Jurský svet: Nadvláda

• Česko Jurský svět: Nadvláda (viac)

Príbeh filmu Jurský svet: Nadvláda sa odohráva štyri roky po zániku ostrova Isla Nubar, pôvodného domova oživených jurských tvorov. Medzitým sa začali kontrolovane aj nekontrolovane rozmnožovať, v dôsledku čoho sme si museli zvyknúť na ich prítomnosť v našom ekosystéme a na to, že už pravdepodobne nestojíme na vrchole potravinového reťazca. Na jednej strane sú ľudia, ktorí chcú túto novú obrovskú silu využiť vo svoj prospech, a na druhej strane ľudia, ktorí im v tom chcú zabrániť a snažia sa udržať svet v čo najväčšej rovnováhe. Patrí k nim aj Owen Grady (Chris Pratt) a jeho priateľka Claire (Bryce Dallas Howard), ktorí v prvých dvoch filmoch získali patričné skúsenosti. Doplnia ich ich hviezdy Jurského parku, paleontológovia Alan Grant (Sam Neill) a Ellie Sattlerová (Laura Dern), a teoretik so zmyslom pre detail Ian Malcolm (Jeff Goldblum). Všetci sa púšťajú do dych berúceho boja s časom, ľudskými a jašterími nepriateľmi, aby sa pokúsili o nemožné v situácii, ktorá netrvá päť minút, ale dvanásť. (CinemArt SK)

Skylord99

Nadvláda je zábavná akční popcornovka, která má k původnímu Jurskému parku daleko. Je jasný, že to musí tvůrci posouvat někam jinam, jinak by to už nemělo smysl. Nicméně mi to nesedí, je to něco jako Rychle a zběsile s dinosaury. Zápletka okolo Maisie ale nebyla tak zábavná jak by film potřeboval. Na tu stopáž dostal každý hrdina svůj prostor, ale stejně postava Alana Granta nepůsobila moc dobře, a to mě mrzelo. S finálním soubojem si mohli tvůrci lépe vyhrát.  Smrt hlavního "padoucha" působila zvláštně, až směšně.  6/10 ()

Honzich

Tento film má tak slepý hluchý a nudný příběh až je mi ho vlastně líto. Po naprosto skvěle a temné dvojce měli tvůrci tak skvěle téma a nápad o čem tu trojku udělat no a dopadlo to katastrofálně. Nechápu proč to tvůrci propagují jako finále nebo jakési vyvrcholeni této ságy když se nic takového nekoná. No za mě zatím největší zklamání roku 5/10 ()

roswell47

No, za mňa veľmi príjemné prekvapenie keďže, každého, koho som sa pýtal hovoril že: naaah, nebude to bohvie čo, neočakávaj nič extra. Neočakával som nič extra a áno, splnilo sa mi to(myslím v dobrom). Ako tá prvá 1/4 bola mierne nudná no všetko akčné a zábavné sa začalo práve na Malte. Fakt fajnová naháňačka, naozaj som sa pobavil. A od tejto slávnej naháňačky na Malte začalo všetko tak ako malo. Fajnovo sa tu rozvíjal príbeh, celkom som nemu pochopil. Ako, pozriem sa ešte na staršie filmy od Jurského Sveta pretože som ich nevidel a uvidíme či sa mi budú viac páčiť. V kine bola zábava, miestami nuda a preto som si po veľkom popcorne išiel ešte kúpiť veľké nachos so syrom:). Celkovo hodnotím film takto: ja som očakával nejakých 5-6 bodov z 10 no musím sa potľapkať po pleci, a skončil som s týmto filmom so 7/10 a dávam s prižmúrenými očami 4 hviezdičky. ()

Mrsina

Film byl jakž takž, ale spíše zklamání. Vůbec to nebylo o tom, o čem to mělo být, mělo to nakročeno k prozkoumání zajímavého tématu, ale úplně se na to vybodli a dali tam klasické utíkání před dinosaurama. CGI bylo dost špatné, spousta nesmyslů a hloupých lidských rozhodnuti, mohlo to být daleko lepší ()

