Päť nocí u Freddyho

• Česko Pět nocí u Freddyho (viac)

Nechceli by ste byť v koži Mikea (Josh Hutcherson), hlavného hrdinu filmu Päť nocí u Freddyho. Sám sa stará o svoju desaťročnú sestru Abby a doteraz sa nevyrovnal s nevysvetliteľným zmiznutím druhého súrodenca spred viac ako desiatich rokov. Čerstvo bez práce s vyhliadkou na stratu opatrovníctva Abby sa zamestná ako nočný strážnik v zatvorenej pizzerii Freddyho Fazbeara. Na prvý pohľad sa môže zdať, že ide o pohodovú a nenáročnú prácu, ale Mike čoskoro zistí, že Freddyho reštaurácia skrýva množstvo prekvapení, z ktorých väčšina vôbec nie je príjemná. Nevysvetliteľné udalosti, do ktorých sa Mike čoraz viac zamotáva, ho postupne privedú do situácie, ktorá pripomína tú najdesivejšiu nočnú moru, akú si dokážete predstaviť. Zdanlivo nudná nočná zmena sa zmení na boj o život, v ktorom jeho protivník nehrá podľa pravidiel. (Cinemart SK)

Slash_Flash

Upřímně? Wow. 9 let čekání nakonec došlo ke svému cíli a my se filmové adaptace této legendární indie série opravdu dočkali. Ale musím říct že jsem od toho čekal snad úplné minimum. Býval jsem těžký fanboy FNAF na základce když byl FNAF na vrcholu své popularity mezi roky 2014-2015 a kdybych tehdá věděl co čas přinese, asi bych byl z toho hotový. Ovšem už to je dávno a FNAF, ikdyž nezapadlo do zapomnění, to právě vůbec, ale přeci jen fanoušci této série vyrostli a život s námi všemi zacloumal, ale FNAF nám zůstalo v srdíčku, a tak už se dívám na tuto sérii spíš nostalgicky. Proto tento Fanservice mě opravdu zahřál u srdce a po vzhlédnutí jsem velice překvapen. Čekal jsem další odbitou bubákovinu, u které budu sedět s nudou a se suchem v pysku. Ale právě naopak jsem se dočkal napínavé akce, u které jsem byl zabořený do židle a utíral si do nohavic pot z dlaní. Místo čistého CGI jsme se dočkali super zpracovaného mixu CGI a praktických efektů, které opravdu vdechli život animatronikům do levelů kdybych řekl že vypadli fakt opravdově, ale někdy i legračně. Příběh měl svoje slabé chvilky, ale naopak se mi líbilo, že se tvůrci vůbec nebáli chytnout bohatého loru série a vykutit z něho příběh, který do této legendární série přináší něco nového a perfektně sedí k tomu o čem hry jsou. Přináší i nové charaktery a nebojí se jim dát hloubku. Další věc, kvůli které jsem se připravoval na nejhorší bylo PG-13 rating. Čekal jsem, že film bude jenom plný lekaček a nebude mít koule na to být ani kapánek brutální v porovnání s FNAF, které si nebralo servítky. Ovšem byl jsem opět překvapen, na svůj rating se film vůbec nebojí prolít kýble krve. Ke konci jsem osobně kulil bulvy a neodpustil si "That gotta hurt.". Nejen, že to umí být napínavé a chvilkama brutální, ale taky umí pobavit, ať už úmyslně nebo naopak. Musím říct, že momentkami jsem se hyhňal už jen z principu a té absurdnosti. Ale opravdu čím mě filmeček nejvíc pošimral na příjemných místech byl v jeho fanservice. Přes věrnost source materiálu, narážky na lore, cameo MatPata a CoryxKenshin (škoda že Markiplierovo cameo nevyšlo produkci), detaily které většině divákům proletí přes oči až po dokonce legendární písničku od The Living Tombstone, u které, když najednou začala hrát v konečných titulkách, tak jsem cítil takový nával nostalgie, že jsem měl jen krůček k tomu abych začal plakat jako malý usnoplený parchant co dostal na Vánoce PS4. Jakožto oldtimer této milované série jsem si nemohl přát nic lepšího a rád prohlašuji že mě víc než překvapil. Proto mě celkem mrzí i celkem nízké hodnocení tohoto snímku, ikdyž to možná i na druhou stranu chápu. Je to něco jako s prvním Silent Hill filmem. Jako filmová adaptace videohry to je super a velký fanservice, ale jako samotný horrorový film to je slabé a pro někoho, kdo FNAF nehrál, nezná nebo se nikdy o hry nezajímal, to asi není nic spešl. Vypadá to na další film v budoucnu a už teď su zvědavý až su šedivý. ()

