Päť nocí u Freddyho

• Česko Pět nocí u Freddyho (viac)

Nechceli by ste byť v koži Mikea (Josh Hutcherson), hlavného hrdinu filmu Päť nocí u Freddyho. Sám sa stará o svoju desaťročnú sestru Abby a doteraz sa nevyrovnal s nevysvetliteľným zmiznutím druhého súrodenca spred viac ako desiatich rokov. Čerstvo bez práce s vyhliadkou na stratu opatrovníctva Abby sa zamestná ako nočný strážnik v zatvorenej pizzerii Freddyho Fazbeara. Na prvý pohľad sa môže zdať, že ide o pohodovú a nenáročnú prácu, ale Mike čoskoro zistí, že Freddyho reštaurácia skrýva množstvo prekvapení, z ktorých väčšina vôbec nie je príjemná. Nevysvetliteľné udalosti, do ktorých sa Mike čoraz viac zamotáva, ho postupne privedú do situácie, ktorá pripomína tú najdesivejšiu nočnú moru, akú si dokážete predstaviť. Zdanlivo nudná nočná zmena sa zmení na boj o život, v ktorom jeho protivník nehrá podľa pravidiel. (Cinemart SK)

MrMartinTm

Jako člověk, který na FNAF vyrůstal a pro něhož to byla dost podstatná část dětství, musím říct, že jsem si tento film užil, i přes to ale nemůžu zapřít určité zklamání. Pokud bych měl vyjmenovat pozitiva, samotní animatronici vypadají moc pěkně, to stejné kulisy a sety samotné restaurace, soundtrack je božský a herci odvádějí dost slušnou práci (hlavně tedy Matthew Lillard). Bohužel, tenhle film opravdu není moc dobrý. Jakožto fanoušek her musím říct, že mě hrozně mrzí, jak málo z těch her tu vlastně je, třeba samotný gameplay, tedy sledování kamer a zavírání dveří před animatroniky, tu prakticky vůbec není. Jakožto fanoušek filmů dál musím říct, že příběh je strašně zkratkovitý, některé momenty (konkrétně mluvím o jedné snové sekvenci) jsou po čase extrémně otravné a je zde spousta chyb a negativ, která mi prostě zabránila si film pořádně vychutnat. Navíc, postava Matthewa Lillarda, na to, jak důležitá pro celý tento svět je, tak ve filmu má asi 4 minuty prostoru a jo, když tam je, tak je super, ale je tam fakt málo. Upřímně doufám, že dvojka (která dle výdělku tohoto filmu 100% bude) dopadne líp... 5,5/10 ()

zdenkrat

Totální konina, nechápu ten zájem diváků. Větší blbost jsem dlouho neviděl. Pusťte si raději něco jiného. 1* za masky 🙀🤡👻👹 ()

Matrek69

Začnu tím ,že tento film není pro všechny.Mně jako dlouholetému fanouškovy herní série se to dost líbilo ,ale chápu ,že kdyby někdo neznal příběh fnafka tak nepochopí některé věci například MatPatovo cameo atd.Mně se tenhle film docela líbil a to několikaleté čekání se za mně vyplatilo.dávám 4 hvězdy a těším se na další díl. ()

venedikt

Číslo 5 žije v hororovém podání pro děti? Klasická lekačka minimem morbidních záběrů. Ale melo to hezký příběh, nechci napovídat, jak to dopadlo. Efektivně propracované, příběh nebyl úplně plitký... Oči těch hraček uhrančivé. Co me štvalo je neustálé se vrácení k příběhu ve snu. Taková oodechovka s malou dávkou napětí. Jako bonus trochu sci-fi duchárna. Nezarmoutilo, nuda to nebyla. Pěkná hudba, oceňuji retro styl návratu do 90tek, ty dětské automaty.. Atd... Hlavní role supr, chátrající zábavné centrum...v zapadákově. Taky s hlavní rolí se život zrovna nemazlil. Plus za autenticitu jeho života. Dobrý. ()

Anetussa

Na jednu stranu to nebylo nějak extrémně špatný, na druhou stranu za mě snad největší zklamání roku. Strašně mě zajímalo, jakým způsobem si tvůrci pohrají s dějem a jak to vlastně celé bude fungovat, bohužel děj opravdu nevychytali. Já čekala, že to bude horor, což se tak film také prezentuje. Já si ale nedokážu představit že by se u tohoto někdo bál, či projevil i minimální náznak strachu. Pár detailů mi také nedávalo smysl a celkově mi to přišlo jako velké nic moc na to jaký byl (a stále je) kolem toho hype. ()

DyingAngel odpad!

