Ztraceni ve vesmíru

• USA Lost in Space
USA, (2018–2021), 23 h 18 min (Minutáž: 39–66 min)

Mina Sundwall, Molly Parker, Toby Stephens, Parker Posey, Maxwell Jenkins, Taylor Russell, Ignacio Serricchio, Amelia Burstyn, Raza Jaffrey, Ajay Friese (viac)

BroDan270

Seriál je nefalšovaným zlepencom hrôzostrašného scenára, klišé, nelogických a hlúpych konaní a ignorovania fyzikálnych zákonov (aj science-fiction má v názve slovo "science" z nejakého dôvodu). Napriek tomu šlo o pomerne zábavný zlepenec s rodinkou Robinsonovcov, na ktorých si treba zvyknúť, alebo mať to šťastie, že sa vám zapáčia niektorí z ich hercov. Hlavný záporák v podobe Dr. Smithovej sa tiež nemusí hanbiť, pretože zlo (aj keď opakovane naliehala, že nie je zlý človek), ktoré konala mi spenilo krv v žilách. Napriek tomu mi jej motívy prišli nelogické a pritiahnuté za vlasy. Vizuál úžasný, efekty na úrovni, no pokojne mohli na technike ušetriť trochu rozpočtu a zaplatiť poriadnych scenáristov. Názov Lost in Space vo mne evokoval iný dej, ale záver série ma potešil a názov nabral väčší zmysel. S týmto by som pokojne prijal aj ďalšiu sériu. V skratke, seriál ma priveľa chýb a nedokonalostí a bol skôr mierený na mladšiu a inak nenáročnejšiu cieľovku, no ak nehľadáte majstrovské dielo, tých pár hodín pri ňom môžete pokojne zabiť. 55% ()

Marauder

Postavy sú spravené neskutočne sprosté ale za ten nápad to stojí. A páči sa mi aj prevedenie a pekný vývoj deja aj napriek úžasnej schopnosti postáv zo všetkého sa dostať živý. Podľa mňa v sci-fi by niekto zomrieť mal. A robot to nemá byť.....takže to je celkom škoda. Ale stále to je pozerateľné. ()

Heywood

Pro děti rozhodně výchovné, protože motto, že rodina má držet spolu je správné, před padouchem je nutno být ostražitý, (zde ona), a pamatovat si, že když se TO může pokazit, tak se TO pokazí. A to každou chvíli, až je to v tom seriálu nepříjemné. Triky výborné, kompars slušný, superrobot se sice nikdy nenaučí pořádně mluvit, ale i stroje mohou být špatně naprogramované. Části mají napětí a jsou koncipovány tak, aby jste chtěli vidět další díl. Produkčně tedy zvládnuto, řemeslně slušná práce, divácky asi nejatraktivnější to bude pro skupinu 12-15 s pak 55-.75. Tři hvězdy to jistí. ()

marekspanel

Pohodová efektní záležitost, u které se nenudíte, protože se pořád něco děje. Sympatická rodinka totiž jen co dořeší jeden problém, naskytne se druhý. Jasně, člověk musí brát ty schopnosti dětí s rezervou, ale není to nijak okatě rušivé. Hlavní zbraní seriálu je vizuální stránka, zvláště pokud máte možnost kvalitního zobrazení: OLED+Dolby Vision je v tomto případě dechberoucí!! Na tomto poli se určitě nešetřilo, to se Netflix opravdu ukázal, na rozdíl třeba od laciných efektů u Zaklínače. Primární povahou jsou hlavně rodinné vztahy, které jsou občas prokládány různými flashbacky, se kterými se pracuje řekl bych ideálně. Dobrodružství je zde ovšem taky spousta a také se zde nešetří vcelku originálními nápady rodinky, jak řešit různé překážky a situace. Plavba kosmické lodi na moři např., wow! Technická stránka je troufám říct prostě dokonalost. Nehledejte vysoce inteligentní, či náročnou tvorbu, ale spíše oddechovou dobrodružnou scifi, se Spielberga připomínajícím rodinným stylem, a budete určitě spokojeni. Fakt nemůžu říct, že by mi tam něco chybělo, takže plnej počet a bylo fajn si dát oddech, když jsem zrovna dodíval Dark :D ()

DenisR

Špičkově vyšperkovaný seriál po všech směrech. Jednotlivé díly vás nenechají vydechnout a před sebou budete mít dechberoucí akci i twisty každou chvíli. ()

mirra_cze

Misandrická hloupost s nudný dějem, jediné  pozitivum jsou výprava a skvělé efekty. Hodnoceno po dvojím shlédnutí prvních 4 epizod, kdy jsem se rozhodl tomu po několika letech dát znova šanci. Ale nedá se to. ()

kolly13

Pro mne strašná nuda v zajímavém prostředí - první hvězda. Pro mé děti napínavé sci-fi dobrodružství - druhá hvězda. Ale jak to dohledím do konce, to netuším. ()

v.indruchova

Se mnou to nerezonuje, sotva jsem dokoukala první díl první serie. Spoustu nelogických věcí. Logika si prostě vzala dovču. Na takovou akci do vesmíru se zdá, že vybrali sposutu nekompetentních lidí. Do toho nějaké klasické nazajímavé rodinné problémy. A co to velice hluboké dialogy?! Jdu si radši číst knihu )mystery story( s mysteriózními prvky. Ztráta času. ()