Danik_

Film Pět nocí u Freddyho je adaptací populární hororové videohry a přináší nám strhující směsici napětí, hrůzy a tajemství. Režisér se snaží zachovat ducha hry a nabízí nám temný, klaustrofobický svět, který plně předává hráčský zážitek. Zde je průměrná recenze tohoto filmu Hlavním pozitivem filmu Pět nocí u Freddyho je jeho schopnost zachovat atmosféru a vizuální styl původní hry. Setkáváme se s ikonickými postavami, jako je Freddy Fazbear, Bonnie, Chica a Foxy, a film se snaží vytvořit napětí, které hráči zažijí, když se snaží přežít pět nocí v této strašidelné restauraci. Vizuální efekty a masky postav jsou impozantní a podtrhují temnou atmosféru. Děj filmu se však může zdát trochu slabší. Příběh se točí kolem hlavní postavy, která přijme práci nočního hlídače v Freddy Fazbear's Pizza a brzy zjišťuje, že toto místo není tak bezpečné, jak se zdá. I když film nabízí několik strašidelných momentů a výjevů, některé scény se mohou zdát předvídatelné a využívají klišé hororových filmů. Hlavní postavy jsou průměrně vykresleny, ačkoli se snaží podat solidní výkony. Scénář nám nedává příliš mnoho možnosti se s postavami spojit a prožívat jejich strach. To může být problémem, protože empatie s postavami je důležitá pro prožití napětí. Celkově je Pět nocí u Freddyho solidním pokusem převést oblíbenou videohru do filmové podoby. Pokud jste fanouškem hry a máte rádi horory, film vás zaručeně pobaví a poskytne vám pár strašidelných chvilek. Nicméně, pokud hledáte hlubší příběh a větší emocionální propojení s postavami, může být tento film zklamáním. ()

DIO

Jakožto fanoušek FNAF jsem si tenhle film užil od začátku do konce. Sice to skřípalo levnými jumpscary, dialogy nebo zvratem, který já zatím nebudu zmiňovat a docela mě nasral. Co filmu musím pochválit jsou praktické efekty z dílen Jima Hensona, kteří udělali animatroniky takové, jak je známe z her. Dál musím vyzdvihnout také camea CoryxKenshina a MatPata, ale doufám že ve 2. díle už bude Markiplier. Pokud jste fanoušci FNAF, tak tenhle film stojí za návštěvu kina a dost možná se vám bude líbit (pokud nejste toxic smradi, kteří si nedokážou užít aspoň to na co čekali 8 let). Možná budu přehánět, ale tenhle film patří mezi ty lepší filmy roku 2023. 8/10 ()

tonysawer

Znám jen gameplaye předlohy a musím říct, že mě vždy uměla vyděsit. Tenhle film asi přinesl fan servise, je fajn zpracovaný, ale z nějakého důvodu mi tam chyběla jedna věc: VŮBEC JSEM SE NEBÁL! Sakra, jak je to možné? Ani lekačky na mě nefungovaly. Něco je s tím hororem moc špatně a nedokážu to pojmenovat. Možná jako dítě bych se bál, ale měl jsem za to, že to nemá být hororová pohádka pro děti... 2* za zpracování a scénář, ale není to asi horor pro mě. A to upozorním, že si nepotrpím na gore, abych se bál, spíš vítám opačný přístup, o jaký se i tady neúspěšně snažili. ()

