Jaký by byl Romeo, kdyby se narodil v dnešní přetechnizované době? A co na to panensky čistá láska Julie ve světě neřestí a násilí? Mohl by jejich vztah vůbec přečkat věky, jak o tom vypráví William Shakespeare? Podívejte se na dávný příběh, který scénárista posunul o pár set let blíže atomovému věku. Nenechte se zaskočit, že místo romantických altánů, majestátných rób a ušlechtilých kordů jsou kulisami benzínové pumpy, kožené bundy a plné zásobníky pistolí. Skvělé výkony herců, nádherná hudba a ohňostroj světel vás přimrazí ke křeslu a zanechá tam někde uvnitř nesmazatelnou stopu. (oficiálny text distribútora)

Xmilden

Po pár minutách bych nečekal že tohle vůbec někdy dokoukám. Z vypětím všech sil jsem přežil první hodinu a těšil do kýženého velkotragického finále. Netřeba již nikdy znovu spatřiti tuto ohavnost. ()

Divočák

Vrazit Romeovi a Julii do rukou bouchačky? No, proč ne. Vypadá to zatraceně působivě a Baz Luhrmann dokazuje, že na podobné úleťárny (viz. pozdější Moulin Rouge) by si mohl nechat vystavit patent. Jen ta Julie prostě není hezká ani zbla. Btw vedle Rychlejší než smrt můj nejoblíbenější Leo. ()

lesumir

Překýčované. Přeslazené. Přepálené. Luhrmann je frajer, ale tohle se mu nepovedlo. Moderní pojetí + skakespearovské texty = TRASH!! ()

Shakers

Romeo prečo si len Romeo ? Nie toto mi nevadí. Tie dialógy sú v pohode a oceňujem aj ten nápad, ale keď sa na plátne stretne moderná doba a Shakespearovské dialógy, tak to fakt nejde dokopy. Natočené je to dobre (hlavne scény s Romeom a Júliou), hudba tiež sedí a herecký je to tiež dobre obsadené, ale mix moderná doba a verše Shakespeara skrátka dokopy nejdú. 25% - 1* ()

JohnnyD

Zaujímavý rozbeh Baza Luhrmanna, ktorý sa naplno prejavil až v Moulin Rogue. Romeo + Juliet má fantastické kulisy (ten neónový kostol!) a kostýmy (panna Mária everywhere + havajské košele ftw), občas fajn soundtrack, dravú kameru a symaptický casting (hlavne ústredné duo) a chápem tú víziu, ale výsledok sa nedostavil. Keď už sa tu veršuje, mohlo sa tu rovno aj spievať a ísť viac do videoklipového vizuálu. ()

Boogeyman

Jedna z nejlepších adaptací dokonalé předlohy, co jsem viděl. Přesun děje do současnosti mi nejprve přišel jako neuvěřitelně špatný a stupidní nápad, ale Baz Luhrmann mě velmi rychle vyvedl z omylu. Moderní podoba dává příběhu (který už je sám o sobě nepřekonatelný) obrovské kouzlo a velice jiný a originální nádech. Leo a Claire jsou nádherný pár a jejich vzájemné city byly až neuvěřitelně silné. Vizuálně je film taktéž výtečně zpracován. Bravo Bazi, bravo! Risk je zisk! Shakespeare by měl určitě radost, jaká mu byla složena pocta! ()

Indiana

Zajímavě stylizované, skvěle zrežírované Bazem Luhrmannem, výborně zahrané vedlejšími herci (hl. John Leguizamo a Harold Perrineau si to dávali) a navíc v tom furt hrajou nějaký hustý pecky. Jenže Leonardo DiCaprio a Claire Danes mi do rolí Romea a Julie prostě moc nesedli no. Ani jednomu jsem to nějak nevěřil a tim se to trochu zkurvilo, jinak ale fajn film. ()

Deimos

TV/// Obsazení 6/10 Děj 5/10 Hudba 7/10 Efekty 4/10/// +Shakespeare, DiCaprio, pěkná hudba -moderní háv, otřesné postavy/// Věc která mi unikla a kterou jsem považoval za kult. Dokážu si představit, že v době uvedení snímku museli být holky z Romea úplně paf. Tohle tvrzení může platit vlastně dodnes, jen se musí brát v potaz i fakt, že dnes mají holky Efrona, Pattinsona a jim podobné. Prostě doba se mění a generace diváků taky. Jen tento film zůstává bezezměn. A s klidným svědomím můžu říct, že se mi ten film nelíbil. Má hezké momenty, hezkou ústřední dvojici a občas zazní i melodická hudba (bohužel jí není moc), ale tohle vše nestačí. Kdyby byl natočen v historických kulisách byl by to mnohem lepší zážitek./// Celkem 54%/// ()

