Jurský svet: Nadvláda

• Česko Jurský svět: Nadvláda (viac)

Príbeh filmu Jurský svet: Nadvláda sa odohráva štyri roky po zániku ostrova Isla Nubar, pôvodného domova oživených jurských tvorov. Medzitým sa začali kontrolovane aj nekontrolovane rozmnožovať, v dôsledku čoho sme si museli zvyknúť na ich prítomnosť v našom ekosystéme a na to, že už pravdepodobne nestojíme na vrchole potravinového reťazca. Na jednej strane sú ľudia, ktorí chcú túto novú obrovskú silu využiť vo svoj prospech, a na druhej strane ľudia, ktorí im v tom chcú zabrániť a snažia sa udržať svet v čo najväčšej rovnováhe. Patrí k nim aj Owen Grady (Chris Pratt) a jeho priateľka Claire (Bryce Dallas Howard), ktorí v prvých dvoch filmoch získali patričné skúsenosti. Doplnia ich ich hviezdy Jurského parku, paleontológovia Alan Grant (Sam Neill) a Ellie Sattlerová (Laura Dern), a teoretik so zmyslom pre detail Ian Malcolm (Jeff Goldblum). Všetci sa púšťajú do dych berúceho boja s časom, ľudskými a jašterími nepriateľmi, aby sa pokúsili o nemožné v situácii, ktorá netrvá päť minút, ale dvanásť. (Cinemart SK)

mstychov

Spousta napadu, bohuzel bez vyuziti potencialu. 3 hvezdy za krasne dinosaury, lekaci sceny a stejne herce. Napad s holcickou vedkyne byl top. ()

marekspanel

Udržela mě u toho jen poměrně slušná akce, asi nejlepší byla honička s motorkami. Také stáří známí potešili, ale jejich nasazení působilo hodně odflákle až křečovitě. Děj velmi předvídatelný, naprosto otřesné dialogy a prázdné či ohrané fráze. Pár okamžiků s odkazem na Jurský park, ale jinak to celé působilo hodně zbytečně. Přitom mohlo být zajímavé sledovat, co vše se na světe ještě dělo. I třeba ty kobylky, jedna scéna a pak nic, o globálním dopadu se jen mluvilo. Místo toho sme tam měli černou lesbu..proč vůbec??! Ač to bylo skutečně dynamické, tak s délkou stopáže jsem se začal již nudit. Záporák bez respektu, některé momenty mi přišlo i laciné CGI a finále jsme již viděli po 5. stejné. ()

Emperor1

Ano, všichni jsme tehdy před téměř 30 lety zírali na první díl tohoto dinosauřího spektáklu s otevřenou hubou, psalo a mluvilo se o tom všude, byli jsme mladší a svět byl jakž takž normální. Ale co si budem nalhávat, dnes ani ty sebelepší efekty ty naše huby znovu neotevřou, vše, včetně ekologického poselství, již bylo řečeno, námět vyždímán do poslední kapky. Nového tu tedy divák nenajde nic, samotný příběh nijak zvlášť neohromí - hodní lidé, špatní lidé, honičky s dinosaury, občas dojemný záběr na čumák roztomilého dinosauřího mláděte, případně jeho rodiče, který se svým výmluvným ještěřím pohledem snaží vyjádřit vděk za záchranu potomka, protože ještě pořád neumí mluvit (ale toho bychom se jistě dočkali v hypotetickém příštím díle). Takže nezbývá, než dát pěkné sentimentální 3 body, na víc to nevytáhne ani už lehce ošuntělý, leč stále charizmatický Jeff Goldblum, možná, kdyby dostal víc prostoru a hlášek. ()

MiniRecenze

Všeho moc škodí. A tady to platí dvojnásob. Ať je to už délka, která je plná prázdných akčních scén nebo dinosauři, kteří vám už polezou na nervy. Bylo fajn vidět staré tváře, ale pevně doufám, že to bylo už naposledy, co jsme se do Jurského světa /parku podívali. Tato značka už nemá co nového nabídnout a je vyždímaná! 4/10 ()

RealHonza

Podívaná na dinosaury je to pěkná, ale akční scény jsou takové bez náboje, člověk to těm hrdinům nevěří, jak vždy o chlup uniknou smrti. Na druhou stranu akce je ve filmu hodně, takže se člověk nenudí. Jako oddechovka dobrý. ()

Tomas_PO

Jurský park 6ka, ak dobre počítam a zrejme definitívne zakončenie tohto Spielbergom stvoreného úchvatného filmového sveta. A je dôstojné, no len tak-tak. Nesklame, no zároveň neprekvapí, proste priemer. V porovnaní s Ghostbusters: Afterlife je to určite sklamanie, keďže dvojka Krotiteľov bola viac než dôstojnou spomienkou. Na strane druhej, oproti Jurassic Park III je vidieť, že si tvorcovia dali záležať. Návrat hlavných postáv z jednotky poteší, no pravdu povediac, subjektívne, ich charizmu som stále postrádal. Vhodné na pohodové večerné pozretie počas dlhších zimných večerov. ()

david141474

Tak co bych k tomu řekl? Za prvé skvělý návrat všech čtyř původních postav, ano čtyř. Začátek byl takovej nic moc, ale postupem času to bylo lepší a lepší. Jeff Goldblum a Sam Neil drží film na vlastních bedrech a nebýt tam těch dvou, film by nedostal tolik zaslouženého humoru, který je v tomhle opravdu skvělý a nevadí. Za mě je to 8,5/10, nebýt tam těch dvou dám míň. (Olympia - 10.6.2022) ()

