Equalizer 2 nadväzuje na prvý film, v ktorom bývalý člen elitnej špeciálnej jednotky Robert McCall predstieral vlastnú smrť, aby mohol dožiť v pokoji bostonského predmestia. Vďaka vlastnému zmyslu pre spravodlivosť sa však nechal zatiahnuť do ďalšieho súboja. Vieme, čoho všetkého je Robert schopný, aby priniesol spravodlivosť tým, ktorí už stratili všetku nádej. Ako ďaleko však zájde, keď sú v ohrození jeho najbližší? (Itafilm)

majo0007

Keď McCall prehovára do duše rádoby cool gangsta nigga, dostavil sa dávivý efekt, protože to už vidíte prakticky v každom druhom černošskom filme. Dejová linka s dedulom totálne mimo. Čakám, že v Equalizerovi 3 sa už bude recitovať poézia. Podstatne horšie ako jednotka. ()

URBAN

Dlouho nebylo tak zbytečného pokračování jako bylo právě toto. Nedá se to nazvat ničím jiným než akční nudou což mě mrzí protože z jedničky jsem byl nadšený. ( 29.11.18/TV ) ()

sator

Střeste se být na špatný straně a potkat chlápka co nemůže v noci spát... Devádesátádevátá kniha kterou Robert McCall (Denzel Washington) čte je Between the World and Me od Ta-Nehisi Coatese.Je napsána jako dopis  dospívajícímu synovi a je o tom co znamená být černochem v USA, česky nevyšla. Závěrečná stá kniha je Hledání ztraceného času od Marcela Prousta. ()

Deyw

proti jednicce hodne spatny..negr maluje zed a washington sype jedno moudro za druhym..oproti jednicce totalni upadek a zklamani..strasny..du si pustit jednicku zaver ve stavebninach pri nadcasovym songu.. ()

Radiq

Vlasy? Proč má teď najednou ekvalizér vlasy? Ale ok, na to sral čert. Teď spíše co s tím? Od prvního dílu se toho jinak moc nezměnilo. Pořád se s každým vypořádá bez nějakých větších potíží a opět nekompromisně a s ledovým klidem. Tentokrát proti menší skupince těch zlejch, ale o to nebezpečnějších. Nebo ne? Podle toho, co s nima udělal... no nevim. Bílou holku vyměnil za černýho kluka, aby měl koho ochraňovat a tradá, killing machine v akci. Nemůžu říct, že by mě to nebavilo, ale jedno skouknutí asi bohatě stačí. ()

chelseaman22

Oproti prvotině se jedná o chabější pokus doplněný o skutečnost, že DENZL je již asasínem na plný úvazek, což celému filmu snižuje kredit, a to celkem výrazně. Když divák ví, že DENZL je výrazně kladný hrdina podnikající ve stylu neziskovky, tak by očekával, že v závěru zemře bolestivou smrtí. Namísto toho je divák povinován přijmout to, že bude dalších pět dílů. 61% Celosvětový příjem k 6. 1. 2019: $190,400,157, což je 3,07 násobek rozpočtu ()

Johnny.ARN

Netuším o čom bola jednotka. Tak kvalitný film to musel byť. Dvojka je opäť nezmyselne dlhá, ale aspoň akcia je dávkovaná pekne postupne. 300 ročný cigan si tam komorne rieši svoje problémy, príjima zakazky a nie a nie sa vysporiadať s minulosťou. A jeho bojová technika je tak o úroveň lepšia ako Seagalova. A je nesmrtelný samozrejme. Neviem do kedy ma tieto filmy budú ešte baviť. 2 z 5 ()

Qitek

Potom, co Denzel vyřídí první týpky na hotelovém pokoji, to můžete v klidu vypnout 2. Fuqua a jeho další zbytečný film. ()

elanius

(99/2018) / Parádna "Denzelovka" s plíživým pomalým tempom vygradovaná v závere podľa očakávania. Druhý Equalizer je v prvom rade poctivá dráma. Potom v náznakoch trochu thriller ale akčný film to teda moc chvalabohu neni. Nie každému to tempo asi sadne, čo je vidno aj na hodnoteniach. (8/10) ()

noriaki

V akčních scénách to šlape parádně, v těch dojemných to neuráží, a to pro sérii typické mentorování dětí sklouzávajících po šikmé ploše se dá v pohodě vydržet. Antoine Fuqua nikdy nenatočil nic, čím by mi vyrazil dech, ale když to vezmu kolem a kolem, tak mě ani nikdy nezklamal. Ve dvojce Equalizera to jen potvrdil. Je to solidní pokračování, které nepřináší nic navíc. Škoda jen že ty dvě hodiny pořádně nevyužil, a nenacpal do nich další akci. Černošský gang se sám nabízel, a skupina záporáků mohla být početnější. ()

