Rambo: Posledná krv

• Česko Rambo: Poslední krev (viac)

John Rambo sa konečne vrátil domov. Usadil sa na ranči v Arizone a démonov zo svojej zabijackej minulosti sa snaží vyhnať pokojným životom kovboja v americkom zapadákove. Nájde si aj niekoľko ľudí, ktorých má rád a na ktorých mu záleží. Má šancu dosiahnuť vnútorný pokoj. A práve obyčajný pocit, že má konečne pre čo žiť, ho neľútostne vráti tam, odkiaľ sa snaží utiecť. Do sveta zabíjania. Dcéra jeho dávneho priateľa totiž nedbá na výstrahy a vydá sa za hranice do Mexika, kde ju unesie miestna mafia. Únosy dievčat na nútenú prostitúciu robia zločinci v Mexiku bežne, v tomto prípade však majú obrovskú smolu. (Bontonfilm SK)

Clark_Kent

Chvílema jsem měl pocit, že sleduju nějakej nově nadejchanej reboot Saw, zvláště ke konci ty scénky ve stodole. Bylo to svižný a dost extrémní, ovšem John Rambo a ten jeho klasickej charakter, jsem postrádal. Abych se přiznal, koukal jsem na to se smutnýma očima. Sám Rambo v tom vlastně poznat není a hlavní hrdina by se mohl vesměs jmenovat jakkoli. ()

Maniik88

Rambo je pre mňa niečo špeciálne. Keď som bol tínedžer, predral som kazety s Rambom 1-3 a Terminátormi. Proste som na Stallonem, Schwarzennegrovi, Van Dammovi vyrastal. Stallone bol zrodný pre rolu Ramba a Rockyho. Vďaka jeho umŕtvenému nervu na tváry je predurčený k nasratému výrazu. Ako som vyrástol, zistil som, že najlepší Rambo bol ten prvý, keď vlastne ani nikoho nezabil. Páčila sa mi aj dvojka vo Vietname. Proste dnes už klasika. Škoda, že to nedošla Stallonemu. No poďme k tomuto poslednému Rambovi. Už to nie je celkom ono. Žiadna džungľa, dlhé vlasy, čelenka. No stále tu je Stallone, aj keď už sedemdesiatnik, jeho parádny nôž, luk a R-ková brutalita. Vystupňovanie Ramba k absolútnej a pochopiteľnej nasratosti a k pomste bolo spravené dobre. Až na jeho naivný útok na mexikánskych mafiánov, keď mu dali na držku. To sa proste Rambovi nepodobá, takto by sa nedožil starého veku. No a potom samotná pomsta a finále boli trochu sklamaním. Dialo sa to strašne rýchlo, jeden mŕtvy za druhým. Nezmyselne všetkých ešte dorážal, aj keď si mohli užiť svoje napichnutí na klince, chytení do pascí.. Takže samotná katarzia bola taká z rýchlika. Škoda. No stále to bol Rambo s megadrsným výrazom a dúfam, že to už bola jeho rozlúčka. ()

RedRose

Ano, Sly je už přes 30 let můj akční hrdina No.1 a už se to nikdy nezmění!! Rambo bez vlasů! To bylo první co mě napadlo... Vzhledem k tomu, že Johna už nějakých pár desítek let známe, tak ani vyšší věk nijak nevadí a perfektně to na Slye sedí... Tohle on prostě umí, ať už jde o Ramba, nebo Rockyho, ty postavy stárnou s ním a nijak to ničemu nevadí. Ani na vteřinu mě nenapadlo, že by na to Sly ve správném prostředí už neměl!! Příběh je jednoduchy, což by nevadilo, ale chtělo to lepší zpracování... Málo kdy to říkám, ale tentokrát bych uvítal delší stopáž, aby se trošku víc prokreslily vedlejší postavy a to nejlepší z celého filmu, závěrečná bitva, byla sice skvělá, ale až moc uspěchaná, takže to negradovalo, jak by asi mohlo... Závěrečné titulky silně nostalgicky zmapují Johnovu kariéru (za to 11% navíc) a konec... 91% ()

