Escape Room

• Slovensko Úniková hra (viac)

Známy hororový režisér Adam Robitel (Insidious: Posledný kľúč) prináša príbeh šiestich ľudí, ktorí prijali pozvanie do tajomnej escape room. Netrvá dlho, kým si uvedomia, že z tejto hry sa nedá uniknúť... treba ju prežiť. (Itafilm)

Eliott

Rozhodně bych neřekl, že se jedná o vykrádačka filmu Saw a podobně, i když se tu a tam scénáristé inspirovali. Ale v dnešní době už se těžko vytváří něco nového. Proto je důležité zpracování, které na mne působilo téměř bezchybně a moc jsem si tento výtvor užil. 82% ()

POMO

Tři s odřenýma ušima. Zbytečná soft varianta Saw bez krve a sadizmu. Koncepčně úplně stejná, s nezajímavými postavami a ještě nezajímavějším kvázy-Jigsawem. Nic v tom filmu mě neštvalo, řemeslně je OK, ale stejně tak nic mě v něm nepřekvapilo, ani nadprůměrně nepotěšilo. Neambiciózní jednohubka pro teenagery. ()

J*A*S*M

Robitel nabízí přesně to, co sliboval v traileru. Tedy pěkně řemeslně zvládnutý, svižný technologicky - hádankový thriller s příchutí Kostky / Saw. Je to rozhodně stoprocentní popcornovka, žádné hororové umění, které by se mi vepsalo do paměti, ale nemám s tím problém. Kdyby každej popcorn chutnal takhle, bylo by v kinech dobře. Jako fanoušek reálných únikových místností oceňuju, že námět je využit poměrně poctivě, řada ve filmu zobrazených místností a použitých hádanek / rébusů mi připomněla věci, se kterými se člověk při hraní únikovek reálně setkává. Takže minimálně v tomhle je film vcelku ukotvený v realitě, byť děj je občas přitažený za vlasy (hlavně teda v závěrečné přípravě na pokračování). Trochu zklamává rozuzlení - s vysvětlením toho všeho si tvůrci moc práce nedali, pointa spočívá vlastně v tom, co snad každého napadne jako první. To ale dokážu zkousnout, celkově je to prostě fajn zábava a pokračování se bránit nebudu. ()

Enšpígl

Je to už trošku provařený, vymýšlet jak druhý zabít, ale asi to obyvatele planety baví. Já bejt v tom prvním levelu tak se to na vyseru a umřu, než abych dělal kašpara nějakýmu pošukovi. ()

Malarkey

Na první pohled to působí, jak kdyby někdo okopíroval Saw a Kostku. Jen s tím rozdílem, že v době, kdy vznikaly tyto série, nikdo ještě neměl pojem o tom, co to vlastně taková úniková hra je. No a tak musím říct, že za mě dobrý. Ani ne horor, jako spíš thriller. Bavilo mě to. Možná i proto, že jsem v žádné únikovce ještě nebyl. A teď zrovna přemýšlím, jestli po tomto filmu vůbec někdy do nějaké půjdu. ()

Toren

7/10. Po dlouhé době tu máme zábavně napsanou a nápaditě zrežírovanou žánrovku, které podráží vaz (zcela nepochopitelně) překombinované finále, kterému dochází dech, logika i atmosféra. Fakt škoda. Takhle lze mluvit "pouze" o silném nadprůměru. ()

T2

Rozpočet $9miliónovTržby USA $57,005,601Tržby Celosvetovo $155,535,659Tržby za predaj Blu-ray v USA $612,044Tržby za predaj DVD v USA ║ Námet na thriller alebo horor ako lusk, len škoda že ten potenciál sa nedokázal lepšie využiť. Občas to trpí prílišnou banálnosťou, či ako že prekvapením, ktoré nedokáže skutočne dostať. Príde mi to tak ako taký rýchlo kvas. /60%/ ()

Fr

„BUĎTE PRVNÍ, KDO UNIKNE Z NAŠÍ DOPOSUD NEJPŮSOBIVĚJŠÍ MÍSTNOSTI A VYHRAJE 10 TISÍC DOLARŮ...“ /// (ne)Překvapivě tady máme zavřený podivíny v místnosti a … jakpak se dostanete ven? Hledání nápověd… přesně tak – jednodušší SAW. (Nebo propracovanější Kostka?) Tož to je jedno. Asi budou spokojení všichni, co přemejšlej nekonvenčně… /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Baví mě řešit hádanky. Nejradši mám ty, při kterejch se dá chcípnout. 2.) Přemejšlím, jak vylepšit únikovku. 3.) Thx za titule „dusanho“ a „Sisoj_Psojic“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ * ()

LIVINGDEAD

Parádní film - a už se těším na dvojku v letadle. Snad bude? Ten začátek zprznil film, chápu, že nás chtěli navnadit, ale bylo to zbytečné. SPOILER: došla voda - to nikdo nechčije? Všichni zahřívali tělem kostku ledu - to nikdo nechčije? Tohle mi hlava nebrala :-) ()

EvilPhoEniX

Tyhle variace na Saw/Cube mě vždycky velmi bavili, takže oceňuji každého nového bratříčka. Postavy jsou sympatické, chovají se racionálně a divák má o ně strach, což je u podobných filmů nejdůležitější. Absence gore ve výsledku vůbec nevadí, protože na něj zde nebyl ani prostor. Spíš než horor má Escape Room blíže k Thrilleru, kterému se však daří budovat napětí v hojné míře. Technicky perfektní a všechny místnosti využity naplno a nezklamal mě i samotný závěr, takže solidní a ideální zábava do kina. Jediným mínusem mi přišlo dát na začátek poslední scénu,což lehce kazí překvapení. Robitel se čím dál zlepšuje. 75% ()