Langosos

Tak po šesti letech čekání jsme se dočkali herní adaptace oživlých animatroniků z freddyho restaurace. A co tedy na to říct? Opravdě čekal jsem to HORŠÍ. jsem velmi rád že uchovali hlavní kostru her, i když místy v průběhu filmu pokulhávaly. Co musím hlavě vyzdvihnout je samotná kamera a kompozice barev, které mi dovolovaly si užít film v plné kráse. Samozřejmě další plus jsou samotní animatronici. vypadají velmi věrohodně předloze a jsem rád že za tak malý budget dokážou udělat velký realismus postav. Další jsou herecké obsazení, které jsou velmi přijatelné. Samotné výkony jsou jakžtakž, ale i tak jsem to dokázal skousnout. Samotná chemie Mikea a Abby je fajn a cítil jsem tam to rodinné pouto mezi nimi. Soundtrack je cool musím říct že jsem si oblíbil dvě songy takže v pořádku. Příběh je docela simple, ale naopak mě potěšily Mikeovy sny, které byly dost originální a promyšlený do konce filmu. A asi ta nejhlavnější část jsou easter eggy, kterých jsem si všiml ve filmu mraky a neskutečně jsem si to užíval. Ale to je ve směs vše dobrého. Negativa jsou ty věci na které jsem se takřka těšil. První je očividně Viliam Afton. Souhlasím s tím že Matthew Lillard ho hrál velmi dobře, ale moc jsem si k němu nezískal takovou důvěru jako ve hrách plus byl v tom filmu max 10 až 15 minut. Další je zakomponování Vanessy, které mi přišlo ve filmu pomalu zbytečné. samotný R rating mi taky docela chyběl, protože by film měl fakt dost povedený brutální scény. A poslední negativum je že to není takový horror jaký by to měl mít. Musím se přiznat že u pár scén jsem se leknul viz. hlavně ballon boy. Ale jinak dost slabý. Ve výsledku jsem si film moc užil. Nepotěšil mě ale zároveň mě nenaštval. 6.5/10. ()

FlyingGentle

V kině to musí být slušná lekačka, u TV při zhasnutém obýváku trochu taky. Slušná zápletka s nepředvídatelnými stroji/loutkami, kteří si mohou hrát, ale i zabíjet, pokud je někdo ovládá. Není to zase další hrozba v rozrůstajícím se světě umělé inteligence, který dostal největší injekci v poslední Mission Impossible? Je to ale v prvé řadě velmi depresivní výpověď o neúplném modelu americké rodiny, o rozvrácených vztazích, které stojí za to napravovat. Sonda do snové reality, do vzpomínek, které nelze smazat a které se traumaticky hlásí při každém spánku. Postavy dobře vyprofilované, a to jak postavička dětské Abby, tak lepé policistky Vanessy, která se během filmu hodně (a překvapivě) proměňuje. Závěr velmi psycho, který samozřejmě nechává vrátka do dalšího dílu. Synátoři koukali se mnou a poučili mne, že jde vlastně o osobité zpracování dvou dílů populární videohry cca před 10 lety. Kdybych tohle nevěděl, tak se asi nic nestane, film je i tak silně znepokojující. A vůbec bych osobně nelezl do  nějaké staré picošky se zábavním arzenálem někdy v noci. To fakt ne. ()

Cliffys

Film ukázal přesně to, co jsem od něho očekávala. Velmi průměrnou adaptaci plnou fanservice. To však neznamená, že by byl film hodně špatný, PG-13 je zde ale hodně vidět a možná to celému dílu ubližuje než přidává. Kdyby byl děj po takové dlouhé době stejně vyšperkovaný jako vizuální stránka, neváhala bych se k tomuto kousku vracet i později, takhle je však pouze lehce zapomenutelným Box Office trhákem pro děti. Uvidíme co ukážou budoucí díly. ()

