Neil McCauley (Robert de Niro) sa živí ako profesionálny lupič. Jeho posledná akcia však nedopadla celkom podľa jeho predstáv, jeden z jeho bandy totiž postrieľal celú posádku prepadnutého obrneného vozu. Po ich stopách sa vydáva detektív Vincent Hanna (Al Pacino). Začína sa neľútostný súboj dvoch mužov, ktorí patria v tom, čo robia, k tým najlepším. Obaja tušia kroky toho druhého a obaja majú svoj plán ako toho druhého dostať... (RTVS)

PandyStraty

Napriek takmer trojhodinovej metráži napínavý film, rozumný odpredu aj odzadu, drží Vás na kraji sedadla so zaťatými päsťami v očakávaní. Malinké sklamanie z happy endu prekonané audiovizuálnym skvostom. ()

Sevin14

Dlouhé a bez atmosféry s průměrným dějem, bohužel. Kdysi jsem to už viděl, ale vůbec si to nepamatoval, teď už vím proč. Tudíž píši vzkaz pro mé budoucí já, znovu na to nekoukej! ()

Kozlowski8

Dvě herecké legendy v protikladných, charakterově vybroušených rolích. De Nirův lupič McCauley i detektiv Hanna v podání Al Pacina, ačkoliv stojí na opačné straně zákona, jsou si v mnohém podobní a snad i blízcí a divák asi někde v nitru fandí oběma a s tušením neodvratitelného finále, kdy jeden z nich musí prohrát, je postaven před zajímavé dilema. Skvělý scénář, skvělá atmosféra, skvělí herci - skvělý film. 90 %. ()

Kushina

"Pokud chceš být zločinec extra třídy, tak nesmíš mít nic, co by jsi nebyl během 30ti sekund schopný opustit." Jemu stačily vteřiny 3. Snad nejlepší akční film minulého tisíciletí, který má skvostně propracovaný příběh, citové vazby, skvěle propracované plány a co především. Ukazuje nám příběh jak z pohledu zlodějů, tak z pohledu hlavního detektiva, který je stíhá. Člověk zkrátka fandí oběma stranám a ukazuje nám úskalí obou stran. De Niro tuhle roli zahrál neskutečně a podobný film se v dnešní době bude hledat dost těžko. 90% ()

Karbos

Super záležitost, postavy jsou poctivě vykreslené a i díky skvělým hereckým výkonům si k nim divák najde rychle vztah, což je základ úspěchu. Režie je taky parádní, v některých scénách jsem to napětí fakt žral. Občasné úlitby scénáristům mě ale přesto cvrnkaly přes čumák, sice se to trochu ztrácelo ve vší té jinak skvělé odvedené práci ale tu pátou tam prostě dat nemůžu. ()

PanPyzamo

Jedním slovem bezvadné akční scény. Vždycky, když přišla akce, tak jsem jí hltal, ačkoliv přišla málokrát, ale když už, tak stála za to. To se mi na tomhle filmu líbilo nejvíce. Sem tam bez tý akce jsem se ke konci už krapet nudil. Je to dlouhý film a až tolik se mi nelíbil, aby si udržel mou pozornost. Největší mínus tedy pro mě byla délka. Přesněji jak už jsem zmínil ke konci. Jinak pecka a za mě jedny z nejlepších loupežních scén, co jsem viděl, i když jich bylo jen pár. Skvělý film a pro fandy krimi s občasnou akcí můžu doporučit. 8,5/10 ()

Poleloukales

Smutný epos, který se tváří jako prvotřídní krimi s hlubokým ponorem do duší aktérů. Film plný nenaplněné lásky, která se snaží dostat ke světlu, ale nedaří se jí to. Život v městě plném světel, která nejsou s to projasnit temnotu, je nemilosrdný a nikdo nemá čas na druhého. A proto láska zmírá spolu s nositeli. Skvělé, nádherné, nevšedně nápadité, a přes spoustu mrtvých hluboce lidské. ()

PTuranyi

Herecká exhibícia Al Pacina a Roberta De Nira. Každý z nich je na opačnej strane zákona. Kým Robert De Niro je prefíkaný bankový lupič, Al Pacino je skvelý policajt (ale hrozný manžel). Hviezdne obsadenie dopĺňa Val Kilmer a mladučká Natalie Portman. Bonus je Henry Rollins. Produkcia je perfektná a režisér sa postaral o výbornú atmosféru podporenú dobrou hudbou. Rýchle akčné scény sú striedané pomalými umožňujúcimi vyniknúť psychológii postáv a gradovanie atmosféry. Zaujímavé je aj použitie FPS pohľadu strelca v prestrelke pred bankou. 90% ()

