Benedetta

• Francúzsko Benedetta (viac)

Schopnosť konať zázraky vynesie charizmatickej Benedette koncom 17. storočia výsadné postavenie v kláštore v Toskánsku. Keď jej slabosť pre mladú a živelnú Bartolomeu prerastie do nespútanej vášne, začína sa hra plná intríg siahajúca do vyšších poschodí talianskej cirkvi. (ASFK)

SAINTS

Film satiruje náboženstvo ako formu moci,horiacú v telesných rozkošiach,trestoch,rúhani,vrúcnej oddanosti a pochybností.Všetko je tu protikladom zbožnosti a skúsený Verhoeven všetko sleduje až do krajnosti tým že provokuje a necháva nás v permanetných pochybnostiach až do samého konca.Verhoeven je aj vo svojom veku stále provokativny a odvážny.Najlepšie komentáre:filmfanouch,skeksis,mrhlad, ()

rivah

Verhoeven se tu opakuje a dráždí, míchá drsné okamžiky se sladkými, církevní strohost s radostmi těla. A ta vlezlá hudba vše podtrhuje. Je toho příliš a divák má z toho zamotanou hlavu... ()

255085349

Film o době, kdy věta "Je to vůle Boží" otevírala všechny peněženky, dveře i konexe. Verhoeven příjemně překvapil, neboť tolik proponovaná explicitní erotika ve výsledku představuje pouze dvě umírněnější scény. Provokativní zvěsti o pobuřujících erotických scénách mezi řeholnicemi jsou přitom jen reklamou na příběh, který by se bez erotiky vlastně docela dobře obešel. Benedetta je především filmem o tehdejší církvi a ženě, která je schopná svůj jakýsi "dar" zneužít ve prospěch vlastní kariéry a manipulování ostatními. Vynikající je zde do každého historického detailu dovedená výprava, scény, autentičnost každodennosti, moru atd, které potěší oko každého historika. Tehdejší církev je zde obnažena jako kariéristická a materialistická instituce se stejnými slabochy jako měly její civilní obdoby. Vícevrstevnatý a mnohoznačný příběh postupně vydává řadu hlubokých pravd, scénář přitom však obsahuje i množství různých vtipných a ironických glos, které pobaví. Některé scény z vizí jsou už trochu bizár (Ježíš s ženským přirozením), ale to je jediná vada na kráse. Asi nejvíce mě zasáhl příběh sestry Christiny, kterou jako jedinou z filmu vnímám jako kladnou postavu, která hájí pravdu. Neskutečně propracované kostýmy, reálie a hudba. Po Černé knize další úžasný Verhoevenův historický film. Bravo. ()

celticek

Řekl bych lehký nadprůměr. Někdy té sexuality a sadomasochismu bylo až moc. Samozřejmě to má své kladné stránky - konec biskupa se mi velmi zamlouval. Jinak se tam lže jak když tiskne. S Jménem růže to ale třeba srovnat nejde. ()

pushover

Otíku, senzační film, francouzkej! To musíš vidět! Je to trochu náboženský a trochu erotický, no já bych na to šel ještě jednou, ale nemůžu, musím se koukat na besedu o hovězím dobytku. Oťas, v žádným případě neodcházej před koncem, konec je úplně nejlepší! ()

mac000

Málokdo dokáže zápasit s vinou a vyjít z toho bez úhony... Pomalu plynoucí film nabírá na obrátkách a mění se v ne zcela sourodou směsici Russellových The Devils a Vávrova Kladiva na čarodějnice. Verhoevenova záliba šokovat se nezapře, i když zde se zde projevuje v poněkud umírněnější formě. Církevní procesy s kacíři zaujmou mj. tím, že na základě byť jediné a důkazy nepodložené výpovědi opravňují - ve jménu Božím - k použití práva útrpného (v jeho nejrafinovanější podobě). Režisér nicméně dokáže vygradovat napětí až do poslední minuty filmu. ()

Clark_Kent

Tak jsem se dočkal. Hlubší myšlení, dráždivost, provokace i kousek pornografie. Profesionální kousek od zkušeného Paula Verhoevena. Benedetta a Bartolomea s nahotou nešetřili a povedlo se. Dalo se koukat. Chytlavý drama, který by nemělo uniknout žádnýmu fajnšmejkrovi. ()

wege

Ta holka má prostě zmatek v hlavně. Miluje více Boha? Tu holku? Nebo jen chce pořádnou roštovačku? Celý ten film je příjemný, zároveň mu něco chybí. Takový nějaký ten final touch, aby všechny ty různé dílčí příběhy, jednotlivé komponenty do sebe krásně zapadly a nezůstaly stát tak samostatně. Je to poctivá filmařina, herecky taky dobrý, ale prostě není to nic s větším dopadem na diváka. ()

