Hviezdne vojny: Epizóda I - Skrytá hrozba

• Česko Star Wars: Epizoda I - Skrytá hrozba (viac)

Galaktickou republikou zmítají nepokoje. Vznikly spory ohledně zdanění obchodních cest k odlehlým hvězdným soustavám. Chamtivá Obchodní federace doufá, že záležitost vyřeší její armáda bojových droidů, která začne úplnou blokádu malé planety Naboo. Zatímco Republikový kongres vede o těchto dramatických událostech zdlouhavé rozhovory, Nejvyšší kancelář tajně vyšle dva rytíře Jedi, ochránce míru a spravedlnosti v galaxii, aby konflikt zažehnali... (oficiálny text distribútora)

Chladek

Podle mě nejpodařenější epizoda. Taková oddychová, ne příliš vážná, poprvé nám ukázala Ewana McGregora, Natalii Portman a viděli jsme Liama Neesona. Tak tenhle a ještě snad Epizoda II jsou nejlepší ze všech 6 epizod. Ne proto, že tady jsou moderní triky a animace, ae jak už jsme napsal, protože tady o nic moc nejde. Je to úvod do toho všeho. ()

Weirdman

7/10... Mal som 11 keď som to videl prvý raz a bol som nadšený. Nadšenie síce vyprchalo, ale pozitívna stopa, ktorú Skrytá hrozba zanechala na mojom srdci sa nevytratila doteraz... ()

(fjw)

Lucas to pojal velmi epicky. Od malého klučiny až po tyrana galaxie. Tuto rozhodnutí bylo ovšem velmi špatné. Původní trilogie byla kouzelná tím že nejen, že měla hravý vesmír, ale sledovali jsme události po dobu celé trilogie několika stejných sympatických hrdinů. Tady už ne, tím pádem je to někdy nudné a roztahané:( Ovšem akční věci jsou pěkné (duel s Darthem Maulem) A hudební stránka je povedená. ()

Goodmen

Lucas nám po dvaceti letech trochu změknul a hlavně chtěl oslovit mladší diváky a natočil tak jednoznačně nejhorší díl ságy, který je velmi trapný (malý Anakin a to ušišlaný pako). Pro mě je to zklamání obřích rozměrů a to se nedá jen tak přejít. Je to bez vtipu a je to určeno hlavně pro děti. ()

MartyMcFly89

Vývojová řada hodnocení I.-III. stoupá 75-77-87, vím asi proč. Ano, první díl je nejvíce pohádkovitý, je tam otravný Jar Jar a též je tam málo temna. A je úsměvné, jak nám za řekněme 30 let budou připadat triky a efekty směšné, už to vidím. Malý Anakin ale zahrál docela dobře, nezapomenutelné závody v kluzáku a poslední bitva. Slušné, ale na pět hvězd to nemá. ()

Yivo

Otevírá děj celé ságy, pěkné herecké podání , ale pár věcí se mi přeci jen nelíbilo. Zdá se mi , jako by Lucas ztratil všechen smysl pro realitu při natáčení tohoto dílu. Anakin je osmiletý děcko , který zachrání planetu a dokáže spravit cokoliv :-) na druhou třídu ZŠ to není špatný. Letka pilotů porazí stovky droidů, páni ty drojdi jsou ale tupci.Lucas si už měl na prvním díle možnost si Star Warsy "oťuknout" , tak bych čekal něco trošičku lepšího. Nicméně si nechci stěžovat , efekty super a qungani se stali mím oblíbeným národem. Celim tímdle nesmyslně dlouhým textem chci říci , že to , co se tady nepovedlo , dohnal Lucas v dalších dílech a z nové trilogie je tento díl nejslabší , ale pořád je to filmovej NADPRŮMĚR !! ()

sa_kra

No a co, že to dělal Lucas pro prachy? No a co, že je to jiné a natočené ve stylu amerických megafilmů? Triky jsou ohromující a abych pravdu řekla, závody kluzáků je jedna z mých nejoblíbenějších filmových scén co vůbec kdy vznikla. A na rozdíl od toho "starého kultu" jsem se ani na minutu nenudila a komplikovanější děj, než "tenhle je zlej a tenhle hodnej", mi perfektně vyhovoval. Nechápu nařčení, že Lucas těží z kultu SW- a kdo jiný, než ten, co ho vytvořil, by z něj měl těžit? Pro mě výborné herecké osazení a film, který ve mně nechal opravdu silný dojem. A vůbec se netajím tím, že téhle nové trilogii dávám přednost před Epizodami IV, V, VI. ()

