Ztraceni ve vesmíru

• USA Lost in Space
USA, (2018–2021), 23 h 18 min (Minutáž: 39–66 min)

Mina Sundwall, Molly Parker, Toby Stephens, Parker Posey, Maxwell Jenkins, Taylor Russell, Ignacio Serricchio, Amelia Burstyn, Raza Jaffrey, Ajay Friese (viac)

Tafee

Když se chcete na něco koukat s Teen děckama, tak tohle se prostě bude líbit všem... Mnohem, jako MNOHEM lepší, než jsem čekal... I když mi postava Parker Posey přijde totálně nesnesitelná!!! Doufám v třetí sérii... ()

Levi_Kornoa

"DANGER, WILL ROBINSON!" Seriál Lost In Space mě zaujal především vskutku nádherným vizuálem, který mě velmi mile překvapil. Planety, na kterých hlavní postavy havarují, jsou výsledkem velmi zdařilé kombinace CGI a skutečných krás naší Země. (>>více zde<<) Hudba také na mnoha místech skvěle podtrhuje atmosféru. A příběh? Udržel mou pozornost celé 3 série - a to trvá každá epizoda v průměru hodinu. Na jedné straně pro mě trochu zdlouhavé, ale na druhé straně mi to vlastně nevadí. Dobře se na to kouká. Oceňuju i herecký výkon nejmladšího klučiny, obzvlášť z počátku je jeho postava plná nejistoty a zahrál to věrohodně. Když je řeč o klučinovi, seriál se sice prezentuje jako rodinné dobrodružné sci-fi, nicméně věková nálepka na Netflixu 7+ je rozhodně úplně mimo. I při rodinném formátu totiž seriál nabídne i celkem vyhrocené scény a pak i témata, která bych sedmiletým dětem nepředkládal. Ale to je samozřejmě subjektivní záležitost. Za mě každopádně skvělý seriál, který si zaslouží plný počet. ***** ()

podlet

Po zkouknutí třetí serie sem bohužel lehce zklamanej. Jako je to super, parádně roztahaný, dobře vyřešenej facelift, ale nedodržení základní dějový linky mě trochu nasralo :D ()

Vojtech.Plac

Neskutečně krásný vizuály, opravdu sympatičtí herci a skvělý příběh. Celý seriál byl sice dost předvídatelný, ale ve výsledku mi to vůbec nevadilo. U 3. série padlo víc, než jen jedna slzička. ()

Updated_Cake

Miluju sci-fi a to nejlépe s vesmírem, tunou fyziky a roboty s dobrým příběhem jako šlehačkou na poháru. Není ale nebe bez mráčku a tenhle seriál jich pár schytal. 1. série dobře navnadila, ale sem tam maličkosti vytknout šly, 2. série se propadla pak trochu do fyzikálních blábolů a nesmyslů, kde i příběh některých epizod kapku stagnoval. 3. série se pak snažila udržet úroveň 1. série a myslím si, že docela zdařile. Kdybych to měl hodnotit z pohledu puntičkáře, těch drobností tam bylo vážně tolik, že to občas rušilo při sledování a dal bych seriálu 2*, 3* maximálně. Na druhou stranu mě to vážně bavilo a tvůrci se snažili chyby neopakovat nebo je alespoň mírnit. Příběh i pozadí jednotlivých postav postupně eskalovaly a vzniklo z toho něco, z čeho je fanoušek sci-fi potěšen. Když člověk překousne to, že cílovka je primárně 15+, tak si to užije. Nemůžu tomu ale dát 5*, protože chyby a nesmysly tam byly, o zkrácené 3. sérii nemluvě. To by člověk měl brát v potaz. Ovšem za ten čas to stojí a většina diváků ani nějaké fyzikální nesmysly či logickou nedostatečnost řešit nebude. Bavilo mě to. ()

sh3riff

Není to tak úplně špatné, ale musíte totálně vypnout inteligenci. Prší při -60°? Zamrzlá osoba v ledě a chtějí ji zachránit tím že sotva vykopou díru o velikosti jedné ruky? Osoba si zlomí nohu, má ji 4x rozříznutou a pomocí 3D protézy běhá, skáče, létá a vůbec nijak ji to netrápí? Holka si jede autem trošku od skupiny aby vylétla balónem do vesmíru a najednou je několik tisíc km daleko od všech? 15% zásob paliva by mělo stačit k tomu aby se zachránili, ale najednou jim stačí 0,1% paliva a pak místo toho aby co nejdříve přistáli tak si letí dál? A tato osoba počítá všechno co dělá. Voda na planetě se vypaří během jediného dne protože teplota planety stoupá, ale nikomu není horko a nic neumírá, všichni pořád hezky dýchají. Nápad není špatný, ale ta inteligence je za trest. ()

T.E.Elf odpad!

Vizuálně krásné, ale blbé jako Avatar. Dějových nelogičností milion šest. Technických a přírodovědných nelogičností alespoň dvakrát tolik. Díky nastavování jalovými proslovy a trvalými zvraty to je vlastně nuda. A k tomu ta trapná genderová a rasová jakože vyváženost ... Přitom základní námět je tak skvělý. Edit: Tak nějak jsem se při mechanické práci přiměl dokoukat i zbytek. Snižuji hodnocení na odpad. Škoda, že nelze dát odpad dvojitý či trojitý. Povy střihnutí scén s řešením vztahů, povětšinou trapně vykrádajících jedna druhou, by se celý děj vešel asi tak do tří filmů. Poněkud se přitlačilo na gender - chlapy jsou spíš jen do počtu a nejvíce in jsou černý holky. Prošpikované to je naprostými nesmysly po stránce technické k k tomu narážky na obnovitelné energie ... prej nutnost zakonzervování nebezpečného jádra ... :D ()

