Hviezdne vojny IV - Nová nádej

• Slovensko Hviezdne vojny (viac)

Rytíři Jedi byli vyhlazeni a Impérium vládne galaxii pevnou rukou. Malá skupina povstalců se odváží vzdorovat a ukradne plány k nejmocnější zbrani Impéria, Hvězdě smrti. Imperátorův nejvěrnější služebník, Darth Vader, musí najít plány a skrytou základnu povstalců. Zpráva o princezně Lei a vůdci rebelů se dostane až k obyčejnému farmáři, Lukovi Skywalkerovi. Ten se řídí svým osudem, zachraňuje princeznu a pomáhá povstalcům svrhnout Impérium společně s takovými nezapomenutelnými spojenci jako: Obi-Wan Kenobi, domýšlivý Han Solo, loajální Chewbacca a droidové R2-D2 a C3PO. (oficiálny text distribútora)

Gemini

Hudební téma Johna Williamse a klasický úvod dnes zná každé malé dítě (a skoro všichni starší:)). Jestli to nebude tím, že je to kult..... Ale i tak - je to jen začátek, takový pomalý rozjezd. Předznamenal však to, čím se Star Wars honosí dodnes - NA SVOU DOBU nevídané efekty, svébytný vesmír srovnatelný třeba se Středozemí. Od té ale časem díky scénáristické inkompetenci dostane na budku takovým způsobem, že se až jeden diví, že to tomu Lucasovi žerou takové davy lidí. Co je ovšem hlavním znakem Star Wars - vše je vám podáno takovou fajnou formou, že si všechny nedostatky začnete uvědomovat až ve chvíli, kdy je toho příliš - ano, ve chvíli kdy se hype blíží klimaxu, ano, někde kolem Epizody 3, když se pak na Star Wars mrknete pěkně vcelku. Obi-Wan forever, to jo, ale největší a nejlepší sci-fi dobrodrůžo sága všech dob? Oh my...Anthony to vystihuje přesně. 70% ()

Houdini

NFR 1989, Oscar 6 : Výprava, Kostýmy, Vizuální efekty, Střih, Hudba, Zvuk + 4 nominace: Nejlepší film, Režie, Herec VR - Alec Guinnes, Scénář + (Zvukové efekty) ()

Lima

Papundeklové modely, triky dělané takříkajíc na koleně, ale co do působivosti tento díl zvysoka převyšuje Epizodu I. i II., které jsou nabité digitálními triky. To z mé strany není nostalgie, ale pouhý fakt, že Lucas zapomněl točit dobré filmy. Jestli je pravda to, že do původních epizod chce nastříhat nově natočené scény s Natalií Portman (jinak nic proti ní), tak u mně Lucas nadobro skončil. To by byl zločin na legendě. ()

Galadriel

Nepřekonaná (a nepřekonatelná) klasika sci-fi filmů. O čem to je asi nemá cenu psát (kdo to neviděl, stejně ho nepochopí), zlomovým se stal tenhle film spíši díky kouzlu prostředí, ve kterém se odehrává, atmosféře, propracovanosti celého světa a vesmíru, hudbě, sympatickým (i když ne vždy také dobře hrajícím - např. Mark Hamill) hercům a vůbec celému pojetí a zpracování. ()

Matty

Nestárnoucí pohádka s pozvolnějším rozjezdem (chápu, že Lucas raději režíruje roboty než lidi, ale věnovat jim první čtvrthodinu bylo poněkud neuvážené), která však s nástupem Forda rychle nabere patřičné obrátky a až do finále se nezastaví. Oproti prvním dvěma epizodám mě Nová naděje i po letech baví, neboť má kromě prezentace triků také co vyprávět. 85% Zajímavé komentáře: Melies, Mr.Apache, Rex Mundi, Mgb21, genetique, PALINO, 01001, Indy ()

Tosim

Já nevím, proč na tom spousta lidí ulítává. Několik věciček je tam dobrých, ale jinak se z toho IMHO dělá hodně velký humbuk. Řekl bych, že ohlasy přehlušily film samotný a dodaly mu kvalitu nezávisle na filmu. Jsem asi Trekkie. ()

Enšpígl

Jak to všechno začalo, aneb jak to navazuje na to co začalo, tak mám v mysli tento film , který jsem viděl 2x jako první díl a jako 4.díl . Musím říci že po shlednutí všech epizod na jeden zátach se tato epizoda jevila přiliš vlekle a Nebýt Harissona /Hana/ tak nevím , nevím.Kdybych měl hodnit film v roce 1977 tak ano jistě za 5*, protože takový triky a taková ukázka roztodivných postav v celé galaxii to se cení, bohužel v dnešní době je tomu jinak a tempto filmu udává především tempo.Jinak ,ale kdybych měl hodnit hudbu Wiliamse dám 5*.ta skutečně překonová staletí. ()

