Tínedžer Marco (Luboš Oláh) sa nedobrovoľne stane kľúčovou postavou v korupčnom prípade. Keď ho zatknú vo vlaku v Dánsku, má pri sebe stránku z pasu Williama Starka (Karl-Oskar Olsen). Tento muž je však už niekoľko rokov považovaný za nezvestného. Mohol by chlapec mať ďalšie neoceniteľné informície o nezvestnom mužovi, ktoré by pomohli polícii zistiť, kde sa nachádza? Drsný inšpektor Carl Mørck (Ulrich Thomsen) spolu so svojím kolegom Assadom (Zaki Youssef) musia otvoriť starý nevyriešený prípad. Čoskoro sa objavia ďalšie stopy, ktoré naznačujú, že Starkovo zmiznutie je len súčasťou väčšej prípadu korupcie a sprisahania, ktoré vedie až k najvyšším predstaviteľom krajiny. (TV JOJ)

sedm.1

Pátý zfilmovaný případ Oddělení Q je průser jako Brno, a to hned ze dvou důvodů. Nevím tedy, co vedlo filmaře k přeobsazení celého vyšetřujícího týmu, ale pro mě se jedná o zásadní problém, a to nejen kvůli tomu, že prostě takovýto krok nepřináší nikdy nic dobrého, zde navíc ale oba noví ústřední herci působí jako naprosto nedůstojné ,,náhrady´´, které Kaasovi ani Faresovi nesahají ani po kotníky, nehledě na to, že se chovají i dost jinak a postava Assada je pak i hodně upozaděna, no prostě v tomto ohledu katastrofa. Na druhou stranu je ovšem i pravda, že případ, kterým se zde zabývá Oddělení Q tentokrát, tak by ale stejně nejspíš nezachránili ani původní herci, jelikož oproti předchozím parádním thrillerovým nářezům působí tento opravdu hodně nudně a nevýrazně. Začátek tedy ještě navnadí, jelikož pedofilie je pro pořádný potemnělý severský thriller téma jako dělané, jenže ono to postupem času nabere celé úplně jiný směr a ve finále se jedná o ryze politické šaškování, navíc s velmi brzy odhalitelnou pointou, a to i kvůli naprosté absenci zvratů a překvapení. Celé to vyšetřování je navíc zpracováno strašně unyle, bez výrazných momentů, bez akce, bez gradace, prostě tomuto filmu zkrátka chybí naprosto vše, co dělalo předchozí případy tak výraznými, tedy napětí, zvraty, syrovost, nekompromisnost, no a ono nové ústřední duo detektivů tu celou mizérii pak už jen podtrhává. Bohužel, za mě se tak jedná o strašný kvalitativní sešup dolu a s tímto přístupem prosím už další díl raději snad už ani ne. ()

kolemjdouc odpad!

totální fiasko.To není o tom,že chci aby bylo všechno oukej podle prvních tří dílů Oddělení Q.Jde o zpracování.Věčně zuřivě přežvykující Morck .Kdy už to vě mě vzbudilo podezření že mu scénář neudělil pár řádků ve scénáři pro stávající záběr,tak ho nechali přežvykovat jako tura ve stáji?.Nevýrazný Assad a o Rose se ani nezmíním....Tvůrci zřejmě vsadili na úspěch předešlých scénářů a stylem "vono to ňák dopadne "sesmolili toto dílko.A navrch posadili Romy z Čech.Fakt reklama..Mám doma čtyři knihy Oddělení Q do té poslední jsem investovala nemalý peníz, ale Marca doma nemám.Vzbudilo ve mě podezření téma.A tak jsem ji raději vynechala. Mizerná kamera,která jakoby pronásleduje herce do záběru.To není dokument ale film!Neskutečně protahované záběry na obličeje kdy se dočkáme jen toho že Morck polomrkne.Ve finále všechno špatně od začátku!Do posledního písmenka souhlasím s Arsenal83 koment 5.10.2021 ()

M.i.k.e

Olsenovy knížky mám hodně rád a s drobnými výhradami mám rád i "původní" filmovou sérii.Když sem zjistil,že díky změně studia došlo ke kompletnímu přeobsazení,byl sem značně skeptický a bohužel oprávněně.Ulrich Thomsen a Zaki Youssef jsou sice o něco blíže knižní předloze,ale oproti dvojce Nikolaj Lie Kass a Fares Fares mezi nimi absolutně nefunguje chemie a hlavně Youssefův Assad se proměnil z charismatického bouráka v nevýrazného podržtašku.Samotný film je na tom dost podobně a zatímco předchozí díly nabízely moderní detektivky se solidním tempem a tahem na bránu,Marco působí spíš jako taková ta "klasická" socialistická detektivka,kterých u nás vznikl nespočet (obsazení některých postav opravdu vypadá jako kdyby je hledaly v roce 1987).Tempo je mizerné,akce prakticky neexistuje a body navíc nenažene ani česká účast.Dost možná moje poslední setkání s filmovým oddělením Q...40% ()

Morholt

Předšlé případy Oddělení Q stály ve stejné míře na výborně vystaveném příběhu a neméně výborně fungující dvojici Kaas-Fares. Atmosféra charakteristická pro skandinávské detektivky pak byla samozřejmostí. Bohužel s přeobsazením a změnou filmařského týmu to všechno zmizelo. Zůstal snad jen ten příběh, ale jeho podání na mě působilo jako nemastná neslaná televizní záležitost na jedno použití. Thomsena mám rád a třeba v Banshee byl naprosto boží, ale tady mi připadal, jako by ho to nebavilo. No a postava Asada byla naprosto nevýrazná. Česká stopa to také nevytrhne, ačkoliv slyšet mateřštinu v cizích produkcích je vždycky fajn. Stejně tak nestačí hezký detail s rozstřelenou hubou. 40% s přivřenýma očima. ()

JohnSmith

Zdá se, že oddělení Q je totálně pohřbeno. Po čtyřech výborných thrillerech přichází tenhle průšvih. Okleštění příběhu chápu, protože knižní předloha je celkem rozsáhlá a komplikovaná na množství postav, ale udělat z toho totální nudu s nesympatickým Thomsenem a zcela zazděným Youssefem, bylo moc. Celkově se to ani trochu nepodobá tomu, co nastavily předchozí díly a co jsme asi všichni měli rádi. Ale jsme aspoň známí ve světě, díky našim romským spoluobčanům. Bravo a třikrát hurá. ()

• Film se natáčel v České republice, zejména v Praze. (Yardak)