Tomas129

No mně se to teda vůbec nelíbilo. Ty neustálé flashbacky mi vyloženě vadily. Nemám rád takové neustálé skákání tam a zpět. Jinak proč ta reklama na některé věci, jako např. na sušenky Oreo? Neustálé řešení rodinných problémů bylo otravné. Dobře, bylo to sci-fi ale jde vidět, že základní realita autorům zcela uniká. Ta 3D tiskárna to byl výsměch. Mám doma 3D tiskárnu a autoři tohoto filmu nemají vůbec potuchy jak to funguje. Vzali prostě princip obyč dnešní 3D tiskárny a hodili tam hotovou věc a přitom ten materiál pod tím (support-podstavy) byl úplně jiný, než hotový výtisk. To zamrzání vody atd atd. Zmatené. Občas prolínání dnešních věcí s zcela jinými podstatně pokročilejšími. Kam se toto hrabe třeba na Avatar. Prostě Cameron to měl vymyšlené všechno do detailu. Tito si moc záležet nedali. 2* jen za to málo vizuálního požitku. ()

LarisaDavid

Ja som sa rozhodne nenudila, aj keď niektoré veci boli podľa mňa nereálne ako napr. Život v rokline zatiaľ čo ostatná planéta ako Mesiac. Ale inak nápady i spracovanie dobré. Ale najviac ma bavili vykreslené postavy, hlavne Dr. Smith a pašerák so sliepkou Debbie. Doktorka ma večne vytáčala a nikdy som nevedela čo urobí, zatiaľ čo tamtá dvojka ma pobavila. Aj som si poplakala na konci. Za mňa super oddychovka. ()

hypnos11

Rodina, jejíž všicni členové jsou něco mezi McGyverem, Einsteinem, Edisonem a Rambem. Tedy až na Penny. Bylo až otravné, kolik proitivneství jim scénář házel pod nohy - cokoliv se mohlo posrat, to se posralo, a ten zbytek se pro jistotu posral taky (ve zkratce by se děj seriálu dal popsat jako prolbém-řešení-problém-řešení-problém-řešení.. Do toho se tam hodně žvanilo - těch zbytečných keců v tom bylo moc. Okoukalo se to hodně rychle, občas by tomu neškodila změna tempa). S tím vším si ale povedená rodinka poradila - samozřejmě v duchu tradic většinou na poslední chvíli. Dokoukal jsem to až do konce, takže tak hrozné to sice nebylo, ale negativ v tom nevidím zrovna málo. Don West je tu hodně upovídaný, ale málo vtipný. Dr. Smith je celkově divná postava, ke konci již ale o něco méně. Otravný byl také Pennin milostný trojúhelník. Rodinka je obsazená povedeně, jako trefu do černého vidím Minu Sundwall coby ironickoou až cynickou Penny. Naopak John mohl dostat do vínku více příležitostí k předvedení svých militantních schopností. Plusem jsou také technické provedení a výprava. ()

Saxicola

Jasně že je to ptákovina. Ale představuji si, že je mi dvanáct, je sobota podvečer, babička upekla buchty a v televizi dávají Ztraceni ve vesmíru. A já na konci dílu vyšiluju, proč už je konec, a propadám zoufalství, že další díl je až za týden. Z tohoto pohledu dávám šest hvězd z pěti. V reálu jako už ohořelá větev strhávám jednu hvězdu za to, že i puberťáci si zasluhují trochu respektu k fyzikálním zákonům. ()

Lantern

Veľké sklamanie po pozretí kompletne celého seriálu. Vyzerá že tam bol slušný rozpočet. Vizuálne je to fascinujúci zážitok od prírody, planét, vesmíru až po stroje a malé detaily ako sú obleky a nástroje. Taktiež hudobný droprovod na výbornú. Všetko ostatné je priemerné až zle. Postavy sú sympatické s výnimkou Parker Posey. Ak to má byť rodinný seriál čo tvorcovia určite prezentujú tak čo tam robí takáto postava? Na druhú stranu ak tam je tak prečo sa celý príbeh a atmosféra riadi niekedy inými pravidlami? Je to podľa mňa nekonzistentné a divné. Príbeh je dosť slabý. Má na začiatku veľký potenciál a nakoniec z toho nič nebolo. Emócie pri sledovaní takmer žiadne, všetko je sterilné aj keď je cítiť snahu tvorcov tak je to márna snaha a nepodarilo sa to. Hlavne začiatok bol výborný, tam ma to bavilo a zaujímalo. Bolo veľa nezodpovedaných otázok. Potenciál na rozvinutie takmer nekonečný. Nič sa ale nestalo a celé jadro seriálu sa ťahalo až do konca ktorý bol pomerne dobrý. Som rád že to má uzatvorený jednoznačný koniec. Ten koniec to zachránil inak by som hodnotil ešte nižším hodnotením. ()

StarFsh

Seriál neprináša nič, čo by sa neobjavilo už niekde inde. Dokonca aj klišé nie sú pôvodné a originálne, z tohoto seriálu. Ono to vlastne nie je nič iné, než rodinný seriál, ale s bombastickou výpravou. Je to asi najnákladnejší detský - rodinný a dobrodružný sci-fi seriál, čo poznám. ()

Marrakech86

Mé celkové hodnocení 80-60-40 dle jednotlivých sérií, začátek byl dobrý, plno efektů, zajímavý a poutavý příběh, ale pak mi tam pár věcí vadilo v určitých věcech to postrádalo naprostou logiku a divné chování postav, takže na jednu stranu jsem byl rád, že jsem to dokoukal, nicméně na druhou stranu pro rodinu s dětmi myslím, že dobrý velmi dobrý nadprůměr s důrazem na rodinu. ()