Jurský svet: Nadvláda

• Česko Jurský svět: Nadvláda (viac)

Príbeh filmu Jurský svet: Nadvláda sa odohráva štyri roky po zániku ostrova Isla Nubar, pôvodného domova oživených jurských tvorov. Medzitým sa začali kontrolovane aj nekontrolovane rozmnožovať, v dôsledku čoho sme si museli zvyknúť na ich prítomnosť v našom ekosystéme a na to, že už pravdepodobne nestojíme na vrchole potravinového reťazca. Na jednej strane sú ľudia, ktorí chcú túto novú obrovskú silu využiť vo svoj prospech, a na druhej strane ľudia, ktorí im v tom chcú zabrániť a snažia sa udržať svet v čo najväčšej rovnováhe. Patrí k nim aj Owen Grady (Chris Pratt) a jeho priateľka Claire (Bryce Dallas Howard), ktorí v prvých dvoch filmoch získali patričné skúsenosti. Doplnia ich ich hviezdy Jurského parku, paleontológovia Alan Grant (Sam Neill) a Ellie Sattlerová (Laura Dern), a teoretik so zmyslom pre detail Ian Malcolm (Jeff Goldblum). Všetci sa púšťajú do dych berúceho boja s časom, ľudskými a jašterími nepriateľmi, aby sa pokúsili o nemožné v situácii, ktorá netrvá päť minút, ale dvanásť. (Cinemart SK)

Kekik

Tak jo. Je to mega slátanina, ale je prostě hustá. Spojení staré party s novou potěšilo, očka nezůstala suchá (ach ta nostalgie). Hlášky skvělé, mně ten humor prostě sedí. Akční poměrně hodně. I když má film přes dvě hodiny, nenudila jsem se ani chvilku. Z nových (přehnaných) dinosaurů mě nezaujal ani jeden. Já jsem spíše pro ty staré, původní. Tedy přesněji řečeno již v jedničce jsem neocenila toho mutanta. A proto mě vždy potěší, když jim to starý dobrý T-Rex nandá. On je prostě borec a vždy bude. Jeho procházka za kulatou fontánkou mně způsobila až husí kůži. Ano, až tak. ()

NikiVai

Ano je to fakt super, dinosauři jsou součástí našich životu, stačí vyjít před chalupu a čučíte nějakýmu do očí. Film sám o sobě mi přišel spíš jako uvřeštěný akčňák, kde se mimochodem sem tam prožene dinosaurus a samozřejmě ani jednoho z hlavních hrdinů nesežere :))) Za mě zklamání a asi nejslabší ze všech Jurských verzí. ()

Dataminer

Týden po té co jsem film viděl si nemohu vůbec vzpomenout jak film skončil.... Hodně slabí díl série, obrovské zklamání. A nemohu se zbavit dojmu, že se tvůrci zbytečně připravili o jeden film série tím, že vynechali ono rozšíření se dinosaurů po světě a rovnou tímto filmem skočili o nějaký ten pátek ke kupčení s dinosaury. Dokonce i řada efektů, na který se to snaží stát, ze mi subjektivně jevila nejslabší ze všech dílů. 50 % ()

ondrejxsima

Ach, jak já nemám rád tento film. Když jsem na něm byl v kině, myslel jsem, že to nejspíše musí být nějaký špatný vtip. Ve zkratce: film se promoval jako neuvěřitelný postapokalyptický zobrazující filozofickou otázku "co kdyby lidi museli žít v symbióze s dinosaury?", ve skutečnosti je to pouze slátanina klišé z předchozích filmů. Tvůrci mají potřebu dinosaury rychle přemístit do nějakého uzavřeného prostoru, protože s nimi v otevřeném prostoru neumí pracovat. Návrat původních hodinů je naprosto neikonický a nezajímavý. Hlavní linka se točí okolo kobylek, což se do filmu s dinosaury absolutně nehodí a celá dějová okolo nich je tam pouze proto, aby na konci mohli udělat "cool závěr" (ve velikých uvozovkách) s hořícími kobylkami. Celý film je nudný, zbytečně dlouhý, nelogický a naprosto neoriginální. Zkrátka mi nezbývá, než dát filmu 4/10. ()

ondyGAMESTV

Epický jurský film, ale epické zakončení se nekoná, ne tak jak prezentovali. Jedná se o typický, přesto ušlechtilí konec, jak se patří a jak má vypadat. Z celé série nejvíce viditelní nepřirozeně se chovající dinosauři, kteří zabíjí úplně všechno. Blue tentokrát není hlavním pojítkem příběhu, což je zajímavá změna, jen její věčně nevysvětlené zapomínání přátel a nepřátel se tu stále objevuje. Vykoupení doktora Wu bylo překvapující, je pěkné sledovat původně zápornou postavu se změnit na velmi sympatickou, která si uvědomí vlastní chyby. S klasickým humorem, který je připoután k této sérii už od jejího začátku v 90ých letech je toto opravdu skvělý dinosauří film 🦖 60% ()

lusst

Takže - scenár bieda, efekty niektoré ako z Cesty do praveku, herecké výkony taktiež bieda ( hlavne tá rysulka). Zabudol som na niečo? Neviem, ale tadiaľto cesta nevedie. ()