Little_Sawy

Jsem míírně zaskočená a proto nevím jak, zdá tohle mám hodnotiť. Zdá kladně, nebo záporně. Klady jsou tady takové, že uběhlo téměř 10 let od Jurského parku, což se dá poznať i na známych postavách které opět holdují vykopáfkám archeologických dinosauřích kostí, zdá se opět stretávame ve filmu s Elenem G. Pak doktorkou a z poslední trojky i Ianem, který nám tady opět jako v jedničce odpláší celkem zábavně nasere T-Rexe, plus tu musejí být i původní herci z Jurského světa, což jsem si myslela, že mě mááličko odradí od udržení pozornosti, avšak.. Nicméně Dinosaury byli tutově spracovaní, souboje na Maltě a honičky se mi taky líbili i když, bych zatraceně asi nedrbla do filmu ženskou která má čtyři "vycvičený" raptory geneticky udělaní, který jdou jak pes na povel jen co se im ukáže červená tečka na cíl. Pak ten ostrov s hlavní korporaci, kde chce hlavný záporák DNA s malej dcéry (Owenovy dcéry)a raptorčata Blue, udělat svůj výskum.. (nebudu říkat jakej, kouknete se na film), nicméně tam okolo toho mohlo bejt méně žvástů, keců, namísto toho tam mohli dát víc akce s Dinosaury, nebo to prostě nejak jinak celé ukončiť.. Neříkam, že i tohle ukončení bylo mysleno špatně..Očividně, rejžovi docházely nápady..I když v kině jsem si to víc užila. Někde tam, jsou i zápory. ()

Mrs.Dallon

jako první bych řekla, že hlavní chyba toho to filmu, je ta že mu nedali 30 minut navíc. na tomhle jsme se shodli s @dallon  ( u něj najdete recenze na všechny JP a JS ). Podle mě jim nedali zelenou a proto film nemohl mít přes 3h, už před tím tam se mluvilo, že ten film bude mít jenom 2h. Ale musíme brát ohled, že pro někoho už je 3h film už moc.  za mě:   by tomu filmu prospělo kdyby, ten film měl o 20-30min více. Prvních cca 20-30 minut je hrozně ostříhaný a není tam prostor na příběh ( je to jako sem tam a zase zpět a zase jinam). Od scény s Owenem , jak dohání letadlo na motorce, je příběh krásně plynulí. Staré postavy z jurského parku jsou úžasné a strašně moc se mi líbí chemie mezi Ellie Sattlerovou a Alana Granta , a jak Alan žárlí a když se spolu baví  Ellie a  Ian Malcolm. A novostaré postavy z jurského světa  jsou taky dobrý, ale na staré trio Alana Ellie a Iana nemají. Líbilo se mi jak už jde vidět na Henry Wu, jak je s té práce unavený a že už jsi uvědomil svoje chyby. A úplně nové posty jsou dobrý, lepší něž jurského světa : zánik říše  Jediní postavy, které mi nepřišli dobré jsou ty pytláci.  film + má úžasné kameru a některé scény berou dech. Velký plus jsou odkazy na jurského parku   (1,2,3) a jurského světa (1,2) .Co hádám fanoušky jurských filmu ocenili. Atmosféra je dobře budována a někdy má te i strach. nechybí ani humor a blbé vtipy a poznámky Iana. A nesmím zapomenout na loutky dinosaurů , Které jsou úžasné a dost reálné a sáhneme si nasrdce, nikdo jiný než jurská série lepší dinosaury nemá . Začátek je strašně ostříhaný. hlavní postavy se nějak nezranili  film je za mě hodně dobrý ukončení série, za mě 9,5/10    ( s láskou Mrs.Dallon) ()

