálku. Příběh bankovních lupičů, tvrdých fízlů, honiček a přestřelek je naprosto úžasný, ale to není to hlavní. :)) Nejlepší na filmu je dvojice soupeřů De Niro - Pacino. kteří si jdou "nelítostně" po krku... A proto navždy zůstane v mých TOP filmech...! ()

beckham-

Nemůžu si pomoct, ale na mě to bylo příliš dlouhé a místy jsem se tak nějak nudil. Ale duo Al Pacino vs. Robert De Niro stál za to. ()

Joppo88

Film, ktorý zrodil jednu z najlepších dvojíc na plátnach: Al Pacino a R. De Niro - obe mená sú zárukou kvality - umocnené tým, že sa realizovali naraz. Krutá realita života kriminálnika aj detektíva sa tiahnu celým dejom. M. Mann vložil do svojej práce neskutočnú vášeň, keď zobrazil v opozícii lásku k žene a lásku k práci, ako k niečomu čo jeden i druhý miluje... Jediné čo musím vytknúť je prílišné natiahnutie a niektoré hluché miesta... Aj tu sa však potvrdilo, že nové filmy málokedy siahanú čo len po členky tým starším... ()

Jajar

Kriminálka, ve které nechal Michael Mann vstoupit diváka do života aktérů filmové zápletky. Zlidštění hlavních hrdinů tak dělá z tohohle snímku něco víc, než dobrou žánrovku. Napínavé psychologické drama s jednou z nejlepších akčních přestřelek všech dob. ()

papaguy

Konečně opět jeden krimi-film, ve kterém vše šlape jako švýcarské hodinky. Duo Al Pacino x De Niro filmu sedli jak prdel na hrnec. Stopáž nám trochu prodloužily "romantické" vsuvky (čti průsery ze soukromého života), ale právě ty vdechly filmu podstatnou hloubku. Bože, existuje to v knižní podobě? Jestli jo, jdu se po knížce shánět. P.S.: Musím zjistit, jak to ten Al Pacino dělá, že se většinu času tváří, jako kdyby byl duchem někde jinde a přitom hraje jako o život. ()

joker30

sú to také 4 a pol*, je to naozaj výborný akčák ale uplná dokonalosť to nie je. Je to však možno aj preto, že som ten film pozeral až teraz. Keby ma zastihol vtedy keď bol čerstvý v 90kach keď som akčné film žral možno by som ho zaradil k mojim 5* špičkám žánru ako je napr. skala alebo utečenec. Nechám si to však ešte odležať možno sa tá 5ta* vykryštalizuje časom. ()

dalziel

Najlepší,nadčasový akčný film ktorý je rozhodne Mannovym "meisterstück-om".Jedine čo by som filmu vytkol je obsadenie "Sudkyne Amy Brenneman".Tú "femme fatale" som jej skrátka veľmi neuveril.Ale to je len môj subjektívny pocit. ()

Othellko

Už pri prezeraní profilu tohoto filmu, hlavne zostavy hercov som tušil, že moje hodnotenie bude vysoké. Spojenie legendárnych hercov ako sú Al Pacino a Robert De Niro, stojí vždy za to. Toto dielo je dôkazom. Priam úžasné herecké výkony, perfektné dialógy, k tomu zaujímavý príbeh a poctivá akcia, myslím že viac povedať netreba. Minutáž je celkom dlhá, ale v tomto prípade mi to vôbec nevadilo. Každý filmový fanúšik, by mal tento film vidieť! 100% ()

Pekisan

Tazko este nieco pridat. Proste ak hladate dobru kriminalnu dramu tak ste prave narazili na krala zanru. Nieco ako pyramida medzi siedmymi divmi sveta. Jedina a neznicitelna. A ak tento zaner stoji a je podopierany na dvoch pilieroch tak ten na pravo sa vola Al a ten na lavo Robert. ()