Spevo

Sci fi rodinka Robinssonových vo vesmíre, ktorá rieši jednu šlamastiku za druhú. Seriál, z ktorého priam srší pojem "rodinný seriál", ak by som mal 10 rokov, asi by som ho zbožňoval. No nemám a tým pádom ma veľmi iritujú dialógy, večné rodinné diskusie, vztahy, alebo aj riešenia nebezpečných situácií, všetko často veľmi hlúpo a jednoducho. Postavy, hlavne deti (rišavá slečna) sú často trápne. Ale to asi patrí k cielovke a pojmu zo začiatku. Čo treba vyzdvihnúť je vizuál a zvuk, sci fi prostredie, príroda, výprava a soundtrack, ktorý som mal ale pocit že je trocha vykradnutý zo stargate. Okrem toho sú akčné scény natočené dobre, dramaticky, a divák je stále v očakávaní čo bude nasledovať, s pocitom nepoznaného na cudzej planéte, ako napr. v Lost. Keby to bolo spracované serióznejšie pre trocha dospelšiu skupinu, bolo by to super. takto 2 z 5. ()

UncleMorty

Update: Po zhlednutí třetí serie upravuju hodnocení (zvýšením) a trochu zklamaně konstatuju, že nabrané tempo a dospělejší scénář mohl být už od samotného počátku tohohle seriálu. I přes fackoidní obličej Dr.Smith musím říct, že její promění je něco, na co se vyplatí čekat a v závěru má pak divák pocit, že se jedná opravdu o lidskou bytost, která si prošla snad vším co jde. Vztah kluka s robotem se rozvinul také do rozměrů, se kterými mohli tvůrci vytasit už dřív a některé epizody opravdu zvedly laťku. Rodinné drama ve vesmíru končí s otevřenou náručí pro možná pokračování a po otřesné 2. serii je 3. serie všelékem, který mi mnohem zlepšil náladu. ()

WilliamMW

První díl navnadil, druhý těžce zklamal, třetí mi vrátil víru a pak už to bylo v pohodě. Seriál je plný nelogických blbostí typu na planetě mrzne jako kráva, ale hercům nejde pára z úst atd. Je to rodinné sci-fi a bohužel je to na každém díle vidět. V patosu by se dalo plavat. Každopádně podobných záležitostí je v tv momentálně tak málo, že i tohle vydá na lepší hodnocení. 70% ()

SteewCZ

Seriál není ani moc blbej ani moc dobrej. Malej spratek mi lezl na nervy už snad od počátku. Z technického a vizuálního hlediska je to naprosto fantasticky provedé, klobouk dolů. Soundtrack je super. Na postavy si celkem zvyknete. Na co si nezvyknete je předvídatelnost a občas stupidita, že si chcete omlátit hlavu o zeď. Jestli bude druhá série, určitě se budu těšit... za mne 3,5/5 - hodnotím 3*. ()

Hootik

Dam tomu 2 hvězdy a to za vizuál a za robota... tohle je tak stupidně směšný, trapný, blbý, logika se z toho šla oběsit a jeden průser stíhá další... debilní chování a rozhodování aktérů se točí jako kolotoč na matějskej, pokud na začátku máte někoho za chytrého a někoho za naprostého idiota tak v pozdějších dílech se to celý otočí, zatím viděno pouze 6 dílů, ale ten 6 to je panečku síla, tam se scénáristé vyřádili... tohle může napadnout jenom Libtardy... ani nevim jestli to je scifi nebo rodinná komedie se scifi prvky a scénářem jako v Ordinaci v růžovej Ulici... ()

trx2010

Perfektní vizuál bohužel degraduje naprosto otřesný scénář. Typicky americká snaha aby se stále něco dělo, ve finále působí jak když si místo elity lidstva na výlet vyrazili osazenci Jedličkova ústavu. A věřím že i ti by se s některými sitiacemi vypořádali daleko lépe. Pokud je vám méně jak deset let, budete pravděpodobně nadšeni. ()

90125

Panelak vo vesmire. Rozhodne ziadne seriozne sci-fi. Rodinny serial so vsetkym vsudy. S rodicmi v rozvode, s chytrymi a neposlušnymi detickami, rodinnym zvieratkom vo forme robota a samozrejme s intriganskou mrchou, ktora od zaciatku spriada svoju pavucinu zla. Samozrejme nechybaju slzicky a laska. V kazdom pripade scenaristi odviedli velmi fušerskú pracu. Skupina "vedcov" sa na cudzej planete správa ako banda nezodpovednych idiotov, hoci to maju byt najlepsí z najlepsích. Akoby boli na nedelnom pikniku a nie v situaciach, kde im ide o zivot. Nikto neposlucha rozkazy, kazdy si robi co chce. Tych ludi zaujmaju ich osobne problemy a nie osud misie na ktoru boli vybratí. Kdetu sa sice objavil závan akehosi napatia, alebo dramatickej situacie, ale bol to ozaj len závan. Skor strasne vela vaty. To co sa v celej serii odohra by sa hravo zmestilo do jedneho celoveceraku. Ale takto to asi v takychto serialoch byva. Prve tri diely boli zožratelné, ale potom to slo prudko skopca. Ze preco som vypozeral komplet 10 dielov ? Ani neviem, asi zo zvedavosti. Ci bude na konci svadba... Nebola, ale bude dalsia seria a tú ja uz vidiet nemusim. Rodinny serial, rozhodne ziadne seriozne sci-fi. 44% ()

K4my

Jako bych viděl něco na bázi pra pra pra MassEffectu. A takové žánry mi prostě chybí... Klidně odpustím klišé příběh, klišé zvraty i klišé profily postav včetně našeptávače, protože v celkovém měřítku to dává smysl a ba co víc, v ten moment děsně zamrzí, že druhá série natočena není :-/ ()

Libb

Úplně nerozumím negativním komentářům. Dostal jsem celkem fajn sci-fi bez krve a zbytečného násilí. Taková rodinná pohodovka se sympatickými hlavními postavami a zajímavým dějem. ()