JohnZ87

Velice jednoduchá a přímočará zápletka, sem tam nějaký ten logický kiks (Rambo se sám dostane do strategicky nevýhodné situace a proti přesile ozbrojenců nemá šanci a dostane nakládačku, která ho na několik dní vyřadí ze hry). Film dokáže i zaskočit. Akční finále je sice efektně brutální, ale střihem připomíná spíše koláž působivých zabití a narozdíl od excelentní čtyřky se nepodařilo dostatečně vybudovat napětí, které by se masivně uvolnilo při gradaci finále. Stallone ale působí stále jako vraždíci mašina, která budí respekt a to možná i více než v prvních filmech. Děj působí místy hodně strojeně a plytce. Rambovy pasti (včetně jejich přípravy) mi trochu připomínaly brutálnější / hororovější verzi Sám doma... a Rambo je vlastně opravdu "sám doma", protože se děj konečně odehrává na jeho domovském Arizonském ranči, který jsme v minulém díle viděli jen z dálky. Sly možná v pátém Rambovi tak trochu využil svůj původní scénář k filmu Homefront, kde měl i původně hrát a v roli ho nakonec nahradil Jason Statham. Malinko doufám, že Sly má s postavou ještě nějaké plány a že se s ní dokáže rozloučit ještě o něco důstojnějším způsobem. 65% ()

boo-boo

Rambo sa odviazal a končatiny lietajú vzduchom. Keby som na skutočnú rambovicu (na ktorú som šiel do kina) nemusel čakať HODINU, hádam by som šiel aj do plného hodnotenia. Ono aby sme sa chápali - Rambo ako mlčanlivý cool dedo-prepper a zároveň nechcená otcovská figúra je dobrá poloha a Sly do toho viditeľne dal zo svojho obmedzeného repertoára všetko. Zas ale netreba sa opiť ambíciou vyzerať ako Logan, keď mám k dispozícii scenár tak maximálne na treťotriednu Neesonovku. ()

ANTYCHRYST

V dalším možná už fakt posledním pokračování Ramba na to jde teď Sly opravdu přímočare.. Žádná překvápka prostě nalajnovanej scénář....padousi a pak následuje pomsta.. Dosti ale opravdu dosti se zaměřil na Brutal zabití a vskutku výživné Gore záběry.. Které vám hnedle při první likvidaci padoucha.. Budou zcela jasné.. :) musím říci že husí kůži jsem měl až na konci u titulků při záběrech z předešlých dílů.. Příjemná nostalgie na všechny ty legendární scénky .. 90% Ramba jsem měl vždy rád a pro mě jedna z nejdůležitějších postav akčních.. Devadesátých let.. ()

Brooks

Republikánsky nekorektné, brutálne nekompromisné, produkčne mizerné béčko s chabučkou dejovou linkou, matnými záporákmi a narýchlo odbitým, remeselne odfláknutým finále. Rambova legenda mala skončiť so štvorkou, toto nie je ukončenie hodné jej významu. ()

neo250

Tento film by som namiesto Rambo premenoval na Pomstu v Mexiku alebo Dedková pomsta. Čo má Rambo vs film Rambo Last Blood spoločne?Len tri veci! Po prvé, na začiatku filmu 3x 3sec scény ohľadom historických spomienok Ramba. Po druhé, záverečné titulky, kde sú zostrihy všetkých častí Ramba. A po tretie, herca Stallone-ho. Zo začiatku, film začína hneď akčne, také filmy ja obľubujem. Potom to prejde do klišé, kde sa fakt nudíte. Po 20min máte pocit, že pozeráte film 96hodín s rozdielom, že tento film je oproti filmu 96hod slabý odvar, kde dostane dedko celkom nakladačku. A vy krútite miestami len hlavou, a zamýšľate sa či pozeráte správny film. Sláááávny Rambo, všetci poznáme legendárne filmy s Rambom. Nadupané bitky, nadupané akčné scény, výbuchy a pod. Ved Expendables má väčšiu guráž, napätie, bojovnosť ako toto. Keď sa už nad tým celým prenesiete a chcete dopozerať film, príde akože drsná akčná scéna v Mexiku. Skôr než sa už začnete tešiť na pravého Ramba, tak daná scénka skončí rýchlejšie ako prasknutie balóna. Film ako tak zachránili krtkové vojny. 60% Vďaka ()