Wineeee

Připadám si jako jediný komu se film opravdu líbil a který dává 5 hvězd. Popravdě jsem na tenhle film čekal šest let a to co jsem viděl je asi pro nekonzumenta horrorů a thrillerů velmi dobrý žážitek ,což pro mě samozřejmě byl. Film toho moc s herní sérií společného nemá, film je spíše inspirován či dokonce natáčen dle knih, které jsou vedlejším cash grabem Scotta. Já jako fanoušek loru celého universa jsem si to užil a hned jsem i začal dělat teorie, to že to skončí "klišéčkově" jsem veděl, protože znám lore a to že někdo zná příběh neznamená, že si film neužije, či bude zklamaný z konce. Film mě teda trochu zmátl postavou Abby, sestrou Mika Schmidta (za kterého hrajeme i v prvním herním díle), o které jsem doposud neslyšel a je zajímavým přírůstkem do příběhu universa. Jak tady někteří dodávají, že malý rating byl situován hlavně pro děti mají tak trochu pravdu, ale FNAF již dnes pro děti není tak moc oblíbený, přeci jen v kině bylo více teenagerů než "dětí". Film je cílený pro fanoušky universa, a těm je od 10 až 20 let. Já ale již nemám filmu co dodat, poté co jsem se na něho dodíval, byl jsem nadšenej z toho za co jsem zaplatil svůj lístek a skoro přesně to, co jsem očekával. Dávám tomu nejnižší 5 hvězdičkové hodnocení, protože nejlepší dilm to není co si budem, ale je fakt super. /85%/ ()

ondravzi

No tak nevím konec byl lehce slabší, ale i když to bylo od 12, tak se přiznávám, že mě to občas vylekalo. FNAFka moc nehraju, ale neváhal jsem na to zajít a jsem celkem nadšený. Byly tam vtipné chvilky, Vanessa hraje skvěle tajnůstkářku, Abby taky parádní rošťák a Mike super hlídač lomeno bratr lomeno rváč. Spoilery!!!:       Zajímavé bylo, že animatronici na druhé shledání působí přátelsky, a taky, jak byli poraženi pouhými obrázky. Docela originální, ale přeci jen trochu moc snadné. Ten podtitulkáč s baloonboyem mě pobavil, ale na pokračování to zatím nevypadá. Podle mě si ten film zaslouží větší rating a já sám usuzuju, že 4 hvězdy budou to pravé hodnocení. ()

0liverT3kel

Ako fanúšik fnaf série a zároveň ako filmový kritik uvádzam na pravú mieru že film bol SKVELÝ...Film síce nespĺňa všetko čo sa týka fnaf loru no aj tak je pozerateľný a miestami veľmi napínavý. Keď pominiem to že film nemá takmer žiadne krvavé scény a málo jumpscarov(Pg13) je film vcelku super. Scott Cawton odviedol skvelú prácu a fanúšikom neraz vo filme ukázal že na nich myslí. Doteraz mi behajú zimomriavky po chrbte keď počujem to úvodné intro...Na záver chcem povedať že ak od filmu očakávate plnohodnotný horror budete pravdepodobne sklamaný, avšak film sádza hlavne na atmosféru a to je hlavné. Dúfam že sa dočkáme aj ďalšej časti! I always come back ! ()

Keks

Film je hodně silně fanouškovská záležitost, kterou si rozhodně člověk co FNAF nezná neužije tolik....všude odkazy, jména, i youtubeři atd...chvílema jsem cringoval ale, což jsem čekal (pg13 rating), také zde souhlasím snad se všemi tady, že to vůbec nebylo děsivý xd... Dostali jsme třetí odlišný pohled na podobný příběh a já jsem dostal co jsem čekal...po tom bordelu co se aktuálně děje v herním fnaf lore a lehce stupidních knižkách je tohle dost srozumitelná a příjemně nostalgická záležitost... ()