Brvis

Jurská endgame je tady! Upřímně nestačilo málo, jako třeba kdyby maličko poupravili scénář, někde něco přidali a někde ubrali a mohl to být s přehledem nejlepší jurský svět. Colin Trevorrow nám zde naservíroval již třetí jurský svět, avšak s tím rozdílem, že se zde vrací v plné své kráse původní trio z jurského parku. To má za následek sem tam extrémní nostalgie. A to má obzvlášť krásný efekt, protože pro mě se zde vrací veliký oblíbenec, a to Ian Malcolm, kterého ztvárnil Jeff Goldblum. A co si budem Jeff Goldblum je prostě Jeff Goldblum. Samozřejmě že se sem vrací i ti noví herci, třeba Chris Pratt, ale ti jsou spíše tak ve stínu té staré legendární trojice. Ale teď k filmu jako takovému. Velikým překvapením bylo, že už od první minuty hupsnul do akce, což diváka hnedka zaujme. Hlavní záporák, jakožto Campbell Scott má takový klasický jurský motiv, a to peníze a peníze a ještě jednou peníze. Ano je to už ohraný motiv, ale v tomhle snímku to nijak moc nevadí. Obecně film má pár "wau" scének, jako například honička v Maltě se atrociraptorama, které jsou krásně navržené a i zpracované. Do toho nám tady hraje opět vynikající soundtrack od Giacchina u kterého ale musím podotknout, že je zde asi nejlepší z celé trilogie. Věc, která potěší nejednoho fandu jurského parku je, že je zde opravdu MNOHO eastereggů na minulé díly a tak podobně, protože ikdyž jsem na tom byl pouze jednou, tak jsem si všimnul mnoha eastereggů a co vím je, že to zdaleka nebyly všechny, takže pro filmové hledače naprostý diamantový důl v tomhle. No takže kdo na tom ještě nebyl a je fanda jurských parků a světů, tak by měl rozhodně do kina zamířit. Po tragické dvojce jsem si říkal, že dvojka měla mít účel ten příběh nakročit tak, aby nadvláda byla naprosto nezapomenutelné dílo, a to se svým způsobem koná. Samozřejmě že nadvláda má spoustu chyb, jako třeba základní chování dinosaurů, kteří jsou zde brány jako monstra, které jdou za kořistí v podstatě furt a nezajímá je to, že už něco ulovili. V realitě si myslím, že by lovili jenom tehdy, kdyby měli hlad, ale na druhou stránku chápu, že tenhle fakt by úplně filmařům nehrál do karet. Doufal jsem, že nadvláda bude mít úspěch, protože ruku na srdce, kdo dnes točí dinosaury? No nikdo a to je veliká škoda, takže doufám, že se filmaři do budoucna pokusí vymyslet, jak by mohlo vypadat budoucí pokračování. Spoustu lidí nadává na konec, nebo rovnou na celý ten princip, že pobíhají dinosauři mezi lidmi. Jako samozřejmě, nikomu jeho názor neberu, ale pak v tom případě jaké byste si přáli pokračování? Už nikdy se filmařům nepodaří udělat stejný styl příběhu jako tomu bylo u jurského parku nebo jurského světa jedničky. Za mě lepší styl pokračování vymyslet nemohli. Krásných 6/10. ()

Sefko odpad!

Kam sme to dopracovali? Vracia sa stará garda a s vami to nič neurobí. Veľké jaštery pobehujú v mestách medzi ľuďmi. A nič. Príbeh sa snaží uzatvárať dejové linky od prvého filmu. A nič. Pokiaľ vás film s obrími dinosaurami nedokáže vtiahnuť či zaujať. Tak je asi niečo zle. Celé to trvá niečo cez dve hodiny. Ale úprimne pocitovo je to dvojnásobok. Ešte aj v práci ten čas ide rýchlejšie. ()

Jaroslaw

5/10 Návrat postav z původního Jurského Parku potěšil a pořád to jsou sympatˇáci leč zamrzí,že starší parta a nová parta,se potkají cca.30 min.před koncem,něco vyřeší a bum je konec,což je škoda,pač se z toho dalo vymačkat něco lepšího.Akční sekvence jsou bez nápadu avšak v některých scénách cool,jenže co na tom,že hl.hrdiny pronásledují dinosauři,když víte,že se jim nic nestane.Jediné momenty,které jsem si užíval byli právě dinosauři a návrat postav,zamrzí jen,že po konci filmu si uvědomíte že je to fajn popcornová zábava,ze které si po týdnu nebudete pamatovat téměř nic,takže ano slibované dinosauří Endgame se nekoná. ()

GariCZ

Zbytečně dlouhé, ukecané a přehnané. Efekty udělané moc pěkné a Goldblum film pěkně oživil, ale u žádného dílu ze série o dinosaurech jsem se nenudil tak jako tady. Škoda, čekal jsem, že zakončení série zvládnou lépe. ()

JJaannee

Návrat všech zmizelých a ztracených, asi tak bych tenhle díl hodnotila. Prosím, už žádný další díly netočte. Masosarů je víc, akcí je méně a nejsou tak zdařilé, jinak už tisíckrát ohrané a předvídatelné. Řekla bych, že je to lepší než Jurský svět 2, ale slabší než Jurský svět 1. Ale pořád lepší jak Jurský park 3. ()

