Zložka 64

• Česko Složka 64 (viac)

Do rúk detektíva Carla Mørcka a jeho asistenta Assada z kriminálneho Oddelenia Q sa dostáva ďalší nevyriešený prípad súvisiaci s tromi mumifikovanými telami sediacimi okolo jedálenského stola. Pátranie po majiteľovi apartmánu, kde sa múmie našli ich privádza na opustený ostrov Sprogø, neslávne známe miesto, kde sa vykonávali podivné lekárske experimenty, zneužívanie a prevýchova necudných dievčat. Mrazivý detektívny príbeh založený na skutočnej kapitole dánskych dejín je štvrtým severským trilerom natočeným podľa bestelleru Jussiho Adler-Olsena. (Continental film)

jprmusic

Bezva film - fakt hustý. Téme, zpraování, herci ... prostě všechno. A je vidět, že když je film o něčem, má to pointu, a není to násilně genderově vyvažovaný, nikomu nevadí ani palestinec v jedné z hlavních rolí. Vynikající. ()

kubilov

Ze série Oddělení Q jsem předchozí filmy neviděl, ale Složka 64 mě vážně bavila. Je to správně dánské, přiznaně televizní, surové i syrové... celkově fakt super. A Nikolaj Lie Kaas je vážně mega. Plný počet, v televizní tvorbě naprosto nevídaná kvalita. ()

subic

Parádní, stejně parádní jako první díl Žena v kleci (2013). Nikolaj Lie Kaas tu opět hraje Kárla s minimálním EQ, i když úplně na konci už roztaje, a Fares Fares dobrý jako vždycky. ()

PlysovyMacko

Dej sa točí okolo doktora, ktorý v mene eugeniky sterilizuje ženy. Pararelne sledujeme minulosť aj prítomnosť, preto bolo celkom ľahké odhadnúť vraha. To, ako presne prišiel Carl, aby zachránil Assadovi život bola až príliš veľká náhoda. Obstojná kriminálka so zaujímavým námetom. ()

ostravak30

Oddělení Q a jejich případy prostě jen tak neomrzí. Tím spíš, že jsou to zápletky temné, seversky mrazivé a drsné. Zde navíc přichází na přetřes nechvalně proslulá dánská minulost, o které mnohem víc ví právě Dánové než zbytek Evropy. Dánsko je totiž vůbec taková ta země, o které toho není zase tolik známo a o minulosti už vůbec ne. Tím spíš tedy dostává celá hrůznost reálné obrysy, když se ví, že se to opravdu dělo. Samozřejmě to odkrývá temné stránky hlubin lidské duše obecně, protože naše nahlížení na některé skupiny obyvatel se asi příliš nezměnilo, jen je dnes nesterilizujeme. A s příchodem muslimů do Evropy se toto téma může zdát zase o něco aktuálnější. Vždyť ve filmu podobné zákroky prováděl lékař i v současnosti. To celé je navíc podtrženo nízkou porodností Evropanů a naopak vysokou přistěhovalců... ()

Vojteco

Příliš neholduji severským detektivkám (pár drobných výjímek představuje Jo Nesbø) a už vůbec ne jejím filmovým adaptacím (strašný Hypnotizér i zpackaný Sněhulák). Složka 64 je moje první setkání s Q oddělením a nutno říci, že toto setkání se vydařilo na výbornou. Dvě paralelní dějové linie mají velmi slušný timing, scénář si hraje s diváckým očekáváním do poslední chvíle a film sám se nebojí mixovat žánry: zatímco první polovina je ryze detektivní, ta druhá se posouvá k vítaným branám áčkového thrilleru (závěrečné plot twisty budují kontrast mezi “línou, blínem zpomalenou lodí a podmanivou akcí uvnitř estetického interiéru červenobílé kliniky). Režijně to šlape ještě více: Boe se zaměřuje na obličejové herectví obou detektivů a ponechává jim volnou ruku v řeči těla; zaměřuje se na detaily (nosy detektivů, až láskyplný záběr na točené pivo). Chemie funguje podstatně více než v post zhlédnutém Vzkazu v lahvi, není zde potřeba budovat patetický rozpor v otázkách otcovství nebo víry. Skvělá mizanscéna a černo-modré podbarvení pak dodávají filmu onu severskou krutost, avšak naprosto nenásilným způsobem. ...jsem rád i za závěrečné titulky a mrazivou statistiku #témazaloženonaskutečnosti 90% ()

