Hviezdne vojny IV - Nová nádej

• Slovensko Hviezdne vojny (viac)

Rytíři Jedi byli vyhlazeni a Impérium vládne galaxii pevnou rukou. Malá skupina povstalců se odváží vzdorovat a ukradne plány k nejmocnější zbrani Impéria, Hvězdě smrti. Imperátorův nejvěrnější služebník, Darth Vader, musí najít plány a skrytou základnu povstalců. Zpráva o princezně Lei a vůdci rebelů se dostane až k obyčejnému farmáři, Lukovi Skywalkerovi. Ten se řídí svým osudem, zachraňuje princeznu a pomáhá povstalcům svrhnout Impérium společně s takovými nezapomenutelnými spojenci jako: Obi-Wan Kenobi, domýšlivý Han Solo, loajální Chewbacca a droidové R2-D2 a C3PO. (oficiálny text distribútora)

Beastly

Dámy a pánové, takto to začalo. Přesně tímhle kultem George Lucas dokázal překročit všechna očekávání a nastavil laťku na takové úrovni, že jí snad doposud nikdo nedokázal něčím srazit. Legendární film, který rozpoutal neuvěřitelnou revoluci, které jsem i já podlehl. Úchvatný, velkolepý a neuvěřitelný snímek, jež se vryl do podvědomí diváků na pár století dopředu. Snímek, jehož kouzlo se nikdy nevytratí. ()

spacemaster

Každý na světě zná Star Wars a přestože první díl je už velmi starý a efekty v něm jsou k smíchu (například souboj Obi-Wana s Darthem Vaderem ostřekontrastuje se soubojem těchto dvou v trojce) zůstává klasikou svého žánru a klenotem tvorby George Lucase. ()

Roman1983

Trvalo mi dlouho než jsem překonal svou neochotu shlédnout SW, ale co jsem jednou viděl nejstarší 3 díly, viděl jsem již 3x...nejsem příznivec "hvězdných" filmů, ale tato "pohádka" mě prostě dostala..škoda, že v té době nebylo natočeno všech 6 dílů...5* nezapomenutelné !!!! ()

Bumerang

Tak co si budeme povídat. Hvězdé války nejsou nic jiného než klasická pohádka odvyprávěná formou sci-fi. Máme tady chudého, ale srdnatého hrinu, zlého čaroděje Dartha Vadera, rytíře (akorát že Jedi), nějaké to kouzlení (vlastně síly) a spoustu strašidel, pardon mimozemšťanů, A všechny postavy jsou krásně černobílé, jak už to v pohádkách bývá. Ale co. Dobře se na to kouká, je to klasika a tenhle díl mám rád. ()

FREEWHEELER

Dal by som päť korún tomu, kto to všetko vymyslel! Fenomén Star Wars prachom nikdy nezapadne a navždy ostane najoriginálnejším vesmírnym zážitkom. ()

davistercz

Klasika jak se patří. Nevim, když jsem poprvé viděl, že pokračování úspěšného dílu (Pomstha Sithů) je tenhle díl z 70.let? Myslel jsem, že už se vůbec na hvězdné války nikdy nepodívám. Trailer byl vynikajicí, protože obsahoval prvky ze 3 epizody.. Kdybych měl hodnotit film.., když to vemu kdybych byl v 70. letech tak tohle by opravdu byla pecka. Ale bohužel jsem v roce 2012 a zas tak extra mi to teda nepřišlo. Ano navazuje to na sebe, což jsem byl mimochodem velmi rád.. dočkal jsem se tu Obi-Wana a mnoho dalších postav. Chtěl bych ještě vytknout dabing, který byl opravdu příšerný!! hlavně dabing Dark Vadera... a ostatních postav. Jinak dávám 4****, myslím si že konec by mohl být ještě lepší. ()

lobo87

Moje prvé stretnutie so Star Wars dopadlo podľa očakávania. Bavil ma Lucasov vesmírny svet i postavy, ale zub času sa prejavil v technickej stránke filmu. Nikdy nebudem nadšencom a fanúšikom série, ale na ďalšie časti sa teším... 75% ()

B.C.B.P.