Ruut

Buz Luhrman je šašek a komediant, co strašně rád komponuje do svých filmů kýčovité obrázky a nutí herce teatralni přehrávat - nejlépe doslovně před červenou oponou. V Moulin Rouge mu to vyšlo parádně - to všechna čest. A copak nové zpracování Romea? No nápady to má - viz pušky s názvy kordů (pochopíte až uvidíte) a Leo i Claire jsou sympatičtí i sladouččí zároveň. Jenže to tentokrát není ani zdaleka moje krevní skupina. Film má divnou stylizaci. Část co se odehrává v temnotě a v dramatických scénách je úžasná. Pak tam ale zničehonic skočí oranžové a žluté filtry, hawajské košile a pláže Verony a jde to do háje. Divný hybrid a ne uplně povedený experiment. ()

ninon

Tenhle film má u mě asi smůlu v tom, že jsem ho viděla až po Moulin Rouge, kde mě ta Luhrmannova hra s přeplácaností až kýčovitostí zas až tak nevadila, ba naopak (čemuž jsem se sama divila). Dvakrát do stejné řeky nevstoupíš, takže podruhé už jsem měla jen pocit deja-vu. Nebo že by se na tomhle filmu Luhrmann teprve rozvičoval? ()

misterz

Takto toto ma moc neoslovilo, inak celkovo ma tento režisér akosi nebaví, dokonca aj Moulin Rouge som len pretrpel. A toto ma bavilo ešte menej. Možno aj preto, že ma málokedy dokáže zaujať skĺbenie alebo prenesenie starej klasiky do nášho moderného sveta. V tomto som asi protivne konzervatívny (ale nejaké výnimky by sa našli). Prvá polhodinka bola po vizuálnej aj obsahovej stránke naozaj hrozným utrpením, pri ktorom sa mi ježili všetky chlpy na tele, našťastie od prvého momentu stretnutia tých dvoch ma aspoň príbeh a herci začali trocha viac zaujímať. Tiež treba uznať, že niektoré scénky (ako napríklad tá s akváriom, potom tá v bazéne...) sa celkom vydarili. O nič pamätihodné však nešlo. Keď to zoberiem ako celok, tak som hrozne rád, že je to už za mnou. 40/100 ()

HAL

Baz Luhrmann je posera - natočí Romea a Julii jako doslovnou adaptaci (takže jako absurdní frašku), a ze všech těch Shakespearových dialogů vystřihne právě ten nejzábavnější, ve kterém Julii její matka říká že už brzy bude mít čtrnáct let, takže by se měla do týdne vdát, neb ona sama přece už byla v jejím věku matkou. Škoda přeškoda, to by ten film posunulo na ještě vyšší level. Ale bavil jsem se dobře i tak, Baz si tu už trénoval svůj eklektický styl na Moulin Rouge, a dost vtipně si tu hraje s významovými posuny původního textu (inu není Blow, jako Blow... obzvlášť pokud to vyřkne transvestitní Chris Rock) 7/10 ()

kingik

Ono nebylo vůbec marné implantovat starou klasiku do moderního hávu a Baz Luhrmann je tím pravým mužem, který má jasnou představu o celkovém vyznění a nebojí se experimentovat. Tah mu zhusta vychází až neuvěřitelně dobře, ale v mnoha ohledech se utápí v nevkusně pojatém stylu a okázalé bombastičnosti, která prostě k Romeu a Julii nesedí. Herci nemají chybu a především Leonardu DiCapriovi role dokonale sedla a Claire Danes zastínil, jak to jen šlo. Působivé a originální obrazy a kamerové nájezdy, jsou pak opravdu vynikajícím nápadem, a smrt v závěru působí až mrazivě. Mrazení z celého filmu se však nedostavuje. Mé hodnocení: 60% ()

Legas

S tím, že se děj odehrává v "současnosti", jsem problém neměl. S původním textem také ne. Za chvíli jsem byl doma. Vadil mi ale ztřeštěný videoklipový styl Baze Luhrmanna, který se hodí k Moulin Rouge, ale k Romeu a Julii bohužel ne. Hlavně první půlhodina (ne-li víc) mně hodně vadila. Jakmile se na plátně objeví ústřední dvojice, zchladí to naštěstí i Baze (Luhrmanna). ()