Polux

6/10 | Špatná zpráva je, že do kvalit JW má Dominion dost daleko. Dobrá zpráva je, že je Dominion o něco málo lepší než Fallen Kingdom. Což je - s ohledem na nuzné kvality prostředního dílu "světové" trilogie - bohužel dobrá zpráva z ranku "pacient nezemřel, jen je v kómatu":-). Přitom potenciál zde byl obrovský - návrat Trevorrowa na režijní stoličku, návrat staré herecké gardy z JP, vcelku nosné téma dinosaurů mezi lidmi, finále trilogie, atd. | Zbytečně dlouhá - a po pravdě lehce nudná - expozice (trvá snad hodinu, než se děj, ano na Maltě, konečně rozjede - proč proboha, vždyť je to poslední díl z trilogie, tj. diváci postavy i vztahy mezi nimi dávno znají), podzápletka, řešící nástup Neilla s Dern na scénu k Prattovi a Howard, úplně o ničem (vážně ve filmu o majestátních/krvelačných/chytrých/atd. dinosaurech chce někdo vidět nějaké zmutované kobylky?), s čímž souvisí záporákův evil masterplan, který je podobně "sofistikovaný" ("mám živé dinosaury a první klon člověka vůbec, ale moje hlavní eso v rukávu budou kobylky se zmutovanou prehistorickou dna, které pošlu plenit obilná pole po celém světě - až na ty, u kterých se používá moje osivo" - kolik tak asi je na planetě jiných firem, nějakým způsobem spojených se zmutovanou prehistorickou dna a selektivní jídelníček kobylek bude jistě naprostá náhoda:-)), s čímž dále souvisí samotný záporák, který je nudný, nevýrazný, vizuálně prvoplánový (ta očividná podobnost s Cookem měl být nějaký sociální komentář, vtip nebo co vlastně?) a celkově blbý (viz evil masterplan) až běda. | Hlavní téma života dinosaurů ve volné přírodě, potažmo přímo mezi lidmi, se po celou dobu filmu v podstatě nijak nikam nerozvine (nad rámec krátkých prostřihů na reportáže z médií) - tak jak jsme začali na konci Fallen Kingdom, tak na konci Dominionu, naneštěstí, skončíme. Stejně jako u Fallen Kingdom, ve kterém po slušné části na ostrově po zbytek filmu "kempujeme" v jednom baráku, i zde po velice slušné části na Maltě (imho zdaleka nejlepší moment v celém filmu a asi jedna z nejlepších akčních sekvencí v celé "světové" trilogii, za to palec určitě nahoru) zbytek filmu tvoří pobíhání sem a tam v jednom lese a v jednom baráku kdesi v Dolomitech (aneb není lepšího místa pro US firmu, provozující svůj shady business, než uprostřed EU:-)), vinou čehož jsou podmořští a vzdušní zástupci prehistorické fauny (opět) značně nevyužiti. | Stopáž je totálně přestřelená a fakt, že se v podstatě celý film jen čeká na to, až se Pratt a Howard dají dohromady s původním triem Neill/Dern/Goldblum a trvá téměř dvě hodiny, než se tak stane, to jen podtrhuje. Z nových postav stojí za zmínku jen pilotka, o které se divák dozví jen to, že je bývalá vojanda a není hetero (zcela zásadní informace, pochopitelně:-)), zbytek spadá do tradiční škatulky stafáž. V JW bylo dinosaurů relativně málo a díky tomu mohli být vybraní jedinci svým screentimem a významem "povýšeni" na úroveň lidských charakterů, v Dominionu je dinosaurů tolik, že je divák odsouzen čistě k tomu si jen nezúčastněně odškrtávat jeden druh za druhým ("jo, tak tenhle je tady taky, no tak jdeme dál"), na což doplácí především nováček/náhradník za Indomina Rexe a Indoraptora, kterýžto důvod jeho existence ve filmu spadá pod oblíbený scénáristický terminus technicus "prostě proto". | Dominion má pár světlých okamžiků (scény s Blue, Howard ve vodě, scéna na pile, honička na Maltě), v dnešní době nepostradatelný fan service pro die hard fans JP (plechovka s pěnou na holení, Grantovo odlákávání pozornosti světlicí, pohled na Rexie skrz skulpturu, připomínající logo JP a v neposlední řadě Neilla s Dern a Goldblumem), konečně si po 30 letech někdo vzpomněl, že by bylo asi záhodno ukázat na plátně i nějaké ty dinosauří opeřence a poslední kudos za fajn prohloubení lore opětovným využitím postavy Dodgsona (btw vynucený recast, protože původní herec z JP šel sedět za dost nepěkné věci) a úhlavního konkurenta InGenu, totiž firmy Biosyn (docela posun od očividných blbostí ve Fallen Kingdom typu "zachraňujeme poslední žijící dinosaury z Isla Nublar a existenci Isla Sorna, plného jiných žijících dinosaurů, tiše přejdeme"), ale celkově jde imho o nemalé zklamání, protože zaděláno tady bylo rozhodně na víc. | P.S. Máchání prackou před ksichtem každého dinosaura, kterého potkám, je na potřetí už fakt na přesdržku:-(. Chápu, že Trevorrow a spol. to asi považují za jakýsi trademark téhle znovuoživené série, ale jednoznačně a definitivně stačilo. | P.P.S. "Maisie je lidský klon a zároveň dcera vnučky původního zakladatele Jurského parku Johna Hammonda." Nope, je to klon/dcera vnučky Benjamina Lockwooda - Hammondova obchodního ex-partnera (btw mizerný retcon a další z blbostí ve Fallen Kingdom:-(). | PeZet () (menej) (viac)

