Policajný dôstojník Serpico sa bez váhania postaví na odpor svojim vlastným kolegom, aj keď veľmi dobre vie, že sa stane terčom ich pomsty. Kultová kriminálna dráma s vynikajúcim hereckým výkonom Al Pacina v hlavnej úlohe vznikla podľa rovnomennej knihy novinára Petra Maasa. V nej opísal skutočné osudy newyorského policajta Franka Serpica, ktorý svedčil proti svojim skorumpovaným kolegom. (STV)

Hanys_

Příběh nezkorumpovatelného poldy, který na oko drží s podplatitelnými parťáky, ale ve skutečnosti se je snaží dostat za mříže. Na můj vkus málo svižné a upřímně i trošku naivní (nechápu, že nikomu z bandy policajtů nedošlo, že Pacino hraje proti nim). 6/10 ()

Radim

Skvělý Al Pacino, dobře natočeno, trochu nečekaná, ale velice působivá hudba. Bohužel jsem se půl filmu celkem nudil; reálie Spojených států té doby jsou mi přeci jen trochu vzdálené a měl jsem problém se v nich orientovat. ()

Wishkah

Serpico mi připomínal Dona Quijota bojujícího s větrnými mlýny. A i když vítězství je v nedohlednu a nikdy k němu nepřijde bojuje a bojuje. Ale čím víc bojuje v tím větší je depresi a tím větší má strach. Fandil sem mu ať vyhraje hlavně díky vynikajícímu Al Pacinovi. ()

ThomasCrown

Neveril som, že polícia môže byť prehnitá až tak veľmi a tak hlboko, respektíve až tak vysoko. Serpico sa stal mojim hrdinom už len svojim nezávislým spôsobom života, spôsobom obliekania, no zároveň tým, aký inteligentný človek to je. Jeho odhodlanie a silná vôľa sú bonusom, ktorý z neho urobil človeka hodného nasledovania. Po filmárskej stránke nemám čo by som dodal, snáď len vyzdvyhnem Pacinov výkon, ktorý je tu pre mňa najlepším počas celej jeho kariéry. Čestný policajt - dobrý policajt. ()

jasiska

Výborný film. Dobre napísaný a parádne zahraný. Spolu so Serpicom sme prežívali všetku tú nespravodlivosť a frustráciu vyplývajúcu z jeho boja s veternými mlynmi - ani nám neušla tá symbolika, keď sa na hodine španielčiny učili o Donovi Quijotovi... ()

Ixbalanke

Takový filmy už se dnes moc nedělaj. Film který pohltí člověka od začátku do konce, žádné laciné kecy, prázdné fráze, práce s tichem a promlkami (to už se dnes opravdu vidí málokdy). Al Pacino mě tu opravdu dostal. A poselství je nadčasové, a v naší zemi asi ještě nejsme tak daleko jako policajti v améru před 30 rokama:) ()

Piškotka

Stará dobrá kriminálka, přirozená, bez zbytečných honiček a stříleček. Serpico byl rovný, upřímný, ctící spravedlnost a neuvěřitelně tvrdohlavý až zabejčilý. V úplatkářském policejním prostředí působil jako obtížný hmyz, protože on ze zásady úplatky nebral. Skvěle měnil převleky, aby s prostředím souzněl jako chameleon. V soukromém životě byl sice semletý životem, zároveň však chlapem na zabití. Trpělivost s ním snad měl jen jeho obří chlupatý pes. Al Pacino se zde ukázal jako výborný herec. Klobouk dolů. ()

Itar

Výborná sonda do světa korupce. Rozhodně jeden z lepších Pacinových výkonů a důkaz, že Sidney Lumet zvládal tyhle dialogově založené filmy dokonale. Díky za to! ()

vander19

Kombinácia Al Pacino + skutočný príbeh??? To musí byť kvalita, to musím proste vidieť. Už od začiatku sa mi pozdávala hudba, ktorá hrala vo filme po celý čas. Príjemná, nenútená a kvalitne zapracovaná do pozadia, tak že diváka nerušila. Aj príbehovo je film pestrofarebný. Frank Serpico sa postupne mení zo zelenáča na policajta v civile. Jeho krytie a prestrojenia fakt nemali chybu a Al Pacino tomuto bývalému NY policajtovy dýchol kus svojej charizmy. Naplno dokazuje svoj nesporný herecký talent a v niektorých scénach som až znemým úžasom sledoval čo dokáže. Serpico bol jeho prvý film po famóznom Krstnom otcovy a musím sa priznať, že niektoré črty postavy Michaela Corleone som zahliadol aj tu. Čo sa filmu týka tak je nesmierne dramatický, hlavne zo začiatku a prvú hodinu sa divák vozí na strete spravodlivosti (Serpico) a úplatkárstva (mnoho policajtov v NY). Sám som sa čudoval, kde bral ten chlap silu chodiť do práce. Pri takých kolegoch???? Ale pak film postáva ako keby na jednej koľaji a tá povestná výhybka sa nie a nie prehodiť. Ku koncu to opäť naberá grády a film sa stáva živším, ale mne osobne ku plnému hodnoteniu čosi chýbalo. ()