Stillborn83

Verhoeven šokuje aj po 80-ke. Ďalej už obsahuje (SPOILERY). Nechýba výsmech z cirkvi a provokácia veriacich, nahota, vlastne - veľa nahoty (opäť), úchylné detaily ako vibrátor z vyrezávanej sošky Panny Márie, mocenské hry a v neposlednom rade zaujímavý, aj keď v podstate komornejší príbeh. A neokukaní herci. A hlavne, bola Benedetta Carlini svätica, alebo jej slušne povedané len preskočilo, alebo to mala všetko dokonale premyslené? Najviac sa prikláňam práve k poslednej možnosti, keďže odznie v úvode filmu, keď ju ako dievča prijímajú do kláštora a jedna mníška jej hovorí, že je inteligentná a to nie je veľmi dobre... Len neviem prečo som nemal pocit, že sa to odohráva v 17. storočí... Dôležitý fakt na záver, netreba zabúdať, že tento príbeh je natočený na základe skutočných udalostí (myslím, že až na tie detaily, ktoré sa zrodili v hlave starého chlípknika a provokatéra Verhoevena). ()

ANTYCHRYST

Tolika pro mě zajímavých témat najednou.. 17.stoleti..černá smrt..lesbičky..klášter..jeptišky.. a nesmí chybět zmrdsky představitel církve.. Odvaha tomu neschází.. scénka..masturbujici kočky s dřevěným robertkem..vyřezáványm s panenky Marie....no tvll....:) :) To je Top!!! Už jen za tohle klobouk dolů.. celou dobu jsem přemýšlel zdali t její vidiny jsou pravé ci jen klame..v rámci žánru 100 % a odvaha tohle natočit:) Ja jsem spokojen ()

ostravak30

A teď si zase jednou budou všichni lámat hlavu, co pravd\y v příběhu skutečně zůstalo a kde se pohybuje fikce. Benedetta popisuje mnohé z toho, co sám nejsem ani schopen pojmenovat. Především ale zastaralost systému jménem církve, která se za celá staletí proměnila opravdu jen málo. Těžko říct, o co šlo jeptišce nejvíc. O moc, postavení, o vášeň s Bartolomeou. Nebo všechno naráz. A také jí muselo být jasné, že s tímhle si nevystačí napořád. Měla skutečné vize a těmi pak prokládala své touhy nebo to celé byl výmysl. Na druhé straně říká Bůh, abychom milovali bližního svého a z tohoto pohledu by i kněží, jeptišky a papežové měli tolerovat gaye a lesby. Mě spíše zaujalo, že hlavní roli ztvárnila Virginie Efira, která sice měla představovat ani ne třicetiletou ženu, ale její 4 křížky na ni již byly patrné. Ovšem celkový vizuál vypadá slušně a pozoruhodný byl i závěr. ()

Pete

Verhoeven je zpátky, znovu ve formě, a i když provokuje a někoho možná i místy šokuje, určitě ne prvoplánově. Obdivuji u něj, jak dokáže podat tolik vážných témat a myšlenek svou divácky atraktivní formou, s tak neodolatelně cynickým nadhledem, a zaujme i tam, kde by jiní tvůrci sklouzli do nudného artu. Na filmech je přeci krásné i to, když si dovedou s divákem pěkně nepředvídatelně pohrát. V podstatě kromě přecejen krapet "přepáleného" závěru, který byl trochu na hranici, nemám co vytknout, a považuji Benedettu za takovou vzdálenou příbuznou Goyových přízraků Formana, což myslím jako velkou pochvalu. Zaplať Pánbůh, že i v dnešní duchovně a morálně vyprázdněné době přehlcené kýčem vznikají takovéhle snímky. ()

Anthonny

Paul Verhoeven nesklamal a aj v rokoch priniesol kvalitný drsný historicky príbeh z Toskánskeho kláštora ktorý nenudil aj vďaka hlavnej predstaviteľky Virginie Efiri. ()

Grondal

Psychologický film, ktorý toho môže ponúknuť omnoho viac, než len kontroverziu. Film bol všade prezentovaný iba cez svoju dráždivú formu, avšak to je nakoniec na ňom, to najmenej zaujímavé. V podstate sa jedná o psychologický sondu do sveta ženského kláštora a do toho, ako jeho beh dokážu formovať úplne bežné svetské záležitosti, ako napríklad túžba (po postavení, inom človeku, ...). Najzaujímavejšie je vyobrazenie Benedetty, ktorej vďaka režisérskemu uchopeniu nevidíme do hlavy a teda aj to ako som ju počas sledovania vnímal balansovalo medzi sväticou a diablom. Určite by som tento film neodporučil každému a sexuálna kontroverzia je v tomto prípade skôr zbytočná, pretože film by mohol rovnako dobre fungovať aj bez nej... ale bez niečoho podobného by to asi nebol Verhoeven. ()

kundichlup

Dvě holky z kláštera si mastí pochvy jezu-dildem za doprovodu lobotomických dialogů. Groteskně spíchnuté kulisy filmu ve mně způsobují ani ne tak záchvěvy orgasmu, ale otřesy bránice (přirozeně ve špatnou chvíli). Jsem (roz)třesena, že tento monument má být rajcovní, provokativní a “zde vložte další sexy slova".  Že prý byli diváci rozjívení kontroverzí, zatímco jiní divoce kopulují vestoje. Auč. Duchovní telenovela přenesena do "trú" středověké Itálie s erektilní dysfunkcí. ()

Paul Verhoeven točí lesbický thriller

Paul Verhoeven točí lesbický thriller

08.08.2018

Režisér Paul Verhoeven (RoboCop, Hvězdná pěchota) se do paměti filmových fandů nadosmrti zapsal jako autor kultovních pecek Total Recall s Arnoldem Schwarzeneggerem či erotického thrilleru Základní… (viac)