Zložka 64

• Česko Složka 64 (viac)

Do rúk detektíva Carla Mørcka a jeho asistenta Assada z kriminálneho Oddelenia Q sa dostáva ďalší nevyriešený prípad súvisiaci s tromi mumifikovanými telami sediacimi okolo jedálenského stola. Pátranie po majiteľovi apartmánu, kde sa múmie našli ich privádza na opustený ostrov Sprogø, neslávne známe miesto, kde sa vykonávali podivné lekárske experimenty, zneužívanie a prevýchova necudných dievčat. Mrazivý detektívny príbeh založený na skutočnej kapitole dánskych dejín je štvrtým severským trilerom natočeným podľa bestelleru Jussiho Adler-Olsena. (Continental film)

Thoth

Dal bych i 5 hvězd, protože natočené to bylo dobře v tom smyslu, že to mělo relativně spád, nenudilo mě to, logické návaznosti byly v pořádku. 4 hvězdy dávám filmu ale proto, že mě již nebaví neustále se opakující obviňování bílé rasy a původních Evropanů z rasismu a tím i posilované "evropské sebemrskačství". Opět je zde téma "zlý běloch" VS "Hodný a nevinný Arab, který je obětí zlého bělocha". Přitom v porovnání s filmem je realita jednoznačně opačná - nebezpečím 21. století není nacismus a rasismus bílých proti "barevným", ale největším nebezpečím je ultralevicová politika s islámem. ()

hypnos11

Zajímavá kriminálka se solidním námětem, který má silně sociální přesah. Jenom škoda těch několika scénáristických podivností a přehršle náhod. A další mínus - geniální policajt=magor, kolikrát to už tu bylo? ()

Jimmy73

Film i zápletka dobrý, ale chování zabijáků a policistů otřesné, režisér a scénárista asi žulali trochu toho blínu....policistce infotmátor nahlásí, že ho někdo chce zabít a ona si tam vykračuje jak na procházku a ani objevené čerstvé mrtvé tělo ji nepřinutí vytáhnout bouchačku. Vrah ji pozoruje a pak ji chce ze zadu zabít holýma rukama, když před tím oběť podřezal. To samé po zapálení auta policistů, kdy si zabiják vykračuje k potenciálním obětem lážo pláži, než oběť uteče. A výbuch vozu, který se odehrával za vozem byl také dosti trapný. Některé pasáže jasně předvídatelné, ale jinak fakt celkem slušný ()

doublefish

Vynikající film, přestože má s knižní předlohou společného asi stejně jako pistáciová zmrzlina s pistáciemi. Nebo i právě proto. Nebude totiž zklamaný ani ten, kdo film viděl a knihu přečte později; ani ten, kdo knihu přečetl, zná postavy, ale kouká jak vrána, jak jinou zápletku má film; ani ten, kdo knihu nikdy číst nebude. ()

gggggg

Škoda tejto dvojice, pretože mala potenciál aj na ďalšie pokračovania. Je to určite najťažší zločin čo oddelenie Q riešilo, avšak z môjho pohľadu menej atraktívny. ()

Petbrab

Čtvrtý případ oddělení Q tentokrát zahrnul i skutečnou část dánské historie. I třetí režisér této sérii odvedl super práci, i když trochu jinou než dva předchozí. ()

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů

29.12.2019

ČSFD výprava na nej horor fest světa

ČSFD výprava na nej horor fest světa

07.10.2018

ČSFD skvadra hororových geeků Filmmaniak, Goldbeater, POMO a RUSSELL (na horní fotce zleva doprava se zombie girls, odchycenými na slavném “Zombie Walk”) nás zdraví ze světového Nr. 1 festivalu… (viac)