Skylwalker42

Tak jo...už nechte jurskou značku spát. Tohle byl poslední hřebík do rakve. Prima, že jsou tam tři původní protagonisté, ale jsou tam jen velmi uměle naverbováni do příběhu, který je prostě 🤮. Děj je ultratrapný a absolutně to nemá nic společného s Jurským parkem z roku 1993. ()

Maraboy

Vypadá to hezky, ale příběh je nuda a o ničem. Přizvat staré herce nebyl špatný nápad, ale ten prostor, co je jim věnován a jak jsou v příběhu využiti, je fakt o ničem. Jsou tam tak nějak na sílu a do počtu. Další nové postavy jsou nám krátké představeni, ale nic moc se o nich nedozvíme. Starý dobrý známí, jsou tam jen aby se brnklo na notičku nostalgie. Jestli chcete nostalgii, tak si pusťte původní trilogii. Tahle nová trilogie vykrádá sama sebe, a i tu původní, nebojí se to zopakovat vícekrát a tak už to působí, že se bez něčeho neobejdeme, viz v žádném díle nesmí chybět hlavní boss fight s R-Rexem, proč ? Protože v prvním díle to bylo epic, tak je potřeba to zopakovat 6x. Do třetice všeho nejhoršího nebo dobrého, bohužel, poslední díl (a já doufám, že poslední) je dílem nejslabším. 30% ()

bonovox

Tretie pokračovanie Jurského sveta začína sľubne, dinosaury v našom reálnom svete vyzerajú super, ale problém nastane, keď sa skupinka hlavných hrdinov dostane opäť do izolovaného priestoru a film začne vo všetkom vykrádať a pripomínať predchádzajúce filmy. Určite poteší návrat postáv z pôvodného Jurského parku, Chris Pratt je stále cool a niektoré scény s pravekými jaštermi tiež fajn, ale celkovo sa jedná len o priemerný snímok. 60% ()

tomino28

Občas je fajn pustit si film z nějaké populární série, u kterého víte, že můžete vypnout a jenom se tupě dívat před sebe. A sem bohužel řadím i poslední přírůstek z Jurského světa. I když mám pocit, že sem jeho tvůrci nemířili, nevidím na tomto počinu nic výjimečného. Spíše právě naopak, celá podívaná je generická (že by už měla na svědomí scénář umělá inteligence?) a spěje k nepřekvapivému konci, kterého se navíc dočkáte až po dvou a půl hodinách. Takže za mě (maximálně) jednou a dost. ()

Mangano

Ano, "Ztracený svět: Jurský park" je tím horším ze dvou dílů od Stevena Spielberga. To je pravda a vzhledem k respektu k prvnímu dílu vřele doufám, že se na tom všichni shodneme. "Jurský svět: Nadvláda" je poté i v souladu s tímto faktem jednoznačně nejhorší epizodou nové trilogie a zároveň i nejhorší z celé série. S ohledem na to, kam směřoval předchozí díl, jsem to ale očekával a vadí mi to tak o něco méně. Všichni herci a sympaťák Chris Pratt se pak opravdu snažili a absolutně za nic nemohou. Tohle už je asi prostě jen na maximum vyždímaný hadr, ze kterého právě spadly poslední kapky (myslím, že to byla ta podvodní scéna s jezírkem). Je to ale smutné a série si to nezasloužila. Ovšem, tak to je a dál se tím trápit nebudu. Snad se to ale nestane nějakým "post-nostalgickým" trendem. Trochu mi to totiž připomíná poslední "Skywalkerovskou" trilogii Star Wars. Tam se taky objevily postavy po několika dekádách a po předkrmu nostalgie naservírovali tvůrci většině divákům hlavní chod ze zklamání a odporu sledovat tu ságu dál. Já nevím čím to je. Jestli je to tím, že ti lidi stárnou, nebo snad stárneme my. Hmmm. ()

Majoslav11

Najslabší diel celej ságy. Konceptu filmu úplne nerozumiem, veľa vecí nedáva zmysel, často sa používajú scenáristické skratky, ktoré ma hnevajú. Žiadna z postáv nehrá prím (Dr. Grant tu vyzerá lepšie, než kedykoľvek predtým), žiadna nedostáva veľa priestoru. Vizuálne predstavenie výborné, oceňujem najmä hojné používanie mechanických bábok. Tentokrát sa mi páči posledný mega súboj dinosaurov a operení predátori sú taktiež veľmi efektní. Trochu zvláštny, trochu nudný diel, ktorý to u mňa nevytiahne na viac ako dve a pol hviezdy. ()

