Päť nocí u Freddyho

• Česko Pět nocí u Freddyho (viac)

Nechceli by ste byť v koži Mikea (Josh Hutcherson), hlavného hrdinu filmu Päť nocí u Freddyho. Sám sa stará o svoju desaťročnú sestru Abby a doteraz sa nevyrovnal s nevysvetliteľným zmiznutím druhého súrodenca spred viac ako desiatich rokov. Čerstvo bez práce s vyhliadkou na stratu opatrovníctva Abby sa zamestná ako nočný strážnik v zatvorenej pizzerii Freddyho Fazbeara. Na prvý pohľad sa môže zdať, že ide o pohodovú a nenáročnú prácu, ale Mike čoskoro zistí, že Freddyho reštaurácia skrýva množstvo prekvapení, z ktorých väčšina vôbec nie je príjemná. Nevysvetliteľné udalosti, do ktorých sa Mike čoraz viac zamotáva, ho postupne privedú do situácie, ktorá pripomína tú najdesivejšiu nočnú moru, akú si dokážete predstaviť. Zdanlivo nudná nočná zmena sa zmení na boj o život, v ktorom jeho protivník nehrá podľa pravidiel. (CinemArt SK)

BROKEN_

Horor pro děti. I přes nízké očekávání, které jsem měl, jsem nakonec z filmu zklamaný. Nečekal jsem, že to bude takhle špatný. Jako horor to selhává a krom úvodní pasáže, která připomene videohru jsem nic necítil... ano pár světlých chvil se zde najde, ale je to hrozně o ničem. Jedna fatalitka je parádní, ale bohužel PG-13 tomu zkrátka vůbec nepomáhá. Nejhorší na celém filmu je to, že zde nefungují i samotní Animatronici o kterých to je. Ano jsou skvěle zpracovaní a za to musím dát palec nahoru, s tímto si tvůrci vyhráli a nepoužili CGI. Bohužel se zde nikdo nesnažil, aby byli děsivý. Řeší se zde především děj okolo Mika a jeho traumatu z dětství. Film nedokáže nic nabídnout a celé je to nezajímavý, předvídatelný a strašně jednoduchý. Mnohdy je film spíše úsměvný a párkrát jsem se u toho dobře zasmál (dějová linka s chlápkama, které zabijí Animatronici byla dobrá komedie). Přišlo mi, že tady nedává smysl hodně věcí. Ona vlastně i samotná hra není žádné veledílo a taky to nedává smysl, ale postavit děj na hlídači, který má svoje trauma a nevěnovat se nočním pasážím s Animatroniky je za mě špatně. Jsou zde odkazy na hru, stejné záběry, zvuky, ale nic víc to nenabídne. Mohla z toho být fajn hororová jednohubka s kratší stopáží a napětím, ale takhle je to prázdný a hrozně o ničem. Nečekal bych, že to řeknu, ale nový Exorcista byl trošku lepší. 2/10 ()

Johnny.ARN

Willyho kouzelný svět bola síce blbosť, ale aspoň to bol krvavý horor. Toto je detská nuda, bez napätia, bez atmosféry a priehľadným príbehom o 4 postavách. Ako hra to asi mohlo fungovať, ale film sa nepodaril. 1 z 5 ()

YumiOkami

I always come back.“ … five nights at freddy’s bylo moje dětství. s filmovou adaptací jsem spokojena. příběh mi připomněl fnaf: sister location (která je mojí nejoblíbenější hrou z celýho fnaf universe) a samozřejmě i originál z roku 2014. jsem ráda, že si matpat zahrál cameo jako číšník v restauraci. nijak jsem ho nesledovala, ale youtubeři na proslavení fnafka měli hodně velký podíl. škoda, že nemohl dorazit i markiplier... lore dodržen, bite of 87 jsme dostali (more like bite of 00 lol), co jinýho si přát? a matthew lillard byl dokonalej! ()

