Mandalorián

• USA The Mandalorian (viac)
USA, (2019–2023), 16 h 29 min (Minutáž: 31–59 min)

Tvorcovia:

Jon Favreau

Pedro Pascal, Gina Carano, Carl Weathers, Werner Herzog, Nick Nolte, Emily Swallow, Omid Abtahi, Taika Waititi, Giancarlo Esposito, John Beasley, Horatio Sanz (viac)

Recenzie používateľa 3DD!3 k tomuto seriálu (15)

Mandalorián (2019)

Skvělý westernově laděný příspěvek do vesmíru Star Wars. Sympatické postavy co se s ničím nepářou, výborná akce s kvalitními triky. Malý Yoda a jednotka IG-11 jsou králi celého seriálu. V příští řadě začne tréning nového Mandaloriana. ()

Kapitola 1: Mandalorián (2019) (S01E01)

Úderná přímočará westernová jednohubka uvádí do problematiky. Mám pocit, že některé scény jsou zde čisté proto, aby některé z postav mimochodem vypustili klíčovou informaci o situaci v galaxii. Vizuálně dokonalé, hudba zajímavá... Vítej Ani. :-) ()

Kapitola 2: Dieťa (2019) (S01E02)

Mimčo je boží! Epizoda s minimem dialogů, narvaná akcí, praktickými ale i nepraktickými (rozuměj digitálními) triky. Nemůžu se ubránit dojmu, že se ve stopáži nepůjde nad čtyřicet minut. Což mi vyhovuje. ()

Kapitola 4: Útočisko (2019) (S01E04)

S takovou dostane mimi Yoda spin-off. Koncepčně to začíná připomínat Firefly. Létat sem a tam, řešit problémy ve westernovském stylu. Čtvrtá epizoda cituje ze Sedmi statečných, samozřejmě. Skvělá akce s AT-ST, cvičení bojovníků, vtipné mezihry s mimčem, fungují na jedničku. Pro Star Wars je hračička Favreau doslova požehnáním. ()

Kapitola 8: Vykúpenie (2019) (S01E08)

Waititi s přehledem servíruje nejlepší díl. Klasický užvaněný humor a akční smršť které vládne IG-11. ()

Season 2 (2020) (S02)

Mandalorian si zachovává atraktivitu a zároveň stíhá prohlubovat jednotlivé postavy. Favreau pomalým odhalováním zvedá laťku až v závěru fandům vypadne huba z pantů. Triky jsou srovnatelné s klasickými filmy v tom dobrém i špatném. Některé z epizod jsou čistým fanservisem ať už jde o Bobu nebo o Ashoku. Hlavním tahounem série ale zůstal mlčenlivý Grogu a mám trochu obavu jak si Mando povede až už v seriálu nebude. ()

Kapitola 9: Šerif (2020) (S02E01)

Klasický westernový otevírák vnadící Fettem. Favreau si protlačil větší prachy a vysekl poklonu Duně. Trikových scén je více a vypadají lépe. Dějově se extra neposuneme, ale svět se rozšířil poměrně pěkně. Baby Yoda v kýblu na chcaní nemá chybu. ()

Kapitola 10: Pasažier (2020) (S02E02)

No jasně že díl s broukama dostane rejža Ant-mana. Příběh se nijak neposune, ale stačí šmajdající žrout Yoda a je to na pět. ()

Kapitola 11: Dedička (2020) (S02E03)

Polívka vs baby Yoda, nestvůra vs baby Yoda. Zdá se že to žraní vajíček, díky kterému se z oblíbeného mrňouse stal kontroverzní, bezcitný zabiják je po zásluze potrestáno. Příběh se celkem znatelně pohnul a jak zmínky o Jedi i Darksaberu potěší. ()

Kapitola 12: Infiltrácia (2020) (S02E04)

Všichni jsou tam strašně toporní, ale akce musí každému vytřít zrak. Takový luxus se v seriálech nevidí. ()

Kapitola 13: Jedijka (2020) (S02E05)

To jméno mu sedí... Akcí narvaná epizoda plná rozsekávání lidí a věcí laserovým mečem. Špinavá, ponurá planeta a westernový duel v závěru? Tohle mi sedí. Sice jsou některá rozhodnutí a zvraty malinko krkolomné, ale Grogu s kuličkou, nebo spící v síťce je hned smete ze stolu. ()

Kapitola 14: Tragédia (2020) (S02E06)

Kdo neslintal nepatří k pravověrným. Rodriguezova akční rubanice připravuje půdu pro finále. ()

Kapitola 15: Presvedčenie (2020) (S02E07)

Mzda strachu. Přímočará infiltrace do imperiální kantýny zaujme nejvíce jízdou s ekvivalentem nitroglycerinu na kapotě. Už teď je jasné, že nějaké trénování Groga si pošetří až na další řadu. ()

Kapitola 16: Záchrana (2020) (S02E08)

Sakra, oni to fakt udělali! Finální akční náhul nezklamal a v závěru možná i slzu zamáčknete. ()

Season 3 (2023) (S03)

Pomalá expozice, rozestavení pěšců na šachovnici až k mistrovskému finálovém dvojdílu, který si co do rozmachu nezadá s filmem. Skvělé využití Bo a získávání respektu vůči Mandovi. Snaha o epizodičnost se trochu bije s vyprávěním většího příběhu, ale nakonec to do sebe všechno pěkně zapadne. Vždycky to podrží skvělý Grogu, který už jede na jistotu a ukazuje, že si vybral správně. Vynikajicí závěr! ()

Disney o rok odsouvá hranou Moanu

Disney o rok odsouvá hranou Moanu

07.04.2024

Pokud jste fanoušci hraných verzí disneyovských animáků, následující první zpráva pro vás nebude úplně pozitivní. Plánovaná hraná verze animovaného snímku Moana (Odvážná Vaiana: Legenda o konci světa… (viac)

Zemřel Carl Weathers

Zemřel Carl Weathers