Ztraceni ve vesmíru

• USA Lost in Space
USA, (2018–2021), 23 h 18 min (Minutáž: 39–66 min)

Mina Sundwall, Molly Parker, Toby Stephens, Parker Posey, Maxwell Jenkins, Taylor Russell, Ignacio Serricchio, Amelia Burstyn, Raza Jaffrey, Ajay Friese (viac)

Scalpelexis

[1. série] Rodinné dobrodružství, které je cílené na ty méně konfliktní, mírné povahy. Nenadchne a neurazí, nicméně na to, že celá ústřední rodina oplývá nadměrným intelektem, který často slušně prodávají, tak tuto vlastnost trochu postrádá celý seriá, protože pak by to děti úplně nepochopily. Příběh je založený na klasických kolejí o tom, jak z různých důvodů ne úplně fungující rodinka začne postupem opět fungovat zpytováním svědomí z předešlých nepovedených činů a kde vše, co se může pokazit, tak se neustále otravně a předvídatelně dokola pokazí. Antagonistka je skvělou sportovní reprezentantkou v oboru, jelikož její jediný účel je tyto nehody katalizovat z divně nelogických důvodů a minimálně bych čekal, že s vědeckou inteligencí hlavních postav by ji prohlédli hned ten samý díl, co se na place objevila. Světlý bod pro mě byli oba rodičové; Toby Stephens a Molly Parker jsou skvělí a neúnosně sympatičtí. Trikově slušný, kouká se na to dobře, ale působí to sem tam trochu sterilně. Zábava pro tak +-10-13leté děti určitě dobrá, pro mě už na hraně nudy. ()

Necrotongue

Seriál hodnotím jako celek už po první sezóně, ani závěr, široce otevřený jako náruč paní Merkelové vstříc běžencům, mě nedokázal zlákat ke sledování pokračování dobrodružství rodiny Robinsonových. Postupně se totiž ukazovalo, že správný kolonista vyslaný na Alfu Centauri musí splňovat mnoho náročných kritérií, na test z logického myšlení se však zřejmě zapomnělo. Na logiku a fyzikální zákony se radostně vykašlal i scénárista, ten ostatně zazdil víc věcí, a přestože se jedná o rodinný seriál, neměl by diváky (ani ty mladé) tolik podceňovat. Výsledný dojem pro mě nezachránil ani Toby Stephens, kvůli němuž jsem se k Lost in Space vůbec dostal. ()

Hogun

Keď jedinou zaujímavou a ako tak uveriteľnou postavou je Robot a Kura, tak je asi niečo zle. Totálne dementne sa chovajúce, maximálne nesympatické postavy, ale aspoň príroda bola pekná. Efektívne ale nudné, trápne a iritujúce, celkovo štandard od Netflixu. Dr. Smith bola na úrovni Segala po lobotómii mozgu. Ostatní to dotiahli 'aspoň' na úroveň hojdacieho koňa. 4/10 ()

Lacike

Tesil som sa konecne na nejake pozeratelne sci-fi. Pôvodny serial som sice nevidel, ale filmovu verziu mam dodnes rad. Bohuzial tato verzia trpi vsetkymi sucasnymi trendmi. Vsetko sa stavilo na vymazlenu technicku stranku a pekny vizual na ukor putaveho pribehu a sympatickych postav. Najviac mi tam chybala taka roztomila detska hravost. Je to dynamicke, akcne ale totalne tupe. Uz od prvych sekund som krutll hlavou nad logickymi chybami. Postavy rodicou mi pripadali dost nesympaticke a deti mi uplne splyvali. Naviac sa to zase odohrava v dvoch liniach, co ma uz dost serie. Dufal som, ze to bude mat epizodne zapletky v ktorych bude rodinka putovat po vesmire a spoznavat rôzne planety. Lenze rodinka od zaciatku uviazne ne jednej nezaujimavej planete z ktorej sa bude snazit dostat najskôr niekolko serii. Na to kaslem a po dvoch dieloch to balim. 4/10. ()

spaceboyCZ

Příjemně nenáročná oddychovka, se zajímavě napsanými postavami, slušným CGI a vyvolávajícím ve vás hlad po tom vědět, jak to bude pokračovat! ()