Star Wars sú dnes viac o pocitoch. Kulisy, digi-efekty, výprava, réžia, hudba atď. – je tu doba, kedy nepovažujem za potrebné komentovať ich. Ovzdušie okolo Vojen (odpusťte, že som trochu bilingvi) je jasné. A kto Star Wars nevidel, nie je hoden diskusie o nich. Medzigalaktická séria odkazuje na iné. Je to o „feeling about this.“ ____ Fikčný svet, aký vznikol pred niečo vyše dvadsiatimi piatimi rokmi, poznačil kinematografiu a generácie. Je zbytočné tasiť svetelné meče – to, že jestvujú ľudia (sú o tom aj dôkazy), ktorí neprepadli jeho čaru, je vecou vkusu, nie otázkou jeho kvality. Lucas je tak trochu gýčiar, je nám to jasné, za tým svojim podbradkom ale ukrýva (voľakedy ukrýval aj ten) temnicu, odkiaľ vyťahuje fantastické nápady a s oduševnením ich premieta na plátno. A tu to všetko tkvie – osobné vytrženie, ktoré cítiť z celej legendy Star Wars. Srdiečko tam boló – a to dalo filmu dušu. Ten extatický stav, ktorý paralelne (s odstupom desiatok rokov) prežívam pri sledovaní Vojen s kreátormi, považujem za dostatočný dôkaz. Nadšenie, fetiš, vizionárstvo... a kult kultov máme na svete. ____ Nová nádej nastupuje trochu nenápadne. Už egoistická úcta k ikone mi nedovolí konštruktívne zasiahnuť miernu rozvláčnosť deja, balans akcie a labilnosť hereckej prezentácie. Kategórie, ktoré (tu) pop-kultúra odsúdila ako irelevantné. A tak nech je na veky, hawk. ____ Rozprávky nie sú najšťastnejším príkladom úprimnosti, deti prirodzene odhadnú (a rozhodnú) kedy už s nimi niekto až príliš vy... ich klame. Hviezdne vojny stvorili (sci-fi)rozprávkový svet, kde je miera úprimnosti zhodnotená v obojstrannej komunikácii (autor-divák), ktorá v tomto projekte dosiahla dvadsaťštyri karátov. Usmrkanci s pubickým ochlpením, ktorí sa stretli na jednej vlnovej. Niekedy to proste vyjde. Šťastie, náhoda? Ja mám taký pocit – veď o tom to je –, že sa pod túto megalomanskú modlu podpísala, veru – Vesmírna sila. ()

BAADRAAM

At jsou Star Wars kultovni, promyslene, vizualne pusobici atd. atd. jakkoli, stale pro me budou ostudou science fiction. Rekne-li se science fiction, vetsina lidi si vybavi prave tento nesmyslny paskvil. ()

Mira00

Totální sračka s efektama z pravěku, účesama z baroka, kostýmama z divadelního nízkorozpočtovýho scifi, do toho jakýsi světelný šavle, dva trapný roboti a jeden ještě k tomu vypadá jak pojízdná popelnice, která dělá zvuky jak křeček při infarktu, ale i tak hodnotim za pět bodů a přiznávám, že od dvanácti let si nic víc nepřeju, než bejt jedi a zničit hvězdu smrti. ()

mArtinko5MB

Klasika, to áno. Napriek tomu to na mňa vôbec nepôsobí. Oceňujem snahu grafických efektov, ktoré sú niekedy slušne chybné, no tie roky - dá sa to odpustiť. Inak je štvrtka podľa mňa zatiaľ najslabší diel zo ságy z hľadiska dejovej línie. 70% ()

hwnd

Prostě klasika. Ale teď mám tu "čest" s novým nováckým dabingem a nejspíš to přepnu na růžovku, to se prostě nedá... :( ()

Max Q.

Už vím, co chybí prvním třem epizodám z novější doby - Ford. Pokud se ho snažili nahradit tím digitálním debilem, dopadlo prachšpatně. ()

klichem

Jedna z mojich srdcoviek z detstva, ktora vo mne zazehla sci-fi ohen a drzi ma to doteraz. Aj po rokoch sledujem s napätím a úsmevom na perách. Klasika! ()

Marty_cz

Film, který změnil naprosto filmové dějiny a dal život všem sci-fi filmům, kteří do vydání toho to filmu neměli mezi ostatními filmy vůbec místo. I po těch letech pořád pecka a vždy se na něj rád budu dívat a vracet se k němu. Vřele doporučuji! ()

blondboss

Ja viem, ja viem....stará sci-fi klasika. Mňa to ale akosi neoslovilo, akože tie masky a efekty na tú dobu museli byť naozaj fascinujúce, teraz skôr vyznievajú smiešne po rokoch. Ale tak to je daň toho, keď si to človek pozrie až v roku 2014....aj preto dám šancu ďalším dielom. Tak ako som dal šancu Pánovi prsteňov, ktorého som dovtedy zatracoval a nakoniec sa oplatilo, tak treba oskúšať aj overené klasiky, aj keď táto sága mi asi bude ísť ťažšie pod kožu :) prvý diel 65 % ()

George Lucas dostane čestné ocenění v Cannes

George Lucas dostane čestné ocenění v Cannes