Nam.94

Po přečtení recenzí jsem čekala něco neskutečně špatného,  opak byl ale pravdou. Chápu,  člověk co Fnaf éru zaspal asi nepochopí vlastně vůbec nic ale já na fnaf vyrůstala,  pamatuji si, jak jsme to ve třídě vždy hráli o přestávkách a všichni se klepali jak blechy. Fnaf není hra ani film o krvi, fnaf je o atmosféře, o jumscares (kterých teda mnoho nebylo ale i tak ty co byly, byly fajn). Myslím si, že se více hodí žánr thriller nebo mystery, od hororu to má docela daleko.. I když, když teď vidím novodobé horory které jsou mnohdy ještě slabší než toto tak se to asi za horor považovat dá.... každopádně,  jako člověk co byl v letech cca 2016-18 aktivním hráčem Fnafka, zároveň ale i člověk co nezná moc podrobné lore (viděla jsem pár videí,  a všechno co se ve filmu stalo loru tak nějak odpovídá) nejsem vůbec zklamaná.  Prostě dobrá adaptace hry, která trendovala pár let zpátky,  má neskutečnou základnu fanoušků a až na pár robůtků vlastně nemá nic tak úžasného.  Scénář je napsaný dobře,  všichni se tam chovají normálně a jejich chování se dá pochopit, nejednaji hloupě a celkově po této a herecké stránce je to dost dobré.  Pizzerie a roboti... souhlasím že chvilkama z robůtků strach nešel,  hrozně se drželi původních děl a prostě mi tam něco nesedělo... když zrovna nedělali nějaký "creepy" pohledy nebo jim oči nezrudly tak to byli jen takový vcelku roztomilý postavičky,  který bych teda osobně potkat sama v pizérce nechtěla:D ale i tak mi úplně strach nenaháněli. Prostě příjemné dílo pro fanoušky, co si jdou pouze zavzpomínat a podívat se, jak vypadá film natočen pro dnešní děti, které fnaf znají pouze jako meme, zároveň ale slabý horor, který vás zas tolik nevyleká.  Jak jsem psala, fnaf je o atmosféře a měli byste znát aspoň trochu lore abyste byli schopni ocenit všechno, co se tam děje. Já osobně jsem spokojená ^^ ()

Adam.Holl

Stálo 9 let čekaní za to? Ano i ne, na jednu stranu tu máme skvělé herecké výkony, všichni se snaží (i když Matthew Lillard naprosto září hlavně ke konci) na druhou stranu zbytečnou zápletku o tom jak parta lidí totálně rozbije restauraci jen proto aby ho Freddy popravil..meh nic pro mne, filmu by neuškodilo kdyby měl cca o těch 100 minut méně, ale i přes to že se občas táhne tak moje zoomer fnaf já bylo štastné. I když mám pár výhrad tak to není tak špatné jak si myslí random hodnotilé, přeci jen, tento film je pro nás fanoušky, a proto jsou 4* přesně to co si zaslouží, ani o hvězdu víc, ani míň. A pokud váhate zda máte jít, tak nezapomeňte že Matthew se brzy vrátí.. ()

VojtaHradec

Tento film mně jako velkého fanouška potěšil ale ten kdo má rád předlohu bude spokojený ale méně není to totiž skoro vůbec podle knih apod. ale dokázal mně i tak potěšit na filmu se mi líbilo to že byl spíše tajemný a děsivý než krvavý přeci jenom fnaf není o brutálnosti no ale pozor na velké fanoušky kteří neumí být zticha mně to docela štvalo ale i tak jsme si to dokázal užít celkově filmu dávám 5/5 hvězdiček a jsem spokojený těším se na pokračování. ()

jara12

Po Arcane, Super Mariovi, Sonicovi, a jiných, si člověk řekl, že už se herní adaptace zbavily svého prokletí. Bohužel s tímto filmem je to vše zpátky. Tak ploché a neoriginální postavy, kterým se věnujeme víc, než by kdokoliv chtěl, jsem dlouho neviděl. Z 80% se film odehrává mimo samotnou restauraci a jediná věc, která tuto hru dělá ikonickou je taky nevyužita. Přesně tak, koukání na kamery není pořádně využito. Proč bychom se měli zajímat o umírající postavy, když jsme je nikdy před touto scénou neviděli? Celé je to natočené tak směšně, že se u toho nemůžou bát ani 12letí děti, protože se autoři bojí ukázat jakoukoliv scénu, která by měla nahnat strach. V souhrnu jde o snímek, který před vydáním působil dobře, ale hned jak to vyšlo, tak všem došlo, jak předvídatelné, nezajímavé a špatně provedené to je. ()