Prečo? Prečo si toto robím a prečo toto niekto robí spoločnosti? Týmto filmom oficiálne končím s pozeraním horor noviniek na tento rok a oddám sa rewatchingom starej dobrej kvality. ()

555borac555

Filmařský je to na takový styl hororu natočeno pěkně. Musím přiznat, že základní kostra scénáře není úplně špatná, ale její podrobnější zpracovaní působí jakoby scénář psali 3 lidi a neustále si to navzájem přepisovali. Odkazy na videoherní předlohu fajn, ale i tohle mohlo být zpracováno kvalitněji. Moc zapamatovatelných scén nebo momentů tu není. Josh Hutcherson hrál lépe než jsem čekal. Aspoň za to palec nahoru. Je to zkratka takové nemastné neslané. Pokud vás videohry z téhle série zajímají, tak to má cenu vidět, jinak je to takový hodně slabý průměr. Dávám s odřenýma ušima 5/10. (Ale od 4/10 je to fakt o vlásek) P.S. Willyho kouzelný svět, který zpracovává téměř stejné téma, se mi líbil více i přesto, že je to spíš ujetá šílenost než horor. ()

Rocknar

Tento film je divný. Už len určiť jeho žáner je náročné. Nazvime to family friendly horror. O akýchkoľvek jeho kvalitách sa dá prinajmenšom pochybovať (logiku v tomto filme nehľadajte) no aj tak ma film v podstate bavil. Môžu za to asi najmä herci, ktorí mi prišli sympatickí. Verím, že už pozajtra si na nič z tohto filmu nebudem pamätať. ()

Raichu.Cz

Bejvaly léta kdy jsem jako malej rád sledoval GogoManTv hrát Five Nights At Freddys a dost se zajímal o lore což se pak rozplynulo a zcela komplet jsem na lore zapomněl... Ale samotná filmová adaptace mi navrátila vzpomínky a taky vysvětlila věci kterých jsem si nevšiml... Příběh zde dost pochopí hlavně fanoušci hry pro normálního diváka to totiž může vyvolat zmatek a nepochopení což pak jasně vysvětluje proč má tento film špatné hodnocení. Animatronici jakože wow... vypadaly doslova neskutečně plus i podle obrázku z natáčení tak je jasné že dost dělali na tom aby tam nebyl žádný CGI... myslím si taktéž že kdybych něco takového v realitě viděl tak bych asi omdlel a možná dávno skončil jako Animatronic... Hudba která dost skvěle do filmu pasuje plus když daj taky tu nejvíc známou songu okolo Five Nights At Freddys já normálně necítil nic jiného než obrovskou radost... Co se týče horroru tak jsem se za celý film lekl tak 5x a tak od 3/4 až do konce filmu měl dost obrovský obavy a strach tím jak to pokračovalo do dost nepříjemného pocitu... Jediná negativa jsou že to mohli udělat více gore což je celkem škoda že neudělali bo by to víc přidalo napjetí filmu.... Scott Cawthon za mě vymyslel skvělý lore s dost interesting postavama, plus když se na filmu i podílel, to je důkaz toho že se snažil pro nás udělat vše proto abychom si znovu užily lore tentokrát ve filmové adaptaci... bohužel velká škoda že musel naši herní komunitu opustit kvůli problémům... Spokojenost na tuhle adaptaci obrovská! Za mě 92% ()

samsozz

ale no taaak neni to az take zle. Treba mysliet na to, ze je to film pre osoby do 15r cize kidi.  Nejde to podla hry na 100% nieco je tam navyse a nieco trochu dorobene aby fungoval pribeh- ehm pribeh nic moc. Najhorsia postava jednoznacne ta policajtka tej to neverim vobec to bol hrozny vykon. Najviac zaujimave boli uplne vedlajsie charaktery. Horor to nie je! pozrete s kyblom pukancov 3/5 ()

Caviar odpad!