Pokri

Trevorrow niekoľkými scénami zaspomínal či vzdal hold prvému Jurskému parku a celkovo to bolo o chlp lepšie ako predchádzajúci diel, no znova je tu množstvo nekonečne nudných scén, ktoré sa po sľubnom rozjazde vrstvia jedna na druhú. Hoci nerád, musím povedať, že ďalšie oživovanie dinosaurieho sveta už po dvoch priemerných pokusoch vážne nechcem. ()

Colomba666

⭐️⭐️⭐️⭐️No tak nevím, až na ty sem tam odfláknuté CGI efekty to bylo celkem fajn, 100 % lepší než dvojka, takže za čtyři. Obří plus patří za znovunasazení tria z devadesátek. Lidé už fakt neví, co by chtěli, když se tak dívám na ta hodnocení, ale pokud je většina recenzentů z generace "hovniliálů" tak se ani nedivím. ()

Ondak

Už od začátku jsem byl mírně skeptický k tomu, že se dá udělat nový díl jurského parku dobře. Ale první cca půl hodina mě přesvědčila o opaku. Vlastně v akčních scénách a zpracování dinosaurů jsem se bavil. Ale pokud se děj začal prodlužovat, postavy se začaly chovat čím dál tím trapněji a nesmyslněji. Na konci filmu jsem se opravdu smál co vše se dá vymyslet za nesmysly a co vše se ještě stane. Hlavní hrdinové se dostávají do čím dál horších a horších situací a když už by měl být konec, autoři vymyslí další 4 obraty. A to nemluvím o rozhovorech. Scénář psal asi můj 10letý synovec, protože tak to na mě působilo. Pokud k filmu přistoupíte, jako zábavu na večer, tak super. 2,5 hodiny mi uteklo a film bych nejspíš i doporučil, jen se nad ním nesmí přemýšlet. jen na závěr dinosauři jako ultimátní zabijáci vlastně mají duši a jsou kamarádští :-), směji se ještě teď. V dalším dílu určitě nahradí domácí mazlíčky... ()

Milo384

V pohodě dobrodružný film s dinosaury. Zápletka normální, dinosauři dobře udělaný a akce místy bezvadná. Prostě nezklamalo, ale není to ani nějaká pecka. Děckám se to asi líbilo více, pořád se o tom bavily a chtěly dát 4*. ()

Africanus1

Kvůli spíše negativním recenzím jsem se obával průšvihu, ale nakonec mě to docela bavilo. Dějově nekonzistentní a přehuštěné, ovšem vizuálně parádní, se spoustou povedených akčních scén, a v neposlední řadě jsem ocenil množství oživených pravěkých oblud. Herecké výkony sice nebyly úplně top, zejména ta černá pilotka co byla furt děsně nad věcí mě neskutečně iritovala a ani moji oblíbenci Neil a Goldblum se zrovna nevytáhli, ale vyvážil to uměřený Dodgson v podání Campella Scotta. Tady bych se ještě rád na chvíli zastavil. Nechápu, proč tvůrci v podstatě všech dobrodružných spektáklů přistupují ke svým postavám tak hrozně netvůrčím způsobem. Proč kurva musí být furt od samého začátku jasné, o kterou postavu se vůbec nemusíme bát a kdo naopak jistojistě zhebne? V tomhle filmu někdo pronesl směrem k Prattovi "Vrať se!" A on na to opáčil "Vždycky se vrátím." A to je právě ono. Ani to nemusel říkat, protože stejně musí být každýmu jasný, že zrovna on si odnese maximálně pár škrábanců. Bylo by značně osvěžující, kdyby divák nevěděl, kdo z hlavních hrdinů to schytá taky, nebo který z klaďasů se nakonec vyprofiluje jako pěkná svině. Proto apeluju na tvůrce, aby v tomhle smyslu zkusili sebrat koule. Ale zpět k Juráči - poslední čtvrtina s hořícími kobylkami, následným požárem a vzniklým chaosem byla slabší, a závěrečný fight tří dinosaurů byl krátký a utápěl se ve tmě. Celkově vzato ale docela dobrý. Guilty pleasure? Asi jo, ale pro pravěká monstra mám od dětství slabost a tak na to kašlu. ()

chosan

O něco slabší než Jurský svět, je to sice klišé, ale první díl je vždy dobrý a pak to má sestupnou tendenci. Koukatelný to je to jo ale takový průměr. 55%. ()