Klemi

To co jsem vytýkal předchozím dílum, se zde ještě znásobilo a vzniknul už naprosto konzumní film, který je navíc zmatený. ()

anthea

Jelikož miluji sci-fi se STAR WARS včele, tak dávám nejvyšší hodnocení všem dílům. Ty tři staré díly měly jinou atmosféru, takovou tajemnou, mystickou. Ty nové jsou jiné, na jedné straně něco ztrácí, ale na druhé straně jsou víc propracované a pro dnešní dobu víc zábavné. SKRYTÁ HROZBA vytváří pro mě naprosto padnoucí základ pro všechny další díly. Jen by mě ještě zajímalo, kdo tedy byl otcem Anakina, jestli tedy nějakého měl. Ale chápu, že to působí zajímavě záhadně, když Anakinova matka řekne: „Žádného otce neměl, já ho nosila, vychovala…“. A k tomu ještě to vysoké množství midichlorianů v jeho krvi, dokonce vyšší než Mistr Yoda. Záhada. A asi je to dobře, že nevíme, jak je to možné. Co se Yody týče, tak ve starých dílech, kde byl tedy o hodně starší, vypadal líp než tady na začátku. Natalie Portman vypadá v této roli skvěle. Líbí se mi královna Amidala, taková drobná, mladá a křehká, která je rozhodná a bojuje za svůj lid. Keira Knigtley je výborná jako její dvojnice, nejde je v tom nalíčení skoro od sebe rozeznat. Postavička Jar Jara, kterou jiní tak negativně komentují, mi přišla roztomile praštěná. Roboti R2D2 a C3PO ve SKRYTÉ HROZBĚ ještě nemají tolik prostoru a je to logické, C3PO ještě není ani hotový. Poutavý je závod kluzáků, bitva mezi Gungany a droidy a závěrečný boj Qui-gona a Obi-Wana s Darth Maulem. Hvězdné války jsou legenda a každá legenda má svůj začátek. A tenhle je moc pěkný. Jen mě mrzí, že George Lucas vydal pokyn název STAR WARS v nových epizodách nepřekládat. Od malička jsme je znali jako HVĚZDNÉ VÁLKY ()

V4nd4l

Úžasný SF film plný oku lahodících efektů a zajímavých nových světů jako vlastně každé Star Wars. Kromě nových světů a postav se objevily i některé postavy se "starých" SW (některé ještě jako mladí ušáci) a zjistil jsem odkud se vzal CPO3 a že Jediové nejsou jediní, kdo umí bojovat světelným mečem. Doufám, že se časem i dozvím jak Han Solo potkal svého parťáka a jak to bude s Vaderem dál. ()

Vierzbowski

Lucas zešílel nebo mu měkne mozek. Kdyby to pojmenoval "Star Wars:Kindergarten Edition With Special Apearence of Jar Jar Bink" neřeknu ani popel a má ode mně 3 hvězdy za snahu přiblížit svět SW dětem od 2 - 4 let. Ale takto ho od hodnocení "odpad" dělí jen docela cool záporák, i když jeho výdrž je docela na nic. ()

Plague.

Nebýt zbytečně dlouhé závodní scény, bylo by to 5*. Ale i tak je to pro mne nejlepší díl série (tím myslím všech 6 dílů). ()

Umpa-loomp

Hoci iné ako sa predpokladalo, stále vynikajúce. Ako malý som priam neskutočne žral každú jednu minútu a po viac ako desiatich rokoch sa na tom skoro nič nezmenilo. Qui-Gon Jinn, klzáky, gungani... proste nádhera. ()

m.a.s.

