Ztraceni ve vesmíru

• USA Lost in Space
USA, (2018–2021), 23 h 18 min (Minutáž: 39–66 min)

Mina Sundwall, Molly Parker, Toby Stephens, Parker Posey, Maxwell Jenkins, Taylor Russell, Ignacio Serricchio, Amelia Burstyn, Raza Jaffrey, Ajay Friese (viac)

husokachna

Nevím, můžu to hodnotit, když jsem to nedokoukal? Po pátým dílu už snad jo, víc toho asi nedám. Každopádně jsem se do hlubokého vesmíru s Robinsonovými vrhal bez přehnaných očekávání, doufaje v nenáročnou ani ne moc chytrou ale zábavnou a napínavou rodinou podívanou. Nenáročnosti a nemocchytrosti jsem dostal plné lopaty, zábavu a napínavost asi po cestě spolkla černá díra. No, co říct...je to nuda, postavy jsou nesympatický, jejich rodinný problémy jsou spíš otravný, než aby přinášely napětí a tření. Doktorka Smithová no to je fuj, škaredá jak noc a záporák na první pohled. Nechápu, že ji někdo nepíchne jen tak pro sichr do ledviny cikánskej teploměr. A když už sakra nechám bandu nesympaťáků ztroskotat na planetě Šupiter, tisíce a jednoho zázraku, tak ukážu nebo vymyslím něco zajímavýho... no ne? Tohle je tak průměrný a tuctový, že tomu ani nechci dát odpad. Dal bych dvě, ale s ohledem na to, že jsem to nedokoukal dám tři, pustím si radši znovu Joeho ve vesmíru a tohle už je váš boj. ()

SonGokussj

Pokud bych měl novodobý Lost in Space charakterizovat jednou větou, bylo by to cca: Aneb když se musí KONSTANTNĚ něco sr*t... Míra "náhod", který rodinný trip provází, je prostě neskutečná. ***Lehké SPOILERY*** Potopím se pod vodu? Voda zamrzne. Jdu do lesa? Nebezpečná věc mě ohrožuje. Skryju se před nebezpečnou věcí na strom? Začne hořet les. Projedu se autem po lese? Začne vybuchovat země. Uteču před vybuchující zemí? Spolkne mě bažina. Musíme přejet během 1.5 minuty gejzírové minové pole? Jednomu autu vypadne drát a klesne mu rychlost. Drát opraven? Gejzír auto skoro zničí. Zachráním člověka před zničeným autem? Vyteče palivo. Vezu člověka do nemocnice? Zemře. ***Konec SPOILERŮ*** Po vizuální stránce jsou to grafické orgie. Herecké obsazení? Výtečné. Pan Robinson je chlap s velkým CH a i jeho žena dělá neskutečné věci. Ale kde to všechno spadá, je tak nějak nudný příběh a naprosto, NAPROSTO nesympatická antagonistka, která měla být popravena už ve 2. díle a přitom prostě škodí a škodí. A co víc, ona škodí i sobě! Ona prostě dělá všechno jen proto, aby škodila... Je to škodilka.... Nejspíše se dočkáme 2. sezóny, protože to skončí vcelku otevřeně. Doporučil bych ke shlédnutí? Meh, ani moc ne. Ani útlým fanouškůmb sci-fi, protože je to spíše rodinné drama ve sci-fi prostředí... Bohužel, Robinsonovi. Nezachránil vás ani ten mega nezajímavý kus plechu se třpytivými očkami. MayDay in universe - 40 % ... || SEASON 2 || Potěšilo mě, že tam převážnou část série nebyl roubát. Protože jak se tam vyskytl, vše se najednou motalo kolem něho a věci, co "lidsky" Robinsoni vyřešili po svém, by se najednou bez roubáta nepovedly... Konec byl pak úplně komický. Tolik bulls*itu jsem na jednom místě dlouho neviděl. Jak všichni přežili, to je mi záhadou. A **SPOILER** postava, co se chová 1.9 sezóny jak naprostá psychicky šílená ženská, se najednou obětuje? Jen tak? Když episodu předtím se všem vymr**vala? Acho jo. **SPOILER END**. Jak by řekl jeden youtuber, Go Away Film. S2 závěr: I přes to všechno se mi série 2 líbila více. Hlavně proto, že tam většinu z ní nebyl roubát. Dozvěděli jsme se něco k postavám, bylo tam plno pěkných scén, graficky opět extáze, pan Robinson spíš jako pan Terminátor, nervyrvoucí události (které, jak v sezóně 1, nastávaly až příliš často a zrovna v těch nejméně vhodných okamžicích...). Celkově však lepší. Roubááát 60 % ()

