Mandalorián

• USA The Mandalorian (viac)
USA, (2019–2023), 16 h 29 min (Minutáž: 31–59 min)

Tvorcovia:

Jon Favreau

Pedro Pascal, Gina Carano, Carl Weathers, Werner Herzog, Nick Nolte, Emily Swallow, Omid Abtahi, Taika Waititi, Giancarlo Esposito, John Beasley, Horatio Sanz (viac)

BFG2000

Pedro Pascal nejde vidět a mluví jen občas a krátce. Přesto ten seriál neskutečně táhne! Vůbec jsem tomu nevěřil. Star Wars obecně rád nemám. Přesto jsem zkusil a nelitoval. Fakt je to po všech stránkách 100% odvedená práce. Atmosféra, v každém díle jiná, by se dala krájet, jak je hutná. Prví setkání s Jedi je doslova režisérským skvostem. Místy až dechberoucí CGI, na seriál opět nevídané. A co se tu málo v komentech vyzdvihuje, tak je ultimátní hudební doprovod!!! To je od Göranssona trefa do černého! Filmy se můžou jít zahrabat, tohle je zcela jiná liga! --- Season 3 - Seriál si stále drží vše pozitivní a nese se v podobném duchu, jako doposud. Kvalitativně jde tedy stále o špičkové dílo. Andor je sice to nejlepší, ze světa SW, zejména díky své vážnosti, dramatičnosti, epičnosti, ale Mandalorian je rozhodně tou nejlepší zábavou ze světa SW. ()

sisin.k.a

Hodnocení seriálu po 2.řadách bylo natolik velkým lákadlem, že jsem do toho šla s nadšením, ale očekávání mě trochu zklamalo. Chyběl mi tam nějaký boom, energie a stále stejná hudba mě už trochu nudila. Přesto dávám *** ()

honeja

Vynikající! Dechberoucí Star Wars western, každý díl je napínavý, plný akce, celá série má skvělou atmosféru, kvalitní příběh, zajímavé postavy a chytlavé ústřední hudební téma (vzpomínka na Ennia Morriconeho...). Strašně moc mě to chytlo a už chápu ty nadšené ohlasy. Těším se, až si některé díly pustím znovu, a jsem zvědavý na další série. ()

Ewík

(leden 2023-zatím 2 série) - Mišung "baby Yody" se svým úspěšným útokem na 1. signální, příjemného překvapení v podobě Wernera Herzoga a "Marka víceúčelového Hamilla", fantastické hudby Ludwiga Göranssona (pořád mi zní v hlavě) a Dina Djarina jako zásadového sympaťáka. Co víc si přát? Další sérii! ()

Najt

Tématika Starwars jde trochu mimo mě a není to úplně můj šálek kávy. The Mandalorian je ale přesný opak. Když jsem pustil první díl, pak druhý, třetí a další, pochopil jsem, že ta skeptičnost byla zbytečná. Mandalorian je totiž fantastický seriál, který dominuje tím jak je natočený, efekty i scénářem a největší triumf je pouto mezi Mandem a baby Yodou. Grogua je prostě skvělý a Din Jarin aka Mando je frajer snad ještě větší. Bojovník se srdcem na pravém místě, který přijal krédo Mandalorianů a jeho základem je čest, loajalita a silná vůle. V podání Pedra Pascala je Mando typický svoji chůzí a i když Mando sundá helmu asi 3x v celém seriálu, ta chůze se nezapře. Spolu s jeho zbrojí, zbraněmi a Groguem putuje napříč galaxií a nebezpečí a nepříjemných situacích zažije nespočet. Fantastická hudba a příběh který je v každé sérii jiný, ale zároveň na sebe navazující dělá z tohoto seriálu jeden z nejlepších seriálů ze světa Starwars. Je to kvalitní filmařina a Mando s Groguem toho zažijí opravdu hodně. Od záchrany, vybudování si vztahu, loučení, válčení, získávání nových přátel, záchrany celé planety, boje s imperiálními jednotkami, putování napříč galaxií až po životní rozhodnutí a mnoho dalšího. Toho dobrodružství je habaděj. Seriál má prostě svoje kouzlo, je příjemný a pozitivní a je radost ho sledovat. A pokud se zakoukáte, budete ho milovat. ()

