Bohatý obchodník Ross Webser objavia skryté talenty Gusa Gorman, škodlivého počítačového génia. Ross sa rozhodne zneužiť Gusovou talentu v spôsobe, ako si pomôcť s plánmi ekonomickej kontroly. V tú chvíľu sa objavuje Superman, aby obhajoval spravodlivosť. (TV Dajto)

P1tr

Třetí díl, který si pamatuji nejvíce a ačkoliv je tu kritizován, já se bavil možná ze všech Supermanů nejlépe. ()

ZkuKol

Richard Pryor není vtipný, Robert Vaughn je slabý, příběh je nudný, triky jsou špatné a Christopher Reeve nemá dost hereckého talentu nebo charisma aby to zachránil. PS: Lois prohrává s Lanou na plné čáře, Margot Kidder by mohla hrát kentovu matku ale určitě ne lásku! ()

SG-1

Částečný úpadek oproti dvěma předchozím dílům. Lex Luthor zmizel a jeho náhrada je dosti podprůměrná. Začátek filmu působí, jako kdybyste koukjali na úplně jiný film. Zato jsme se dozvěděli, jak perfektně vyčistit moře od ropných skvrn. A v žádném případě nechtějte po Supermanovi, aby vám do pití přinesl trochu ledu :) ()

hudryhudry

Myslím si, že před tím, než se autoři v 80. letech pustili do třetího pokračování příběhů slavného superhrdiny, měli se zamyslet nad tím, co tvoří Supermana Supermanem a co je vlastně základ komiksu s tímto slavným hrdinou. Kdyby se podívali na starší díly Supermana, určitě by neviděli žádnou prazvláštní nepovedenou komedii s hloupou loutkou v červeném plášti v hlavní roli ani rádoby vtipným černochem, jehož part by lépe zahrál kdejaký amatérský herec. Natočili film, který se naží neustále rozesmívat diváka těmi nejnešťastnějšími způsoby, lauero - hardyovskými vtipy, které se prosadily snad jen v 30. letech nebo v Tom a Jerryovi. Richard Pryor jde po ulici, narazí do sloupu, prostor pro smích, mim uklouzne na kuličkách, prostor pro smích, a takto bych mohl pokračovat do aleluja. Scénář je velmi slabý, špatný a hloupý, Chris už si nás jako Superman nezíská a spíš mu přejeme ve chvílích, kdy se svým druhým já vše ničí, neboť mu tato role padne daleko lépe. Triky už také nepůsobí tak kouzelně, i když pár dobrých nápadů (hra na sestrřelení Supermana) film má. Bohužel, Supermana rychleji než nejkoncentrovanější kryptonit položil na lopatky stupidní scénář i špatné výkony jeho hereckých kolegů a nebýt toho, že mám pro něj slabost, nebylo by to více než za 2* ()

Han22

Superman 1 a 2 jsou epické komixové sci-fi, které miluji od dětství. Trojka? Nikdy mě extra nechytla, kromě jedné scény jsem si nic nepamatoval. Není divu, protože režisér zbabral co šlo. Od samotného začátku dělá ze Supermana dementní komedii (už po té úvodní scéně bych to vypnul). S tím je spojený megatrapný Pryor, na kterého není v Supermanovi nikdo zvědavý, ale přesto má prostor skoro půlku filmu! Co dál? Záporák je druhořadá kopie Lexe Luthora (Vaughn není Hackman) s otřesnými sidekicky a plánem na ovládnutí ropy. Lois má štěk a Clark balí Lanu Langovou ve Smallville, což k ničemu to nevede. Naštěstí se to v druhé půlce zvedne, je tu pár záchranných akcí (hořící továrna, loď), zlý Superman a jeho boj sám se sebou je výborný a finální bitva s počítačem je fantastická (včetně humusácké Borg scény). Za ty epické akce se zavřením očí 3*, ale sešup od 1-2. dílu je to pořádný. ()

DocBrown

Neskutecne tupy scenar, s predchozimi dily Supermana nema skoro nic spolecneho. Snad jedine Supermana, ktery tu ale hraje spise vedlejsi roli vedle Pryora. ()

duddek

I přes několik zpestřujících prvků (tonutí v autě zespodu napouštěném hydrantem, sjezdovka na střeše mrakodrapu, golf na kapitánském můstku, pozoruhodně dotykové monitory (!) atp.) jednoznačně nejslabší díl série. Od momentu, kdy se Superman "uzdravil", jsem až do konce filmu nestačil věřit vlastním očím... ()

Scytale

Superman začal neúmyslně (alespoň doufám) parodovat a zesměšnovat sám sebe. Poslední půlhodina filmu se pohybuje v totálním absurdnu a přesahuje význam slova parodie. ()

Paity

Nevím jestli nálada natáčet tyhle filmy byla značně podnícená soubojem západu s východem. Co je ale jasné, že se ani trojka nevydařila a to i přesto, že Superman lítal jako pometlo. K ničemu to však nebylo. ()

TERRORDROME

Druhý spôsob ako spraviť supermana zaujímavým je urobiť z toho riadne psycho. Pri úvodnej scéne som sa rehotal ako blázon, potom vyskočí na scénu vyhúkaný počítačový génius gus (to sa rýmuje!) a syntetický kryptonit ktorý spôsobí že superman dostane schizofréniu, robí šarapatu a bije sa sám so sebou. Nakoniec ešte vzbúrený superpočítač so svetovládnymi chúťkami a cyborgická žena. No nekúp to! Je to sprostosť ale ostatné diely dokazujú že vážne poňatý superman bude pravdebodobne nudná blbosť tak prečo si trochu nezavystrájať? ()

Lefty86

Ono to tak zlé není, jen to u nás bylo méně, nebo spíš vůbec známé, v té době co dvojka a jednička. Reeve ukázal že vůbec nehrál špatně toho zlého. Konečná "bitka" spíš úsměvná ale to se podepsal zub času. Ale dvojka se Zodem, stále vede. Tohle je rozhodně slabší o poznání. Jsem zvědavý na čtyrku , kterou jsem ještě vůbec neviděl :-D ()

maly_kapo

Ako veľký fanúšik Supermana dávam 2 hvieždičky, inak to mohlo dopadnúť oveľa horšie. Od prvých filmov to malo naozaj ďaleko a ten veľký počítač na konci bol priveľa aj na techniku 80 rokov. ()

JK-Stinger

Tak tohle se moc nepovedlo, chybí Lex Luthor, je tam až moc fórků a příběh o počítačích je stupidní, nemluvě o finálním protivníkovi alias superpočítači. ()

Zemřel americký herec Robert Vaughn

Zemřel americký herec Robert Vaughn

12.11.2016

Poslední ze Sedmi statečných se odebral na věčnost. Robert Vaughn, jehož minulostí trýzněný Lee se navždy zapsal do westernové historie, nás včera opustil ve věku 83 let. Ačkoliv ho znáte z řady… (viac)