Cervenak

Už keď som to videl v polovici 80. rokov na Budapešti, tak sa mi to zdalo akési zastaralé a lacné. Zábava je to ale stále preveliká. ()

Radyo

Poprvé jsem je viděl asi před necelými 30 lety a byl jsem unešený - záplava skvělých triků (které by vesměs obstály i dnes) mi brala dech, nic takového jsem do té doby neviděl. Čas už sice Hvězdným válkám něco málo na kráse ubral, ale pořád je to jeden z top filmů žánru sci-fi. ()

Malarkey

Pro mě snad nejproflákejší díl Hvězdných válek. Koukal jsem na něj v dětství nekonečně dlouho a pořád jsem byl spokojený. V tuhle chvíli vzniká tak jedinečný příběh, že mi zalepil volný čas na několik časových mikro dekád. A ještě na chvíli mě asi bavit bude. První, respektive čtvrtá epizoda, má dost jednoduchý příběh a to hlavně proto, aby ukázala svět a postavy v něm jako takové. Buď se do toho zamilujete a nebo na další díly nekoukejte, to se jinak nedá. ()

T2

Rozpočet $11miliónovTržby USA $460,998,007Tržby Celosvetovo $797,900,000Tržby za predaj DVD v USA $20,424,048 //počet predaných kusov 641,804Tržby požičovne VHS,DVD v USA $270,918,000 /požičovne celosvetovo $779,900,000║ __Tržby za predaj Star Wars: The Complete Saga (Episodes I-VI) Blu-ray v USA $256,150,781 //počet predaných kusov 2,948,611║ __Tržby za predaj Star Wars Trilogy Blu-ray v USA $98,632,927 //počet predaných kusov 2,224,008║ ____Tržby za predaj Star Wars: The Original Trilogy DVD v USA $104,420,252 //počet predaných kusov 885,823George Lucas priniesol jeden z tých najväčších neskutočných fantasy zážitkov, ktoré otriasli kinematografiou! Ten mini rozpočet na to čo na film ponúka je fakt niečo, sila. /95%/ ()

Marigold

Jak se dělá klasika? Přesně takhle. I když triky vybledly, svět Star Wars žije dál, protože tenhle film je něco více než jen pastva pro oko. Je to jeden velký oživlý sen, přímo smrtelně nakažlivý... ()

Djkoma

Bez Hvězdných válek by můj život nebyl tak hvězdný a plný fantazie... Tento film je pro mě symbolem nové naděje, že mě film dokáže okouzlit, pohltit a na celý život pobláznit. ()

Anthony

George Lucas je výborný trikař, mizerný scénárista a průměrný režisér. Tohle a kultovní film. Proboha proč? Strhla mě až závěrečná honička, ale začátek je nudný - roboti šmajdací v písku. V podstatě ani žádné pokračování se mi nelíbilo - jen jsou tam občas dobré scény, ale jako celek mě ty filmy nudí. ()

Fr

Mnoho mi to neříká. Na svoji dobu výtečný efekty a H.Ford ukázal, že je třeba sním počítat. Zhlédl jsem to bez větších emocí. Dám jim ještě šanci? Dlouho jsem odolával.... . Ať mě provází síla! ()

novoten

Příjemné dobrodružství, které se v dalších dílech postupně vymklo až do silně velkolepých rozměrů. Lucas sice v první polovině sází víc na humor a detaily než na vyprávěcí tempo, ale i tak na jeho hru není úplně těžké přistoupit. Hlavní část mého obdivu má ale za to, že si v roce 1977 vybojoval právo natočit právě tohle. Vesmírnou pohádku s moudrým starcem, naivním klukem, rošťáckým pašerákem, krásnou princeznou, ukecaným androidem, pípající plechovkou a hlavně s nejlepším záporákem ve vesmíru. Nejskromnější díl série je po letech přece jen dílem nejslabším, ale i přes nepřehlédnutelné vady má v sobě pořád onu obří dávku nostalgie. 70% ()

Cameron má plány i pro šestý a sedmý díl Avatara

Cameron má plány i pro šestý a sedmý díl Avatara

07.02.2024

Spectacular Music of Hollywood

Spectacular Music of Hollywood

07.12.2023

Odhalila desátá epizoda Star Wars svůj název?

Odhalila desátá epizoda Star Wars svůj název?

05.11.2023