Ve městě Restful se žije jako všude jinde na Divokém západě. Phil Decker je majitel místního Saloonu a také šedá eminence města. V jeho podniku se hraje hazard, ale pravidlem je, že Decker musí vždy vyhrát a k výhře si klidně pomůže podvodem. Všichni to vědí, ale stejně se ho snaží obehrát. Šerif Bailey chce vyřešit jeho další podvod, ale odpovědí je kulka do zad. Starosta ihned jmenuje nového, místního opilce Ragse Barnabyho. Barnaby se rozhodne s pitím skončit a město vyčistit od zločinu. Povolá si na pomoc syna svého dávného přítele. Tom Destry nevypadá na muže, který dokáže ve městě zjednat pořádek. Nenosí zbraň i když to s pistolí umí velmi dobře a má vybrané chování. Je dost chytrý a ctí zákon. To stačí, aby odhalil zákeřné vrahy šerifa Baileyho a nastolil ve městě pořádek. (TV Barrandov)

nascendi

Nemám najmenší problém vyjadriť, že by bolo lepšie, ak by tento paškvil westernu nebol nikdy nakrútený. Western nie je mojim obľúbeným žánrom, ale našiel som si aj v jeho rámci niekoľko skvelých filmov. Ale aj nepodarkov. Náhodne spomeniem Nájomného zabijaka, Shane a Destry. Spoločné s Nájomným zabijakom a Shane má výber nevhodného hlavného hrdinu. Potom už stačí klišé namiesto príbehu, zlé dialógy a naivné herecké výkony, ktoré museli museli vyvolávať rozpaky už v dobe premiéry. Myslím, že tento film mal bližšie k Limonádovému Joeovi, než k poriadnemu westernu. ()

dopitak

Nenápadný diamant, moderní western s pěknými písničkami, zrající jako víno. Z počátku nic nenaznačuje, že by se mělo jednat o výjimečné dílo (navíc je to třetí zpracování, tj. druhý remake), ale Audie Murphy (trochu prototyp hezouna Ondřeje Brzobohatého) si srdce diváka získá vtipem, rozumem, a až pak proklatě přesnou rukou. Mari Blanchard jako ohnivá tanečnice je sice víc než málo umělá (v předchozí verzi stejnou postavu hrála Merlene Dietrich), ale Lori Nelson byla pěkná moc (ve filmu je podobná Kate Winslet). Destry nenosí kolty, ale zasahuje myšlenkou. Ve vší té akci a hudbě se akorát prostoru dostalo i romantice. ()

Martin741

Staremu filmu Vzpoura zen s Jamesom Stewartom som dal slusnych 88 %, toto zaostava ale len o picny chlp. Ako spravne pise Dopitak, spociatku nic nenasvedcuje tomu ze ide o vyborny film, rozbieha sa to hodne pomaly. Kulisy su na urovni, dialogy tiez, divak si vsimne aj neskutocne presnu musku zucastnenych chlapov. Fakt, rymejk, ktory len malo zaostava za originalo . 77 % ()

rikitiki

Začátek dokáže spolehlivě odradit umanutým tlačením na pilu, pády a kopanci jak z italské kovbojské komedie. Příliš mě nenadchla ani barvotisková výprava 50. let. _______ Jenomže pak přijede do drsného městečka plného pistolníků nový šerifův pomocník vzhledem i projevem připomínající vymydleného skauta a začnou se dít věci. Za prvé režie postupně pustí nohu z plynu, film přestane být řachandou a místo toho se stane příjemnou komedií s dramatickými prvky a zajímavě napsanými charaktery. Do města vstoupila nová doba představovaná novým pojetím zákonnosti, což vede k zajímavě řešeným střetům. Byť na přestřelku dojde taky (i když tady filmu vytýkám, že hrdinovi hraje do karet příliš mnoho šťastných náhod). _____ Škoda, že Thomas Mitchell coby abstinující alkoholik, který doufá, že dostal od života druhou šanci, na celou střední pasáž filmu vymizí. Stejně jako naivní blondýnka, která jako první okouzlila nového strážce pořádku, ale tu jsem nepostrádala, protože byla pro příběh zbytečná. _____ Nahradí ji mnohem zajímavější figura - barová zpěvačka (Mari Blanchard), která předvede neuvěřitelnou tygřici v tanečních, bitkových i milostných scénách. Velkým překvapením je vzorňácký Destry, k jehož nenápadnému, přesto ale nezdolnému projevu se herecký představitel Audie Murphy hodí. Jak říká: "Není důležitý první dojem, ale ten poslední." A životopis Audie Murphyho, hocha s nevinnou tvářičkou, mě tedy o tomhle tvrzení přesvědčil a šokoval ! /5. 8. 14./ ()

pakobylka

Odlehčený a přitom OPRAVDOVÝ - tak jako písně, které jsou jeho nedílnou součástí ... western, který inovativně zkouší nastolit vládu zákona za pomoci psaného práva, nikoli koltů (zavěšených proklatě nízko), jak káže tradice. Ale jakou může mít šanci na úspěch ... za nesmlouvavých časů Divokého západu, který preferuje silová řešení všech problémů ? Nicméně ... to už uvidíte sami - a jako bonus dostanete odpověď na zapeklitou otázku, který dojem je důležitější - zdali ten první ... nebo naopak ten poslední. ()