Päť nocí u Freddyho

• Česko Pět nocí u Freddyho (viac)

Nechceli by ste byť v koži Mikea (Josh Hutcherson), hlavného hrdinu filmu Päť nocí u Freddyho. Sám sa stará o svoju desaťročnú sestru Abby a doteraz sa nevyrovnal s nevysvetliteľným zmiznutím druhého súrodenca spred viac ako desiatich rokov. Čerstvo bez práce s vyhliadkou na stratu opatrovníctva Abby sa zamestná ako nočný strážnik v zatvorenej pizzerii Freddyho Fazbeara. Na prvý pohľad sa môže zdať, že ide o pohodovú a nenáročnú prácu, ale Mike čoskoro zistí, že Freddyho reštaurácia skrýva množstvo prekvapení, z ktorých väčšina vôbec nie je príjemná. Nevysvetliteľné udalosti, do ktorých sa Mike čoraz viac zamotáva, ho postupne privedú do situácie, ktorá pripomína tú najdesivejšiu nočnú moru, akú si dokážete predstaviť. Zdanlivo nudná nočná zmena sa zmení na boj o život, v ktorom jeho protivník nehrá podľa pravidiel. (CinemArt SK)

Marze

Thriller o unosu , rodinne drama a motiv serioveho vraha. Buduje se nadprirozeny svet a zanedbava desivost licenim traumatu skoro dve hodiny. Krvavost muze byt pro fanousky hororu osvezujici. ()

TheEvilTwin

Narovinu řeknu, že vlastně ani nevím, jaké mám z filmu pocity. Takový extrémně divný mix žánrů jsem totiž už dlouho neviděl a rozhodně zase jen tak neuvidím. Máme tady hlídače pizzérky, řešení jeho minulosti s uneseným bratrem, několik robotických vraždících postaviček, které k tomu ještě posedli démoni mrtvých dětí, máme tady trapně předvídatelného záporáka, herce s nulovými emocemi nebo vžití se do rolí a k tomu všemu se tady míchá říše snů, surreálnost dění a přítomnost a celé je to tak strašně zvláštní slátanina, která sice nedává smysl, ale u které jsem se paradoxně celkem bavil. Průměr. ()

Othello

Další Blumovský příklad toho, jak vypadá film, u kterého je každému všechno úplně jedno, jenom už aby to bylo hotový a mohlo se kasírovat za značku. Opět tu je přítomen ten legrační scénáristický fenomén ze současných špatných amerických filmů, kdy nikdo není schopný vybudovat vztah mezi postavami nad rámec rodiny. "Zmizel mi brácha, tohle je moje ségra, chce jí moje teta, on je ve skutečnosti můj táta..." Strašná Alabama tohle. ()

HellFire

V mnoha ohledech opravdu povedené a zábavné převedení videohry na stříbrná plátna, kterému ubližuje PG-13 rating. Každopádně je osvěžující sledovat „horor“ (uvozovky proto, že tenhle film míří na teenagery, takže hororový aspekt je velmi potlačený), který se snaží rozvíjet logický příběh a postavy. Navíc se natáčelo na skutečných lokacích bez CGI. Škoda, že závěr je opravdu hloupý. Při pohledu na výdělek z kin při nízkém rozpočtu si ale všichni zúčastnění mnou ruce a vytírají zadky stodolarovkama. ()

JASON_X

Horror pro děti, no a proč ne? I když ta ukousnutá hlava nebo nůž v břiše... No tak dobře, tak horror pro náctileté děti. Ale i leckterému dospělému by mohl sednout, coby strašidelná pohádka. Mě bavil, i dřevorubci mají své dny. Je to osmdesátkové retro, je to dobře natočené, je to mnohem víc temné a vážné než infantilní, hraje v tom fajn muzika i jedna pěkná blondska... Samozřejmě podmínkou spokojeného sledování je přeladění mozku na nižší frekvenci, jako ostatně u všech příbuzných filmů. Tři plus. ()

luka4615

Nehezký a nezajímavý rádoby horor, na němž jsou nejděsivější marné pokusy všech zúčastněných cokoliv kloudného zahrát. Pokud si tedy ceníte vlastního času (kéž by tohle před zhlédnutím někdo řekl i mně), tuto katastrofální zbytečnost raději rovnou přeskočte. ()