SonGokussj

Pokud bych měl novodobý Lost in Space charakterizovat jednou větou, bylo by to cca: Aneb když se musí KONSTANTNĚ něco sr*t... Míra "náhod", který rodinný trip provází, je prostě neskutečná. ***Lehké SPOILERY*** Potopím se pod vodu? Voda zamrzne. Jdu do lesa? Nebezpečná věc mě ohrožuje. Skryju se před nebezpečnou věcí na strom? Začne hořet les. Projedu se autem po lese? Začne vybuchovat země. Uteču před vybuchující zemí? Spolkne mě bažina. Musíme přejet během 1.5 minuty gejzírové minové pole? Jednomu autu vypadne drát a klesne mu rychlost. Drát opraven? Gejzír auto skoro zničí. Zachráním člověka před zničeným autem? Vyteče palivo. Vezu člověka do nemocnice? Zemře. ***Konec SPOILERŮ*** Po vizuální stránce jsou to grafické orgie. Herecké obsazení? Výtečné. Pan Robinson je chlap s velkým CH a i jeho žena dělá neskutečné věci. Ale kde to všechno spadá, je tak nějak nudný příběh a naprosto, NAPROSTO nesympatická antagonistka, která měla být popravena už ve 2. díle a přitom prostě škodí a škodí. A co víc, ona škodí i sobě! Ona prostě dělá všechno jen proto, aby škodila... Je to škodilka.... Nejspíše se dočkáme 2. sezóny, protože to skončí vcelku otevřeně. Doporučil bych ke shlédnutí? Meh, ani moc ne. Ani útlým fanouškůmb sci-fi, protože je to spíše rodinné drama ve sci-fi prostředí... Bohužel, Robinsonovi. Nezachránil vás ani ten mega nezajímavý kus plechu se třpytivými očkami. MayDay in universe - 40 % ... || SEASON 2 || Potěšilo mě, že tam převážnou část série nebyl roubát. Protože jak se tam vyskytl, vše se najednou motalo kolem něho a věci, co "lidsky" Robinsoni vyřešili po svém, by se najednou bez roubáta nepovedly... Konec byl pak úplně komický. Tolik bulls*itu jsem na jednom místě dlouho neviděl. Jak všichni přežili, to je mi záhadou. A **SPOILER** postava, co se chová 1.9 sezóny jak naprostá psychicky šílená ženská, se najednou obětuje? Jen tak? Když episodu předtím se všem vymr**vala? Acho jo. **SPOILER END**. Jak by řekl jeden youtuber, Go Away Film. S2 závěr: I přes to všechno se mi série 2 líbila více. Hlavně proto, že tam většinu z ní nebyl roubát. Dozvěděli jsme se něco k postavám, bylo tam plno pěkných scén, graficky opět extáze, pan Robinson spíš jako pan Terminátor, nervyrvoucí události (které, jak v sezóně 1, nastávaly až příliš často a zrovna v těch nejméně vhodných okamžicích...). Celkově však lepší. Roubááát 60 % ()

Helo

Po mírným rozčarování nad tím, jak nešikovně je tu skloubenej scifi survival s rodinným dramatem a po odpadnutí mojí ruky po mávání nad tím, jak tady ty postavy řeší a hádaj se o ptákovinách (v kontextu k tomu, že maj co chvíli zdechnout) v situacích naprosto nevhodných... jsem se nakonec i bavil. Jsou na tom vidět prachy, muzika tomu dává šťávu a pokud to člověk bere jako poměrně oddechový scifi, ač s docela nevyrovnaným... jak to říct... stylem(? - občas až moc cíleno na děti, občas docela drsný, občas se snaží i o zapojení psychologie)... tak je to příjemný pokoukání, kde se člověk i ty postavy nakonec docela oblíbí. Až na Dr. Smith, ta je na přesdržku už od začátku a vlastně až v poslední epizodě to trochu zachránila. ()