Jakubik

Bezpochyby dobrý film. Bohužel je tu spousty ale. Já bych film zkrátil a to asi tak o hodinu. Film by tak měl kromě surovosti i dynamiku, která mi tu dost chyběla. Akce byla super o tom není žádná a o hercích taky netřeba diskutovat jsou super. De Niro je fakt frajer! Ale ty dialogy nebraly konce a docela nudily. Ležérní soundtrack a super atmoška nočního města to jsou další plusy k tomuto filmu. Závěrem ale musím dát lepší tři hvězdy. Byl jsem s pocity jako na houpačce. Povinnost vidět alespoň jednou… ()

ortoncz

Musím se přiznat tento film jsem měl už dlouho v hledáčku a až teď jsem se na něj podíval. A lituji, že jsem to neudělal mnohem dříve. Protože trojice Al Pacino, Robert De Niro a Val Kilmer je naprosto úžasná, ale hlavně první dvojice podává výkon jako z jiné planety. O příběhu se nemá ani cenu bavit. Další text by byly jenom další superlativa. 95% ()

zuzzzh

Ako nehnevajte sa na mna ale je to nudne a hlavne (a to je ovela vacsi problem) uplne debilne. Tam sa odohravaju absolutne nelogicke udalosti. Nakonci som uz bola tak nasrana ze som chcela dat len *. Sorry ale uz som videla 100x lepsie mafosske aj bankolupezne filmy. ()

Ondr@932

Velmi dobrý akčňák nabytý skvělým hereckým obsazením! Ale nikoliv nejlepší ( přelomový ) akčňák. Kdyby byl tak o hodinku kratší, mohlo by to být víc strhující. Takhle byl moc roztahaný a chvílemi jsem se i malinko nudil. Nejlepší bylo ta střílečka v ulicích LA. 75% ()

Kubeska

Nejlepší kriminální drama. Vrcholný souboj dvou postav a hlavně hereckých es, kteří stojí proti sobě, mají k sobě úctu a respekt, ale když půjde do tuhého, tak nikdo z nich nebude vahát toho druhého zabít. Michael Mann vytvořil pohlcující atmosféru se správnou špetkou adrenalinu, Dante Spinotti je mistr tmavých odstínů (hlavně modrá, zelené a šedá barva), výborná hudba, zejména dobře zvolený soundtrack - Moby - God moving over the face of the waters. ()

Biopler

Mal som veľké očakávania kvôli hereckému obsadeniu a kvôli Mannovi. Som sklamaný, lebo rozprávanie príbehu bolo neuveriteľne naťahované a nudné. Fakt nudné. Snímok má určité časti, ktoré sú výborne spracované - bezchybná opravdová prestrelka bez žiadnych trikov či záver. Čo sa týka hercov, tak dve esá som videl hrať aj v o dosť lepšej forme, bol to ich štandard. Val Kilmer a spol. fajn, akurát ma mrzí, že doznenie príbehu Kilmerovho Chrisa nedostalo v závere priestor. ()

Schlierkamp

Americký akční thriller, jemuž dominuje ústřední herecké duo, mužové stojící na odlišné hraně zákona a přesto se vzájemně respektující. Na nelítostný, zejména v psychologické rovině, souboj R. De Nira v roli profesionálního lupiče Neila McCauleyho a A. Pacina jakožto neúnavného poručíka Vincenta Hannu je skutečně radost pohlédnout, tento duel světových hereckých osobností mě bavil celé tři hodiny. Královské výkony obou hlavních představitelů jsou podpořeny skvělou dramaticky se stupňující režií M. Manna a pochopitelně také hereckými výkony vedlejších postav. Z nich je potřeba zmínit alespoň V. Kilmera a T. Sizemora jako členy McCauleyho zločinecké bandy a J. Voighta v roli jakési šedé eminence, neboli zprostředkovatele protizákonných akcí. Ve snímku je dostatečně ilustrován i osobní život obou rivalů, což v podobných snímcích nebývá zvykem, samozřejmě také zaujal dialog dvou nepřátel v baru a brutální přestřelka po vykradení banky. Jedná se opravdu o mimořádně kvalitní snímek, špičku ve svém žánru s geniálním De Nirem a Pacinem. ()

Michael Mann plánuje remake korejského hitu

Michael Mann plánuje remake korejského hitu

03.11.2023

Pro hollywoodské režisérské matadory evidentně není vysoký věk žádnou překážkou v další tvorbě filmových spektáklů. Své o tom ví osmdesátiletý Martin Scorsese (Zabijáci rozkvetlého měsíce, Casino),… (viac)

Zemřel herec Tom Sizemore

Zemřel herec Tom Sizemore