Päť nocí u Freddyho

• Česko Pět nocí u Freddyho (viac)

Nechceli by ste byť v koži Mikea (Josh Hutcherson), hlavného hrdinu filmu Päť nocí u Freddyho. Sám sa stará o svoju desaťročnú sestru Abby a doteraz sa nevyrovnal s nevysvetliteľným zmiznutím druhého súrodenca spred viac ako desiatich rokov. Čerstvo bez práce s vyhliadkou na stratu opatrovníctva Abby sa zamestná ako nočný strážnik v zatvorenej pizzerii Freddyho Fazbeara. Na prvý pohľad sa môže zdať, že ide o pohodovú a nenáročnú prácu, ale Mike čoskoro zistí, že Freddyho reštaurácia skrýva množstvo prekvapení, z ktorých väčšina vôbec nie je príjemná. Nevysvetliteľné udalosti, do ktorých sa Mike čoraz viac zamotáva, ho postupne privedú do situácie, ktorá pripomína tú najdesivejšiu nočnú moru, akú si dokážete predstaviť. Zdanlivo nudná nočná zmena sa zmení na boj o život, v ktorom jeho protivník nehrá podľa pravidiel. (CinemArt SK)

RecenzentXX

Chápu že většinu lidí tenhle film nějak neoslnil, protože je dělaný pro fanoušky. Já jelikož jsem fanoušek fnafka už nějakej ten pátek tak mě ten film tak strašně zklamat nemohl. Bylo tam několik odkazů na hry nebo knížky, např. Sparky z prvního fnafka, Ella z knížek, nebo ta reference na Silver Eyes u arkádových automatů. Prostě mě jako fanouška tenhle film neurazil. Neříkám ale že neměl chyby. Nemůžu si teď na nějakou velikou chybu vzpomenout, ale vím že je jich tam spousta. Takže fnaf film je vlastně dobrý a špatný film zároveň. ()

rafsien

No hele. Já nevím... Občas ty scény byly fakt super ale občas MĚ TEN FILM NASRAL MEGA MOC PROTOŽE TAM NIC SMYSL NEDÁVALO. Scénář se mi líbil ale efekty ne. Na to že jsem musel platit peníze tak už bych to asi nikdy neudělal, maximálně bych si s tím vytřel prdel a takovýhle bankovky bych jim dal. Do příštího filmu by mohly přiletět lepší efekty. ()

Dakota1978

Mělo to hezký retro nádech, Píta Melark hrál fajn, ale jinak jsem si v průběhu sledování říkal, zda jde o parodii nebo černou komedii, přitom opuštěný zábavní park/podnik skýtá možnosti, jak diváka hezky natahovat. Nešlo se s postavami nijak zvlášť ztotožnit ani sympatizovat, dějová linka překombinovaná (únos brášky v dětství)....atd. Závěrem za mně promarněná šance a příště už ne. ()

ENDGAMEBOY

Tohle bylo naprosto dobrý. Ani to nepůsobí jako horor spíš na tak normální sci-fi film (stejně jako Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství). Tohle může být pro člověka co zná ty hry a nebo nezná ale užije si tenhle film. Za mě takových 7,5/10. ()

MovieTom

Upřímně čekal jsem průměrnou podívanou, ale dostavilo se mi něco mnohem horšího. Strach z animatroniků se tu po stavění domečku rázem vytratil. Jediné postavy, které zde zemřou jsou ty představené z předešlé scény. Záporák se objeví na začátku a na konci, aby udeřil naprosto nečekaným zvratem. Hlavní postava jakoby tu ani nechtěla být. U toho blbého kompu polovinu času prospí a místo toho, aby tu rozkrývala lore daného světa tu máme jinou postavu (ta policistka), která slouží jen k vysvětlení děje, ale sama žádný charakter nemá. A ano nečekal jsem plnohodnotný horor, ale alespoň tu mrazivou atmosféru. Té se ovšem taky nedostavilo. Příběh pak extrémně předpovídaný. A já osobně býti fanouškem jsem ještě více naštvaný, protože ani jediná scéna pracující s klaustrofobii z oné místnosti s počítači a blížícími se animatroniky tu není a místo toho tu sledujeme hloupé honičky, které následně protne střih a postavy jsou zachráněny. Jediné co se zde dá pochválit je vizuál, ale tím to končí. 3/10 ()

IadyCaroline

Film který mě od začátku absolutně ničím nezaujal, nevím jestli je to tím, že jsem nehrála hru a nezachránil to ani Peet Mellark z HG. Po 40 minutách snažení se aby mě něco oslovilo jsem z nudy usnula a budila mě až obsluha sálu. Jednu hvězdu dávám za náznak Gore a Joshe, protože ho mám ráda i když čumí furt stejně. ()

Scorseseho Zabijáci nevydělávají

Scorseseho Zabijáci nevydělávají

06.11.2023

Zabijáci rozkvetlého měsíce, epický western Martina Scorseseho za 200 milionů dolarů, za sebou mají tři víkendy v kinech, a za tu dobu vydělali celosvětově 119 milionů. Béčkový horor s pětinovým… (viac)

Čeká nás várka hororových pokračování

Čeká nás várka hororových pokračování

02.11.2023

Horor Pět nocí u Freddyho boří rekordy

Horor Pět nocí u Freddyho boří rekordy

29.10.2023

Producent Jason Blum (Neviditelný, Uteč) si může mnout ruce, má totiž čerstvě na kontě další ohromný hororový hit, který navzdory slabším reakcím zaznamenal pro Blumhouse vůbec nejlepší otvírák v… (viac)