oveckaoa

Mé  nízké hodnocení je dáno tím, že nejsem cílovka (tou budou asi děti do 15 let soudě podle toho, že jich bylo plné kino a jedna holka vedle  mě se z toho minimálně 3 krát udělala aneb jak málo stačí ke štěstí) a o tomhle skoro nic nevím. Vím, že hra je o tom, že čumíte na kamery a vyhledáváte ty animatroniky knihy a ostatní jsem nečetl a ani to neplánuji.  Chlap přišel o bratra jelikož mu ho někdo unesl zůstala mu jen sestra co je divná a pořád si kreslí tu chce do péče jeho teta. Chlap má problémy udržet si práce jednou zmlátí v nějakém supermarketu jiného chlápka jelikož si myslí  , že unáší dítě , ale to dítě je toho zmláceného  syn (za to neseděl asi Amerika země neomezených možností)  tak ho vyhodí a je mu nabídnuta práce dělat noční v pizérce kde má čumět na kamery nikoho nepouštět a občas uklidit. Mezitím  tam jsou oživlí animatronici a ta teta tam pošle nějaké maníky , aby to tam vykradly , aby ho vyhodily z práce a ona dostala tu dceru a ty animatronici mají zálusk i na tu jeho dceru.  Má to jen jednu hororovou scénu zhruba v půlce jinak nic na konci zjistíme , že ti animatronici jsou duše zabitých děcek  a ovládá je majitel té pizérky (I toho malého?) co je nějak nutí zabíjet vše se vyřeší obrázkem (nejdebilnější možný konec nevím jestli je to v knize nebo ne a je mě to šumák )  a oni ho unesou . Těch 40 procent je maximum co tomu můžu dát  další díl mě neláká a ani nevím co by tam jako bylo. P.s. třikrát se zde objevuje jedna a ta samá lekačka už poprvé byla trapná podruhé nezajímavá , ale někomu přišla tak cool , že ji narval i do potitulkovky. ()

_DAVE_

S jistou dávkou sebezapření se na to dalo dokoukat. (Sociální kontakt s dětmi je nutný :)  Ale film je tak moc plochý, jako jeho herní předloha. Když chcete udělat seriál podle Last of Us, tak se máte čeho chytit. Ale dělat filmy podle (původně) flashových her? Ano chápu, cílová skupina to docela ocenila a to je důvod proč vlastně filmy vznikají, aby zaujaly nějakou cílovku a pak vydělaly. Ale tohle bylo enormně mdlé. Opravdu. ()

lykan9

Pět nocí u Freddyho je sice koukatelný film, ale rozhodně se nedá říct, že by se jednalo horor v pravém slova smyslu. Je to spíš pohádka pro trochu starší děti. Herci nejsou špatní, masky a speciální efekty jsou taky slušné, ale celek je prostě slabší, což je u "hororu" značný handicap. ()

stitch7

/// CZY TO FREDDY FAZBEAR? Už trailer dal tušit, že film nebude dobrý. I přesto jsem si v první půlce říkal, že se to zatím vyvíjí slušně, jenže pak přijde na řadu kupa scén, co nedávají smysl a/nebo nudí. Co mělo být to backstory o zmizelém bráchovi? Koho to zajímá? Tohle je to nejlepší, co šlo pro to obrovský lore FNAFka vymyslet? Dementní finále naprosto bez emocí. Celkově bych řekl, že se za ty roky strašně přepisoval scénář... Možná aby se upravil tak, aby byl víc kid-friendly? Což podle mě šlo udělat mnohem lépe i tak. Do kina dětí přišlo dost, takže v tomhle ohledu budou tvůrci určitě spokojený. Ale co diváci? S klidem můžu říct, že tohle by mi ani v patnácti nestačilo. ()