Rimland

Je sice zábava sledovat nasranýho Ramba, jak seznamuje mexické kriminální živly s principy guerrillové války v Indočíně (aneb zdravíme Jeana Gabaina a jeho farmářskou famílii), ale krom toho zábavného gorefestu v poslední třetině to prakticky nic nenabízí a na rozdíl od starších dílů jen těžko budu pociťovat chuť se k tomu v budoucnu vracet. ()

papadoce

Prešlo jedenásť rokov od vydareného návratu legendárneho bojovníka. Rambo ako človek ostal kým bol, Rambo ako film sa zmenil. Áno, už nepobehuje po džungliach a púšťach v krajinách tretieho sveta. Už masakruje Mexičanov na domácej pôde v Arizone. Priznávam, že ak by som zrovnával s predchádzajúcimi časťami, isté sklamanie z odchýlky by tu bolo, ale to nie je potrebné. Všetko ostatné totižto funguje na výbornú. Opäť tu máme nejaký politicko-morálny podtón (tentokrát je nim obchod s bielym mäsom a nútená prostitúcia) a opäť máme nádhernú surovosť bojového stroja. Navyše treba pamätať, že ujo Rambo má 73 rokov. V tej dobe už väčšina z nás neudrží moč a teda jeho výkon je viac ako obdivuhodný. Napriek odklonu od zabehnutého konceptu som ja osobne spokojný. V tomto prípade si fakt myslím, že keby nešlo o další diel Ramba, ale o samostatný film, tak by to tu malo vyššie hodnotenie. Vykašlite sa na porovnávanie, ohodnoťte nezávisle čo ste práve videli. Patrí do červených a Mexičania do p**e. A po druhom vzhliadnutí a uznaní, že Arizona je červenejšia než Barma, dávam päť. ()

Duke90

Až na nepochopitelný "pokus o vysvobození" vidím v sérii další posun tentokrát v civilním provedení. Všechny Slyovy vrásky a strhaný obličej jakoby korespondovaly se samotnou postavou poznamenanou hrůznými zážitky z války, které se mu v hlavě nemilosrdně prohánějí den co den. Mírného poklesu jsem se bál v obsazení dvou mladých hereček, ale výlevů bylo nakonec poměrně málo a jakmile se děj přehoupne k necivilizovaným mexikáncům, tak už je to jiné kafe. Závěrečné "odchytávání hlodavců" nabralo brutální grády a možná ve finální "řeznické scéně" už jsem shledával jistou samoúčelnost ala pojďme to udělat pořádně na efekt, ať mají diváci radost... Jinak se ale nejspíš řadím k druhému táboru a posledního Ramba docenit zvládnu. ()

KillerZeli odpad!

Nic než špatně natočená MAGA fantazie o "mexičanech, co jsou násilníci a zločinci, i když pár je dobrých" i s vsuvkou o postavení zdi podél hranic. Ostuda prvního Ramba. ()

Jacques1

John Rambo ve variaci na teenegerskou vyvražďovačku typu "Tajemství loňského léta" jen má místo háku nůž. To nezní jako zrovna nářez. Když se k tomu musíte ještě prokoukat hodinou pokusu vymáčknout z diváka nějakou antipatii k Mexičanům použitím scénaristické instatní polívky "Smrt sokoro dcerky s mexickými knedlíčky" podávané s velmi suchou houskou "Mexičané hromadně překračují hranice USA s plnou výzbrojí, aby zabili dědulu na ranči", pak je vám opravdu líto, že Rambo tak strašně zestárl. Druhá hvězda je za závěrečné titulky. ()

