Romeo a Julie

• Česko Bromo and Juliet (viac)
všetky plagáty

Charley Chase cvičí na roli Romea. Zjistí ale, že v punčochách vypadají jeho nohy moc hubené a tak si je vycpe mořskou houbou. Nohy má pak skutečně svalnaté a vypadají moc dobře. Ovšem jen do doby, než chytře uprchne policistovi přes trávník plný vodních zavlažovačů. Houba na nohách se mu samozřejmě nacucá, Charley sotva chodí a zoufale ze sebe vodu ždímá. Když si ve dvoupatrovém autobuse sedne, voda z něj stále teče, a to přímo na hlavu muži o patro níž. Ten málem omdlí, když to jde nahoru vyřešit a spatří Charleyho, jak z něj crčí voda, zatímco si hraje na klíně s miminkem, které měl zrovna někomu podržet. (Dep8)

dopitak

The Lost Films of Stan Laurel and Oliver Hardy: The Complete Collection – Volume Three (1919-1929). Taxikář Hardy trvá na tom, že mu ten pán zaplatí. Připlete se tak až na jeviště, kde mladý muž hraje jako o život. ()

Iggy

V pořadu Komik a jeho svět jsem viděl z téhle grotesky krátkou ukázku. Charley Chase cvičí na roli Romea. Zjistí ale, že v punčochách vypadají jeho nohy moc hubené a tak si je vycpe mořskou houbou. Nohy má pak skutečně svalnaté a vypadají moc dobře. Ovšem jen do doby než chytře uprchne policistovi přes trávník plný vodních zavlažovačů. Houba na nohách se mu samozřejmě nacucne, Charley sotva chodí a zoufale ze sebe vodu ždímá. Když si v dvoupatrovém autobuse sedne, voda z něj stále teče a to přímo na hlavu muži o patro níž. Ten málem omdlí, když to jde nahoru vyřešit a spatří Charleyho, jak z něj crčí voda, zatímco si hraje na klíně s miminkem, které má zrovna někomu podržet. ()

Deleatur

Po Neopatrném Romeovi (A Reckless Romeo) další krátkometrážní groteska s Romeem, dokonce znovu s opilcem ("Po deseti skleničkách si Romeo nepamatoval ani Juliino telefonní číslo."), ale mnohem vtipnější než ta o 9 let starší. Nebyla to přímo adaptace, ale většina se točila kolem divadelního představení zmíněné hry. Grotesku uvedla televize (z té ji mám), ale vyšla i v Levných knihách coby součást kolekce grotesek Laurela a Hardyho, ale to je chyba - hrál v ní pouze Hardy, jak už uvedli recenzenti přede mnou. // 64% ()

Véča

Jeden z filmů,kde se Oliver Hardy objevil bez Stana Laurela,v roli taxikáře, kterými vedle postavy "Olieho" docela chyběl. Celý děj je prostý a jednoduchý,ale nechybí mu rychlý spád ani spousta vtipu,bohužel však postrádám,to co jsem si tak oblíbil u Charlieho Chaplina-jakákoli absence kritiky,ať sociální, nebo jakékoli jiné,a nějaká hlubší myšlenka.I tak je krátký děj groteskz přeplněn takovýn množstvím gagů a komických situací,že sem se snad ani chvilku během filmu nepřestal smát. ()

filmmovier

Velmi sympatická groteska s neznámými herci (Hardy má jen menší roličku a Laurel samozřejmě chybí úplně), ale o to větší mi udělala radost. Téměř půlhodinová záležitost, ale zábavná a narvaná nápady od začátku do konce, hlavní hrdina je navíc nesmírný sympaťák, prostě čistokrevná bláznivá komedie, která rozhodně není parodií na Romea a Julii, je z hereckého prostředí a o to je mi sympatičtější ještě o něco víc. Tuhle věc rozhodně můžu s čistým srdcem doporučit, krásná a nadprůměrná záležitost. 80%. ()

• Krátkometrážní snímek byl uchován jen díky uložení v knihovně kongresu. (Terva)