Morholt

Pokud jste viděli a pamatujete si dva roky staré Cageovo řádění v podobném podniku, tohle klidně vynechte. Jasně, není to úplný remake. V tomto případě se sem tvůrci snažili napasovat nějaký příběh o rodině plus kriminální zápletku, ale i tak jde v zásadě o to rozdat si to s loutkami na život a na smrt. A v tomto ohledu film zoufale selhává. Stejně jako v ostatních žánrových atributech jako jsou atmosféra či napětí. Obstojná je tak snad jen technická stránka věci a přežít se dali i herci, ale celkově je to z mého pohledu další zoufalá zbytečnost. 15% ()

BrooksW.Here

"I have a job for you." _____________ Takto nejako by to vyzeralo, ak by sa Disney rozhodol natočiť horor – takmer žiadna krv, všetky vraždy mimo obrazovky, skoro žiadna atmosféra, maličké napätie, predvídateľné jumpscary a kopec nesympatických postáv (ktoré neťahajú ani snažiaci sa herci)... Keďže som od filmového FNAFka nemal žiadne očakávania, tak som nakoniec nebol ani nijako výrazne sklamaný a dokonca (aj keď to asi nebol hlavný účel filmu) som sa aj slušne pobavil (pôvodnú hru som za celý život hral asi iba raz)... Ak by som na tom nebol v kine s partiou, tak by som určite nadával na to, že som zbytočne minul peniaze, ale práve vďaka nim som si tento shitfest mohol aspoň trochu užiť a nebral som ho vôbec vážne 😄... Ako horor to absolútne nefunguje a zlyháva to takmer všade, kde sa dá, ale ako priemerná jednohubka slúžiaca na jednorázové pobavenie (ktorá má mimochodom parádny opening song!) to funguje na výbornú (aj keď si nemyslím, že to bol hlavný zámer tvorcov 😂)! Dávam 6 Cupcakeov z 10, aj napriek množstvu chýb som napokon z kina neodišiel tak úplne sklamaný, no tých kvalít to tiež veľa nemá... ()

Astaroth12

Hneď pri začiatku ma napadol Cageho Willy's Wonderland. A sú si hrozne podobný, ale Nicolas je vo všetkom oveľa lepší, Tato postava ma strašne iritovala, svojim chovaním i svojimi činmi. Je možné, že sa nájdu takýto psychicky labilný ľudia, ale, že by už dávno nepobývali na psychiatrii sa mi nechce veriť. A tá policajtka bola úž vážne klincom do rakvy celého hlúpeho filmu. Lebo toľko klišé a fádnosti som už dávno nevidel, ako to bolo v tomto filme. Josha Hutchersona poznám ako fajn týpka v dobrodružných komédiách, ale tu mu to vážne nesadlo, bol hnusný až odporný. Strata času, lebo aj tie mordy nestali za veľa a hračkársky roboti boli viac k smiechu ako k mrazivosti. Keby som bol na to v kine, odídem medzi prvými, takto som vydržal, ale tiež tam hrala pevná vola. Slabé 2*. ()

maddy

Vyčítať Five Nights at Freddy's, že v ňom nie je žiadna krv je ako vyčítať disneyovke, že v nej sú princezné, takže to, ako poniektorí užívatelia v komentároch, robiť nebudem. Vzhľadom na to, že sa jedná o filmovú adaptáciu hry, ktorú väčšinou hrajú deti do dvanásť rokov (aspoň čo som postrehol z môjho okolia), tak filmový Freddy musí zákonnite cieliť na túto vekovú skupinu. Veď pre koho iného by mal byť určený? Dospelý divák nemá dôvod siahať po tomto námete. No a to je v podstate aj celý jeho problém. Emme Tammi sa síce občas darí budovať aspoň nejaký náznak atmosféry, ale v tomto námete z toho jednoducho dobrý horor upliesť nemohla, ani keby sa akokoľvek veľmi snažila. Na to je Freedy až príliš neškodný, neustále odľahčovaný humorom, hororový iba do takej miery, aby ho mohli sledovať rodičia aj so svojimi deťmi, a s happy end záverom, aby po zhliadnutí náhodou nemali nočné mory. Vyslovene zle to natočené nie je, a úprimne som čakal omnoho horšie, len sa to musí neustále musí držať v tak neškodných mantineloch a nedovoliť si ponúknuť čokoľvek odvážnejšie, šialenejšie (a teraz nemyslím vyslovene po stránke brutality), že to nemá šancu viac menej potešiť nikoho mimo fanúšikov hry. Neškodný horor takmer ako z Disney Channel. CELKOVO: 4/10 ()

