Zložka 64

• Česko Složka 64 (viac)

Do rúk detektíva Carla Mørcka a jeho asistenta Assada z kriminálneho Oddelenia Q sa dostáva ďalší nevyriešený prípad súvisiaci s tromi mumifikovanými telami sediacimi okolo jedálenského stola. Pátranie po majiteľovi apartmánu, kde sa múmie našli ich privádza na opustený ostrov Sprogø, neslávne známe miesto, kde sa vykonávali podivné lekárske experimenty, zneužívanie a prevýchova necudných dievčat. Mrazivý detektívny príbeh založený na skutočnej kapitole dánskych dejín je štvrtým severským trilerom natočeným podľa bestelleru Jussiho Adler-Olsena. (Continental film)

Zdenek.D

Nejlepší díl série, která roste s každým dílem ve všech aspektech - jak herecky, výpravou, scénáři. Volné pokračování umožňuje nástup novým divákům a sympatická hlavní dvojice detektivů Vás do příběhu vtáhne. Po prvním shlédnutí za 4! ()

Naby

Hodně zajímavá detektivka. Vzájemný vztah parťáků je sice trapný, až nesmyslný, ale o to v tomhle filmu úplně nejde. Ostatní je ale na filmu super. V prvé řadě příběh a určitě i napětí. Všichni kdo máte rádi napínavé příběhy a kriminálky, tak určitě tenhle film musíte vidět. Celkem 4,1*, nebýt těch nesmyslů se vztahem parťáků, klidně to mohlo být na plnej počet. ()

Bendus

Píšu sem jen proto, že si to snad přečte vydavatel. Film je skvělý, ostatně jako jeho předchůdci. A protože si je kupuji, tak doufám, že ho také vydají s dabingem na dvd, když už ne na BD. To že u nás nevychází spousta výborných filmů jen podporuje lidi ve stahování. Také stahuji, ale potom si ho většinou koupím a že jich nemám málo (3500). ()

jauahaoas

Skandinávci, to byla sterilizace na nesprávném místě. Film nejlepší ze série. Občas nereálné, ale má to spád. To by se v našem zdravotnickém systému s tolika zdravotníma pojišťovnama stát nemohlo. ()

Awer

Upřímně, občas mi to přišlo umělý a hollywoodsky zkratkovitý. A celkově ne nějak superakční a supermysteriózní a v určitých aspektech předvídatelný. Občas vtipný - a to přirozeněji, než jak by kdy Hollywood uměl. Dojem stále predominantně kladný. Jo, a je to tak trochu true story, za což palec hore ()

Mark1983

Zpracované je to, co se příběhu, děje a napětí týče, perfektně, ale je to hodně ponuré a depresivní, když jde divák do hlobky. ()

Jarda68

Čtvrtý díl ze série případů oddělení Q je asi nejmrazivějším,neboť se zakládá na naprosto nechutné,skutečné kapitole dějin Dánska. Filmařsky stejně dobré jako Vzkaz v láhvi.Pomalejší tempo,drsná akce,lidská zvrácenost,touha po pomstě.Škoda,že se takto působivé kriminálky netočí u nás....85% ()

futislav

Detektivka výborná, má to švih i dobrou kameru. Jedna hvězda dolů za to, že se film snaží divákovi nestydatě podsouvat věci, které jsou nám zaprděným čecháčkům zřejmé již delší dobu a povedou k velkému průšvihu. Jako film výborné, škoda té červené multikulti nitě, která vnucuje divákovi, co si má myslet. ()

Sa.sa

Hodně smutná, opravdu drsná a snad i minulost Dánska... Njn ať žijou Sociální demokrati... :))) Ten konec byl fakt dobrý... ()

Bragi66

Drsná severská kriminálka o vyšetřování odd. Q. Drsná dívčí polepšovna, nedobrovolné sterilizace. Téma oddělení Q (včetně jeho asociálního vedoucího) je sakra podobné českému seriálu Oktopus. Ten také doporučuji ke shlédnutí. ()

paber778

Knihy o Oddělení Q považuji za jedny z nejvydařenějších severských krimi. Filmy za nimi bohužel pokulhávají, děj je osekaný a někdy jsem měla pocit, že se dívám na jiný příběh - zvlášť pak u Složky 64. Chápu - do dvou hodin se nedá narvat všechno, možná by seriál byl lepší.Takže mírné zklamání - tím spíš, že recenze byly skvělé. Ale aspoň, že ten Carl se svým neměnným nasr..ým výrazem nezklamal :-) ()

Tempter

Prostě toho už ti hoši Severu napsali moc. Je to čím dál tím víc kombinace průměrného TV krimi seriálu s červenou knihovnou. A samozřejmě hloubku tomu dodává nějaký ten společensko sebemrskačský problém s celosvětovým přesahem, nuda. ()

hindator

Dle mého názoru nejlepší film celé (dosavadní) série! V kontextu skutečných událostí z dánské historie se propojení tématu státem řízených sterilizací s tím aktuálním (neřeknu jakým) jeví jako skvělá kombinace a návnada pro diváka. Já jsem na ni také skočil a vůbec nelituji toho, že jsem byl "uloven". ()

lumir40

Tak Oddělení Q se mi celkem líbilo, sice s výhradou, ale šlo to. Ovšem severské sebemrskačství ve vztahu k muslimům, to je něco, co je k blití. Je hezké, že na základě skutečných událostí postaví nový příběh, ale skutečně je nutné to rozdělení světa na fuj, ošklivý STARÝ DÁN a na hodný NOVÝ MUSLIM? Holt asi netušíme že i v Dánsku se točí za hujeroeuro dotace a tak je nutné do té řiti zalézt co nejvíc. Dycky Soros! Ta jedna hvězda je moc... ()

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů

29.12.2019

ČSFD výprava na nej horor fest světa

ČSFD výprava na nej horor fest světa

07.10.2018

ČSFD skvadra hororových geeků Filmmaniak, Goldbeater, POMO a RUSSELL (na horní fotce zleva doprava se zombie girls, odchycenými na slavném “Zombie Walk”) nás zdraví ze světového Nr. 1 festivalu… (viac)