F2003F

Extrémne štipľavý film. Ústredná trojica Val-Al-Bob brutálne vychytaná. Top topov v lúpežných trileroch, podľa mňa aj neprekonateľný. Niro v najlepších rokoch, Kilmer v najlepšej úlohe a Pacino klasicky. I K O N A s presne 0 nomináciami na Oscara samozrejme. ()

jirka25

Nějak se mi ty charaktery postav nelíbili. Nemám pro takové lidi pochopení, ale jinak pěkně natočeno a výborná hudba na pozadí. ()

Scaevola

Oceňuji pečlivě gradovanou atmosféru, herecké výkony a rozvržení figur na šachovnici, pročež mne zaujalo, kolik prostoru tvůrci věnovali ozřejmění motivací a ceny, kterou hrdinové platí za svá rozhodnutí, nicméně od tak adorovaného snímku jsem subjektivně vzato čekal mnohem víc. Oběma stranám sice vidíme takříkajíc přímo pod ruce a každá jejich chyba nás skutečně bolí, ale ani jednomu z nich jsem nedokázal skutečně fandit, natož se s ním ztotožnit. Vím, že na ní film rozhodně nestojí, leč akce bylo pomálu, a pakliže se scénář snažil o dramatický vhled do duše devadesátkových zbojníků, vedlejší postavy by na mne působily mnohem zajímavěji (otec od rodiny, manželka notorického hráče, děvče romanticky zahleděné do svých představ,...), jenže ony zase nedostaly tolik prostoru. Výsledkem je rozpačitost rozkročená na příliš velkém půdorysu, který jsem si nedokázal užít. ()

Dvojirakri

Kriminální thriller, který má asi všechno co takový snímek mít má, ale když ho svlékneme od toho veškerého dobového nánosu, vyvstane před námi prachobyčejný western o jednom padouchovi a jeho zlořádné skupině, a šerifovi jenž nemá pro samou práci klid ani doma, jelikož si jeho žena neuvědomila že člověk který honí pistolníky potřebuje doma hlavně oporu. Linka s dcerou mi přišla až trochu navíc, stejně jak ta s padouchovou přítelkou. Tento snímek se na třeba takový Sedm kouká z pořádné dálky! ()

jerabin

Al Pacino a de Niro poprvé spolu (proti sobě) v jednom filmu. Herecký koncert všech zúčastněných, skvělý scénař, super režie (jak by taky ne - Michael Mann). Výtečná 20ti-minutová přestřelka (lepší těžko uvidíte). Nádhera. Nádhera. ()

Jirkat

Krimi století!!!!!Skvělý herecký souboj Pacina a De Nira,kterým skvěle sekunduje celá plejáda hvězd,Kilmer,Sizemore,Voight....Souboj dvou můžů na opačných pólech společnosti,na jedné straně policista Vincent Hanna(Al Pacino),který celý život po nocích hledá a chytá bandy zločinců a momentálně se mu rozpadá už třetí manželství a na druhé straně geniální zloděj Neil McCauly(Robert De Niro) jenž veškerý svůj čas věnuje ,,zlodějně,,.Perfektně natočená přestřelka,lepší jsou snad v Černým jestřábovi a Vojínu Ryanovi.Někoho může odradit těch 171 minut,ale Michael Mann opět dokázal,že dokáže udržet divákovu pozornost i při tak dlouhém díle.Atmosféru umocňuje sice trochu nenápadná,ale vynikající hudba.Strhující příběh,neustálé napětí ,výborná kamera a nezapomenutelné scény jako je Pacinova s televizorem nebo setkání obou rivalů v kavárně.Prostě a jednoduše, nejlepší krimi všech dob!! ()

Michael Mann plánuje remake korejského hitu

Michael Mann plánuje remake korejského hitu

03.11.2023

Pro hollywoodské režisérské matadory evidentně není vysoký věk žádnou překážkou v další tvorbě filmových spektáklů. Své o tom ví osmdesátiletý Martin Scorsese (Zabijáci rozkvetlého měsíce, Casino),… (viac)

Zemřel herec Tom Sizemore

Zemřel herec Tom Sizemore