Mandalorián

• USA The Mandalorian (viac)
USA, (2019–2023), 16 h 29 min (Minutáž: 31–59 min)

Tvorcovia:

Jon Favreau

Pedro Pascal, Gina Carano, Carl Weathers, Werner Herzog, Nick Nolte, Emily Swallow, Omid Abtahi, Taika Waititi, Giancarlo Esposito, John Beasley, Horatio Sanz (viac)

jemiplano

Buď bol budget seriálu zosekaný na polovicu, alebo si z diváka tvorcovia robia dobrý deň. Obsahovo prázdny seriál v tejto sérii už len múti vody šedého priemeru. V polovici si človek musí rozmyslieť, či má vôbec zmysel to dopozerať. Extrémne odfláknuté... ()

Sharlis

1. a 2. seria su fenomenalne vdaka svetu i pribehu, ktory Favreau pre divaka tvorí. 3. seria uz nema taky naboj ani tempo, akoby dosli napady a nevedeli sa uz pohnut z miesta, exteriery sa opakuju a ani akoby uz nevedeli co dalej s Grogum. ()

Perunwit

Pro mě seriálová událost roku. Perfektně vyvážený mix akce, humoru a pěkných scén. I pro NEfanouška SW velice povedená záležitost. Artwork na konci každé episody ke naprosto geniální. Nemám výhrad. ()

swenyx

Star Wars tak trošku jinak. Jsem rád že jsem na tenhle seriál narazil, dokázal mi totiž, že SW rozhodně není jen o rytířech Jedi. Mandalorian Din Djarin společně s malým zeleným kamarádem Grogu jsou skvělá dvojka a jejich příběh napříč sériémi je asi to nejvíc co jsem za dlouhou dobu viděl. Pedro Pascal je prostě pan herec a po tom co mi vytřel zrak v The Last of  Us jsem nevěřil, že může být i jinde tak famózní, no, mýlil jsem se :) ()

UncleMorty

Nechte proboha Dave Filoniho a Jona Favreaua, aby měli v rukách celý kánon a storyline Star Wars, protože Tohle je cesta, Promluvil jsem. Teď vážně. Je smutný, že Mandalorian je to, co měla být nová trilogie SW. Dospělejší sága z naprosto odlišného prostředí. Celý seriál nám jasně ukazuje, že nepotřebujeme Jedie, nepotřebujeme Sithy. Potřebujeme něco dospělejšího, temnějšího a novějšího. Potřebujeme jednoduchý příběh, který z vysoka kašle na nějaký impéria, republiky a další nesmysly, který se točí kolem celýho vesmíru. Dlouho se nestalo, aby si seriál držel tak silnou úroveň kvality, po celou dobu vysílání. Nemám tomu co vytknout. ()

zurivymlok

Pro mě další seriálové zklamání tohoto roku. Špičkové jsou epizody 1 a 7, dobré 2 a 3. Zbytek je taková divná výplňová vata. Mandalorian je na mě moc velký dobrák. Vykreslený svět není zdaleka tak špinavý a krutý jak se v trailerech prezentoval. Na druhou stranu je fajn konečně vidět, že stormtroopeři nejsou úplní idioti, i když i zde byly občas docela na hraně. Ještě sám nevím, ale moc mě to nepřesvědčilo a rozhodně si nejsem jistý, zda vůbec dám šanci druhé sérii.// Série 2: Myslím, že byla o něco lepší, ale pořád mě to nechytlo. Epizodní kouskování tu není až tak patrné (možná jsem si jen zvykl), ale pořád mi hodně vadí. Některé díly připomínají videoherní úkoly a hlavní dějová linka je stále hodně upozaděna. Bohužel se nevyvarovájí typického negativního rukopisu Star Wars a ze Stormtrooperu dělají nadále idioty, takže člověka ani nenapadne, že by se o hlavní hrdiny bál (za celou dobu seriálu se žádné z postav nic nestalo). A stejně jako ve Star Wars se hlavní hrdinové chovají vlastně víc jako hovada, kdy Stormtroopeři se je snaží zatknou živé či je alespoň varovat, zatímco "hrdinové" je kosí ze zálohy po desítkách. Hlavní záporák dostal nakonec tak málo prostoru, že ani netuším, proč tam vlastně byl. Ač seriál není zase tak špatný, jak tu popisuji, tak mě osobně vůbec nebaví. Pod dospělou zábavou ze světa Star Wars si představuji něco jiného. Proto moc nerozumím tomu hypu. Ještě bych zmínil, že je na seriálu vidět, že jeho rozpočet není neomezený. Mnoho efektů je hodně umělých (což by mi nevadilo) a mnohé lokace nezajímavé (a to mi už vadí). Dost často to vypadá jakoby se šli holt někde vyblbnout na nějaký kopec jako malé děti. Prostě žádná snaha o přestavení nějakého zajímavého alespoň trochu od země odlišného prostředí. Pro mě nadále docela dost velké zklamání. ()