Razz

Nebláznite s tým hodnotením! Časy sa menia, množstvo kvalitných seriálov a filmov narastá a nároky by mali stúpať. Toto bola nuda od začiatku do konca, ale fakt veľká. Od začiatku do konca a nepomohlo ani to, že som to videl v dobrom kine s Atmosom. ()

kiler1983

Caute, veeelmi dlho som nepisal ziadnu recenziu, ale na toto som si proste musel najst cas. tak velmi silne citenie pocitacovej grafiky co tam bolo som asi nezazil nikde a to niesom zaiden pocitacovy expert. Velmi ma mrzeli tie akcne sceny co tam boli (ak to tak nazvem) ak okeby som sa pozeral na pocitacovu hru. uz prvy moment ked cvalal na koni po snehu "booooze moj" smutne.  osobne skoda 25€ za listky, mal som ich radsej dat na charitu, verim, ze tam by viacej pomohli... za mna najslabsi zo vsetkych filmov o DINO... :( ()

Paokara

Film zhlédnut ve 4 dx olympie ....dodnes roztřepaný jako startka, zvukové efekty a vibrace až zbytečně za hranou únosnosti, děj slabší,obraz ve 3D moc rozmazaný.celkové zklamání!!! ()

flyer.nick

Čekal jsem to horší, koukat se na to dá. Ale ta snaha hrát na nostalgickou vlnu úplně prvního Jurského parku je až přehnaná. První půlka se lehce vleče, pak to má trošku tempo, ale druhá půlka je přesná kopie Jurského parku, stejné záběry, stejné příběhy, dokonce i hlavního záporáka napadne stejný dinosaur jako v jedničce a na konci se porvou úplně stejně ti stejní dinosauři jako v jedničce. Chtělo to trošku víc originality, bohužel stejně jako upadala původní trilogie tak upadla nakonec i tahle. Přitom to v roce 2015 vypadalo jako kvalitní a hrdý návrat. ()

kuba650

Začněme tím dobrým. Předností tohoto snímku je za mě jeho tempo. Sednete na vlak, který neúprosně jede dopředu celé 2 hodiny a nedá vám moc prostoru, kdy z něho vyskočit. Film je nabitý akcí, kratšími hororovými částmi a samozřejmě spoustou dinosaurů. Lze velmi ocenit snahu tvůrců o zobrazení vizuální podoby dinosaurů tak, jak je vidí dnešní věda. Peří je fajn, ale co mě opravdu potěšilo je jejich "řev", který už není klasickým řevem, ale spíše basovým zvukem podobný krokodýlům. Dále můžu pochválit narážky na sérii jurských parků. Fanoušek kteréhokoli staršího dílu, si zde může najít nějakou referenci. Tím však výčet dobrých vlastností končí. Ne že by následovaly vlastnosti špatné, ale spíše takové nijaké. Snímek je rozdělen do dvou různých dějových linek. Bohužel ani jedna z nich vás nedokáže skutečně strhnout. To se tak nějak povede až ke konci, kdy se tyto linky spojí. Vážně mě mrzí, že se tomu nestalo dříve. CGI ve mě zanechává smíšené pocity. Občas je pěkné a vcelku uvěřitelné, ale najdou se části, které jsou až do očí bijící. Což je škoda, když tato značka patřila ke špičce vizuálních efektů. Takže jak na finální hodnocení? Film si vás udrží i přes to, že jeho zápletky jsou dosti průměrné a ohrané. Akce je solidní a přináší zajímavé nápady. CGI je bohužel nekonzistentní a nedosahuje takových kvalit jakých bych si přál. Po shlédnutí ve vás snímek nezanechá žádnou specifickou chuť a jedná se tak o velmi průměrný letní blockbuster. ()

