Escape Room

• Slovensko Úniková hra (viac)

Známy hororový režisér Adam Robitel (Insidious: Posledný kľúč) prináša príbeh šiestich ľudí, ktorí prijali pozvanie do tajomnej escape room. Netrvá dlho, kým si uvedomia, že z tejto hry sa nedá uniknúť... treba ju prežiť. (Itafilm)

dubinak

Divím se teda hodně, ale po nešťastném Insidious si pro nás Robitel připravil nevšední zážitek, který umí hlavně zaujmout, napnout diváka jako strunu a pak ho vystřelit jako z praku. Nápad sice není kdovíjak osvěžující, ale co je osvěžující je jeho nové zpracování, který nelze zařadit do žánru horor, ale mezi velmi napínavé mysteriózní thrillery. Celou stopáž jsem byla jako na trní a dlouho jsem nebyla u filmu v kině tak napnutá. Pořád se tu něco děje a akce vůbec neutichá. Rozjezd je navíc hned odbitý a za pár minut už jsme v únikovce. Oceňuji hlavně nápaditost, originálnost a bezmocnost, která stříká ze scénáře na všechny strany. Závěr mi pak lehce připomněl film Belko Experiment a je to asi nejslabší část tohoto snímku. Druhému dílu se ale bránit nebudu. Pokud si to udrží minimálně stejnou kvalitu, máme se na co těšit. ()

Kempe

Na tento typ filmů se vždy rád kouknu a je to po dlouhé době co nejsem popravdě zklamán. Moc hezká kompozice a scény, herecké výkony nejsou sice na otevřenou pusu, ale jsou dostačující. Asi mi vadilo jen zakončení navazující na další díl. Udělal bych z toho jednorázovku(o důvod víc poté, co jsem viděl ono pokračování, které nestálo za nic). ()

PROCESOR

Podobný tip filmů mám rád. Takový psycho hry a nemusí tam být ani moc krve, jako v Saw. Stačí mi to napětí a dusno. I když třeba snímek Zkouška (Exam) určitě toho napětí vytřískal mnohem víc a to na úplně malým prostoru. Ale i tak si pro ten průměr dojde. ()

PavelVanekArt

Hloupý horor a jednoduchý film pro hloupé a jednoduché lidi. Slušnější zpracování podkopává nudné herectví a špatná pointa. Zbytečnost. Hvězdu jen za Deborah Ann Woll. 1* a.k.a 10% ()

KajusaK

Skvělý nápad ale ne úplně dobře dotažený. Hlavní postavy celkem fajn zvolené, hudba nijaká (až na Downtown) , pokoje luxusní :D) ()

HorrFi

Dostal jsem přesně to co jsem čekal a jsem spokojenej.. film krásně ukazuje jak se chovaj lidi v krizovejch situacích a oceňuju každej podobnej film, protože jich zatim moc neni.. taky nechápu proč dali část konce hned na začátek, ale kromě toho mě to vtáhlo do děje a už nepustilo plus ta hudba taky stojí za pochvalu.. za mě slabších 5, ale jsem rád že tentokrát se to čekání fakt vyplatilo ()

Deyw

cube meets saw - nezajimave postavy, zadna krev a over the top hadanky + pasti...jakoze remeslne okej, ale nic vic tam neni..je to dost prehnany a konec to jenom potvrzuje..ale prijemna jednohubka ktera utece a nenudi. ()

NiWi

Actually to není nijak zlé. Postrádá to jakoukoliv brutalitu pro fanoušky Saw a podobných, nicméně určité napětí a nápad nechybí. Postavy sice naplňují lehká klišé (drsná vojanda, arogantní kravaťák, nerd, zamlklý génius) avšak scénář se jim snaží dát nějaké to pozadí, které navíc zapadá do hry jako takové. Pokračování by určitě sneslo malinko víc kreativity, jelikož leccos bylo odhaleno a s rutinním přístupem zřejmě tak jako jednička neuspěje. Escape Room se tak dá označit za rychle ubíhající jednohubku pro přespávačky náctiletých. ()

miguel_111

Celkom pozerateľný mix SAW a Kocka. Herci sympatický takže s nimi človek celkom sympatizuje. Vizuálne v pohode a je vidno rozpočet a celkovo pasce a miestnosti s pascami vynikajúce zvládnuté. Hudba dobrá a človeka vtiahne do deja. Stále sa niečo deje takže sa človek vôbec nenudí. Pointa v pohode. Návštevu kina určite neľutujem. Pre mňa 70%. ()

vnimatkrasu

Logika místností je fajn. Atmosféra ze začátku taky. Jenomže na zábavnou blbinu Escape Roomu schází sympatický postavy a na hororový béčko krev. Jako jo. Coby svižnýmu výplachu bych tomu leccos odpustil. Vůči filmu, co se na konci snaží vykalkulovaně připravit půdu pro nekonečnou ságu, mám ale spíš vztek. Takže žádnej escape. Spíš delete. ()

jedna_vrana

Prekvapivo ma film tak vtiahol do deja, že som zabudla dýchať. Skôr thriller ako horor a zdá sa, že môžeme očakávať dvojku. Dobre technicky zvládnuté, napínavé. Vhodnejšie pre diváka do kina ako obývačky. ()

Johnny.ARN

Ono to je v koncovke celkom fajn film. Jasné, má to niekoľko pasáží, kde som si povedal že scenárista fetuje, ale je to zaujímavé natočené, nenudí to, rozumná minutáž a postavy na ktorých vám absolútne nezáleží. Nie je to krvavé, skôr zaujímavé na úlohy a hlavne trošku taký nový vietor. Kludne by som si dal dvojku. 4 z 5 ( CC, Eurodiera, BA ) ()

Lachtaan

V první polovině jsem potřeboval k ruce nůž, abych se mohl tím všudypřítomným napětím vůbec prokrájet. Jakmile dojde k první smrti, už nervydráždící kvalita mírně klesá, stále se ale jedná o úctyhodný “hororový” thriller, který si zasluhuje své místo mezi těmi snímky, které se dají považovat za sofistikované. Promyšlenost některých zdejších pastí a jejich spojitostí s jednotlivými hrdiny si pro sebe urvala celou čtvrtou hvězdu. ()

Tosi

Výběr postav i jejich tajemství, to všechno je klišé, ale upřímně, moc jsem se o to nestaral, protože mě to docela bavilo. ()

Úniková hra se dočká pokračování

Úniková hra se dočká pokračování

26.02.2019

Hororový thriller Úniková hra od Adama Robitela (Insidious: Poslední klíč) se v roce 2020 dočká pokračování. Studio Sony Pictures je podle všeho nadmíru spokojeno s výdělky levného hororu (rozpočet… (viac)