kotasbk

Občas jsem si připadal jako za starých dobrých časů, kdy se na sw dalo ještě dívat, ale postupem času jsem se utvrdil v názoru, že je to dílo nesmyslné. Star wars bez světelných mečů, není star wars. Ačkoliv je to nejlepší dílo od Disney, tak je to víceméně sračka. Opět vyhraje dobro nad zlem .Stovky nesmyslných náhodiček ve výsledku přinesou pouze nesmrtelnost hlavních hrdinů. Hudba mi k SW vůbec nepasuje - takže hodnotím odpadem. Herecké obsazení diskutabilní - Pascal výborný, ač mu nebylo vidět do xichtu, protože "Tohle je cesta", Carano MMA zápasnice si odskočila zničit pozůstatky impéria, Rockyho soupeř byl vcelku fajn, protože jsem ho dlouho neviděl, nicméně zahrál debilní postavu, kterou měli dávno zastřelit. Ostatní, co měli epizodní roli, je lepší ani nehodnotit. Tak ještě se vrátím k některým scénám. Souboj s nosorožcem z doby ledové to byla chujovina na entou. Ačkoliv má Mando neprůstřelný pancíř, tak to neznamená, že je nesmrtelný. Dostal desítky zásahů a žil. Imperiální voják dostane jeden a je mrtvý, nebo vůbec žádný a je mrtvý, což je opět chujovina. Tak a ted se dostávám k samotnému Yodovi juniorovi. Nezaznamenal jsem v původní dvojité trilogii, že by jedinec obdařený "sílou" mohl usměrnit plameny a podobné věci. Takže buď nechápu sílu, nebo je to kravina. A poslední poznámka na závěr. Prosím Disney, aby už nikdy netočili filmy o SW. Jak je vidět, tak všechno jde do prdele. Beze srandy. Co film od Disney, to sračka. Netuším, jestli byl zisk prvotním impulsem pro natočení sw, ale Disney chce jenom rejžit zlato ze značky. Značku pochopitelně tak pošpinili, natočili hovna a jedině fanoušci jim to stále žerou. Hodnocení u nových sw nebo u tohohle je pouze z nostalgie na slavnou éru 6 filmů od Lucase. Tohle má společné s SW jen svět. Nejsou světelné meče, nebude ani pěkné hodnocení. A to jsem si říkal: wow, tohle vypadá dobře. Když chci střílečku, tak se podívám na Ramba. Když chci Star wars, podívám se na Pomstu Sithů. Když chci odpad, podívám se na Disney star wars. ()

kubas369

Upřímně zatím nevím, co si o tom mám myslet. Není to špatný ale já prostě čekal víc. Tak nakonec je z avizovaného jakoby westernu jen nemastné, neslané hledání chůvy. Poslední tři epizody sice celkově napravují nic moc pocit ale tohle má větší potenciál. Škoda ale rozhodně žádná katastrofa. Druhá série se mi zatím líbí víc a je znát, že u té první hlavně na začátku Favreau tak nějak hledal jakým směrem to celé vést ale tady začíná být jistý sám sebou a je to vidět. Třetí série je zatím nejzajímavější, konečně mám totiž pocit, že se zde ději důležité věci. ()

0verseer

Blesk z čistého neba! Tak sa nenápadný seriál javí pri všetkom tom marazme, ktorý do sveta SW vniesli posledné filmy. Okrem menej výraznej prostrednej pasáže som si prvú sériu doslova užíval. Inšpirácia spaghetti westernami, podmanivá hudba, humor, svižná akcia, roztomilá postava The Child (ktorého už dnes asi nikto nenazve inak ako Baby Yoda;), dôraz na rôzne rasy SW univerza formujú dokonalý mix, ktorý musel potešiť drvivú väčšinu SW fanúšikov, ku ktorým sa napriek sklamaniu z posledným filmov stále radím... ()

helrohir

S rozširovaním Star Wars univerza vyvstávali v prvom rade rôzne pochybnosti, najmä či nový seriál bude aspoň trocha originálny alebo sa podobne ako nová trilógia vydá skôr cestou napodobňovania už známych a úspešných skutočností z histórie tejto filmovej ságy. Ale miesto nejakého príbehu o mocných Jedioch sa rozhodli tvorcovia vsadiť kartu na nie až tak známe, respektíve dôležité postavy nájomných lovcov ľudí. Tento ťah však vyšiel na výbornú a "Mandalorian" je vo svojej podstate zábavným a zaujímavým príbehom, ktorý jednak skvelo doplňuje príbeh Star Wars, ale zároveň si drží svoju špecifickú atmosféru, ktorú najlepšie vystihuje slovo westernová či renegádska. Ono samotný príbeh v podstate nie je nejak extrémne prešpekulovaný či vygradovaný, nakoľko sa tu viac menej len cestuje medzi planétami a plnia sa rôzne misie, ale ako celok to funguje na výbornú. Skvelo napísané postavy sú dôležitým hnacím motorom príbehu, a to nie len tie "ľudské", ale trebárs aj droid tu dostane významné zastúpenie, ktoré dokáže zužitkovať. A samozrejme nesmiem zabudnúť na geniálny nápad vytvoriť postavu "Baby Yodu", ktorá sa okamžite stala miláčikom internetu. /80%/. Tak druhá séria sa takmer priblížila k dokonalému bodu, v ktorom sú Star Wars stále kvalitnou značkou, s výborným príbehom a perfektne vytipovanými postavami aj vhodne zvolenými hercami. V prvej polovici sezóny sa ešte veľké veci nedejú a viac menej si seriál držal úroveň prvej série, ale od piatej epizódy proste začali pribúdať epické a dych berúce okamihy, ktoré v poslednej epizóde vyvrcholili tým najlepším možnm spôsobom, aké si len fanúšik Star Wars môže želať. /90%/. Tretia séria je už trochu slabšia, niektoré epizódy sú vyslovene priemerné a bez náboja. Nájde sa tu však stále dostatok zaujímavých momentov, ktoré stále dokážu tento seriál povýšiť na jednu z tých lepších súčastí  súčasnej Star Wars frančízy. /75%/. ()