sebulba1981

Mnohem lepší než nová trilogie. Možná je budoucnost filmu opravdu v seriálech. Začínám se těšit na seriály od Marvelu, které budou určitě také super.Baby joda je boží a chci ho mít doma. ()

Robbie

Od 1983 tu nebol solidny hrany film Star Wars. Už som sa s touto ságou nadobro rozlúčil a zrazu ju zachraňuje televízna tvorba (?!). Po prvých troch dieloch musím konštatovať, že moje nadšenie pre vzdialenú galaxiu sa prebúdza prvýkrát odkedy som videl originálnu trilógiu. Dej je síce zataľ jednoduchý a relatívne slabý, ale zato prevedenie je veľmi zábavné, vizuálne krajšie ako nejden blockbuster, opäť sa využíva veľa praktických efektov a masiek a opäť z toho srší radosť z tvorby a láska k originálnym Star Wars. Oceňujem najmä náhľad do zvykov a kódexu tajomného Mandalorskeho kmeňa, ktorý dáva seriálu tak dlho postrádanú dávku mystiky. Možno moja latka naozaj spadla odkedy sa zo Star Wars stala len peňaženka filmových štúdií, ale ruku na srdce, ani originálna trilógia nebola príbehom žiadne veľdielo, ale skôr pekná rozprávka zaobalená v krásnom fantasy vesmíre, z ktorého rozmanitosti primárne čerpá svoje kúzlo. Mandalorian pokračuje v podobnom duchu a ja som zatiaľ veľmi šťastný. ****UPDATE**** Tak po zhliadnutí celej prvej série musím moje hodnotenie poupraviť, bohužiaľ negatívne. Celý seriál síce ostáva zábavný na sledovanie a vizuálne naozaj krásny, ale po treťom dieli je jeho dej žiaľ až príliš nekonzistentný na to, aby som si ho užil s nadšením. Nepomáha ani záverečné objasnenie záhadného rozhodnutia Mandaloriana, ktoré odštartovalo celý seriál. Namiesto príbehu ktorý sa vyvíja a niekam smeruje nám Disney polovicu celkovej stopáže seriálu servíruje skôr krátke samostatné epizódky, z ktorých je len bolestné minimum navzájom prepojených a väčšinou sú pre ústredný konflikt príbehu úplne bezvýznamné. To by však nebol najväčší problém. Hlavným kameňom úrazu je, že každá takáto "nezávislá" epizóda musí predstaviť nové postavy, uviezť diváka do vlastného mikrokonfliktu, vystupňovať ho a následne nájsť riešenie pre hlavných hrdinov, a to všetko v rekordne krátkom čase pod 40 minút. Tvorcovia sa tak uchyľujú k očividne narýchlo zbúchaným, uponáhlaným rozuzleniam ktoré sú veľmi neuspokojivé a okrádajú seriál o akýkoľvek pocit nebezpečenstva, napätia alebo osudovosti. Mňa osobne to začalo nudiť a v podstate mi na hlavnom hrdinovi postupne úplne prestalo záležať. V poslednej epizóde série to už-už vyzeralo na jeden zaujímavý zvrat, keď opäť prišlo na rad expresné zázračné uzdravenie a atmosféra bola fuč ešte predým ako bola vôbec vybudovaná. Nezachránil to ani pokus o šok a návnada na diváka v úplnom závere, ktorá so mnou vôbec nepohla. Osobne by som uprednostnil jeden konzistentný príbeh a poriadny vývoj postáv. 8 krátkych epizód by tak bolo akurát a mohli sme si užiť oveľa viac kúzelnej Star Wars zábavy. ()

