Najslávnejší príbeh zakázanej lásky z pera Williama Shakespeara znova ožíva v novej filmovej adaptácii z roku 2013, s Hailee Steinfeldovou a Douglasom Boothom v hlavných úlohách. Rómeo z rodu Montekovcov sa na maškarnom plese zamiluje do mladučkej a naivnej Júlie z rodu Kapuletovcov, ktorá jeho city opätuje. Mladí milenci však musia svoju lásku pred blízkymi tajiť, pretože medzi oboma rodmi už celé generácie pretrvávajú nepriateľské vzťahy a hlboká nenávisť. Rozbroje medzi nimi ukončí až sled tragických udalostí. Smrť mladých milencov, ktorým osud nedoprial naplno prežiť svoju lásku ani tajne uzavreté manželstvo, bude najvyššou cenou za vykúpený mier medzi ich rodinami. (TV JOJ)

Aljak

Naveky najsmutnejší, taký je - ten príbeh Romea a jeho Júlie... Jednoducho dokonalé! Konečne sa nesmrteľný príbeh Lásky Romea a Júlie dočkal krásneho spracovania. Hodnotiť Shakespearov príbeh, s ktorým našťastie Julian Fellowes takmer nepohol, je vlastne zbytočné - každý ho poznáme a vieme akú obrovskú krásu v sebe prináša. Problémom pri prerábaní takých svetoznámych literárnych veľdiel však býva spracovanie. V tomto prípade však márne hľadám, čo by som tvorcom filmu vlastne vytkol - naozaj, nič ma nenapadá, aj keď možno mnohých odradí fakt, že tu nehrajú žiadne herecké megahviezdy - to však ja považujem skôr za Plus, pretože aspoň nepadá pozornosť len na hercov, ale skôr na to nádherné prevedenie a príbeh ako taký. Hailee Steinfeld a Douglas Booth sa mi ako hlavné postavy veľmi pozdávali, aj keď vraj Júliu mala pôvodne hrať Lily Collins, ktorá by bola taktiež isto vynikajúca. Najviac však filmovým kritikom prekážalo, že dialógy boli prerobené a upravené, takže nedodržali pôvodné veršované shakespearovské podanie. Aj keď neviem aký s tým je vlastne problém, keďže žiadne podstatné časti pôvodnej hry neboli opomenuté, ani prekrútené, dokonca tie najslávnejšie dialógy zostali úplne pôvodné. Náhodou to bolo aspoň epickejšie a plynulejšie. Čo sa týka výberu exteriérov, interiérov a kulís - tu treba vyjadriť obrovský obdiv. Vybrať ulice renesančnej Mantovy bolo skvelou voľbou, keďže to mesto ešte aj dnes pôsobí oveľa útulnejšie a renesančnejšie ako Verona, a tak to dodalo príbehu oveľa malebnejšiu atmosféru. Navyše tie kláštorné pestrofarebné freskové interiéry Sacro Speco v Subiacu, no fantázia. Vynikajúca voľba, o tom niet pochýb! Za mňa bez váhania 5*. ()

Arsenal83

Slečna Hailee Steinfeld má tak blízko k romantickej polohe Júlie ako predavačka v potravinách k Miss Universe. Ešte, že tam dali toho nehereckého hezouna, aby trinástky slastne zaslintali. Sem tam sa snažili zarýmovať, aby sa priblížili k cieľovej skupine 12-15 rokov, ktorá má v hlave tie zaostalé raperské verše. ()

JohnCZ

O filmu jsem dopředu nic nevěděl, na trailery se nedíval a proto jsem čekal, jak je v dnešní době zvykem, moderní variaci na toto profláklé Shakespearovo dílo. O to větší bylo překvapení, když jsem zjistil, že film se snaží o regulérní a důstojnou adaptaci se vším všudy - od dobové atmosféry až po lehce archaické dialogy. Casting hlavních postav sice reflektuje dnešní dobu a tak tu máme pohledné tvářičky, ale i přesto jsem neměl pocit, že by na mě film působil uměle. Prostředí je vytvořeno velice důkladně, kostýmy jsou parádní. Ani vizuálním efektům nemám co vytknout, lokace působily věrohodně a grafické úpravy byly prakticky k nepoznání. Herecké výkony od hlavní dvojice až po postavy vedlejší jsou skvělé, zpočátku mě zarazilo časté přehrávání, ale sakra, je to divadelní hra stará stovky let. Krom hlavní dvojky mě zaujal i parádní Damian Lewis v roli lorda Kapuleta - ten chlápek zvládne bravurně zahrát prakticky cokoli. Tragický závěr asi nikoho nepřekvapí, ale díky silnému hudebnímu podkresu z hlavy jen tak nevyšumí. ()

alyssa18

Co tak napsat k nejnovější adaptaci Rome a a Julie... no, neurazí, ale ani nenadchne. Kostýmy i výprava dobré, ale bojové scény mi přišly strašně nepřirozené. Co se hereckých výkonů hlavních hrdinů týče, čekala jsem, že zaválí Hailee, ale kupodivu se mi víc líbil Douglas. Každopádně pro mě stále zůstává nejlepší verze z roku 1968, ve všem. ()

VenDulin85

Nová adaptace věčného příběhu z Verony, vlastně teprve druhá, kterou jsem viděla (ne, na Lea jsem ještě duševně nedospěla) a na Franca Zeffirelliho to sice nemá, ale přesto.. není vůbec špatná. Celkově jsem to čekala daleko horší, a přestože mi herečtí Romeo a Julie přišli hodně podobní (téměř by se dalo říct, že by jinde mohli hrát sourozence), hodila jsem to za hlavu a užívala si příběh, a dokonce se jim podařilo mě v závěru překvapit, lehce, dokonce i starý dobrý Will by byl překvapen, co mu to provedli za taškařici. Ale.. nebudu jako jiní, kteří to hnidopišsky uvádějí na pravou míru- ano, všichni víme, že se Romeo otráví a pak se teprve probudí Julie, aby se nakonec probodla dýkou. Chápu C.C., že byl v pokušení to udělat jednou jinak, že mu v hlavě hlodal červík pochybností, jak by to vypadalo, kdyby... si ještě stihli pohlédnout naposledy do očí. Z těchto a jiných naprosto irelevantních důvodů (krásně se mi spustila rýma) za 4*. ()

• Do role Juliet byla původně obsazena Lily Collins, později se však úlohy vzdala, protože se natáčení překrývalo s dalšími projekty. (Fevas)
  • Na casting na roli Romea přišlo více než 300 herců. (Fevas)

Další nezletilá zabijácká holka?

Další nezletilá zabijácká holka?

29.08.2013