Vyhy

1. série až 3. série - 80 %  Sice mi chvilku trvalo, než jsem celý seriál dokoukal, ale jsem rád, že jsem vytrval. Je to moje guilty pleasure, které má jednoduchý příběh plný klišé, ale vám to nevadí. Vizuál jedna báseň, sympatické postavy, hudba jak z velkofilmu - co víc si přát. Vidět to v pubertě, tak brečím štěstím. Spokojenost. ()

Kwaichi

Kombinácia UHD s Dolby Vision je jednoducho pastva pre oči. Trochu horšie to už bolo zo zvukovou stránkou. Chýbal mi aspoň kvalitný soundtrack, ktorý by seriál odčlenil od konkurencie. Aj keď je pravda, kúsky od Netflixu sa nepredávajú na základe soundtrackov (zatiaľ). Kajviac ma zarazila neprítomnosť fyzických zákonov. Dodržiavanie základných princípov vesmíru pokladám za samozrejmosť, aspoň to bola vždy snaha pre dosiahnutie hodnovernosti pri sci-fi ak si dobre spomínam na moje detské časy. Nechcem písať zbytočne podrobné spoilery, ale podrobné fyzikálno-"kontroverzné" scény sú tu na pravidelnom poriadku v každej epizóde. Ako zabiják času pre pre dnešných teenagerov, beriem. Ale za mojich mladých čias som sa zo sci-fi aspoň dačo (zmysluplné) naučil. Keby sa dalo v seriály nájsť aspoň trochu viac humoru, ale vtipné momenty prvej série sa dajú spočítať na prstoch jednej ruky. ()

Mr.Ripley

Desetihodinový, únavný prolog, prokládaný nesmyslnými zvraty, absencí logiky, genericky nudným (nutno dodat špatně zahraným) záporákem, který v funguje až samotném závěru, kde konečně nabízí to, co od začátku sliboval. Lost in Space je přesně takové, jako jeho kultovní předchůdce z 60. let. S tím rozdílem, že divácká percepce se posunula sloním krokem dopředu, zatímco LIS zůstalo obsahově stále kdesi v 60s. Nebýt parádního vizuálu a ještě lepší hudby případnou druhou sérii bych asi nezvažoval. ()

filmmovier

Lost in Space nejsou nijak mimořádným či revolučním seriálem a už vůbec nejsou žádným dílem, které si budete nějak dlouho pamatovat. Kdysi jsem několikrát viděl jen devadesátkový film s LeBlancem a Oldmanem, žádnou jinou verzi jsem neznal a tak jsem se na tenhle seriál docela těšil. Můžu říct, že teď se těším i na druhou sérii. Ve sci-fi ani v jiném žánru tenhle seriál nepatří k výjimečným, ale je výborně obsazený, má naprosto fantastickou hudbu (John Williams!) a zabaví naprosto skvěle, což je jeho hlavní (a jediný) účel a ten funguje, takže je vše v pořádku. Co nefunguje, je občas ta vážná nota na kterou to hraje (někdy až přehnaně), jinak je to ale fajn podívaná, kterou jsem si i přes všechny zápory užil a o zklamání se z mé strany rozhodně nečeká. Vlastně jsem dostal přesně to, co jsem očekával, takže ve výsledku spokojenost. 75%. ()