Sidenius

Díky tomu že seriál vůbec nesouvisí s klasickým světem SW ( a né opravdu to není malý Yoda) jsem ho zhltl na posezení. Skvělý příběh, nadherně natočeno - žádna přiblbá láska.. akce :) a George umi prostě efekty.... pořád zkoumám jak udělali písečné stopy po motorkách které nemají kola :) ()

blow1k

Jako die hard fanda SW univerza bych rád dal víc než dvě hvězdy... Westernové ladění ale jen zastírá prázdný svět kolem a naprostou příběhovou vyprahlost. Tři prostřední díly byly naprostá vata (lze přirovnat k těm nejhorším dílům Star Gate), což je u takhle krátké série problém. Forma fajn, obsah nula. Fakt mě mrzí, co Disney se svou nejcennejší značkou dělá, resp. nedělá. S předalekou galaxií si bohužel neví rady a Mandalorian je dalším důkazem. ()

Viler

Po těch letech by jeden řekl, že nelze z tématu SW vyždímat něco ještě neotřelého a zajímavého.A ono se to povedlo , příběh Mandalorian je vlastně takový sci-fi western , kde se fanda SW jako jsem já, může kochat prostředím a plejádou ras. Po první řadě dávám plný počet . ()

MoziMedve

Zde je vidět, že prostředí SW má pořád co nabídnout. Stačí když se otěží chopí lidi co mají k tomuto světu vztah a nevidí v tom jenom zakoupenou platformu na dojení peněz a cpaní politické propagandy (ehm, díly 7-9, ehm). Mandalorian mne ze začátku nijak nezaujal, ale těm Meme s baby Yodou se nelze vyhnout a jde jenom o 4 hodiny dohromady, tak jsem tomu dal šanci. Jsem náramně mile překvapený. Co se týče děje, hereckých výkonů a efektů jsem přemile překvapený. Seriál by v klidu mohl opakovat 1000x viděné prvky ze SW světa, ale novinek a prvků rozšiřujících svět je tam mnoho. Pedro Pascal byl vynikající volbou pro hlavnou postavu. Herec má v roli Mandaloriana neuvěřitelný handicap, protože z obličeje není vidět vůbec nic. Pedro ale dokáže svoje emoce komunikovat pouze skrze řeč těla a práci s hlasem. Jenom tak dál, víc takových SW produkcí. This is the way. Nutno poznamenat, že moje plné hodnocení platí jenom pro první a druhou sérií. Na zbytek nekoukejte. Po 3tí dokonce Pedro odchází takže seriál tím pro mě nadobro absolutně skončil. První série geniální, druhá furt dobrá, pak MEH ()

Oldass_

Na seriál to není špatné, ale je neustále znát, jak pomalými scénami natahují čas, aby měl každý díl aspoň 30 minut, a to některé končí na 25 minutách včetně titulků. Ale znovu opakuji, na seriál je to solidní počin. Kvalita triků, kostýmů nevybočuje z řady SW filmů. Každopádně se jedná spíš o podívanou pro děti. ()

Disney o rok odsouvá hranou Moanu

Disney o rok odsouvá hranou Moanu

07.04.2024

Pokud jste fanoušci hraných verzí disneyovských animáků, následující první zpráva pro vás nebude úplně pozitivní. Plánovaná hraná verze animovaného snímku Moana (Odvážná Vaiana: Legenda o konci světa… (viac)

Zemřel Carl Weathers

Zemřel Carl Weathers