Hviezdne vojny IV - Nová nádej

• Slovensko Hviezdne vojny (viac)

Rytíři Jedi byli vyhlazeni a Impérium vládne galaxii pevnou rukou. Malá skupina povstalců se odváží vzdorovat a ukradne plány k nejmocnější zbrani Impéria, Hvězdě smrti. Imperátorův nejvěrnější služebník, Darth Vader, musí najít plány a skrytou základnu povstalců. Zpráva o princezně Lei a vůdci rebelů se dostane až k obyčejnému farmáři, Lukovi Skywalkerovi. Ten se řídí svým osudem, zachraňuje princeznu a pomáhá povstalcům svrhnout Impérium společně s takovými nezapomenutelnými spojenci jako: Obi-Wan Kenobi, domýšlivý Han Solo, loajální Chewbacca a droidové R2-D2 a C3PO. (oficiálny text distribútora)

filutaBLACK

Kdysi dávno... v předaleké galaxii / Před více než 20-ti lety... v ne až tak vzdáleném kině - Jsem se zamiloval. Do princezny Lei, horkokrevného Luka, frajerského Hana, robotických komiků R2D2 & C3PO, majestátního "Bena" Kenobiho, démonického Darth Vadera a spousty jiných věcí... SF pohádka a klasika. Ač "čtverka" tak v ostatních věcech jednička (A triky byli i neremastrované na svou dobu výborné!) ()

DarkViper

Legenda, která oživla na filmových plátnech, snad bezmála 100 shlédnutí a klidně bych se na ně podíval, teď hned znovu, to o sobě žádný jiný film říct nemůže. ()

pirate

Klasika. Jeden z nejpromyšlenějších a nejlépe provedených fantasy, sci-fi i akčních filmů ve své době. Dodnes zůstává na špičce, ke které se dostali i jeho pokračování. Zde jsem poznal a oblíbil si Harrisona Forda. Světelné meče a spousty jiných věcí byly nápady století. Na svou dobu i docela dost akce. Nechybělo mi nic. ()

krijka

Kdysi dávno, v jedné předaleké galaxii… Žlutá písmena ubíhají po obrazovce staré televize a mizí v nekonečnu, do toho zní břeskná hudba. A pak to začne. Před našima očima se odvíjí příběh, který nás pohltil, takže nikdo nevěnoval pozornost tomu, že v tomhle vesmíru fyzika nefunguje, ven z lodi se dá vystoupit bez skafandru, jen tak nalehko, stíhačky se chovají jako letadla z druhé světové a mezihvězdné křižníky jako válečné lodě. Nikdo nevnímá lehká logická zakolísání děje, protože je absolutně pohlcen. Píše se rok 1988 a my si pouštíme na prvním videu, které se v naši obci objevilo, tuhle filmovou klasiku. A tak k tomu musím přistupovat, tenhle film se nedá hodnotit, protože je to KLASIKA. Vzpomínám si, jak mě přibil do židle už první záběr, kdy před kamerou majestátně propluje obří imperiální křižník. Když se ale na film dívám dnes, trošku s odstupem, už ne okouzlenýma očima puberťáka, který nikdy nic podobného neviděl, musím se občas pousmát. Děj, to je takové kočičkovsko-pejskovský dort, ale kupodivu se z něj žádný buldok nepoblije. Je tam totiž všechno-westernové přestřelky, mafiáni v čele s odporným Jabou, válečné akce jako z „Tuctu špinavců“, letecké souboje jak z „Bitvy o Británie“. A navíc náznak romantické lásky, dokonce dvojité, vybere si Leia nakonec Sola, nebo Luka? ()