Mrkvič

1. série je dost povedená. A to mě čeká druhá, která má lepší hodnocení. Znám hlavně film s Joyim a kreslený seriál jen hodně matně. Postavy, jejich povahy, osudy, kdo přežije, kdo proč a jak, tedy jsem nemohl očekávat žádné překvapení. I tak jsem ale nejednou musel pustit další díl, abych viděl, jak se problémy Robinsonových vyvrbí. Oproti jiným současným scifi seriálům jsou Robinsonovi vizuálně snad nejlepší, herecky skvěle obsazení a těch pitomostí naštěstí je také minimum. 2. série začala skvělým dílem, ale bohužel po návratu Resolutu přišlo několik dílů, kde se děj musí věnovat všem postavám, ač se u nich neděje nic zajímavého, nebo se vymýšlí zbytečné a ne moc zajímavé zápletky. Druhá polovina řady je ale už napínavější a spojuje takřka už jen to podstatné. Příprava na třetí řadu slibuje zase něco trochu jiného a snad to bude zase fajn. 3. série se už v nelogických nesmyslech strašně moc topí. Aby scénáristi dotáhli vše do konce, tak se logika už ani trochu neřeší a je to porod. Co se dalo v prvních dvou řadách odpouštět už divák, kvůli slabému příběhu a ještě slabším vztahům mezi postavami, nepřekousne. Že všechno dopadá až v poslední vteřině, na akurátní počet kWat, prostě drama na maximum, tak už působí jen úsměvně. A hrání si s tím, kdo snad umře? V tomhle seriálu? Trapný. Třetí řada tak seriál sráží do lepšího průměru. ()

noriaki

"Mravenci jo? Tenhle rok jsme jich měli fůru na naší vinici. Řekl jsem Garfunkelovi aby přitáhl svůj kompresor, s ním jsme kolem domu vytvořili vakuum a pak jsme je vysáli hlavními dveřmi." Tož tak. Na ilustraci míry hlouposti scénáře snad postačí tahle věta ze Simpsonů. Kdyby ne, tak se stačí podívat na první epizodu a je jasno. Okamžitě mrznoucí voda, déšť při údajných šedesáti pod nulou, vznik komplexního života na planetě během nesmírně krátkého období. Množství situací kdy něco nesedělo, bylo snad nevyčerpatelné. Tady logika ani nehapruje, tady si vzala dovolenou a odjela do Chorvatska k moři. U dětského seriálu by to snad nevadilo, jenže tenhle má ambice být pro všechny. Respektive na přímočarou pohádkovou sci-fi klade až moc velký důraz na propletené vztahy mezi postavami a neustálé zpytování svědomí všech kdo ho mají, i nemají. Postavy jsou další velký zápor. Oblíbil jsem si dvě, s mírnými výhradami možná tři. Psychopatická doktorka (musí to tak být) nemá ani kousek charisma, a děj by se bez ní úplně obešel. Černoška z rodiny Robinsonů (kdyby tam nebyla, byl by to rasismus) má nejspíš prezentovat pevný morální postoj, ale v výsledku vystupuje jako arogantní přemoudřelý spratek. Rodiče jsou naopak super oba dva. Technické kategorie jsou kupodivu výborné. Vizuálně je seriál paráda, hudebně taky. O to víc mě zamrzel zmagořený scénář. ()

Scar

Na seriál tohto typu som čakal veľmi dlho. V ničom netlačí na pílu, postáv je tak akurát a spoznávame ich takým akurátnym tempom, aby v tom nebol chaos. Vyzdvihujem najmä dizajn a to po všetkých stránkach, či už ide o správne ladenie farieb, dobre navrhnuté kostýmy, vesmírne lode a vozidlá, ako aj prírodu a fyzikálne javy v novom svete. Ako dávny fanúšik Battlestar Galactica si to užívam. Je tu síce menej vesmírnej akcie, ale zasa viac výpravy a otvoreného prostredia, počasia. Psychológia funguje podobne, postavy sú sympatické a dialógy majú správnu dĺžku a pointu. Som prekvapený. ()