Celé Star Wars jsou pro mě něčím neopakovatelným, nejenom Epizoda I. Původní díly společně s tě mi novými daly dohromady tu nejlepší hvězdnou ságu. První epizoda je velmi dobře natočena, která nám objasňuje děj před starou trilogií. Ale laťka u všech třech dílech je obrovská, nikdy se jim Skrytá hrozba nemůže vyrovnat. Přesto se mi ten film velmi líbí. Do filmu se zapojili hvězdy Liam Neeson, Ewan McGregor, Natalia Portman, Samuel L. Jackson. Negativní ohlasy nechápu. Kdo chtěl víc akce, tak může být sice zklamaný, ale podle mně musel přijít jeden díl, který se tolik nesoustřeďuje na akci a taky trochu rozvíjí příběh. ()

plaasaa

Jak jen navázat na něco tak úspěšného až legendárního, jako jsou původní tři díly této filmové série?! Řekl bych, že právě tak, jak to George Lucas udělal. Tento díl je postaven na něčem jiném, než-li ty staré, ale rozhodně neztratil svou krásu. Příběh je možná krapet přímočařejší, ale zato se vněm dočkáte mnohem více akce a pochopitelně efektů.Obzvláště pak vesmírné bitvy a finálního souboje mezi rytíři Jedi a Sithským bojovníkem. Po mnoha shlédnutích si již nedokážu představit v roli Obi vana nikoho jiného než Ewana McGregora a stejně je to i s Liamem Neesonem a Natalii Portman. Všichni tři totiž předvedli skvělý herecký výkon a kdyby mistr Qui-Gon(Neeson) nemusel zemřít nejspíše bych toho nelitoval. Když ktomu přičtu fantastikou,dechberoucí hudbu vychází mi jasných 5 hvězdiček. ()

keyzar

Nevím proč si tolik lidí stěžuje na díly 1,2,a 3. To, že k natočení došlo až 30 let po 4, neznamená, že je to nějaká nastavovaná kaše. Naopak. Konečně je příběh celý. A že tu nejsou stejní herci? Je to taky o +- 30 let dřív-postavy jsou prostě buď mladší, po smrti anebo to jsou roboti. ()

spacemaster

Největší plus filmu je tu Jar Jar Binks. Avšak současně je taky mínus protože posouvá celý film do takové zvláštní roviny, která ho odlišuje od ostatních dílů. ()

Skytavka

Každý je občas trochu neobjektivní, ale nemůžu si pomoct: tohle jsou Star wars! I když jsou tam nějaké hlouposti, vůbec mě nenapadlo se nad nimi pozastavovat. Prostě mě tam Jar Jar Binks neruší. Mně zase později taky leze na nervy mladý Skywalker, ale nějak se to vyvinout musí. Zkrátka mě to vždycky strhne, takže nemám probéma.... V komplexu jedno velké hurá. A ta hudba! Poslechli jste si někdy ten soutrack celý?! U mě za 100%. ()

Druhé Já, legenda se hýbe kupředu

Druhé Já, legenda se hýbe kupředu

03.12.2023

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

18.09.2021

Jar Jar Binks dostane vlastní seriál

Jar Jar Binks dostane vlastní seriál

01.04.2021

Jen pár dní poté, co studio Lucasfilm odhalilo kompletní obsazení nadcházejícího seriálu s Obi-Wanem Kenobim, přichází ze světa Star Wars další zpráva. Nového seriálu na streamovací službě Disney+ se… (viac)

Liam Neeson odchází do akčního důchodu

Liam Neeson odchází do akčního důchodu

18.01.2021

Herec Liam Neeson (96 hodin, Schindlerův seznam) minulý týden oznámil, že se nadobro loučí s akčními rolemi. 68letý herec má před sebou údajně ještě asi dva akční snímky, a posléze si prý hodlá dát… (viac)