Steven47

Pět nocí u Freddyho trpí mimo jiné na to, že cílí primárně na dětské publikum. Kvůli ratingu totiž odpadá možnost jakýchkoliv brutálních smrtí, pro které by prostor určitě byl a potenciálně by to mohl být asi jediný aspekt, který zaujme dospělého diváka, jenž se takhle bude většinu času nudit. Na vině je třeba přepálená stopáž. Nesmyslná zápletka s odhadnutelným zvratem a nezajímavými postavami by totiž stěží utáhla optimálních 90 minut, fakt ne takřka dvě hodiny. Do toho se film snaží ne moc úspěšně rozvíjet i osobní linky hlavních hrdinů a zapomíná na to, že by měl třeba taky budovat atmosféru. Místy určité náznaky jsou, ale tvůrci jako by nechtěli děti příliš děsit, takže tenhle prvek hodně upozaďují. Animatronici díky praktickým efektům působí opravdu dobře, ale budu se opakovat – kvůli přístupu nenaplňují svůj potenciál. Novinka tak pravděpodobně uspokojí pouze fanoušky, kteří ocení odkazy na hru, případně diváky, kteří moc hororů neviděli a nepocítí častá žánrová klišé. 3/10 ()

Blackhand47

Značkou Five Nights at Freddy's jsem nikdy neholdoval, nemám k ní vztah a znám ji jen trochu z YT videí, kdy na hru dělali variace různí tvůrci. Když si ale vezmu samou podstatu titulu, je to adaptace víceméně funkční. Horory jako takové nikdy nebyly můj šálek kávy, zejména kvůli nesmyslné brutalitě, ale na tohle jsem se chtěl podívat i z důvodu, že mě zajímalo, jak si tvůrci poradí s hororem pro děti. Na tenhle žánr se vlastně i celkem zapomíná a všichni chtějí pouze dospělácké horory s hektolitry krve a scénami, po kterých nebudete tři týdny spát. Z hlediska dětského hororu je ale film více než slušný, kdy má smysluplnou zápletku a fungující (byť velmi ploché) postavy. Jestli bude díky Freddymu dětský horor na vzestupu, ukáže jen budoucnost, ale minimálně výdělky v kinech ukazují, že nějaké pokračování bude... a třeba tak brzy začnou vznikat i další díla od jiných tvůrců. Nejlepší film to není, ale mnozí by také mohli přihlédnout k tomu, že to není horor pro veterány, ale má to k němu diváky teprve přivést. Hodnocení: 55 % ()

Trevor

Počas upútaviek v kinách som sa na tento film celkom tešil, časom akosi u mňa upadol do zabudnutia. Napokon som si hneď v úvode spomenul že toto je ten film ktorý som považoval za potenciálneho skokana roku v kategórii najväčšie prekvapenie a treba uznať že film od toho nemal príliš ďaleko, spracovaním aj príbehom (hernú predlohu vôbec nepoznám) ma zaujal, vzdialene pripomenul Sinistra a aj keď je cítiť že cieľovkou sú najmä tínedžeri je to štýl filmov ktoré mám rád a aj preto z mojej strany spokojnosť. ()

M.i.k.e

o tom, že nějaká taková hra existuje sice vím, ale to je tak nějak všechno a zbytek mě úplně minul. To samé se pak dá říci i o jejím přenosu na plátno. Ve chvíli kdy se na plátně objeví vraždící animatronické loutky tu sice je náznak zábavy a špetka něčeho zajímavého, ale tyhle  momenty zaberou sotva patnáct minut. Zbytek se zaměřuje na postavy a na to jak se hlavní "hrdina" snaží udržet v opatrovnictví svojí sestru a to bohužel není zajímavé ani trochu. Jedna hvězda za loutky a druhá pro režisérku, protože ta evidentně něco umí a s lepším scénářem/jiným filmem by nejspíš dokázala překvapit....40% ()