Zlajdaa

Přiznejme si, tenhle film je šílená slátanina. To ale neznamená, že nesplní svůj účel. Co mě na filmu štvalo, je, že asi tak první třetina (?) filmu nám nabízí dinosaury jen poskrovnu, ... víme, že tam jsou, víme, že soužití s nimi je problematické, sem tam uvidíme nějaké nešťastné záběry tohohle soužití :-D, ale nic moc... Od Jurského parku/světa prostě očekávám hlavně ty dinouše, zejména dechberoucí klišé záběry na brontosaury, kdy budou mít postavy i diváci (minimálně já) na krajíčku, protože wow, koukejte na tyhle majestátní a mírumilovné obry! Takže ten rozjezd byl na mě pomalý (ale vzhledem k celkové stopáži budiž). No a pak přišla ta akce. A pomiňme to, že je to hotová Mission Impossible, ale ty akční scénky byly opravdu akční, překvapivě dlouhé, někdy docela chaotické (což je dělá uvěřitelnějšími)... No, jen tak tak jsem popadala dech :-D Dočkali jsme se i jedné slušné lekačky.  A pak, návrat známých postav, rozuzlení zápletky, hodně klišé, sem tam nějaké naprosto nelogické chování postav, kupa scén, kdy by už byli dávno všichni mrtví. Ale je to fajn. Prostě dinouši. A dala bych i o jednu hvězdu více, kdyby *SPOILER* alespoň jedna z hlavních postav umřela! */SPOILER* ()

Lukkyn

Když něco drnká na nostalgickou strunu jen těžko se tomu odolává. Dát do kupy starou partu a propojit je s novými hrdiny není lehký úkol. V jurském světě se to povedlo. Kupu blbostí ve filmu bych ani neřešil a bral to jako dárek pro fanoušky série na léto. Účel to splnilo a v kině bavilo!!!! ()

DIATOR05

Z třetího Jurského světa jsem bohužel zklamaný. Čekal jsem, že to bude blockuster 7/10, který bude alespoň tak dobrý jako první svět, ale zmýlil jsem se. Už od začátku jsem nebyl fanouškem toho, že budou dinosauři běhat volně po světě. Ale díky původní trojici z parků jsem se na to docela těšil. Bohužel se stalo to, co jsem očekával. Dinosauři ve světě byli špatně ukázáni, bylo tam mnoho nesmyslných scén o tom, jak jsou dinosauři nebezpeční. Vlastně tam nebylo ani ukázáno, jak jsou nebezpeční. Celé to stejně spadlo do známého ostrova, kde mají být dinosauři a lidé v bezpečí, ale něco se zvrtne. Jak je to už u každého Jurského světa/parku. Původní trojice byla dle mého špatně prodána a nepůsobila vůbec nostalgicky. Příběh nebyl vůbec záživný a točilo se to jenom kolem toho, že někdo utíká od dinosaurů. Záporák nebyl vůbec dobrý. Bylo tam hodně nesmyslných scén. Nebo scén, které jen kopírovaly, co se stalo předtím, akorát s jiným dinosaurem. Líbily se mi tam jen dvě akční scény, které měly vcelku kousek originality. Bohužel mě to velice zklamalo a čekal jsem to daleko lepší, tudíž dávám 5/10. ()

Nový Jurský svět je v přípravách

23.01.2023

Druhý Avatar pokořil miliardové tržby

Druhý Avatar pokořil miliardové tržby

29.12.2022

Po pouhých dvou týdnech v kinech se snímku Avatar: The Way of Water podařilo světově překročit miliardové tržby, díky čemuž si tento sci-fi spektákl zároveň může připsat jedno prvenství letošního… (viac)