Rómeo a Júlia

• Česko Romeo a Julie (viac)
všetky plagáty

Příběh o lásce tuleňů ze dvou znepřátelených rodů...  Romantický příběh o lásce dvou, tentokrát tuleňů. Přes nesouhlas rodičů se do sebe zamilují. Juliin otec přislíbil ruku své dcery obludnému mroži Princovi. Julie proto předstírá smrt, aby mohla být znovu se svým milovaným Romeem. Plán se ale nezdaří. Zamilovaná dvojice bude potřebovat pomoc od přátel - otce Lawrence a Pusinkující rybky. Světoznámý příběh o lásce a předsudcích, tentokrát pod hladinou oceánu. (oficiálny text distribútora)

Terva

Chtěl jsem v tom vidět něco víc, ale - za dávných časů žily v mořské zátoce dva znepřátelené lachtaní rody, Montekové, mezi nimi i citlivý mladík Romeo, a Kapuleti. ()

majo25

Je fajn, že sa tvorcovia rozhodli známy Shakespearov námet priblížiť aj detskému publiku. Len tá forma je trochu rozporuplná. V jednej scéne chcú drámu a rovnako aj komédiu. To dokopy ide ťažko. Záver je zasa posunutý o 180 ° a končí totálnym happyendom pre všetkých. Aj postavičky sú rozporuplné, od sympatických (napr. vtipkár) až po vyslovene nesympatické (malá otravná rybka). Animačne iba priemer a práve od nej som čakal asi najviac. Jeden tulení vtip na záver: Viete ako hovoria Kapuletovi s jednou mozgovou bunkou?...Génius. ()

• Film režíroval, napsal a kompletně animoval Phil Nibbelink. Snímek vznikal čtyři a půl roku a vyžádal si 112 000 snímků, které Nibbelink nakreslil. (davidrohusch)