William_

2/10. Naprostá ztráta času. Five Nights at Freddy's skutečně působí jakoby trval 5 nocí. Tak pomalý a ubíjející film jsem už dlouho neviděl, a to jsem typ diváka, co s přehledem udrží pozornost u 3,5 hodinového filmu bez přestávky. Absolutně se nepovedlo přenést tu atmosféru z videohry do filmu. Josh Hutcherson je sice od pohledu sympaťák, ale všichni ostatní jsou neskutečně tragičtí a přehrávají jako blázen. Zápletka trapná a nepřekvapivá. Obrovské zklamání, které ale studiu vydojilo a ještě vydojí spoustu peněz a vyšlapalo cestičku spoustě dalším projektům ze světa FNAF. Tak nashledanou příště, snad už bez mojí přitomnosti. ()

bourec

Ne, a ne. Odpad tomu dát nemůžu. Jako proč tam je popisek horror a scifi. Kdo to tam prásknul. Asi by v popisku mělo bejt nadpřirozenej. Dál ale nevím. Film natočenej zručně, ale jinak opravdu pro náctileté. Ale nic jinýho jsem nečekal. Jen zvědavost mě k tomu přivedla. 30%. ()

moviefreak

Veľmi milé a desivé prekvapenie!!! Áno hru som nehral, takže neviem porovnať, ale režisérka odviedla nadpriemernú robotu, hlavne s atmosférou a hercami. Od začiatku depky z každej strany, strihnuty hlavný hrdina si ukradol celý film pre seba, dieťa tiež herecky skvelé a čo u mňa bodovalo najviac je, že (trailer ma nenadchol) z tých detinských robotov som mal naozaj strach! Od prvého Chuckyho som sa tak hračiek/robotov nebál, a od Terminátora ma tak červená farba v roboočiach nedesila. Dvojku chcem okamžite hneď!!! ()

Sludger

Na tomto filme by sa dalo prednášať ako nerobiť hororový film. Atmosféra snímku bola neustále rušená zbytočnými odbočkami deja (fingovaná lúpež) alebo si rovno dala gól do vlastnej bránky v podobe scény, ktorá vyzerala ako z detskej rodinnej komédie. Prečo? Tvorcovia sa snažili natočiť horor, ale nič pre to nespravili. Vôbec nevedia predať desivú myšlienku hry (aj tá v tomto podaní nedáva zmysel). O tom, že tam nie je ani náznak krvi nemôže byť reč, pokus o strach končí fiaskom a o hrôze sa nedá ani hovoriť. Ku tomu prirátame ploché postavy a herecké výkony by sa nedali lepšie označiť ako priemerné. Po filme som mal pocit, že sa tvorcovia rozhodli natočiť hororový film, ale všetkým prvkom sa vyhli, vytvorili film pre celú rodinu a kúsok do nej zamiešali bububu. Hnala ich vidina ľahkého zárobku? Mám až chuť dať filmu 0 bodov, ale predsa len za snahu a hororový motív z hry dávam tie dva body. Viac si takýto nepodarok nezaslúži. Vyhni sa mu! ()

PavelVanekArt

Jestli je hra podobný hovno jak film, tak nechápu ten kult kolem toho. Jasně, jednoduché a hloupé věci pro jednoduché a hloupé lidi, budiž, srát na hru, když se na to podívám jak na horor bez předlohy, tak je to pořád špatný. Cliché za cliché, nudné lekačky, paranormální roboti nejsou extra zajimaví, žádný gore. Na jednu hvězdu stačí akorát průměrný cast a vizualizace. 1* a.k.a 15% ()

Nivenx

Film má dobrou pointu, dobré herce a je celkově slušně pojatý. Má sle jednu obrovskou chybu nemá atmosféru a mohlo to dopadnout mnohem lépe. Takhle je to akorát rodinný film s hororovým tématem a nádechem. Škoda! ()

Scorseseho Zabijáci nevydělávají

Scorseseho Zabijáci nevydělávají

06.11.2023

Zabijáci rozkvetlého měsíce, epický western Martina Scorseseho za 200 milionů dolarů, za sebou mají tři víkendy v kinech, a za tu dobu vydělali celosvětově 119 milionů. Béčkový horor s pětinovým… (viac)

Čeká nás várka hororových pokračování

Čeká nás várka hororových pokračování

02.11.2023

Horor Pět nocí u Freddyho boří rekordy

Horor Pět nocí u Freddyho boří rekordy

29.10.2023

Producent Jason Blum (Neviditelný, Uteč) si může mnout ruce, má totiž čerstvě na kontě další ohromný hororový hit, který navzdory slabším reakcím zaznamenal pro Blumhouse vůbec nejlepší otvírák v… (viac)