drake31

The Equalizer 2 nie je vôbec zlým filmom. Antoine Fuqua prináša na plátna a obrazovky solídne zrežírovaný film, ktorý som si užil z väčšej časti. Avšak mám dva problémy, ktoré mi bránili plnohodnotne sa ponoriť do filmu, a užiť si Denzela v tejto absolútnej badass úlohe ... a takisto fantasticky zahranej úlohe. Prvým problémom je príbeh. Nie že by bol zlý, len filmu trvá až príliš dlho sa rozbehnúť. To je hlavne preto, lebo skáčeme z Bruselu, do domovu dôchodcov, do auta, do momentov kedy je McCall drsný no zároveň láskavý a prívetivý, do momentov kedy je len drsný, a do momentov kedy je len cool a super milý, to všetko sa zopakuje niekoľko krát, až a nakoniec ocitneme v parádnom závere počas blížiaceho sa hurikánu. Osobne som mal pocit, že jeho charakter bol skvelo vykreslený. Obzvlášť v scénach, keď Denzel bol knight in the shining armour, len ich bolo až moc. To je hlavne cítiť v scénach so Samom. Oceňujem záverečnú scénu s ním. Dojala ma a trafila ma tam kde mala; no retrospektívne si myslím, že celá tá linka mohla byť pokojne vymazaná pre lepší rytmus filmu. Druhá nezmazateľná škvrna sa týka hlavného antagonistu. Nasledujú spoilery, tak len na vlastné riziko. Neviem kedy a kde sa to stalo, no mám pocit, že Hollywood prestal písať zaujímavých a tak trochu prekvapujúcich záporákov. Od momentu ako sa Pedro Pascal objavil na scéne, hneď mi bolo jasné kto bude opozíciou pre Denzela. Scéna v ktorej to bolo odhalené bola cool, aj to čo nasledovalo, lenže napätie či moment prekvapenia bol preč keďže som vedel o čo pôjde. Taktiež fakt, že Pedro hrá ex black ops zabijaka, mi na neho moc nesedela, a v mojich očiach sa na takú úlohu nehodil - ale kto som ja, aby som vedel ako má taký niekto vyzerať. Koniec spoilerov. Film ponúka dostatok momentov, ktoré som si užil sledovať. Vzťah medzi McCallom & Milesom je jednoznačným ťahúňom filmu, a akčné scény boli pôžitkom sledovať. Škoda len, že niektoré veci medzi tým šli kolo mňa a odpútali moju pozornosť. Hodnotenie však nič nezmení na fakte, že film by som odporučil ako akčnú jednohubku, ktorá ponúkne v mnohých scénach aj niečo hlbšie než len akciu a napätie. Denzel Washington je badass, ako som už spomenul, a dúfam, že zdravie mu bude slúžiť aby mohol pokračovať s takýmto štýlom a hereckými výkonmi aj v nadchádzajúcich rokoch. ()

VanTom

Po výborné úvodní půlhodince, až melancholicky přibližující skromný život nekompromisního "ochránce pořádku", se rozkulhala hlavní, osobní zápletka, která však postrádala lehkost a jednoduchost. Její seriózní, rozvětvená expozice se tváří v tvář béčkové závěrečné vybíjené (v městečku bičovaném tajfunem, kulisa tedy působivá i netradiční) jevila skoro nepatřičně. Ovšem Denzelovi jak mentorská, tak terminátorská poloha vyloženě lahodila. ()

Sany33

Od prvej časti ide o dosť redší odvar akcie. Možno je to tým že už to nie je tak jedinečné ako jednotka ale tak to asi má byť. V podstate sa film nesie v duchu svojho predchodcu akurát tie akčné scény sú dosť titernejšie a hlavná zápletka celého filmu sa nám dá na podnose už v strede stopáže a potom sa zvyšok času hlavný hrdina v podaní Danzela Washingtona iba snaží dolapiť vrahov a pomstiť sa za celý svet. Hlavného záporáka si strihne Oberin AKA Pedro Pascal, ktorého som ja osobne v tejto rovine ešte nevidel a celkom sa mi tam hodil. Akurát pre mňa bolo dosť neuveriteľné že jednotlivec, ktorý mal rovnaký výcvik ako hromádka jeho protivníkov ich dá do laty a robia presne to čo on chce aby robili. Jednoducho ide o scifi ale na druhej strane dobre sa to pozerá tak prečo nie. Lineárne od začiatku po koniec. 60% ()

Denzel Washington vs. sériový vrah

Denzel Washington vs. sériový vrah

14.03.2019

Oscarový herec Denzel Washington (Training Day) se upsal novému krimi thrilleru Little Things od režiséra Johna Lee Hancocka (Zrození šampióna). Děj vypráví o unaveném venkovském šerifovi s temnou… (viac)

Equalizer v kinech porazil Abbu

Equalizer v kinech porazil Abbu

23.07.2018

O víkendu se v amerických kinech utkala dvojice pokračování, Equalizer 2 vrátil do akce Denzela Washingtona (Let), zatímco Mamma Mia! Here We Go Again vsadila na Meryl Streep (Akta Pentagon: Skrytá… (viac)

Wonder Woman a Pedro Pascal

Wonder Woman a Pedro Pascal

30.03.2018

Kariéra Pedra Pascala je rozhodně na vzestupu. Po Hře o trůny a Narcos se probojoval do druhých Kingsmanů, po nichž se objeví ve dvojce Equalizera, v akčňáku Triple Frontier od J. C. Chandora a v… (viac)