SpikeX6

Prosím, už ne. Původní trilogie pecka. Čtyřka ještě ok. Ale tohle už je fakt ždímání suchého hadru. Devadestátiletý Rambo , který si celý život jen tak pro prdel kope kolem baráku tunely, konečně dostane příležitost si v nich zahrát takového "Sám doma v R verzi" potom, co mu nevyšla akce ala "96 hodin: Do pekla a zpět". ()

GameboyNES

Jóóó Rambo si zahrál na terminátora a krásně vyrval tomu hnusnýmu cigioovi srdce z břucha, nebo hrudi, či tak něco. Krásně krvavé, solidní akce ala A-tým, fakt mě to bavilo. ()

misar3

Akce 0. Vlastně je to brutální variace na Sám doma, protože Rambo kromě pár výstřelů ze zbraně nikdy neskončí v pěstním souboji ani jiné pořádné bitce. Zklamání, která by mělo skončit v propadlišti dějin. ()

topi80

Jednoduchý přímočarý příběh byl samozřejmě ideální nápad. Trochu jsem se v ukecaném úvodu bál, aby Rambo nesplynul v jednu osobu s Rockym a nezačal rozdávat svá obecná moudra, ale Stallone dokázal obě postavy od sebe udržet v dostatečné vzdálenosti, takže Rambo si udržuje svou málomluvnost, za kterou cítíme i dávná traumata. Mexický obchod s děvkami byl ztvárněn vskutku velmi špinavě. A Rambo šel rovnou a bez nějakého zahřívání rovnou na věc už při úvodním pátrání: "Kde je?" Osud jedné z postav uprostřed filmu překvapivý až šokující. Pak už vše spělo k závěrečnému zúčtování ve stylu Sám doma, kde se nám odehrála nádherná jatka. Při Stalloneho důslednosti mě však překvapilo, že si více nepohrál s detaily, pár detailních pohledů by určitě tempo nijak nenarušilo. Anebo existují stejně jako u Rambo 4 dvě verze a já jsem viděl tu light? U závěrečného zúčtování s padouchem bych čekal nějaké zdlouhavé mučení, na druhou stranu, to by mu John nemohl ukázat to, co mu krátce předtím slíbil.  Rambovi bych každopádně přál lepší konec (což teď nemluvím o filmu, ale o samotné osobě). Dám zatím čtyři hvězdičky. ()

ardno5

Starej dobrej Rambo. Jednoduchý a přímočarý děj, který je předvídatelnější než kdy dřív. Tempo klidně mohlo být pomalejší a zapracovat na vztahu a vyvolat v divákovi více emocí. Film vyzdvihují dospělé a surové scény, kterých je ve filmu požehnaně. Nebýt Sláje, tak ohodnotím 3*, ale mě prostě tyhle poslední výstřely hrdinů na kterých jsem vyrůstal baví! Dávám 70% ()

Zlaté maliny 2020 – nominace

Zlaté maliny 2020 – nominace

09.02.2020

Tradičně se Zlaté maliny aka ceny pro nejhorší filmy roku udílí noc před Oscary. Letos tomu tak není, pořadatelé se dosud ani nerozhodli, kdy ceremoniál vlastně proběhne, místo toho však dnešek… (viac)

Sylvester Stallone se chopí korejské detektivky

Sylvester Stallone se chopí korejské detektivky

08.05.2019

Produkční společnost Sylvestera Stallonea (Rambo, Rocky) Balboa Productions získala práva na remake jihokorejského thrilleru The Gangster, the Cop, the Devil, jenž bude debutovat letos na filmovém… (viac)

Opuštěný Rambo projekt stále žije

Opuštěný Rambo projekt stále žije

19.10.2018

Sylvester Stallone (Plán útěku, Creed) momentálně natáčí pátého Ramba, který se bude odehrávat v Americe a stárnoucí hrdina John Rambo ve filmu bude válčit s mexickým kartelem. Kdybychom se ale… (viac)