Lenny_cz

Při sledováni filmu jsem měl pocit, že koukám na nějakou RPG videohru. Střídaní lokalit, kde postavy utíkají nebo se schovávají před různým dinosaurem, a to je tady furt dokola o ničem snad tento film ani není, o těch kobylkách ani nemluvit. Hlava mi nebere, že z pár uniklých dinosaurů z předchozího dílu se dokázalo rozšířit po celé zemi a 8 miliardové lidstvo si stým nedokázalo poradit, ještě k tomu, že se tu objevují dinosauři, kteří ani v minulém snímku při úniku nebyli. Film ani nezachrání postavy z původní trilogie, ale je to o trošku lepší než Zánik říše, ale žádná sláva na to, že je to rozloučení s Jurským světem. ()

Jason13

Plusy: návrat starých postav - nostalgie, celkem sympatické nové postavy (pilotka), akce na Maltě... Mínusy: přepálená stopáž, nevýrazný záporák, zbytečně moc kobylek, SPOILER: příliš mnoho přeživších - tvůrci neměli koule na to, někoho oddělat (skupinová naháněčka k tomu přímo vybízela)... Celkově jsem čekal víc.. Není to průser, není to bomba. ()

vaclav.g.kar

Jurská Endgame se nekoná, bohužel. Měl jsem astronomicky vystřelená očekávání. Nejen proto že jsem od dětství blázen do těch vyhynulých potvůrek. Naději jsem vkládal do znovunavrátivší režie. Trevorrow před 7 lety naservíroval neuvěřitelnou pecku. Nadvláda se o to moc snaží a kdyby byl celý film jako pasáž na Maltě tak je to top roku. Nechci ale znít negativně. Film by si ale zasloužil alespoň 30min. navíc. Jako graficky se není o čem bavit to je strop. Super byly loutky dinosaurů které byly na plátně jak jen to šlo. Obsazení jako vždy super. Pratt je pořád sympaťák, pro Bryce mám slabost a moc hezky se mi na ní kouká. Původní trio hřeje u srdce a Jeff Goldblum je prostě Jeff Goldblum. Toho člověka někdy potřebuju potkat. Bohužel je tu opět celkem nevýrazný záporák a bohužel jak lidský tak i plazí. Čekal jsem o trošku víc, ale i tak jsou a vždy budou Dinosauři moje srdcovka. A každej AAA blockbuster s touto tématikou má kredit navíc. 75% ale určitě bude v top10 na konci roku. ()

KuceraJohny

Upřímně, už dávno nejsem takový fanoušek Jurského světa jakým jsem býval jako malý kluk, ale na závěrečný díl celé ságy jsem byl poměrně zvědavý. Těšil jsem se hodně na epické souboje Dinosaurů, které jsou spíše lepší v dřívějších dílech. Ač jsem nad tím skutečně přemýšlel, tak upřímně furt nemůžu přijít na to, jestli se tímto filmem něco opravdu změnilo. Je to klasický dnešní blockbuster, jenž nemá příliš moc duši a pořádný příběh, ale pouze sází na nostalgii a trikové efekty. Bohužel na mě to už po několikáté fakt fungovat nebude a tak musím dát "epickému" zakončení pouhé tři hvězdičky. Je, však potřeba říct, že všichni herci byli na dobré úrovni, ale původní trojka mohla předvést trochu víc. To, však nezazlívám samotným herců, ale spíš scénáristům. Uvidíme co se značkou bude dál, ale možná už je klobouk nápadů zcela vyčerpán. Půjdu se radši kouknout s dětmi na Křídový kemp. ()

largesnake

4,5/10. A je to tady! Oslavný "šestý" díl celé ságy, prý to ale nebude poslední díl no každopádně vrátili se nám staré postavy, ale stejně jsem to čekal lepší. Když se zaméříte na postavy, triky a efekty, je to nádhera, ale když se zaměříte na příběh, tak to už upadává. Točí to Colin Treworrow který točil 1 (světa, 2 točil J. A. Bayona), ale musím říct že 1 se mi líbila více, a 2 je za mě taky lepší, no takže tak. Líbí se mi i néjaké scény které jsme ještě v této sáze nikdy neviděli jako třeba: útok pteranodonů na letadlo nebo schovávání se před dinosaurem pod vodou nebo taky scénu na ledu, ale to finále jsme si nezasloužili, tomu se snad nedá říct ani finále. To "finále" totiž bylo fakt úplně nejhorší a nejnudnější ze všech parků i světů, prostě se párkrát strčíme a pak nabodneme toho údajně "záporáckého" dinosaura, no a aby toho nebylo málo, tak hlavní hrdinové celou tu dobu jen utíkají. Možná jsem to tady trochu moc vychválil. Ten film je určitě nejhorší ze všech parků i světů a největší zklamání roku 2022. :( ()

Nový Jurský svět je v přípravách

23.01.2023

Druhý Avatar pokořil miliardové tržby

Druhý Avatar pokořil miliardové tržby

29.12.2022

Po pouhých dvou týdnech v kinech se snímku Avatar: The Way of Water podařilo světově překročit miliardové tržby, díky čemuž si tento sci-fi spektákl zároveň může připsat jedno prvenství letošního… (viac)