Scalpelexis

[1. série] Rodinné dobrodružství, které je cílené na ty méně konfliktní, mírné povahy. Nenadchne a neurazí, nicméně na to, že celá ústřední rodina oplývá nadměrným intelektem, který často slušně prodávají, tak tuto vlastnost trochu postrádá celý seriá, protože pak by to děti úplně nepochopily. Příběh je založený na klasických kolejí o tom, jak z různých důvodů ne úplně fungující rodinka začne postupem opět fungovat zpytováním svědomí z předešlých nepovedených činů a kde vše, co se může pokazit, tak se neustále otravně a předvídatelně dokola pokazí. Antagonistka je skvělou sportovní reprezentantkou v oboru, jelikož její jediný účel je tyto nehody katalizovat z divně nelogických důvodů a minimálně bych čekal, že s vědeckou inteligencí hlavních postav by ji prohlédli hned ten samý díl, co se na place objevila. Světlý bod pro mě byli oba rodičové; Toby Stephens a Molly Parker jsou skvělí a neúnosně sympatičtí. Trikově slušný, kouká se na to dobře, ale působí to sem tam trochu sterilně. Zábava pro tak +-10-13leté děti určitě dobrá, pro mě už na hraně nudy. ()

Anderton

Tak nechajme sa prekvapiť, či Lost in Space skutočne skončili treťou sériou. Všetko sa dokonale uzavrelo, všetko dostalo zmysel. Ale stále by samozrejme bolo na čom stavať aj ďalej, predovšetkým po záverečnom zábere tretej série. Lost in Space je presne taký, aký má v rámci svojho subžánru rodinného sci-fi byť. Síce si ho asi viac užijete s dospievajúcimi potomkami, ale nie je problém si ho pozrieť v dospelom veku aj osamote. Len treba niektoré veci brať s rezervou a chápaním cieľovej skupiny. Ide o jednu zo seriálových výnimiek, kedy sa dej umelo nenaťahuje a všetko ide správnym tempom vpred. ()

Necrotongue

Seriál hodnotím jako celek už po první sezóně, ani závěr, široce otevřený jako náruč paní Merkelové vstříc běžencům, mě nedokázal zlákat ke sledování pokračování dobrodružství rodiny Robinsonových. Postupně se totiž ukazovalo, že správný kolonista vyslaný na Alfu Centauri musí splňovat mnoho náročných kritérií, na test z logického myšlení se však zřejmě zapomnělo. Na logiku a fyzikální zákony se radostně vykašlal i scénárista, ten ostatně zazdil víc věcí, a přestože se jedná o rodinný seriál, neměl by diváky (ani ty mladé) tolik podceňovat. Výsledný dojem pro mě nezachránil ani Toby Stephens, kvůli němuž jsem se k Lost in Space vůbec dostal. ()

• Alfa Centauri je trojhvězda a svou vzdáleností 4,37 světelného roku také nejbližší hvězdný systém od sluneční soustavy. Na obydlené planetě ze třetí série si můžeme všimnout domů z části postavených 3D tiskárnou. (DJMaroko)
  • V 33 minúte má Peny (Mina Sundwall) v rukách za chrbtom obálku. Keď sa otočí, má ruky prázdne. V ďalšom zábere už opäť obálku drží. (Kuzlo)