Hojiko

Ačkoli nejsem fanoušek Star Wars tak mě tento seriál velmi překvapil. Po jeho zhlédnutí jsem se rozhodl pustit si filmy Star Wars a chyběl mi tam strašně Mandalorian i baby Yoda, takže mě to ani moc nebavilo. Baby Yoda je úžasný, prostě z něj nemůžete spustit oči. Každý díl jsem hltal a těšil se na další. Vůbec jsem se nepodíval kdo hraje vlastně Mandaloriana a když si v jednom ze závěrečných dílech sundal helmu, byl jsem velmi překvapen. S baby Yodou mám hodně vtipných vzpomínek. Určitě si tento seriál někdy v budoucnu pustím znovu. Moc doporučuji, i když nejste fanouškem Star Wars. ()

Toustovač

Nechce se mi to říct, ale Mandalorian je prostě tak dobrej hlavně kvůli tomu, co ze světa SW za poslední roky vypadlo. Příběh moc do hloubky nejde a spousta dílů působí jako side questy z nějakýho RPGčka. Ale má to fajn atmosféru, tón a syrovost podobnou Rogue One, cool momenty... a koukání na chlápka v helmě kupodivu funguje. ()

Dejvecd

Mandalorian začal prvou sériou fakt skvelo, bohužiaľ asi to malo prvou sérkou aj skončiť, pretože tvorcovia z toho potom spravili ďalšiu hlúpu volovinu pre malé deti. Je fakt smutné kam to SW dopracovalo (a pri tom Andor vkresal svetielko nádeje, bohužiaľ mentálna inteligencia predplatiteľov Disney+ urobila svoje a táto lacná sračka dostáva väčšiu pozornosť ako reálne kvalitný seriál) a sorry, ale 5 hviezd tomu po 2. a nebodaj ešte aj 3. sérií môže dať len slepec. ()

hrumsrt

Jeden ze skvostů posledních let.. ANO, Pedro Pascal je můj oblíbenec - líbil se mi v Narcos, či Game of Thrones. Má skvělé pohybové a vyjadřovací schopnosti. Ale v tomhle seriálu dokázal něco úžasného tyhle svoje výrazy převedl i do postavy Mandaloriana, i když má po celou dobu na sobě masku. Já osobně fakt cítím ty jeho pohledy i přes helmu z beskaru. Co se týká samotného děje, tak ten podle mě těží ze svojí extrémní jednoduchosti, což je něco od čeho se nové SW filmy odpojily. Favreau a spol. za mne celkem úspěšně pokračují v odkazu světa George Lucase. Z úvodu jsem nebyl z úvodní série úplně odvázaný, postava Baby Yody byla fajn, ale na zadek jsem si z ní nesedl. Mně osobně chvíli trvalo, než mi seriál ukázal svojí výjimečnost. Zcela přelomový pro mně byla 5. epizoda 1.série, která trošku poslala seriál jinou cestou a ukázal nám poprvé Mayfelda. Celkově 1. sérii hodnotím na hodně pozitivně, ale mouchy se našli. Presto všechno šlo o něco nového, velmi povedeného, ALE něco tomu chybělo. To "něco" se objevilo v 2.sérii, kde už o nepochybuji. Výborné nové postavy (Bobba Fett), které jsou protkané těmi již osvědčenými (např. Mayfeld). Opět si nemyslím, že si Yoda ukradl sérii pro sebe, protože bez Pascalova Manda bych se na to nikdo nedíval. Těším se, co seriál přinese do budoucna, kdy je jasné že původní linka je u konce, takže právě teď se to bude lámat a věřím, že tahle TV show ukáže svoje kvality. 1. série - 90%, 2. série - 85%. 3. série - 75%. ()

Nathaniell

Tak tohle je plnohodnotný návrat ke kořenům. Lidi, já smekám. Tahle úchvatnost se konečně kvalitou navrátila k původní trilogii Hvězdných válek... ... Pedro Pascal jako Mandalorian plní spolu s dalšími tvůrci - scénáristy, producenty, režiséry a jinými herci - nevyslovený sen všem fanouškům Lucasova světa... ... V hlavní roli Mandalor? Nevím, jak vy, ale já o tom snil bezmála od 14 - 15 let. SAKRA, KONEČNĚ... ... Našly by se chyby? Ano, asi ano. Ale to ve Hvězdných válkách "s Lukem" taky,.. 5* a jako bonus musí putovat do mých oblíbených seriálů. ()

Disney o rok odsouvá hranou Moanu

Disney o rok odsouvá hranou Moanu

07.04.2024

Pokud jste fanoušci hraných verzí disneyovských animáků, následující první zpráva pro vás nebude úplně pozitivní. Plánovaná hraná verze animovaného snímku Moana (Odvážná Vaiana: Legenda o konci světa… (viac)

Zemřel Carl Weathers

Zemřel Carl Weathers