Dívka ve vlaku

• India The Girl on the Train
všetky plagáty

Utrápená rozvedená žena se upne na zdánlivě ideální pár a zpovzdálí ho sleduje. Pak si ale všimne děsivého detailu a zaplete se do složitého případu vraždy. (Netflix)

McGuffin

Vlakem téměř nejezdící prý alkoholu holdujicí Dívka ve vlaku, The Girl on the Train, ve verzi 2021 v Londýně pátrá, co je ten její bývalý za chlapa. Když teď má novou a před tím měl ještě jednu. Pointa je, že to není žádný svatoušek, jak ve své knize pravila Paula Hawkins a režií a scénářem stvrdil Ribhu Dasgupta. Publiku tím nadělili sérii týpků, s nimiž by nikdo neměnil. Protože ale současně vyjde najevo autor nešťastné smrti jedné brunety, můžete pookřát. P.S. To je zpráva o příběhu, ne o filmu z něj. www.macguffin.cz ()

Vxxx

Kdyby se tento film skřížil s tím Americkým, byla by z toho konečně ucházející adaptace knihy. Narozdíl od Amerického filmy se tohle zpracování drželo knihy více, ale vypustili plno detailů a pak si na konci úplně vymysleli nový konec. Nebo lépe řečeno si připsali další konec po knižním konci. A to bylo tak dementní, že mi tomu fakt nechtělo věřit. A hlavní herečka byla úplně mizerná. Vlastně tam většina herců podala podprůměrný výkon. 3* ()

Vavča

Originál neznám, ale indická verze mi přijde celkem sympatická, je pravda, že Parineeti Chopra je ve svém charakteru zhrzené ženy až někdy moc na zabití, ale když přežijete tuto špatnou zhruba prostřední pasáž filmu, tak se dočkáte celkem solidní detektivky o žene s amnézií, která si bude muset zatraceně rychle vzpomenout, co se stalo jednoho rána. Herecké výkony standard, byť se hlavní herečka snaží a zejména s přibývající napínavostí svoji roli zvládá čím dál tím, lépe. Dobře vypointovaný twist, sympatické prostředí Londýna, slušné technické provedení, za mě tři a půl hvězdy. ()

Arsenal83

Súhlas s tým, že keď dvaja robia to isté, tak to vôbec nie je to isté. Toto spracovanie ma šokovalo indickou diskotékou a celkovo prispôsobením sa kari kultúre, čo film dosť poškodilo. Film nemá ten spád ako originálne Dievča vo vlaku a v podstate ak by som to mal porovnať, tak svojou ráznosťou by sa film mal radšej volať Dievča v rikši. ()

rigby

Původní film z roku 2016 jsem viděl. Ale protože mám rád indickou kinematografii, rád jsem se podíval i na tuto novou verzi. Začátek mě velmi příjemně navnadil, uvařil jsem si čaj a těšil se na pěkné pokoukání. Bohužel se z toho vyklubal ještě větší chaos než u původního filmu. Tady působil děj opravdu nepřehledně a hlavní postavy hodně zmateně. Jakoby nikdo netušil, v čem to vlastně hraje. Opravdu se na to nedalo dívat. Převeliká promarněná šance. ()