Stratení vo vesmíre

• Česko Ztraceni ve vesmíru (viac)

Píše se rok 2058, kosmické lodě vzbouřenců napadnou stavbu hyperbrány, která má umožnit cestu hyperprostorem na vzdálenou planetu Alfa Prime. Lidstvo by zde mohlo najít nový domov poté, co neodvratně vyplýtvalo energetické zásoby Země. Jako první se má na cestu vydat autor projektu, profesor Robinson, se svou rodinou, manželkou Maureen a třemi dětmi. Pilotem lodi je Don West a nedobrovolným černým pasažérem doktor Zachary Smith. Doktor pronikl na palubu, aby provedl příkaz svého „zaměstnavatele“, obchodníka vydělávajícího na ekologické krizi, a přeprogramoval robota Robinsonových tak, aby všechny zabil. Sám se však stane obětí atentátu. Obchodník se ho dokončení úkolu rozhodl zbavit. Po urputné bitvě se rodině podaří robota zneškodnit. Jejich loď se ale ocitla v gravitačním poli Slunce a jedinou nadějí na záchranu je únik do hyperprostoru. Protože k tomu dojde mimo hyperbránu, není možno cestu kontrolovat. Loď se vynoří ve zcela neznámé části vesmíru, a ještě navíc v budoucnosti. Tady objeví zničenou pozemskou loď Proteus, která se je snažila najít, musí se utkat s pavoučími monstry požírajícími kov a na blízké planetě pohlédnout do vlastního osudu a pokusit se změnit tragickou budoucnost. (TV Nova)

Terva

CITÁT - Ta studená válka začíná být horká.......... Vydejme se na dalekou cestu k Alfa Primě, a k planetě, která je určena ke kolonizaci. Robinsonovi už jsou zachumlaní, tak můžeme startovat. CITÁT - Opička otočí vypínačem...... Jenže cesta se moc nepovede. Globální teroristé zaútočí a Robinsonovi se ztratí ve Vesmíru. Film dle mého gusta. Mimozemšťané, cestování časem, vtipné scény, ironie, hezké ženy a trocha krve. CITÁT - A dav šílí!!!........ Zde je jeden krásný dialog nedialog, který je spíše směsicí monologů. MAUREEN (Mimi Rogers) - Dobrou noc, Johne. JOHN (William Hurt) - Dobrou Mauri. WILL (Jack Johnson) - Dobrou noc, Judy. JUDY (Heather Graham) - Dobrou noc, Wille. BART (OPICE) - váááummm. PENNY (Lacey Chabert) - Dobrou Willi. WEST - To si snad děláte srandu?....... V předcházejícím dialogu chybí už jen jeden člověk, ale ten má kecy skoro celý příběh. CITÁT - Nesnáším děti......... Když vím, že film je natočen v roce 1998 jsem rád, že už v té době dokázali natočit něco, co obsahuje spoustu klišé situací, které jsou do příběhu vloženy, tak že nezesměšňují, ale naopak fungují jako dobrá zábava. CITÁT - Nezapomeňte, že se za náma rozpadá planeta.............. ()

Ainy

Skvěle natočená rodinná sci-fi, plná dobrodružství, napětí a zábavy. Děj má hlavu a patu, má spád a dokonce mi tady nevadí ani super chytré děti, které dokážou zachránit vypjaté situace lépe než dospělí. Nebo si ochočit vesmírného nalezence či naprogramovat robota a udělat si z něj nejlepšího kámoše, jež se pustí do křížku s vesmírnými pavouky alias replikátory, kteří fakt neměli chybu. Dobrodružná cesta vesmírem ve společnosti Joeyho, Garyho a dalších mě bavila a v rámci žánru dávám Lost in space plný zásobník hvězd. ()

VanTom

Sterilní sci-fi pohádka toužící oslovit komplet famílii zabodovala ve své době zejména kvantitou (a s přimhouřenýma očima i kvalitou) počítačových triků. Jinak hlavně druhá polovina na planetě s překombinovanou časovou zápletkou se nesmírně vleče a co chvíli na diváka vrhne nějaké to výchovné moudro o rodinné lásce / pospolitosti / poutu či otcovské odpovědnosti. ()

HellFire

Po mnoha zklamáních z filmů poslední dekády mám neustále tendenci vracet se k 80. a 90. filmům, které se už dneska jednoduše netočí. Tentokrát to „schytala“ klasika Ztraceni ve vesmíru. A protože zbožňuju filmy z vesmíru, ve kterých se někdo ztratí a musí čelit neznámu (a že se dají spočítat na prstech jedné ruky), fakt jsem se po nepočítaně letech těšil na další zhlédnutí. A víceméně jsem nebyl zklamaný. Jasně, CGI bylo tehdy v začátcích a jde to poznat (vesmírná obludka, kterou naši hrdinové najdou na lodi je opravdu... obludná), nejmladší dcera je tam jaksi navíc a k tomu je strašně otravná a Matt LeBlanc hraje Joeyho, ale já jsem se bavil. Tyhle nedostatky vyvažují Gary Oldman a William Hurt. Sci-fi elementy a nápady to jen hýří a nakonec opíšeme krásný oblouk. Na rozdíl od většiny dnešní produkce to navíc dává smysl, což se cení. Hodně mě bavili mimozemští pavouci, kteří mi připomněli Replikanty z Hvězdné brány. Vrcholem všeho byl zmutovaný doktor, který je prostě boží. P.S. Až teď jsem si uvědomil, jak moc mi ve filmech chybí „map paintings“. ()

Djkoma

Můj osobně velmi oblíbený sci-fi snímek, který mě nedokáže ani po letech zklamat. Velmi slušné obsazení v čele s Williamem Hurtem, Mimi Rogers a Gary Oldmanem. Vedle nich i mladíček Matt LeBlanc, který jistě za svou roli může děkovat Joeymu z Přátel, předvádí dobrý výkon. Celý film má skvělé tempo, které od startu až po setkání s neznámou lodí a anomálií neznámého původu, neztrácí tah na branku podpořené rockovější hudbou a pár dobrými hláškami. Pro někoho může být trochu šílený scénář, který si v závěru hraje s problematikou času, ale jde o sci-fi se vším všudy, tak to musí divák akceptovat. ()

• Natáčelo se v londýnských filmových studiích Shepperton Studios na ploše 12 samostatných zvukových ateliérů. Na svou dobu se jednalo o rozsáhlou produkci. (HellFire)
  • Všichni hlavní aktéři měli podepsané kontrakty minimálně na dva další sequely. Možná pokračování se však neuskutečnila, protože film měl v Severní Americe katastrofálně nízké tržby, které nepokryly ani celkové náklady. (Lavran)

Horší než náckové...

Horší než náckové...

02.01.2009

...jsou pekelné mocnosti. Přesvědčí se o tom spojenecké komando, které se během 2. světové války vydá na záchrannou misi (možná najít nějakého Ryana), avšak nechtěně otevře bránu do Pekla a místo… (viac)