MarekTulen

Nepůsobí to zrovna nějak špatně oproti mnohem horším herním adaptacím, ale na legendární fnafko to prostě je zatraceně málo. Možná kdybych neznal hru, by jsem měl nějaký pocit že se to rozjede, že čekám na něco z čeho se stane skvělý horor. Bohužel jsem po pár minutách poznal že to nebude takové jak jsem si to představoval a jak jsem se na to těšil. Tahle hra je prostě něco co je scary, jumpscarové, výborná hororovka, ale tento film? Kde je ta fnaf atmosféra.. natahovaná nuda, u které jsem jen čekal až skončí. Aspoň že na konci to bylo trochu poutavé a zahráli nostalgický fnaf song. ()

Yak

Nebylo to tak úplně horor ani thriller, možná tak na úrovni creepypasty. Je to dlouhý, je sice vidět snaha o to dát postavám nějakou hloubku, ale je to jen to... Snaha. Vyvražďovačku moc nečekejte, gore prakticky vůbec, jumpscarů moc není, ani nějakého budování napětí. Velká část filmu se odehrává ve snech, hlavní postava první půlku filmu v práci u kamer prakticky jen v klidu spí. Jako by se sami tvůrci nemohli rozhodnout, jestli nás mají primárně děsit vraždící roboti, blikající světla nebo backstory s duchy... Nejvíc rozpočtu asi sežraly animatronicsy, které působí slušně creepy, to uznám, na druhou stranu ale nikomu neuvěřím, že by mu přišly roztomilé a hravé vždycky když jim zrovna červeně nesvítí očiska. Ale to je možná jen proto, že nejsem fanda herní série. Pokud vám je tak 12 a máte rádi hry, možná si to užijete, ale jinak... meh zápletka, meh postavy, zbytečná délka, a ani pořádný horor to není. ()

matousak

Pokud čekáte na horror tak budete zklamáni ale pokud očekáváte film u kterýho nemusíte přemýšlet tak to vlastně není vůbec špatný ()

Tusak

Viac komédia ako horror, nelogické, ploché a nezaujímave postavy, príbeh akoby z niečoho iného, ale pekný vizuál. To je všetko čo sa dá povedať o tomto filme. Nemal som vysoké očakávania, ale aj napriek tomu ma to trošku sklamalo. Ako niekto kto má naštudovaný lore to ale bolo pre mňa o značnú dávku lepšie ako pre niekoho kto do tohto nieje vôbec uvedený. Stále ale veľmi priemerný film s ohľadom na všetko. 5,5/10 ()

Scorseseho Zabijáci nevydělávají

Scorseseho Zabijáci nevydělávají

06.11.2023

Zabijáci rozkvetlého měsíce, epický western Martina Scorseseho za 200 milionů dolarů, za sebou mají tři víkendy v kinech, a za tu dobu vydělali celosvětově 119 milionů. Béčkový horor s pětinovým… (viac)

Čeká nás várka hororových pokračování

Čeká nás várka hororových pokračování

02.11.2023

Horor Pět nocí u Freddyho boří rekordy

Horor Pět nocí u Freddyho boří rekordy

29.10.2023

Producent Jason Blum (Neviditelný, Uteč) si může mnout ruce, má totiž čerstvě na kontě další ohromný hororový hit, který navzdory slabším reakcím zaznamenal pro Blumhouse vůbec nejlepší otvírák v… (viac)