Horor - ani náhodou / sci-fi a thriller taky ne. Asi bych to spíše nazval pohádka pro náctileté. Nevím o co se  Emma Tammi pokoušel, ale rozhodně se mu to nepovedlo. Prvních 5 minut ještě možná nasvědčovalo, že by mohlo jít o zajímavý kousek, ale hned po úvodních titulkách to jde od desíti k pěti. V osmdesátkách by se to možma ujalo, ale musel by to asi točit někdo jiny. Za mně ztráta času. ()

KarlN

A mně se to líbilo, celkem dost...minimálně se na nic dlouho nečeká a i přes celkem předvídatelný a místy plytký děj, nelze upřít snahu o originalitu,  především s hlavními postavami záporáků. Jako horor sice ne, ale zábava ano. A ačkoliv trošku dětské, jsem spokojený a už kvůli vizuálu i pár napínavým chvilkám, váhám mezi třemi a čtyřmi hvězdami. Nakonec čtyři. ()

lineker

Slušná taškařice s pitoreskníma postavičkama z jedné out pizzerie. Horor, který vás slušně povede od jednoho úsměvu k druhému a při některých výjevech si budete moci nevěřícně ukroutit hlavu. ()

Exzactly odpad!

Podívali jsme se na to s manželkou jenom proto, že to známe z vyprávění od syna. No, co si budeme povídat. I kdybychom dělali něco, co nesnášíme úplně nejvíc, tak stejně bychom u toho netrpěli tak, jako u téhle sračky. Po shlédnutí filmu jsem se cítil análně znásilněn a měl jsem chuť je za těch 109 minut, které jsem v životě tak zbytěčně promrhal, žalovat. S hororem to nemá nic společného a hlavního hrdinu jsme měli chuť od začátku strašně zmlátit. Pokud jste alespoň trochu normální a dáte si poradit, tak se na to rozhodně nekoukejte. ()

Somewheres

Film 5 nocí u Freddyho je průměrný až podprůměrný horor. Možná bych jej ani hororem nenazvala, spíše takovou slabší detektivkou. Děj se točí kolem únosů asi pěti dětí a starého zábavního parku pro děti. Mikke (hlavní postava) tam začne dělat nočního hlídače, protože nikde jinde ho nechtěli, a jeho malou sestru Abby zatím hlídá jeho kamarádka. Když kamarádku zabíjí plyšoví roboti z parku, protože to tam s kamarády chtěla vykrást, musí Abby s Mikem na směnu do parku. V příběhu se taky objeví policistka Vanessa, která je od pohledu divná, protože o tom parku nějak moc ví, a na začátku a na konci filmu se mihne její otec, který je únoscem a vrahem dětí, co jejich mrtvoly nacpal do těch plyšák, a unesl i Mikkova malého bratra. A duše těch dětí jsou teď uvězněny v robotech. Film má podle mě mnoho logických lapsů a od začátku je jasné, kdo je vrahem. Lekačky žádné, děsivá atmosféra žádná, celkový strašidelný dojem žádný. Za mě maximálně 2 hvězdy, bohužel. ()

Jelen

Tak hry jsem hrál a příběh velmi dobře znám, ale toto byla ta nejlepší komedie tohoto roku. Opravdu, toto bylo pro mě jakožto znalce celého příběhu spíše vtipné než zajímavé. Je sice hezké, že tvůrci oznámili, že je lidi co neznají příběh moc nezajímají, ale tak proč ho tak hrozně nudně vysvětlují? Jedna hvězdička je za hezký interiér restaurace a dobře zpracované animatroniky. Druhá hvězdička je za celkem dobrý soundtrack. Jsem rád, že jsem to nakonec sledoval na Peacocku a ne v kině, protože by mě z něj stejně za hlasitý smích asi vyhodily. ()