Vica

Hm, taká priemerná čast Kobry 11 bez dialnice? Príbeh zaujimavý, časti s ostrovom mali rozhodne atmosféru, ale inak to bolo celé také rozbité, vtipy naladeniu sa na temno celej veci vôbec nepomáhali. Boli tam také zvlášne ťahy na americkú bránu. No aspoň hudba bola dobrá. ()

solisoli

Skvelý kriminálny príbeh na motívy neskutočného cynizmu chorobne zmýšľajúceho lekára a jeho stúpencov. Dobre a pútavo rozpracované, slušný scenár s réžiou. Nedajú sa vytknúť ani herecké výkony. Trochu mi pripadali niektoré pôsobivé scény nedotiahnuté. Pre celkový efekt mohla réžia predviesť scénicky, vizuálne, ako došlo k aktu so zamurovanou trojicou, keď už dosť stroho oživovali spomienky na dianie z ostrova Sprogø. Aj tak sa Dánska kinematografia opäť prezentuje slušným projektom. ()

Blazis34

Velice podařené krimi z dánského prostředí. Hlavní dvojka vyšetřovatelů se skvěle doplňuje, herci ve vedlejších rolích působí také důvěřivě a i filmové lokality jsou zvoleny výborně. Divákovi může vadit snad jen to, že prolínajíc děj vlastně objasňuje kriminální čin a je zbaven hlavního dramatu. Jinak film na velice dobré úrovni. Hodnotím za čtyři hvězdy, 78%. ()

Allgreen

Aj keď bol vykreslený ako "bad guy", myslím si že v podstate väčšina viac či menej súhlasí s doktorom. Jeho teória Studených zím nebola tak úplne od veci a tak povediac trafil klinček po hlavičke. ()

srolyma

Parádní severská krimi se vším, co k tomu patří. Dávná křivda, důmyslná pomsta, rozsáhlá spiklenecká organizace, pošahaný policista, k tomu dějové zvraty, nečekaná odhalení a ani kousek slunce. Tedy až na ten sluníčkářský závěr, tam bylo toho sluníčka naopak až příliš, ale to je bohužel nutná úlitba současné cenzuře. ()

Sefik

Miluji celou dosavadní sérii, ale toto je vážně seskok do skupiny výtvorů průměrných až nižších kvalit. Skutečná historie těžce a ztuha naroubovaná na aktuální migrantské téma. Kritici jsou nadšení, jak se nám to do sebe všecko adaptovalo a začlenilo, dobro zvítězilo nad nevím čím, protože vrah asi nebyl zlo, když ho nakonec již ani nehledali. Plyne z toho ponaučení, že msta je na severu zřejmě tolerována a pokud někomu uříznu péro a koule, je to nakonec vlastně úplně v pohodě. Rodilý dánský vyšetřovatel na diváka působí jako totální záporák a jeho muslimský kolega má ztělesňovat toho rozumného a hodného. Vidím, že černý James Bond v sukni jistě nebude úplný konec absurdní kinematografie.. ()

blondboss

Títo Škandinávci jednoducho vedia, ako na to. V poradí štvrtý diel veľmi kvalitnej kriminálnej série, ktorá na európske pomery slušne šlape a hlavne má zaujímavú zápletku s celospoločenským presahom. Aspoň teda v prípade tohto dielu určite. Podľa mňa sa jedná o najkomplexnejší diel celej série a zároveň aj najviac prepracovaný a najviac drastický. Kto má rád severskú ponurú atmosféru, príde si na svoje. Ja som bol určite až na pár výhrad spokojný. 75 % ()

husak_k

Kvalitní dánská kriminálka s aktuálním tématem. Někdy se ale postavy chovají trochu nelogicky, a taky mi přišlo, že závěr příběhu šel natočit trochu líp. 70% ()

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů

29.12.2019

ČSFD výprava na nej horor fest světa

ČSFD výprava na nej horor fest světa

07.10.2018

ČSFD skvadra hororových geeků Filmmaniak, Goldbeater, POMO a RUSSELL (na horní fotce zleva doprava se zombie girls, odchycenými na slavném “Zombie Walk”) nás zdraví ze světového Nr. 1 festivalu… (viac)