Kordus

Pokud myslíte, že je Kostka moc stará a kanadská a Saw až moc krvavé a nechutné, přichází konečně ta správná variace i pro vás. Sám jsem si několika Escape Room prošel, ale naštěstí jediná věc, která se během toho pošramotila, bylo ego. Nikdo na mne nevyrukoval s místností v podobě horkovzdušné trouby ani jinou lahůdkou. Na druhou stranu taky žádná únikovka nevypadala tak úchvatně jako některé zdejší "pokoje". ()

tron

Aj keď to nie je prehnane dlhé, akoby to napriek tomu nemalo konca kraja. Escape Room síce vychádza zo zaujímavého, relatívne originálneho konceptu únikových izieb, ale v skutočnosti strašne neoriginálne (mix Saw, Kocky, Nezvratného osudu a Hry). Klišé, monotónne. Bavila ma len „prevrátená miestnosť“ (s pesničkou Downtown od Petuly Clark), Deborah Ann Woll a trochu Tyler Labine, ktorý hrá takého toho veselého, veci odľahčujúceho týpka, akého je vždy fajn mať pri sebe, ak ste v prúsere. ()

B!shop

Sice jsem becko cekal, ale i tak lehky zklamani. Jako kopie Sawu to je malo krvavy, respektive skoro vubec a jako pokracovatel Kostky to je malo napinavy. Sice pribehove v pohode, dneska tolik oblibeny unikovy hry dotazeny do extremu, ale pohrbiva to zbytecne prekombinovanej konec a hlavne herecky obsazeni. To je banda urvanejch, nesympatickejch blbu, kterejm smrt kolikrat i prejete. Jinak design jednotlivejch mistnosti je docela fajn a nektery hadanky jsou docela napadity, ale proste kvuli hercum a misty trochu pomalejsimu tempu to obcas krapet nudi. Jako becko na jedno skouknuti v pohode, ale potencial byl o neco vyssi. ()

xxmartinxx

Stejný pocit nenaplněného potenciálu a pocitu, že všechna řešení jsou o dost banálnější, než se tváří, jaké má člověk při skutečné únikové hře. Strašidelné nebo napínavé to nebylo ani v jediném okamžiku, postavy byly nezajímavé, provedení horší než rutinní. Dělaat horor v PG-13 taky není ono. ()

Marceloo

Režisér pri svojom debute príjemne prekvapil a následne získal dôležité skúsenosti pri jednej z častí hororovej série Inisidious, ale jeho prvý individuálny projekt ma príliš nepresvedčil. Atmosféru sa mu darí tvoriť a páčilo sa mi, že sa masakre rozbehnú velmi rýchlo, ale celkovo je tu až príliš cítiť inšpirácia kultovými klasikami s podobnou tematikou. Film ubehne velmi rýchlo a v podstate sa dej plynule prenesie do sequelu, čo sa v hororových sériách nestáva často a tvorcovia občas bojujú s prepojením dvoch snímkov. Slušný priemer. ()

choze

Nemá to dusivou klaustrofobičnost a paranoiu Kostky, ani šílená dilemata, krvavost a atmosféričnost Saw, ale díky neiritujícím postavám, svižnému ději a vymazleným místnostem se na to kouká celkem dobře. Ale absence nějaké vize a výraznějšího konce to sráží do spotřebních vod. ()

Gilmour93

Drsnější Pevnost Boyard pro zhýčkanou diváckou klientelu a v ní šest soutěžících o sympatičnosti pásového oparu. Bar vzhůru nohama byla po hříchu jediná světlá chvíle mezi hlušinou, která je přesně tak šetrná a sterilní, aby mohla zasáhnout masy a nespravilo by to, ani kdyby tam po dvaceti minutách vběhli chicagští hasiči a zavřeli to, protože účastnící nebyli řádně proškolení z BOZP a PO. Ten křečovitě podaný náznak pokračování s hrou na Lubitze je jako všechno? Žádní hadi a nasraný Samuel L. Jackson? Udělám s ním to, co jsem měl udělat s tímhle. Nechám si ho ujít.. ()

Botič

Zábavná podívaná, která vlastně tak trochu kopíruje Cabin in the woods, Kostku nebo Saw. A i přes to mě to bavilo hodně moc. ()

Spiker01

Příjemné překvapení a nástupce nejspíš definitivně vytěžené série Saw, Kostka atd..nebudu zastírat, k filmu jsem se dostal hlavně kvůli Taylor Russell (hlavní klad seriálu Lost in Space), jež doufám už pořádně prorazí. Hlavně také doufám, že vznikne dvojka, jelikož takový cliffhanger a touhu po dovyprávění příběhu aby čert pohledal. Neškodných 7/10. ()

Úniková hra se dočká pokračování

Úniková hra se dočká pokračování

26.02.2019

Hororový thriller Úniková hra od Adama Robitela (Insidious: Poslední klíč) se v roce 2020 dočká pokračování. Studio Sony Pictures je podle všeho nadmíru spokojeno s výdělky levného hororu (rozpočet… (viac)