Iroquois

Jestli Lucas chce, aby ty staré díly někdo bral vážně, tak je musí přetočit znovu. Ač na svou dobu jistě pozoruhodné dílo, tak v porovnání s nově natočenými epizodami 1-3 vypadají chudě, omšele, totálně nerealisticky (hlavně laserové "bitvy") a bakelitově. Roboti jsou otravní jak svítiplyn, hlavní hrdinové podivní, bakelitoví vojáci zla neschopní, rychlost světla snadná. Jediné co uznávám je jistá originalita příběhu a originalita mistra Yody (ačkoli ten zrovna v tomhle díle není). A kdybych byl rejpal, tak bych se ptal - sílu znají, nadsvětelný pohon mají, obří vesmírné koráby mají, gravitaci popírají a atomovky ještě neznají? ()

jackie81

Najväčší príbeh celej kinematografie začína. Na tú dobu až neuveriteľné efekty a je mi ľúto, že som sa nenarodil skôr a nemohol vidieť premiéru v kinách. Škoda, že rodičia nie sú takí nadšenci Star wars ako ja a že mne nedali meno Luke a sestre Leia. ;) ()

Oakenshield

Docela je mi líto že jsem nezažil počátky SW a byl až další generace, na svou dobu to musel bejt trhák. Ale je pravda že i teď když se na to podívám tak mě pořád bere celá sága stejně jako kdy jindy. Jednoduše bomba, i když je vidět že film je přecejenom ze 77, například choreografie soubojů nic moc, ale to je spíš problém toho že první star wars už jsou opravdu filmovým dědou. Ale i tak Lucas zvládl dostat svět filmu na záda. 5* ()

lepinla792

Dějově slabé, efekty celkem dobré, ale nejhorší pro mě je různorodost jednotlivých postav, které se navzájem musí tlumočit, protože nemluví lidsky. Během filmu se neodehrálo nic neočekávaného, ale přes mou kritiku chápu, že tato série má své fanoušky, jen to prostě musí sednout. ()

prometheusll

Zde nám George Lucas předvedl,že se dá i v 70.letech udělat akční vesmírná výprava,, Tohle je prostě bomba.. Perfektně vymyšlené,zpracováne a ta hudba: Krásná.. Moc doporučuji,, 5 hvězd je u mě minimum. ()

Hrobař

Konec už je moc velký klišé (na chvíl jsem i usnul), ale rozjíždělo se to dobře - atmosféra na poušti, vetešáci prodávající roboty.....jo to mi sedlo. Lepší 3 ()

Damnsinead

Pohádka, na které George Lucas vytřískal majlant. Asi je chyba v tom, že jsem Star Wars neviděla jako dítě, ale mnohem později. Líbí se mi "old school" triky, ale jinak jsem se dvě hodiny poctivě nudila. ()

Alboin

Je krásne, ako je tento film iný oproti ostatným dielom. Neucelené charaktery postáv, najmä C-3PO, ležérny a pasívny súboj svetelnými mečmi, kde ide skôr o akési pošťuchovanie namiesto akrobacie a celkovo akýsi pokojný ráz tohto filmu sa vymyká stereotypu, ktorý sprevádza ságu hviezdnych vojen. Všetky spomínané znaky prezrádzajú Lucasove rozpaky a nesmelosť, s ktorou započal svoje majstrovské dielo. A odvaha preniesť námet seriálu do celovečerného filmu sa mu vyplatila. Pre mňa osobne je Nová nádej najlepším filmom zo starej trojky. Má osobitné čaro, ktoré nedokážem popísať. Pocit, ktorý mám keď pozerám tento film som nikdy u nových dielov nezažil. ()

mentos.

Protože už si skoro vůbec nepamatuji, které díly jsem viděl a které ne rozhodl jsem se pustit si jeden po druhém a netrpělivě čekat na epizodu VII a VIII. Tohle je prostě filmová klasika, která postavila základy všech sci-fi snímků. Nezapomenutelné a legendární postavy, na tu dobu skvělé efekty (no, někdy), skvělé promyšlení do nejmenšího detailu. Prvnímu dílu nemohu dát jiné hodnocení než 5* a shrnu ho do jednoho slova: KULT. ()

George Lucas dostane čestné ocenění v Cannes

George Lucas dostane čestné ocenění v Cannes