Paldiny

Čo s policajtom, ktorému sa nedá veriť ? Vyhodiť ho za poctivosť ! Dnes už nie tak šokujúci ako v dobe vzniku, ale to nevadí. Aspoň môžeme Serpica plne doceniť po filmovej stránke. Stále ide o poctivú kriminálku so silným Pacinom, ktorý v boji so zločinom prakticky nepotrebuje opustiť policajnú stanicu. Veľký Al vyzerá ako šupák a správa sa občas ako idiot. Ale zároveň predstavuje tú malú časť populácie, čo sa snaží priviesť k životu spravodlivosť a to aj za predpokladu, že môže prísť o život. A že oň príde aj bez návštevy zubatej má vytetované na čele. Veľmi dobre strávené dve hodinky, piatu hviezdu nechám v zálohe pre prípad, že by ju chcel niekto pre Serpica kúpiť. ()

Marius_ss

Výborný film so silným posolstvom. Najstatočnejší sú tí, ktorí sa v boji za správnu vec postavia nie len svojím nepriateľom, ale aj priateľom...s vedomím, že môžu ostať sami a že o ich činoch sa nebudú spievať oslavné piesne. ()

Rozjimatel

"Frank, let's face it. Who can trust a cop who don't take money?"     Výborná, poriadne ostra kriminálna dráma nakrútená podľa skutočných udalostí, ktorej dej prebieha v atraktívnom prostredí všetkých možných newyorských štvrtí 60. rokov. Skvelý Al Pacino doslova exceluje v hlavnej role poctivého policajta, ktorý neustále naráža na všadeprítomnú korupciu v policajnom zbore (zdola až nahor). Potešilo ma, že po všetkých tých zloduchoch a gangstroch, ktorých Al Pacino parádne stvárnil, som ho konečne videl aj v kladnej role nadmieru ľudskej postavy ("The family crest... is the image of a sheep dog, pissing into a gondola."). Vo filme vystupuje inak veľké množstvo postáv, v ktorých sa divák ľahko môže občas stratiť. Veľkou silou filmu je pocit vierohodnosti, ktorý z neho vyžaruje a psychologická hĺbka, v akej je vykreslený hlavný hrdina. Za jediný slabší prvok filmu naopak považujem tú stredomorskú hudbu (najmä ten typicky grécky ústredný motív), ktorá mi k filmu akosi nesedí. Zaradené v zozname 1001 filmov, ktoré musíte vidieť, než umriete.     "I've already arranged a transfer for you." "To where? China?" ()

Yardie

70% - zklamání. Bohužel, pro mě docela zklamání. Čekal jsem 90% nálož, nedostavila se. Co říci... Výkon Al Pacina strhující - jako vždy. Ten hodnocení filmu notně zvýšil. Nicméně, co se týká filmu samotnému. Nemohu si pomoct, ale něco tomu chybělo - a to atmosféra. Absolutně mě film nedokázal vtáhnout do děje. Nevím, čím to bylo, ale šlo to nějak mimo mě. Oceňuji přesvědčení a touhu po spravedlnosti hlavního hrdiny (mám podobné přesvědčení), nicméně styl, jakým se ubírá film to nějak nevystihuje a nemá tu správnou bojovnou náladu. Spíše je to taková studie chování člověka, než popis toho, zač bojuje. Nedokážu ti správně popsat, ale prostě tomu ta atmosféra chybí - bohužel. Takže film jako celek 70%, Al Pacino 100%. Howgh! ()

Zemřel herec M. Emmet Walsh

Zemřel herec M. Emmet Walsh

21.03.2024

Sidney Lumet: 1924 – 2011

Sidney Lumet: 1924 – 2011

10.04.2011

Když debutujete filmem ráže Dvanácti rozhněvaných mužů, je jasné, že vaše režisérská kariéra bude krasojízda. V případě legendárního Sidneyho Lumeta, který zemřel v sobotu 9. dubna ve věku 86 let, to… (viac)