Tomas.Abi

Bohužel ani i když se snažili tvůrci zahrát na nostalgickou notu, já jsem necítil vůbec nic jiného, než prázdnotu. Jindy charismatičtí herci, kteří mě bavili v předešlých dílech a kteří mě baví i v jiných filmech, zde pouze postávají, pobíhají, přecházejí, vypadají znuděně, jejich charisma je asi někde na dovolené, či pod nánosem prachu, písku a kamene Jurského období. Dialogy mi přišli nahodilé a prázdné a mnohdy improvizační, až jsem si říkal, zda to bylo napsáno ve scénáři, či opravdu herci na place improvizovali, aby tam náhodou nebylo ticho a oni jen nemlčeli. Jeff Goldblum a nejen on, mi v mnoha scénách připadal tak znuděný a jeho herecký výkon jako by parodoval celý tento film, který i přes některé kvality scén, parodií v mnoha momentech, i přes svou vážnost byl. Příběh je dle mého také velice slabou záležitostí a ani nevím co bych o něm mohl napsat. Je zřejmě jako prázdná láhev, z které utekl magický Gin, který dříve vykouzlil magický příběh. CGI nepatří také k tomu nejlepšímu a dinosauři i když vypadají dobře a hrozivě v pár momentech vypadají jako kdyby vypadli z grotesky Laurel a Hardy. Hlavně v některých momentech, kdy nahání naše herce při útěku. Neustále zdvižená ruka ve stylu Neo z Matrixu či mistra Yody, která zastavuje jedny z nejhrozivějších predátorů, kteří kdy kráčeli po planetě Zemi je už také přehnaná a únavná. Jediný světlý okamžik filmu byl začátek, a pak úplný konec, kdy byla zatmívačka. Smutné je i to, že jsme se začali u filmu nudit a kontrolovali, kdy bude konec, což se nám u jiných filmů Jurských světů a parků nestalo. Jediné pozitivum, které na celém filmu shledávám je ten, že jsem ho neviděl v kině a tím pádem jsem se nepodílel na tom, aby náhodou utržil. Slabých 50%. Doufejme, že už nechají dinosaury odpočívat v pokoji, protože toto si opravdu naše prehistorické legendy nezasloužili. ()

Veruska.Kuru

Co tohle bylo?? No to nemyslíte vážně.. Jediné co bylo hezké bylo dítě od Blue.. Ale i tak... Bože, když zkazite 2 díl neskousejte se to zachránit 3. Aneb jak vyrvat co nejvíce peněz že... Nestojí to za to.. A dát tam staré herce no potez koště.. Ne tohle už se nepodivam.. Nepovedlo se to.  ()

DarkViper odpad!

Hrozně špatný herecký výkony všech. Svět se v prdel v Halywoodu obrací. Naprosto země odtržená od reality. Nejhorší Jurský park/svět/říše zánik co jsem viděl. Všem hrozně moc nedoporučuji.  Je to víc než špatný. ()

Rebel24

Ďalší film zo série, ktorá kope z posledného. Mizerne od začiatku až po koniec, starí hrdinovia ešte ako tak v scénach, ale veľmi ma sklamal Chris Pratt aj Bryce Dallas Haward, obaja v posledných rokoch podávajú veľmi slabé výkony, akoby sa ich herecký repertoár naplnil a nevedia sa kariérne posunúť ďalej. 30% ()

Rascal_

Proboha, jde o prehistorická zvířata, která již nežijí, tedy jen na plátně a je podivuhodné, že nic nedává smysl, že? Ehm, ale ono to smysl dává. Jde o fantazií okořeněnou podívanou, která má diváka pobavit a domnívám se, že to tvůrci splnili celkem dobře. Líbila se mi návaznost, nové nápady a nostalgie, která je víceméně tahounem tohoto dílu. Osobně jsem byl zvědavý, jak zakomponují původní hlavní trio a myslím, že to zvládli. Ano, jeden by čekal, že soužití lidí a dinosaurů bude mít nějaký hlubší smysl, ale přeci jen se jedná o Jurský park, svět, o lehkou, vizuální popcornovku, jednohubku, u které nechcete přemýšlet a jen se necháváte vtáhnout do všech těch scenérií, atmosféry, vizualizace atd. Očekávej málo a možná dostaneš více než by sis přál. ()

Nový Jurský svět je v přípravách

23.01.2023

Druhý Avatar pokořil miliardové tržby

Druhý Avatar pokořil miliardové tržby

29.12.2022

Po pouhých dvou týdnech v kinech se snímku Avatar: The Way of Water podařilo světově překročit miliardové tržby, díky čemuž si tento sci-fi spektákl zároveň může připsat jedno prvenství letošního… (viac)