Jaro.Krafcik

Ako už spomenul obľubený uživateľ Trevor, film mal nábeh aj na 5*. Nebol to síce najlepší horor príbeh roku ale po tých výplachov na streamovacích službách som už musel ísť na niečo dobré. Fanúšikova hernej adaptácie budú spokojní. Film sa až príliš vydaril nerozumiem niektorým komentárom a tiež nerozmiem tomu hypu ohľadom toho preplneného kina ale tak detské publikum si to získa a neviem asi keď by som mal znovu 12násť možno by som sa bál. Chýbalo trošku gore a happy ending nestačil. 4* ()

blackJag

Horor pro děti. Vzal jsem na to 9letého syna, pořád s tím otravoval, měl jsem trochu i výčitky, přeci jen, má to omezenou přístupnost (12 let), ale zbytečně, sál byl plný dětí a nebálo se žádné :) Je to podle hry, asi i poměrně věrně (hádám podle nadšených reakcí publika), ani to nevypadalo zle udělané (animatronici mají potenciál), příběh také celkem ok, jen by se to mohlo trošku odvázat, ne? Jo, vlastně, nemohlo, byly tam ty děti, že :) 50% ()

blackkocour

Fanouškovská mekka zoomerských a oddaných fnafkařů, kteří na tenhle fanservis čekají od roku 2015, že to kurva trvalo, ale stalo to za to. Blaženost od začátku do konce, a možná to s těmi Jásonovími Bludy ještě nezanevřu. Schvaluji, že by z frančízy udělali fastfoodový hotwheels Fast and Furious sračku, hlavně ať se každý part drží stejné příběhové laťky jako u her, jsem překvapený a hodně potěšený. 🎵Five Nights at Freddy's, Is this where you want to be i just don't get it, why do you want to stay?..🎵 #podzimnísklizeň [2023] 🐻🐔🐰🦊 ()

jefff

No horor. U hororu by se měl člověk bát nebo se lekat nebo oceňovat hutnou atmosféru. Ale nic z toho tu nenajdeme. Má to pravda originální postavy a dobré prostředí, ale nic moc tu nefunguje. Hutcherson se snaží, ale žádný extra herec to není a zbytek je průměrný casting. Asi jsem čekal něco nápaditějšího. ()

Koda

Ačkoliv nejsem fanouškem FNAF her, tak jsem si tento film celkem oblíbil. Celkem jednoduchý a poutavý hororový příběh na motivy populárních postaviček z videoher, kde nechyběla krev. Zajímavý příběh hlídače a Abby, kde se polehoučku začíná rozebírat, kdo za tím vším stojí a tak. I ty flashbacky s dětmi mi vůbec nevadily, ba naopak, dobře to zafungovalo včetně prášků na spaní. Ve filmu nechyběly ani roztomilé části, kde bych za pravdu i já bych si rád vyžádal o obětí těch robotů a někdy jsem se dokonce i zasmál, ačkoliv je to horor. Takže pro mě příjemné překvapení, i když nejsem fanoušek hororových filmů. ()

borec999

Blum potvrdil svoj producentský talent a zopakoval úspešný recept ako u Megan. Vzal pre generáciu násťročných atraktívny námet (videoherná predloha), natočil minimálne strašidelný detský (ne)horor, vyhrotil marketing, podchytil cieľovku na Tiktoku a iných soc. sieťach a potom už len inkasoval stovky zarobených miliónov. Z biznis pohľadu je 5 nights at Freddys skvelým príkladom ako zarobiť z minima maximum, ako horor je na tom o dosť horšie. Nie je to samozrejme úplne zlé, film má aký,taký dej, hercov (Josh Hutcherson) a animatronické zabijacké postavičky vyzerajú trikovo slušne. Problémom je, že film nemá žiadnu atmosféru, ľakačky a väčšina vrážd sa deje mimo záber, potiažmo je odbytá minimom krvi a absenciou akýchkoľvek nápadov. Okrem hororovej stránky film nepotiahne ani dejová (linka s postavou policajtky ktorá sa bizarne objavuje vždy podľa potreby scenáristu ani trauma hla. hrdinu, či jeho ťažký vzťah s maloletou sestrou) a ani detektívna (uhádnuť kto za tým celým stojí, nie je tak ťažké, keď je tu Matthew Lillard s jeho typickým over the top herectvom). Vo výsledku priemerná rutina, v hororových prvkoch výrazne podpriemerná a pre tento raz sa nezľutujem ako u Megan a o 1* hodnotenie znižujem. Ak je toto budúcnosť hororového žánru, tak boh nás ochraňuj... 45% ()

