Píše sa rok 1896 a na Klondikeu zúri zlatá horúčka. Jeff Webster, muž bez škrupúľ, ktorý sa nestará o nič iné iba o zbohatnutie, vidí svoju veľkú príležitosť v obchode s hovädzím dobytkom. So stádom cestuje z Wyomingu do Seattleu, potom loďou do Skagway a ďalej cez hory až do Dawsonu. Tu sa spolu so svojím partnerom Benom Tatumom zapletú do zlatkopeckého biznisu. Hoci sa stanú svedkami mnohých krívd a neprávostí na chudobných ľuďoch, Jeff sa stará predovšetkým o seba. Až do chvíle, keď sa nespravodlivosť dotkne jeho samého... Klasický western v hlavnej úlohe s Jamesom Stewardom. (STV)

Dont

James Stewart v pro něj poněkud netypické roli muže, který se stará zásadně jen sám o sebe a odmítá řešit problémy jiných, tedy jen do té doby, než je k tomu okolnostmi donucen. ()

Martin741

Reziser Anthony Mann /Serifska Hvezda, Spartacus/natocil len priemerny western s Jamesom Stewartom /The Rope, Mr. Smith goes to Washington/ v hlavnej roli. Dejovo film divaka dost nudi, a ma kopu hlucheho miesta, ale psychologiou postav, vyberom prekrasnej kanadskej prirody a obcas aj atmosferou sa snimok da dobre zniest. Vynimocne sa stalo, ze aj James Stewart divaka nudi, dialogy obcas dobre, obcas sklznu do podpriemeru. Coriine Calvet vsak skvela a vyber zaporaka v podobe Johna McIntire -a bol fuckt vyborny. Film vsak nie je az taky dobry, a ko sa pritomne mentaly tuna tvaria : 60 % ()

Rodriguez

"Vzdálená země" je průměrným westernem, který neurazí ani ničím nepřekvapí. Každopádně je to skvostná podívaná, kdy James Stewart je sympaťák, kterého jen tak nic nerozhází a vše co mu náleží, si bere zpět bez ohledu na dané nebezpečí. Solidních 60%. ()

pakobylka

Maličko dětinský, leč dle očekávání zásadový příběh ze staré školy spojený - krom tradičního souboje dobra a zla - s trochou sebezpytování a s nějakými srdečními záležitostmi. Pojednává o Zákonu, který po menších peripetiích doputoval až do dalekého Dawsonu. Pravda - cestou nabral určité zpoždění, neboť dávno před ním tam dorazili zlatokopové, padouši, honáci, stádo krav a něco málo krásných i méně krásných žen. Nicméně Zákon přišel, viděl ... a zdali i zvítězil, to už posuďte sami ... 3,5* ()

andrii

Žádná barvotisková. Do ní míří rozličný krajinář. V něm se mísí "profesor Západu," horal - dobrodruh i ďábelský pistolkář. ()

senor

Další z klasických Mannových westernů s tradičně výborným Stewartem, velkolepými exteriéry, možná trochu přihlouplými dialogy (i některé postavy se chovají trochu podivně) a výbornou přestřelkou s Jackem Elamem. ()

Bernhardiner

Proč se starat o ostatní lidi? Proč mít nějaké přátele, když si vystačím sám? Proč se starat o nějakou pravdu a spravedlnost, když sám se mám dobře? Na tyto otázky by mé vnitřní já odpovědělo: "Protože jsem jediný, koho jsem kdy měl rád" Jenže... přátele potřebuju, když nepravedlnost ohrožuje i mě. Jamese Stewarta znám zatím z rolí, kde hrál naivní a slušné lidi, touhle rolí mě mile překvapil. Jeho postava vlastně nemá až tak daleko ke ztělesnění zla. Neváhá krást i zabíjet, když mu nejde o prachy a majetek, nejde mu zkrátka o nic. Plus mínus pár lidí, co na tom sejde. Jenže když jde o jeho bytí a nebytí i jemu, (alespoň zdánlivě, nevíme, co se dělo po konci filmu) dojde i tomuhle ignorantovi, že žít ve spravedlivějším světě je lepší. Už dlouho jsem neviděl tak silný americký film s tak dobře vymyšleným příběhem a tak napínavým (ani jsem nedýchal, to už je u mě co říct!) rozuzlením. Jen nechápu, proč tu mí kolegové prohlašují, jak je to skvělé, a přitom pětku nikdo nedává. 100% ()

Hollohlaway

Ve své podstatě jen slušný trojhvězdičkový western.Scénář klasicky jednoduchý, přestřelek tak akorát. Tu čtvrtou tomu dává vynikající kamera, střih a záběry místy vysloveně umělecké, společně s jako vždy skvělým Jamesem Stewartem. V podstatě hraje do půlky filmu záporáka, no věřili byste tomu? ()

Han22

Pěkný Mannovsko-Stewartovský western s tradičními známkami tohoto režiséra. To znamená spousta divočiny, nějaká ta těžba zlata a honba dobytka, nuzné zlatokopecké městečka a také lidi, kteří by chtěli něco více. Jenže proti nim stojí záporák, který v jednom městečku představuje zákon a když na druhé straně hranic nemá pravomoc, prostě se svou bandou začnou loupit a zabíjet. Hlavního hrdinu v podání Stewarta nic z toho nezajímá, lidi jsou mu ukradení a prohlídne až na závěr, kdy se samozřejmě postaví bandě a v přestřelce je vyřídí. Tradiční chlapská podívaná, nemám větších výhrad. ()

zdeny99

Pěkná kanadská příroda, a to je tak bohužel vše, jelikož tento western je poněkud nudný a nezáživný. [400. hodnocení, 37. komentář, 72%] ()

Ozzy2

Pro mne jednoznačně jeden z nej westernů, co kdy byly natočeny. Škoda, že dnes už to nikdo neumí.Když už to vypadá nadějně, fláknou do hlavní role Costnera a je po westernu ()

Adiemus

Pro mě nejhorší film s Jamesem Stewartem, místy přecházející až do parodie. To ovšem nebyla Stewartova, nýbrž scénáristova chyba. A že se dal uhodnout konec? Další mínus a Aljaška to nezachrání. ()

Gromit

Westerny s Jamesem Stewartem byly vždycky o něčem jiném než třeba westerny s Johnem Waynem. Byly temnější, drsnější, ale také lidštější. Jejich hrdinové se potýkali s těžkými traumaty a dopouštěli se mnoha chyb, díky čemuž nám, divákům, byli výrazně bližší. Přesně to je případ i Vzdálené země. Zprvu sice působí poněkud konvenčním dojmem, ale s přibývajícími minutami se jednotlivé postavy začnou patřičně vybarvovat, aby se pak střetly v mimořádně působivém finále. A to vše se navíc odehrává v prostředí aljašské přírody. Ještě teď mi zní ten zvoneček v uších... ()

PaRi

Viděl bych to tak na mírný nadprůměr, ale V pravé poledne to není a Velká země také ne. Ale velká snaha udělat zajímavý western tu je. ()

PlysovyMacko

Zo zivota kovbojov a zlatokopov na Aljaske. Jeff mi pripadal ako spravny chlap, napriek tomu ze nechcel nic riesit a staral sa len o seba a nakoniec zobral spravodlivost do vlastnych ruk. Necudujem sa, ze sa onho bili dve zeny.  Je tu este pekne zobrazena severska priroda. ()