krivulak

Hned od ohlášení filmu jsem neočekával nic zázračného. Adaptace her na filmová plátna tu už byly a nikdy to nebyl žádný zvláštní zázrak. Nechtělo se mi do toho filmu jít, hry mě naprosto neoslovily, nehrál jsem ani jednu z nich. Ovšem, na popud kamaráda jsem sledoval Lets Playe z FnaF: Security Breach v podání od Markipliera. Vtáhlo mě to okamžitě. Proto jsem si sednul a začal jsem studovat všechny historky, příběhy, komiksy, teorie - zkrátka všechno. Co jsem zjistil je naprosto nečekané - celé universum FnaF je neskutečná sbírka dohadů, odhadů, polopravd a tajemství. Veřejně známé jsou pouze drobné útržky vzdálené od sebe jako telegrafní sloupy a pozorovatel mezi nimi musí skákat opravdu obřími skoky, aby na sebe navázaly. Nemůžu ani zdaleka říct, že jsem znalec, ale pár set hodin času jsem nad tématem strávil, proto si myslím, že mohu svobodně tento film hodnotit.  Zpočátku se spekulovalo, že film bude adaptací první hry. Jelikož prosáklo, že Matthew Lillard podepsal smlouvu na tři celovečeráky se stejnou tematikou, docela se to nabízelo. Jenže ouha, ono to ve skutečnosti je úplně jinak. Tento film je takový milkšejk vyrobený z faktů z prvních třech her a nespočtu okolních materiálů. Jednoduše scénáristi vzali to nejvíce potvrzené, smíchali to a nacpali do jednoho celovečeráku. Jistě, jsou tam domalované čáry mezi těmi spojnicemi, nicméně protože na ději pracoval sám Scott Cawthon, autor celého tohoto světa, tak všechny události z filmu jsou kánonické. Tím se dokonce v světě animatroniků vysvětlila spousta dalších tajemství. Nicméně - zpátky k filmu. Zpracování filmu je takové... Zvláštní. Úplně první scéna je naroubovaná naprosto divně, nekoherentně s dějem, evidentně slouží jenom ke klasickému uvedení do děje a představení záporáka divákovi, aby se ten záporák mohl přirozeně změnit v průběhu filmu a ukázat, že vlastně původní záporáci nejsou záporáci, protože není radno dělat závěry podle vzhledu a bla bla bla... Ale hned od druhé scény se to narovná, až divák úplně zapomene na ten kyselý start. Film má spád, je opravdu dodrženo pět nocí, kdy se při každé stupňuje obtížnost, až do úplného vyvrcholení, kdy se přesně jako podle her přidá nový záporák, se kterým se celou dobu vůbec nehrálo.  Nejvíce mě potěšil Matthew Lillard, který naprosto dokonale zahrál svou roli, evidentně musel strávit hodně času nad historií postavy, aby dokázal znázornit, co představuje. Josh Hutcherson je na druhou stranu zase docela zklamání, strohý, unylý, moc mě neoslovil. Takový naprostý salámista typu "Co mi kdo může udělat, když to budu hrát blbě, nezájem.". A každého, kdo se trochu zabývá lorem, překvapily hned dvě camea - CoryxKenshin v roli řidiče taxíku a hezounek MatPat ze studia Theorists (Game, Food, Style, Film) v roli sličného číšníka v restauraci Sparkys, kde pronese svou notoricky známou frázi - it's just a theory! Samozřejmě, nesouhlasím s označením filmu jako horroru. Hry jsou horrorové jako blázen, ale tohle zpracování tomu neodpovídá. Spíš thriller. Samozřejmě, je to poněkud nový koncept filmu, nepřevádět jednu hru na plátno, ale celý herní vesmír. Samozřejmě, zapšklé staré struktury jako verbal, které uznávají pouze herectví úrovně 1960, to ani zdaleka nenadchne, nicméně s tím byl tento film i točen. Je určen pro specifické spektrum lidí - těch, co se zabývají tímto obrovským mysteriózním světem animatroniků, pizzy, abstraktních substancí, duší, posedlostí, robotů, rodinných vztahů, nenávistí, podlostí, únosů a vražd. Nejsou to děti ani puberťáci, jak tady tvrdí spousta lidí s potřebou okazovat ostatním svoji velmi rychle blížící se neschopnost ovládat svěrače močových cest, jsou to lidi, kteří se ponořili do světa Five Nights at Freddy's. Za mě si film vysloužil solidní čtyři hvězdičky z pěti a vůbec se nestydím za toto rozhodnutí. () (menej) (viac)

Scorseseho Zabijáci nevydělávají

Scorseseho Zabijáci nevydělávají

06.11.2023

Zabijáci rozkvetlého měsíce, epický western Martina Scorseseho za 200 milionů dolarů, za sebou mají tři víkendy v kinech, a za tu dobu vydělali celosvětově 119 milionů. Béčkový horor s pětinovým… (viac)

Čeká nás várka hororových pokračování

Čeká nás várka hororových pokračování

02.11.2023

Horor Pět nocí u Freddyho boří rekordy

Horor Pět nocí u Freddyho boří rekordy

29.10.2023

Producent Jason Blum (Neviditelný, Uteč) si může mnout ruce, má totiž čerstvě na kontě další ohromný hororový hit, který navzdory slabším reakcím zaznamenal pro Blumhouse vůbec nejlepší otvírák v… (viac)