JamesSi

Filmové FNAF mi připomíná docela Stmívání v jedné věci. Jde o film, který je perfektní v tom o co se snaží. Adaptovat frančízu, která je sama o sobě docela trapná, ale dělá to natolik perfektně, že to fanoušci ocení. FNAF je horrorová herní série, která je oblíbená mezi děckami, plná "loreu". Proto taky film působí v mnoha místech jako Disney channel sitcom nebo pouhá "hra na horror". Pro běžného diváka je to naprostý nesmysl (Proč William Atkin vraždí? Jak funguje ovládání animatronik/Atkinova loutková síla? Jaká je sakra motivace tetičky? A konec je naprosto nesmyslný mindfuck). Naprosto jde o tzv. "mascot horror", kdy horrorové postavičky budou na všech tričkách v místních sekáčích. Ocenit se dá Hutcherson (Peeta z Hunger Games) i další herci, kteří se docela snaží navzdory krkolomným dialogům. Film je dokonalý v to o co se snaží, jen FNAF je frančíza s dlouhým nesmyslným lorem a dětskou základnou, kvůli které se tvůrci bojí udělat něco skutečně strašidelného nebo smysluplně psychologicky rozebírat jakékoliv trauma. Hlavní demografie odkojená hrami a současní teenageři, kteří na hrách vyrostli, budou film brát jako první svůj horror popřípadě nostalgický throwback na své mládí. ()

666Carnage

Hororová hra dostává svůj film ( ten s Nicolasem Cagem nepočítám 😀). Ze začátku se to tváří docela přísně, ale časem je to zase jako pohádka a pak ke konci se zase přidá na plynu, akorát už je pozdě a film končí. Film mě rozhodně nijak neurazil a kouká se na to dobře, jen jsem asi čekal víc. 55% ()

BlackTom

Hrou nedotknutý a asi sa mi aj kus viac páčil cageovský Willyho kúzelný svet... Ale za to finále a atmosféru nemôžem inak. A navyše sa k žánru po rokoch vrátil Matthew Lillard! ()

iXtr3m3

Zmilujem sa nad tým a dávam tri hviezdy, aj keď objektívne by to mohlo byť len za dve. Technicky je to ok, ale príbeh je o ničom a ingrediencie, ktoré by človek očakával u hororu, úplne absentujú (jump scary, drsné sracovanie, gore, ...) ()

HydraCZ

Mno, co na to říct, je to horor pro děti. Herní série má zkrátka svojí cílovku a tvůrci se toho museli držet. Nakonec si ale myslím, že se jim to celkem povedlo vyvážit a v rámci možností to dopadlo dobře. Co můžu pochválit je využití praktických efektů u samotných animatroniků a design setů, konkrétně ta Freddyho pizzerie dávala správnou osmdestákovou atmošku. Naopak postavy mi krom protagonisty Mikea přišli hrozný. Dialogy mezi postavami a samotný scénář byl ještě tragičtější, a k žánru horor to má fakt daleko. Hádám, že fanoušci budou happy, normálnímu divákovi (včetně mně) to ale nic moc neřekne. ()

Scorseseho Zabijáci nevydělávají

Scorseseho Zabijáci nevydělávají

06.11.2023

Zabijáci rozkvetlého měsíce, epický western Martina Scorseseho za 200 milionů dolarů, za sebou mají tři víkendy v kinech, a za tu dobu vydělali celosvětově 119 milionů. Béčkový horor s pětinovým… (viac)

Čeká nás várka hororových pokračování

Čeká nás várka hororových pokračování

02.11.2023

Horor Pět nocí u Freddyho boří rekordy

Horor Pět nocí u Freddyho boří rekordy

29.10.2023

Producent Jason Blum (Neviditelný, Uteč) si může mnout ruce, má totiž čerstvě na kontě další ohromný hororový hit, který navzdory slabším reakcím zaznamenal pro Blumhouse vůbec nejlepší otvírák v… (viac)