Sobis87

Nejklasičtější romantická tragédie se dočkala modernizace a převedení do současnosti, kde se Montekové i Kapuleti prohánějí v našlapaných kárách a místo kordů tasí pistole. Zato ta květnatá mluva, ten jazyk, který dělá Shakespearea Shakespearem zůstal na svém místě a dělá z filmu opravdu nevšední zážitek. Baz Luhrmann navíc ví, jak pracovat s kýčem a příběh, který je zárukou kvality už jen pro svůj původ doplnil o promyšlenou formu, která povětšinou bere dech, ať už jde o vypiplanou mizanscénu, proměnlivý framerating, kinetiku kamery, spoustu malých detailů nebo celkovou teatrálnost filmu. Více netřeba dodávat, někoho tento nevšední zážitek nadchne pro své originální pojetí klasiky, které ale zůstává film věrný a dokonale naplňuje účel divadelní adaptace, jiným se ze stejných důvodů může zhnusit. Pro mě tahle adaptace převyšuje všechny ty strojené a mrtvolné adaptace, které pouze otrocky inscenují původní texty. Romeo a Julie Baze Luhrmanna je ryzí autorský počin. Pro mě kouzelné. 95% ()

Jordan

vynikajúce - strhujúce - ta výprava je neuveriteľná a aby som zavŕšil výpis chál - luhrmann je génius. čo dodať, veď aj ten DiCaprio hraje ako pán herec, zasran jeden :) pačilo sa ()

Tsuki

Zmodernizovaná Shakespearova klasika? No, na můj vkus to bylo trochu divné až přehnané. Už bych neměla chuť to nikdy vidět znovu. ~(2,0)~ ()

Frajer42 odpad!

Zřejmě napíšu tomu šulinovi Luhrmannovi, aby mi vrátil 2 hodiny života, které jsem ztratil s touhle neskutečnou sračkou. Tvůrci snad ani nemohou myslet vážně tvorbu něčeho tak strašně zbytečného, jako je tento paskvil. Výprava jako prase a tenhle nesledovatelný hnus měl být jako výsledkem? Tohle bylo nakopání všech diváků do prdele. Leonardo DiCaprio patří mezi moji malou skupinku oblíbených herců a doteď jsem na něj nedal dopustit. Když jsem ho ovšem teď uviděl hrát toho nesnesitelně otravného mlíčňáka, kterého by odfoukl i lehký vánek, tak se mi zvedal kufr. Ze 17 filmů, kde jsem ho k dnešnímu dni viděl, byl tady naprosto bezkonkurenčně nejhorší. Tento film byl pro Shakespeara krutější trest, než kdyby byl análně znesvěcen tlupou nadržených negrů. Chtělo by to mít trošku soudnosti a cti ke kinematografii, potom by nebylo možné pustit do éteru takovou neuvěřitelnou píčovinu, která měla shořet ve střižně se všemi, co přiložili ruce k dílu a zapříčinili vůbec její vznik. Něco tak debilního a nudného jsem neviděl dlouhé roky. Černé transky a větší výskyt buzerantů na krychlovém metru, než je k vidění na těch jejich LGBT průvodech, odmítám úplně komentovat v rámci zachování zdravé hranice svého adrenalinu. Kromě občasného pěkného hudebního tónu se mi v tomto případě nelíbilo na snímku vůbec nic. Až mě někdy někdo nasere, tak vím zcela bezpečně, který film tomu hajzlovi doporučím. Tohle byla zřejmě největší píčovina, jakou jsem viděl za poslední roky. ()

Zemřel herec Paul Sorvino

Zemřel herec Paul Sorvino

26.07.2022

Další smutná zpráva z filmového světa. Včera totiž zemřel také druhý slavný charakterní Paul Sorvino. 83letý veterán, známý pro hraní silných urostlých typů mužů, zemřel přirozenou smrtí ve svém domě… (viac)

Pete Postlethwaite: 1946 – 2011

Pete Postlethwaite: 1946 – 2011

03.01.2011

Výrazný britský herec s neobvyklým jménem v neděli prohrál svůj zápas s rakovinou. Byl králem vedlejších rolí, přesto jsme jej všichni dobře znali, což je vlastně důkaz, jak výjimečný to byl herec.… (viac)