kenkaku

1. řada **: proč... PROČ! Proč když už někdo dostane peníze,si nezaplatí solidního scénáristu a najme debila co staví VEŠKEROU zápletku na náhodě. Prakticky veškerý hybatel děje je laciná náhoda (prostě být ve správný čas na správném místě je klíč). Navíc, pokud tohle má být elita lidstva, slovo vyhubení vidím jako prospěšnou věc. Čím postavy přemýšlejí, to by mě opravdu zajímalo (ano, zase scénář). Přitom myšlenka je celkem pěkná a vizuál naprosto dokonalý. Snad #2 se poučí... 2. řada **: ...nepoučili. Hned první epizoda a jedna háhoda/nehoda za druhou. A každá je spouštěčem další akce (nebo změny děje). Další epizody to samé. Retardované chování postav pokračuje a já si vůbec nejsem schopen seriál vychutnat, protože mě irituje jen co začal. A ta dějová prasárna mezi devátou a desátou epizodou byl doslova hnus. Jediná změna oproti první řadě je větší množství dynamických momentů (děj prostě jede). I tak je seriál nekoukatelný. 3. řada ** : Naprosto žádný posun. Idiocie a náhoda vládne Robinsonovím od začátku do konce. Je úplně jedno jak moc je to “akční”, když imbecilita mlátí postavami prakticky v každé epizodě. Tak třeba. Proč jednoho “vzbudí” a zbytek nechá spinkat v mrazáku (které pak s sebou vláčí)? Zase jsme na planetě, která je ohrožuje? Proč Will mačká náhodně čudlíky, aniž by tušil co se může stát? Vážně brouci co žerou skálu zrovna teď? Fakt selhání katapultu (kdy kdo vůbec viděl, že ve filmu selže v letadle katapult)? Fakt máme čas na dlouhé reunion tanečky? Prostě čím déle série jede, tím víc se spoléhá na náhodu (a nehodu), které formují děj. A to mě rozčiluje. Jsem rád že je seriálu konec. Vypadá sice moc hezky, ale bez koukatelného scénáře je to o ničem. ()

BMAJTZ

Ano je to vcelku poutavé rodinné scifi, to se musí nechat, ale je to seriál, který by se dal označit jako naprostá esence tří pojmů: "lazy writing", "deus ex machina" a "klišé". Po pravdě řečeno, každý následující díl mě sral prostě čím dál víc a to z toho důvodu, že příběhové schéma každého dílu je naprosto totožné: vyskytne se brutální problém - hodně dlouho se vymýšlí řešení, které je tak nějak na hraně toho co by mohlo vyjít - vše vypadá perfektně plán funguje - plán nečekaně zkolabuje na naprosto náhodné situaci - vše je v prdeli my tu zemřeme - v posledních 5 minutách každého dílu přijde deus ex machina a z rukávu se vytáhne druhé naprosto nečekané řešení a vše je zachráněno. Přesně to samé úplně každý díl, ta předvídatelnost je vyloženě nasírací. Do toho ještě Dr.Smith, vůbec nechápu co na té postavě všichni vidí. Chápu ta postava je napsaná schválně chaoticky, ale ty intriky jí prostě nežeru. Je vykreslená jako postava co vymyslí nějaký master plán, který je postaven na takovém množství "možná", že to prostě nemohlo vyjít a navíc se tváří jako největší drsňák. Její motivy jsou mi taky naprosto nečitelné. A ať mě prosím někdo přesvědčí, že ji Parker Posey nepřehrává až na půdu. Celá rodina Robinsonových je taky vykreslena jako skupina nadlidí, když se řeší nějaký plán tak to řeší jenom oni a hlavně se klade důraz na práci tří sourozenců ačkoli je v okolí řada určitě kvalifikovanějších osob. Je mi to docela líto, protože celý ten příběh je docela poutavý a zpracování na slušné úrovni, ale scenáristická práce je na úrovni žáka základní školy, což z toho seriálu dělá záležitost na hraně koukatelnosti. I když tomu dávám jenom dvě hvězdy, tak je možné, že pár dílů z druhé série asi ještě zkouknu (kvůli celkovému příběhu), i když to bude spíše ze setrvačnosti. Jinak nemá smysl asi více hodnotit, zbytek docela dobře zhodnotil DaViD´82 a SonGokussj. ()

LuciusWlk

Tady asi nechci moc co hodnotit. Je to tak trochu rodinný sci-fi, který je občas hodně cool americký rodinný happymystic, ale většinou hodně dobrá podívaná. Celé to funguje velmi dobře, druhá řada neklesá kvalitou a tak proč ne? Je to dobrý! ()